Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, Cooper said:

ezgif-4-81b6af0824.gif

 

 

 

 

 

I ovo je akcija u kojoj prve dve varijante nisu uspele: niski post za Nanelija, pa uručenje i verovatno pnr Panter/Balša.

 

Ali strpljenje, kretnja bez lopte, kretnja lopte, Balša koji pazi na 3 sekunde u reketu i nagrada. Bravo!

 

 

 

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

 

 

I ovo je akcija u kojoj prve dve varijante nisu uspele: niski post za Nanelija, pa uručenje i verovatno pnr Panter/Balša.

 

Ali strpljenje, kretnja bez lopte, kretnja lopte, Balša koji pazi na 3 sekunde u reketu i nagrada. Bravo!

 

 

 

 

 

dosta dobra odbrana Zalgirisa

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Cooper said:

Bruno

7 EL tekmi,

prosek 20.5 min,

12.6p,

5 skokova,

16.3 index,

75% za 1,

79% za 2 i

78% za 3.

 

Slobodna bacanja moraju bolje :classic_sleep:

 

Par crtica.

 

Veliki stručnjak ja se brinuo pre utakmice kako će da izgleda rotacija na 1 i 2, kako će da bude problema sa prevođenjem lopte i sa njihovom agresivnošću, kako će Anđušić tu da se snađe, kako Ponitka...I kaže Željko hold my beer, Panter 35 minuta, PJ 34, ni sekunde bez nekog od njih dvojice na terenu, ukupno 3 izgubljene lopte, od toga na prevođenju jedna kad je utakmica već bila gotova.

 

Drugo, i pored velike minutaže, nemam utisak da su se ovi 30+ minutaši previše potrošili. Nekako je cela utakmica bila u našem, kontrolisanom ritmu, napad je funkcioinisao uglavnom fenomenalno, odbrana dobra na početku, posle malo olabavila ali dovoljno dobra da kontrolišemo utakmicu. Videlo se pri kraju da je PJ-u i Panteru duša u nosu, ali i tada su odigrali onako iskusno, skoro penzionerski, podsetili me malo na neke domaće utakmice u Duletovoj eri kad u igru uđu Kecman i Božić Pera da privedu utakmicu kraju. Skok takođe sasvim ok, koliko je to sada drugačije, kada se setim onih utakmica kada smo bili praktično bez ofanzivnog skoka, a sinoć su došli baš kad je trebalo, delovalo mi je da nam napadi traju po pola sata.

 

Treće, Nanula. Savršen igrač za situacije kad nije prva opcija u napadu. Kakav rutiner, sačeka svoj trenutak i uvek ubode kad treba.

 

Sad malo gifovi, hvala bratu Glimmeru. Ne otvaraj spoiler ako nisi na wi-fiju ili neograničenoj tarifi.

Spoiler


5.gif

 

Prvo savršeno spajanje s obručem, a onda pokazna vežba kako se završava na obruču. Tako da već sledeći put ide...

 

6.gif

 

Još jedna iz edicije leti leti lopto moja mila:

 

7.gif

 

Neko je tražio onaj ulaz PJ-a:

 

13.gif

 

  • Like 4
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Treće, Nanula. Savršen igrač za situacije kad nije prva opcija u napadu. Kakav rutiner, sačeka svoj trenutak i uvek ubode kad treba.

 

 

Apsolutno si u pravu, možda ove sezone i najzahvalniji vaš igrač. Odlična mu je statistika, 60% za 2 i 50% za 3. Ima prosek od 13 poena po utakmici i skoro 4 skoka i 3 asistencije. Realno, on vam je prošle sezone i doneo titulu ABA lige onom trojkom protiv Splita.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bole Tyson said:

Ja ne znam dal sam od povratka Zelimira pogledao jednu utakmicu ovoliko opusteno. Niti smo menjali mesta sedenja, ni isterivali zenu ili je vracali, nista. Seli, odgledali, ugasili. U nedelju da podranim, da obavim svoju duznost pa na avion za Valensiju...

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Al sam prizvao Ponjitku 🙂 Imao je jedan ključni skok, jednu asistenciju, jednu dvojku i sve to za indeks 1 😄 ali nema veze...

 

Uživanje i rutiniranje. Opet isto kao prošle godine kada oni pokušavaju nekom borbom, rudarenjem, igrom na granici i preko granice faula da se vrate u u tekmu ali ih mi brzo resetujemo sa par teških koševa i ukažemo im da nema svrhe da se muče. Iskusno privedeno kraju bez velike muke. Sad bi bila lepa prilika da se veže i Valensija i onda praznik košarke protiv Reala.

 

Nakon Žalgirisa očekuje nas serija: @Valensija, @Real, VIRTUS, ASVEL, @Zvezda, @Fener, MAKABI. Da li bi bilo neskromno tražiti 5:2 skor?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pendulum said:

Al sam prizvao Ponjitku 🙂 Imao je jedan ključni skok, jednu asistenciju, jednu dvojku i sve to za indeks 1 😄 ali nema veze...

 

Uživanje i rutiniranje. Opet isto kao prošle godine kada oni pokušavaju nekom borbom, rudarenjem, igrom na granici i preko granice faula da se vrate u u tekmu ali ih mi brzo resetujemo sa par teških koševa i ukažemo im da nema svrhe da se muče. Iskusno privedeno kraju bez velike muke. Sad bi bila lepa prilika da se veže i Valensija i onda praznik košarke protiv Reala.

 

Nakon Žalgirisa očekuje nas serija: @Valensija, @Real, VIRTUS, ASVEL, @Zvezda, @Fener, MAKABI. Da li bi bilo neskromno tražiti 5:2 skor?

Samo da se Tenk vrati za Tavaresa, da vidimo da li Željko zna košarke ili ga je vreme pregazilo...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cooper said:

Subjektivni osećaj da intervju svaki put kad je ekipa na gostovanju, počeo sam da verujem u onu priču da ga Savić drži zaključanog negde u Areni 

Što se mene tiče može i da izgubi ključ 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Crtice iz intervjua (uzeti sve sa rezervom jer je ipak to Ostoja)

 

  • Budžet 20 miliona od toga 8 miliona iskorišćeno za vraćanje dugova
  • Prihod od karata oko 8 miliona evra
  • Vraćeno 5 miliona za porez. Ostalo još 3 koje će rešiti kreditom. Trenutne obaveze se redovno servisiraju.
  • Sa Arenom ugovor do 2026.
  • Radi se na dovođenju pleja
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...