Jump to content

Zelena trava doma mog - Wimbledon '23


Drug Crni

Recommended Posts

Pa Mateu je trava najjača podloga, Alkaraz je generalno bolji igrač. Beretini je i Novaka namučio solidno, a on je sad već u rangu Top 3 travaša ikad. Ovo mi je jos pre početka mirisalo na vrlo mogućih 5 setova, sad jos više liči da će biti tako. Mateo po meni vrlo blagi favorit, ali se ne bih začudio da Alkaraz dobije.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Keira said:

:classic_ninja:

Tribalizam godinama negovan i podgrevan. Msm kupiš skupe karte za CC i pojaviš se ovako . Ok navijaju za neke svoje favorite ali šta demonstriraju ovde

  Hide contents

 

Ovo je još i sasvim OK ako nisu došli da aktivno smetaju. Pre par godina su se neki po društvenim mrežama hvalili da su otišli na Novakov meč na W samo da bi ga provocirali. Nije mi jasan taj mentalni sklop, prvo do karata je užasno teško doći a nisu ni jeftine, i ti uložiš svu tu energiju i trošak s tako jadnim ciljem, pa neka je ko bilo u pitanju.

 

31 minutes ago, Romantik said:

Šteta za Kvitovu, ovo je bio baš epski raspad 😞

Ne mogu da gledam, ali baš pomislih kad sam videla rezultat, kako joj se to nije moglo desiti protiv Natalije :classic_sad:

 

7 minutes ago, Keira said:

Da li je moguce da novi medijski ljubimac ovako viče 

 

A Grigor na putu da izbubi 2 set

Ko je novi medijski ljubimac? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Generalno dobri mecevi za sad na W.

Djokovic-Hurkac odlican mec, Hubert dao sve od sebe i odigrao na granici mogucnosti, ali Nolo je mentalna i skillna gromada pa je ukrao neke poene i zavrsio mec bez previse trzanja. A bio je ovo sasvim solidan test.

 

 Jubenks doktor, Rune-Dimitar se solidno kolju, Beretka ipak na startu 3. nije uspeo da iscupa gem, spasao je 5bp, na 6-toj je pokleknuo.. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Na Wimbledonu koji se drži tradicije minimalizma, nema čak ni reklama na terenu , gde su nacionalna obeležja u publici zabranjena, kult ličnosti sa slike ne vidim drugačije nego novi tribalizam. Tenis je individualni sport, nema onog zajedno smo jači  , Mislim niti jedan  ne samo da ne igra u meču koji su došle da gledaju ,ne učestvuju na Wim,  jedan izvesno ni neće, gospodje došle na meč nekadašnjeg velikog rivala i njegovog protivnika koji opet sa dvojicom sa maski trenutno nema nikakve veze ,tope se na vrućini pod tim maskama , a mi ćemo se praviti da je sve to ok , ako su mirno sedele, što čemo pretpostaviti da jesu .

 

 

Grigor utabanim putem,

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Toliko puta su vidjeni navijaci obuceni kao Borg i Mekinro, to je ultra simpaticno, ali je ovo problem. :default_coffee:

Drugo, dozvoljena su nacinalna obelezja, dozvoljene su zastave ili natpisi, ali odredjenih dimenzija, tj. poprilicno male.

I poslednje, po originalnlom rapsoredu, danas Djokovic nije ni trebao da igra :default_coffee:

 

Ali najbitnije je pljucnuti, a kad nema glavnih neprijatelja, onda kao zamena dobro dodju i neki navijaci, koji realno nista lose nisu uradili.

Link to comment
Share on other sites

Bolje ga je isao servis i nije pravio UE. Plus se Alkaraz snebivao da mu igra svaku loptu na bekhend i eto.

 

Mislim da je ovo super stvar za Beretinija posle povratka, 4R je odlican rezultat. Ali sa druge strane nadam se da ga nikad vise necu gledati u SF+ Vimbldona. Sramota je da ovako limitiran igrac ima takve rezultate na travi i pravi pokazatelj da je u poslednjih 5-6 godina najmanje igraca koji dobro igraju na ovoj podlozi u istoriji tenisa.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Bolje ga je isao servis i nije pravio UE. Plus se Alkaraz snebivao da mu igra svaku loptu na bekhend i eto.

 

Mislim da je ovo super stvar za Beretinija posle povratka, 4R je odlican rezultat. Ali sa druge strane nadam se da ga nikad vise necu gledati u SF+ Vimbldona. Sramota je da ovako limitiran igrac ima takve rezultate na travi i pravi pokazatelj da je u poslednjih 5-6 godina najmanje igraca koji dobro igraju na ovoj podlozi u istoriji tenisa.

Pa jel nisu igrali Novak i Fed '19. I '20.?

Plus je Fed bio svake godine od '12...Novak je preskočio jednu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Beretka ima odlican mentalni sklop, ne odustaje posle gomile povreda i ovde je imao 3 ozbiljne pobede, solidna partija protiv Alkise, ali vec po ko zna koji put vidi se da mu pored skilla (BH) fali i malo meceva u nogama sto se kaze, da ne bi neke pocetnicke udarce izbacivao u aut/mrezu. Prosle godine je zakinut za mozda i finale zbog kovida, sada novi bodovi i ova osmina finala ce mu moci da se bolje pozicionira na listi i da se polako vraca. Tek 64ti na rejsu, ali odnekle je poceo..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, displejnejm said:

Baš je bio loš Beretini, nisam ni znao da je došao na Vimbldon izlazeći iz povrede. Alkaraz sjajan posle prvog seta. Rune fin, ali očekujem da u sledećem meču završi svoje učešće. 

Sklon je povredama,  , zato je i relativno kasno za budućeg top igrača, ušao u Top100. 2018 je to bilo ,mislim na RG .Ustalio se do kraja godine napredovao u top 50-60  a 2019 je več igrao SF USO.  Početkom 2022 opet su krenule povrede, pa operacija šake, onda se nadovezivale povrede , corona..

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...