Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

19 minutes ago, Karakondzula! said:

Poslednje tri sezone su ono sto sam napisao. A statistika iz EK mi nista ne znaci. Tu i Jagodic Kuridza pred penziju ima 10ak poena i 6-7 skokova u proseku.

Nba?

Igrali su i Bjelica i Teo NBA i bili MVP EL pa su ih ovde docekali kao da imaju dve leve. 

Daj da zadrzimo bar tragove ozbiljne diskusije. 
Bjelica i Teo imaju 35 i 36 godina, Caboclo ima 28. 
Ne, Jagodic Kuridza nema ovakvu statistiku u EC, ni ove sezone, niti bilo koje druge. 
 

I odbijam da poverujem da niko nije razmatrao Bruna pre SP, u klubu jesu diletanti za nivo ozbiljnog Evroligasa, ali ne verujem da znaju manje od nas forumasa, a mi smo ovde pricali o njemu mnogo pre SP. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su i svi ostali Evroligasi diletanti, posto ga niko nije doveo- nijedan nikada. Karijera malo jaca od kisele vode. Dobro kazes, evo vec 28 godina...

 

Sto se tice Bjelice i Teodosica, nisu dovedeni kao prve opcije, a samo je nama svako preko 30 matora drtina.

 

Nigde u Evropi ne preovladava taj stav. Zato smo i stalno na novim pocecima i procesima podmladjivanja. Vecito...

 

Niko od vas nije ni cuo za Kabokla pre prvenstva... A kamoli znao vise o vrlinama i manama u igri. Mozda ovih dva posto malo strucnijih.

 

 

Edited by Karakondzula!
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Karakondzula! said:

Izgleda da su i svi ostali Evroligasi diletanti, posto ga niko nije doveo. Karijera malo jaca od kisele vode. Dobro kazes, evo vec 28 godina...

 

Sto se tice Bjelice i Teodosica, nisu dovedeni kao prve opcije, a samo je nama svako preko 30 matora drtina.

 

Nigde u Evropi ne preovladava taj stav. Zato smo i stalno na novim pocecima i procesima podmladjivanja. Vecito...

 

Niko od vas nije ni cuo za Kabokla pre prvenstva... A kamoli znao vise o vrlinama i manama u igri. Mozda ovih dva posto malo strucnijih.

 

 

Naravno da sam cuo posto sam pisao o njemu jos u aprilu, cudeci se zasto je u Ulmu (ako postoji neki nacin da vidim sve svoje postove rado cu pronaci bas taj, molim @Don Dusko da mi kaze da li postoji takva opcija). Naravno da sam cuo jos pre 7 godina kad je najavljivan kao novi Durant i igrao trojku.

To sto ti ili neko drugi ne prati kosarku zaista ne znaci da ne postoje ljudi koji prate.

 

Ali opet kazem, to sto ja pratim kosarku vise od tebe mi ne daje za pravo da mislim da je pratim vise od ljudi u nasem klubu, te ponavljam: verujem da su znali sta Bruno moze da ponudi i pre SP i da postoji razlog zasto se nismo interesovali za njega. 
 

Sto se tice karijere kao kisele vode, vidis postoji nesto sto se zove skauting. Svrha te pojave/klupske sluzbe je da potpise igraca koji bi mogao da ponudi dosta, a trenutno je ispod radara najvecih. Ako hocemo da dovodimo samo igrace Reala i Barselone sa bogatim karijerama, onda nam samo treba 30 miliona godisnje i moja baba moze da kaze koga dovesti. Verovatno zato sto se gnusamo igraca iz manjih klubova i u 90% slucajeva nam je draza isluzena a zvucnija opcija, zato su nam rezultati u EL ovakvi.
 

Sto se tice ovo dela tvog posta gde kazes da su svi iznad 30 matore drtine, koliko vidim Shabaz ima 32 godine pa niko ne kaze da je matora drtina. 
Ni za Tea i Bjelicu ne bih iskoristio tu konstrukciju jer je uvredljiva za legende srpske kosarke. 
Za njih bih samo rekao da su daleko od svog prajma i pred samu kosarkasku penziju, i da u skladu sa tim ne treba ocekivati mnogo od njih.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Karakondzula! said:

Sto se tice Bjelice i Teodosica, nisu dovedeni kao prve opcije, a samo je nama svako preko 30 matora drtina.

 

ovo je i meni nesto sto smeta u kritici sklapanja rostera;

 

-imamo 3 od 16+ igraca koji su matori.

-od ta tri igraca, mogu da zamislim hangu kako igra vise od 20mins a bjelicu kako startuje ali ne prelazi pomenute minute.

 

-> sve u svemu, pise se kao da smo neka teska gerijatrija a zapravo imamo luksuz da ti backups budu legende evrolige [svi nabrojani].

 

imacemo problema u odbrani, to je jasno od kada je frenki ostao u nbaa shaq harrison nije potpisan. ne mozes imati sve ali moze se igrati pobednicka kosarka na vise od jednog nacina*

 

*krvava kolena nisu opcija

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Karakondzula! said:

Novi Durant...

Novi Savicevic...

bugarski Bebeto...

Volim te najave...

Karijera posle toga, najbolje govori o njemu, pogotovo izleti u Meksiko i Brazil u najboljim godinama.

Vidim da nisi u stanju da vodis ozbiljnu diskusiju tako da te pozdravljam. 

 

Igrao je i Shabaz u Meksiku ali posto nisi opterecen znanjem i informacijama, nemoj da te ova poremeti.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bosMan_jr said:

Vidim da nisi u stanju da vodis ozbiljnu diskusiju tako da te pozdravljam. 

 

Igrao je i Shabaz u Meksiku ali posto nisi opterecen znanjem i informacijama, nemoj da te ova poremeti.

Zato je Messina odradio za nas posao. Razbijao u Mexico a onda Messina rekao to je taj i mi onda ga lagano potpisali, bez trzavica kao sada vec iskusnog, provjerenog EL igraca💪

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Zato je Messina odradio za nas posao. Razbijao u Mexico a onda Messina rekao to je taj i mi onda ga lagano potpisali, bez trzavica kao sada vec iskusnog, provjerenog EL igraca💪

Sva sreca da ga se Mesina diletant setio, inace bismo se okrenuli nekoj proverenijoj opciji

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Igrao je i Shabaz u Meksiku ali posto nisi opterecen znanjem i informacijama, nemoj da te ova poremeti.

 

Pritom Capitanesi ne igraju meksičku ligu nego G-League i neki od boljih i interesantnijih rubnih NBA igrača igraju/igrali su za njih. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Guru said:

 

Pritom Capitanesi ne igraju meksičku ligu nego G-League i neki od boljih i interesantnijih rubnih NBA igrača igraju/igrali su za njih. 

pa sve ok, imali su i u Portoriku epizode dobri EL, pa cak i NBA igraci, ne moze se na osnovu pola sezone ocenjivati igrac. Igrao je i Hasan Vajtsajd u Tripoliju sa cca 24 godine

Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

😆

Da nije mozda u Bg kod Jaga 

 

Ja verujem da i on sad kalkuliše. Ima on poprilično ponuda mnogo ozbiljnijih ekipa od Venecije. E sad da li ima izlaznu klauzulu za EL ekipe ili će to ići mnogo teže, videćemo. On u Veneceiji ostati neće. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, suptil said:

Октобар је, почиње сезона (киша ) кошарке. (Тик - Так)

 

F6HADn7WQAEN-7w?format=jpg&name=large

 

Meni ovaj raspored deluje kao lepa sansa za vrhunski oktobar. Na papiru. E sad, praksa kaze kasno kompletiranje i problemi sa rosterom koje necu opet da pominjem. Videcemo, ako izdominiramo oktobar mozda i samopouzdanje ode u nebesa i lepo usmeri sezonu.

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...