Jump to content

Toronto Sinsinati 2023.


Helena

Recommended Posts

Puno nesto predaja/walkovera na ovom turniru

 

 Prvo je Marej predao Kacanovu, pa onda Kacanov nekome. Juce je Rune predao McDonaldu, a sada Mekenzi predaje Manarinu (doduse posle seta i brejka zaostatka). Jarry dao walkover Popirinu, Fokina predao Novaku posle izg 1 seta. 

 

 Ponovo krece klasik, Paul vs Alcaraz. 

 

 Fricko uspeo da izbaci Sonega, a onda mu je Duci ucinio ogromnu uslugu izbacivsi Sinera (pre toga Serundola, ozbiljne 2 pobede za Ducija u Sinsiju, protiv Janika svakako najveca u karijeri) - sad da li ce to uspeti da materijalizuje i zakaze dvoboj sa Novakom, videcemo. Monf isto uziva u ovim trenucima, izbacio Norija i DeMinora, sada ima jos jednu sansu da pred suton karijere skine "nevinost" protiv Djokvica... 

Link to comment
Share on other sites

Vratio brejk Alkaraz kad je Pol servirao za set. Brutalan drugi servis je opalio na 15-40, Karlitos dobro vratio, i onda Tomi volej zabija u mrezu, nije bio najtezi volej na svetu, ali isla je lopta u telo,izmicao se. Da vidim sad razvoj

Link to comment
Share on other sites

Vetar je stvarno neke poene ozbiljno promenio da ne kazem ima preozbiljan uticaj, ali mec je i dalje odlican/zanimljiv

Tomi na 5-6 spasao i mec lopte, gem je trajao oko 15min bilo je mnogo izjednacenja ali je izgurao do TB

 

I onda dolazi tie-break i Tommy cisti Carlitosa 7-0.

 

 Neverovatni su

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, malo mi je nejasno zasto Karlos ovako igra, jedini razlog koji nije bas racionalan je neka long term strategija koju je mladi Federer imao da igra iskljucivo napadacki tenis po cenu 50 gresaka u mecu kako bi nabijao samopouzdanje i radio na svojoj igri, fine tuning.

 

On se redovno muci i gubi od Pola iskljucivo zato sto napada kao da igra protiv fuzije Djokovica i Nadala koje je nemoguce probiti i onda pravi UE posle 3-4 udarca. Alkaraz generalno ima problem sa prevelikom agresivnoscu, ali protiv Pola je to bas naglaseno, kao da hoce da dokaze da moze da ga unisti i onda pocne da gresi, nervira se, i sve ide na gore.

 

Ja garantujem da se samo prebacuje sa Polom mozda bi gubio 3-4 gema po mecu. Pol nije sposoban da odigra vise od 6-7 udaraca u poenu bez greske, plus ima tragican bekhend.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lajović je povredio skočni zglob na treningu juče. Probao danas, video da ne ide i odustao, verovatno da bi imao šansu da igra US Open. U svakom slučaju dobar skalp nad Sinerom. Što me dovodi do samog Janika koji baš često razočarava, ni on nije konstantan, a sama svetska elita tenisa je uvek morala biti konstantna.

 

Gael Monfis, šta reći...ne zna on sa Noletom, ali baš ne zna. Možda bi ga nekad negde i pobedio, ali bi to morale biti neke posebne okolnosti. Sad je i on star. Verovatno najsimpatičniji lik svetskog tenisa, meni neodoljivo šarmantna i harizmatična osoba. Ali mislim dosta lak za čitanje. Atletika je tu, pamet i taktika baš i ne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je neko pre opomenuo Svjontekovu zbog "odugovlacenja" kada prima servis, ali par puta je bas bilo onako iritatno da Vondrusova uzima lopticu da servira, a Poljakinja drzi podignut reket i koncentrise se na ritern. Ili kod promene strana u TB, Vondrusova spremna da servira, Svjontekova jos uvek pije vodu kod klupe. Usla u raspravu sa Cicak posle meca, nadam se da ce joj jos neko skrenuti paznju na ovo, pa ce se korigovati.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Ne znam da li je neko pre opomenuo Svjontekovu zbog "odugovlacenja" kada prima servis, ali par puta je bas bilo onako iritatno da Vondrusova uzima lopticu da servira, a Poljakinja drzi podignut reket i koncentrise se na ritern. Ili kod promene strana u TB, Vondrusova spremna da servira, Svjontekova jos uvek pije vodu kod klupe. Usla u raspravu sa Cicak posle meca, nadam se da ce joj jos neko skrenuti paznju na ovo, pa ce se korigovati.

Možda će joj skrenuti pažnju, možda  sklone Čičak da joj ne smeta.

Nadal redovno  podiže reket da nije spreman za return posebno ako ima BL nikada nije dobio opomenu za zadržavanje servera . Once in a blie moon dobije opomenu za prekoracenje vremena pri servisu. Dok je bio 20s na GS trošio je 35+ . On poziva na mrežu protivnika, sto je nezapamćeno ( po pravilima obraca se sudiji ako ima problem a ne direktno protivniku)  i drži mu predavanje vezano za grunt. Od svih igraca bas on.

Sudija ništa 

Alcaraz  ispušta bukvalno krike na svakom udarcu tokom i nakon što ga izvede , često zvuče kao out a hindrance pt dobije zna se ko.

 

Jednostavno nema konzistentnosti u forsiranju pravila  i vidi se da sudije dobijaju instrukcije .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Alcaraz ne blista na ovom turniru, ali prolazi na suvi kvalitet (nisam uhvatio nista protiv Pursela)

U pravu je McLeod, to sam i ja jednom napisao pa me Boxy napade - Alkaraz je najbolji kada igra kao Djokovic - pre svega defanziva a onda kontrolisana ofanziva i prelazak. Mene Karlitos dosta vise podseca na Noloa, nego na Fedal duo. Prosto zna svaki udarac i nema slabu tacq za razliku od ove dvojice.

Link to comment
Share on other sites

Slican mec kao protiv Pola, u prvom setu je bio tipa 20 puta na mrezi, kako je mec odmicao sve manje. Cim je malo pritisnuo bekhend i igrao malo duze poene osvajao ih je. Pursel je odigrao odlicno, vrlo agresivno i napadacki, bilo je tu lepih poena i dok ga je servis sluzio bio je u egalu.

 

Problem je sto bukvalno 5 udaraca ne moze da drzi lopticu u terenu, kad je krenuo Karlos sve na bekhend, mislim da nije vezao 3 bekhenda pola sata.

 

Iskreno ne mogu jos da provalim sta radi, Ferero je danas bio bas ljut, moguce da stvarno ovakvim protivnicima prilaze kao trening mecevima pa se zato i muci, mada bi to bilo bas potcenjivacki, ali drugo objasnjenje nemam. Dovoljno je inteligencije i prilagodjavanja pokazao u velikim mecevima da bih ga smatrao za nekog Kirjosa bez plana B u igri, on ima i B i C i D, kao big 3, ali cesto izgleda bezglavo na terenu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Keira said:

Možda će joj skrenuti pažnju, možda  sklone Čičak da joj ne smeta.

Nadal redovno  podiže reket da nije spreman za return posebno ako ima BL nikada nije dobio opomenu za zadržavanje servera . Once in a blie moon dobije opomenu za prekoracenje vremena pri servisu. Dok je bio 20s na GS trošio je 35+ . On poziva na mrežu protivnika, sto je nezapamćeno ( po pravilima obraca se sudiji ako ima problem a ne direktno protivniku)  i drži mu predavanje vezano za grunt. Od svih igraca bas on.

Sudija ništa 

Alcaraz  ispušta bukvalno krike na svakom udarcu tokom i nakon što ga izvede , često zvuče kao out a hindrance pt dobije zna se ko.

 

Jednostavno nema konzistentnosti u forsiranju pravila  i vidi se da sudije dobijaju instrukcije .

Ne znam kako će koristiti tu nekakvu "var mašinu" na USO, ona valjda meri i jačinu urlika.

I šta je grunt a šta hidrance uošte u tenisu?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Ne znam kako će koristiti tu nekakvu "var mašinu" na USO, ona valjda meri i jačinu urlika.

I šta je grunt a šta hidrance uošte u tenisu?

Grunt (bukvalan prev. sa eng . je malo grub na srp. jezik) a u teniskom žargonu znači- ispuštanje glasnih zvukova/krikova/stenjanje tokom udaranja loptice . Produženi glasan grunt smatra se ometanjem -hindrance  i kada se sudi protiv igrača oduzima mu se poen a dodeljuje protivniku bez obzira da li ovaj odigra naredni.

Novaku je sudjen u polufinalu W protiv Sinera prilikom izvodjenja jednog BH gde je bio glasniji nego za njega uobičajeno .Sudija je smatrao da je na taj način omeo Jannika . Na ATP nivou retko se sudi na CH nivou nešto češće, zato je sudijska odluka za mene i dalje šokantna.

Naročito ranije  se znao takmičiti u meču sa Nadalom ko će glasnije stenjati  prilikom udaranja loptice, pretpostavljam kao odgovor na njegovo konstantno glasno stenjanje . U ostalim slučajevima uglavnom retko ispušta preglasne zvukove pri udaranju loptice, nekada je i potpuno tih.

Imaće igrači pravo da traže challenge (proveru) da li je protivnikov grunt bio ometajući za njihov naredni udarac a kakve će kriterije var imati  ostaje da vidimo.

 

QF gledala drugi set ,Novak sa 2 duple i par grešaka u prvom s.g  brejknut. I dalje ima problem sa izbačajem, preniskim i nepravilnim bacanjem loptice . Grešio je dosta i iz BH koji je Fritz forsirao, ipak uspeo da vrati brejk kada je ovaj servirao u 7 gemu. Posle toga rutinski .

Moraće BH dosta bolje protiv Zvereva zbog kvaliteta njegovog

Dopalo mi se što je dosta igrao slice BH , baš kako i treba na brzom terenu i protiv visokih igrača.U tom setu moglo bi se reci da je uništio Taylora sliceom. Za prvi ne znam , izgleda da je i Taylor servirao neke duple i dosta grešio, za 20 min bilo 6 0

 

Kombinacija loptica ,teške za kontrolu, lete na sve strane a odskaču o podlogu dosta visoko i uslova za igru-vetra ,brzine terena rezultira da se na ovom izdanju Cincinati -a igra tenis sa puno grešaka i slabijeg kvaliteta. Neki problem definitivno postoji jer su ga primetili svi igrači.

Link to comment
Share on other sites

Skontala jesam za suđenje i fala :classic_biggrin:

Bilo je priče i tekstova o tome da je Seleš uslovljavanja pre mečeva na W o jačini vriska ( bukvalno) još dok je igrala.

Ne znam tačno kad se prestalo sa tim, da bi evo ponovo počeli o tome...

Ali to će biti humor, ko će smeti Alkarazu da uzme poen zbog tog...

A videla sam kad je Pol zvizno sudiju prilikom servisa, eto koliko su loptice letele :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wimbledon 1992,u polufinalu koji je Monika dobila Navratilova se zalila na njen grunt,glasno stenjanje se smatralo svetogrdjem na W,tadasnji mediji su vrsili pritisak povodom a Monika je trudeci se da bude manje glasna izgubila F od Fraulein  FH,uzela je 3 gema 

Link to comment
Share on other sites

Važno je da im Nadal nije iritantan sa svojim stenjanjem i ostalim akcijama od kojih je jedna izrazito nepristojna za  prokazivanje u javnosti i iskazuje manjak poštovanja prema istoj jer se nikada nije potrudio da je promeni, modifikuje taj tik.:classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...