Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Posted (edited)

Ja ne vidim zasto je necuveno da su ljudi i koji nisu Jevreji hteli da podrze Izrael, to je slican princip kao sa podrskom Ukrajini, civilizacijski izbor.

 

Licno se ne slazem i ne bih to radio jer je ESC za mene nesto drugo, ali je princip potpuno isti.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, McLeod said:

Ja ne vidim zasto je necuveno da su ljudi i koji nisu Jevreji hteli da podrze Izrael, to je slican princip kao sa podrskom Ukrajini, civilizacijski izbor.

 

Licno se ne slazem i ne bih to radio jer je ESC za mene nesto drugo, ali je princip potpuno isti.

Ovo si ti izmislio, ko je uopste rekao da je to necuveno. To je humano, genijalno, znak empatije, znak da je vecinska

Evropa normalna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

Ovo si ti izmislio, ko je uopste rekao da je to necuveno. To je humano, genijalno, znak empatije, znak da je vecinska

Evropa normalna.

 

To si upravo ti implicirala ali ajde nema veze.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, McLeod said:

Pa dobro, ne kazem da nije tacno, videcemo sledece godine sta ce se desiti. U svakom slucaju, ako odu jos 2-3 zemlje prestace potreba za polufinalima, sto je pomalo tuzno iskreno, pogotovo jer smo imali 43 zemlje.

Duška je na K1(?) televiziji, onoj gde radi Boško City, govorila o povratku Bugarske a možda i Maroka.

Link to comment
Share on other sites

...samo za one koji daju nemuste odgovore na vrlo jednostavne konstatacije i pitanja - neka jasno kazu zbog cega to rade

 

evo primer, ovde odgovaram 

 

On 5/14/2024 at 2:57 PM, Mama_mia said:

 

...sta li sada ovo bina dokazuje?

 

...i kakve veze ima bina u malmeu sa pojedinacnim nastupom izvodjaca cija koreografija nalaze da malo klanja. Cak i da je ta bina bila u obliku davidove zvezde, da pa sta?  nejasno je sta si htela da kazes pominjuci oblik bine.....

 

 

na ovo pitanje:

 

19 hours ago, Helena said:

A bina u obliku besprekornog krsta/Križa 

 

 

i dobijam ovakav odgovor:  

 

19 hours ago, Helena said:

Nisam znala da treba nešto da dokazuje.

Ali nisam ni očekivala da ću na ovom forumu pročitati nov nivo stručne ekspertize, vi''š ti samo njih...dok svi pričaju o veštičarenju...bravo, bravo 👏 mama...

 

                                                                                          :classic_huh:

 

Jeste da je u pitanju laka tema ali i za lake teme treba minimum minimuma rezona ukoliko vec zelis da pariras.

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Broj jedan u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje

 

Na ljestvicama streaming servisa Spotify, Nemo je s pjesmom "The Code" na prvom mjestu u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje.

“The Code” je čak među 20 najslušanijih pjesama na Spotifyju u cijelom svijetu. Pjesma je sada puštena gotovo 13 milijuna puta.

 

Nemo također ima više od tri milijuna slušatelja mjesečno na Spotifyju.

To je znatno više nego što postižu reperica Loredana (1.370.500), pop pjevačica Beatrice Egli (577.000) ili Stubete Gäng (206.000).

Stvari izgledaju još bolje za Nemo i “The Code” na Apple Musicu: Tamo je pjesma na vrhu ljestvica u deset zemalja i među 20 najboljih naslova u nevjerojatnih 30 zemalja.

 

438173212_825551089594920_77474896467504

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dragan said:

Broj jedan u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje

 

Na ljestvicama streaming servisa Spotify, Nemo je su s pjesmom "The Code" na prvom mjestu u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje.

“The Code” je čak među 20 najslušanijih pjesama na Spotifyju u cijelom svijetu. Pjesma je sada puštena gotovo 13 milijuna puta.

 

Nemo također imaju više od tri milijuna slušatelja mjesečno na Spotifyju.

To je znatno više nego što postižu reperica Loredana (1.370.500), pop pjevačica Beatrice Egli (577.000) ili Stubete Gäng (206.000).

Stvari izgledaju još bolje za Nemo i “The Code” na Apple Musicu: Tamo je pjesma na vrhu ljestvica u deset zemalja i među 20 najboljih naslova u nevjerojatnih 30 zemalja.

 

438173212_825551089594920_77474896467504

 

Dokle vise sa ovim misgenderingom?! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dragan said:

Broj jedan u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje

 

Na ljestvicama streaming servisa Spotify, Nemo je s pjesmom "The Code" na prvom mjestu u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje.

“The Code” je čak među 20 najslušanijih pjesama na Spotifyju u cijelom svijetu. Pjesma je sada puštena gotovo 13 milijuna puta.

 

Nemo također ima više od tri milijuna slušatelja mjesečno na Spotifyju.

To je znatno više nego što postižu reperica Loredana (1.370.500), pop pjevačica Beatrice Egli (577.000) ili Stubete Gäng (206.000).

Stvari izgledaju još bolje za Nemo i “The Code” na Apple Musicu: Tamo je pjesma na vrhu ljestvica u deset zemalja i među 20 najboljih naslova u nevjerojatnih 30 zemalja.

 

438173212_825551089594920_77474896467504

Telefon mi prevodi tekst sa nemačkog i komentari se ne razlikuju mnogo, čak nimalo od srpskih.

"Trećeg pola neće biti nikad u Švajcarskoj" i slično.

Ali ne želim da ulazim u to, homoseksualne osobe mogu da razumem, mislim da razumem i trans osobe, nebinarne mislim da ne razumem...

Njemu/njima ostavljam to i želim im sreću.

Žalosno je što u komentarima nema, bar ja nisam pročitala, komentara koji se odnosi na samu pesmu i koliko on/i dobro peva/ju.

A možda je njemu/njima važnije ovo drugo pitanje.

 

 

Ovo sam namerno pisala u ONI, da vidim kako to izgleda u praksi.

 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
16 hours ago, Dragan said:

Broj jedan u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje

 

Na ljestvicama streaming servisa Spotify, Nemo je s pjesmom "The Code" na prvom mjestu u sedam zemalja i među 20 najboljih u 22 zemlje.

“The Code” je čak među 20 najslušanijih pjesama na Spotifyju u cijelom svijetu. Pjesma je sada puštena gotovo 13 milijuna puta.

 

Nemo također ima više od tri milijuna slušatelja mjesečno na Spotifyju.

To je znatno više nego što postižu reperica Loredana (1.370.500), pop pjevačica Beatrice Egli (577.000) ili Stubete Gäng (206.000).

Stvari izgledaju još bolje za Nemo i “The Code” na Apple Musicu: Tamo je pjesma na vrhu ljestvica u deset zemalja i među 20 najboljih naslova u nevjerojatnih 30 zemalja.

Statisticki podatci o slusanosti pobednicke pesme za koju su mnogi (posebno Hrvati) tvrdili da je losa i da je njihova pesma bila bolja, jer je dobila puno vise glasova publike.

 

Jedan, amlo drugaciji post od 10.3. sa hrvatskog foruma:

"Ma ovo je pjesma i za pobjedu, ljudi moji. Otkad sam je poslušala, sa svakim sljedećim je sve jača. Ima veliki scenski potencijal, kao što rekoh na Kladionicama, miješaju se žanrovi, ali moderno i ukusno, nije krindž ko Frend, sve to dobro funkcionira. Dramatična je, pomalo baca na filmski soundtrack, on izgleda vokalno može izvući sve te operne dionice i evo, sad mi se taj kod vrti po glavi. Ne mislim da će pobijedit jer mi nema ono još nešto da kažem winner vibe (doduše, tko zna kad vidimo nastup?), ali ga vidim u top 3 bez po frke. I naravno, moguće da će ga žiri obilno darivat, ali srećom ove godine ima i drugih vokalizatora koji će otkinut komadić njegovog kruha. Ako radimo komparaciju s našim predstavnikom, naš je dopadljiviji širim masama, nepretenciozniji i ima više karizme. Ovaj je malo čudan, ko Rami Malek, ali sve ostalo mu je top topova. Doduše, ako se baš jako najede bodova žirija, bit će mu dovoljno da kod publike dobaci za top 3,4. Sad, može li?"

hot kukich

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Helena said:

Telefon mi prevodi tekst sa nemačkog i komentari se ne razlikuju mnogo, čak nimalo od srpskih.

"Trećeg pola neće biti nikad u Švajcarskoj" i slično.

Ali ne želim da ulazim u to, homoseksualne osobe mogu da razumem, mislim da razumem i trans osobe, nebinarne mislim da ne razumem...

Njemu/njima ostavljam to i želim im sreću.

Žalosno je što u komentarima nema, bar ja nisam pročitala, komentara koji se odnosi na samu pesmu i koliko on/i dobro peva/ju.

A možda je njemu/njima važnije ovo drugo pitanje.

 

 

Ovo sam namerno pisala u ONI, da vidim kako to izgleda u praksi.

 

Zato Doticni ( oni, they) zive u Berlinu ( vec tri godine). U Svajcarskoj izgleda da nisu dobrodosli.

Berlin je i Meka i Medina za bipolarne, binarne i nebinarne, sad ima i zakon da mogu i deca da menjaju polove, imena svaki

drugi dan. Valjda mu je Berlin zbog toga privlacniji od njegove svajcarske provincije.

 

Oni je inace panseksualno. Nemo je panseksualno bice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim živi sa devojkom već 5 godina tako da ni meni baš nije jasan taj stav ja sami bipolaran. Koja je tačno razlika između njega i muškarca heteroseksualca ?  Vidim da ima bipolarnih koji su homo ali koja je onda razlika između njega i klasičnog homoseksualca ?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Selina said:

Zato Doticni ( oni, they) zive u Berlinu ( vec tri godine). U Svajcarskoj izgleda da nisu dobrodosli.

Berlin je i Meka i Medina za bipolarne, binarne i nebinarne, sad ima i zakon da mogu i deca da menjaju polove, imena svaki

drugi dan. Valjda mu je Berlin zbog toga privlacniji od njegove svajcarske provincije.

 

Oni je inace panseksualno. Nemo je panseksualno bice.

1452787163-alan-rickman-dogma-smith.jpg

 

Metatron? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

1452787163-alan-rickman-dogma-smith.jpg

 

Metatron? :classic_biggrin:

To (panseksualno) za mene je neka novost, a ovo po imenu Nemo kaze da je ono to.

Ono zivi s nekom zenom momentalno, ranije je za to bilo dovoljno da se kaze biseksualac, ali

sada su Caplinova Moderna vremena pa od biseksualca imamo i panseksualca koji ce mozda

sutra biti i trans.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
29 minutes ago, Klotzen said:

Koliko vidim živi sa devojkom već 5 godina tako da ni meni baš nije jasan taj stav ja sami bipolaran. Koja je tačno razlika između njega i muškarca heteroseksualca ?  Vidim da ima bipolarnih koji su homo ali koja je onda razlika između njega i klasičnog homoseksualca ?

 

Rodna pripadnost nema nikakve veze sa seksualnim opredeljenjem. Ne treba mesati ta dva pojma. Bipolarnost je psihicko oboljenje i termin koji nema veze ni sa rodom, polom ili seksualnoscu. 

 

 

9 minutes ago, Selina said:

To (panseksualno) za mene je neka novost, a ovo po imenu Nemo kaze da je ono to.

Ono zivi s nekom zenom momentalno, ranije je za to bilo dovoljno da se kaze biseksualac, ali

sada su Caplinova Moderna vremena pa od biseksualca imamo i panseksualca koji ce mozda

sutra biti i trans.

 

Panseksualce privlace sve osobe, nezavisno od toga kako se izjasnjavaju, odnosno kojem rodu pripadaju ili koje su seksualnosti. 

 

Nije toliko tesko:

 

Polovi (sexes na engl.): muski, zenski dodeljuju se na rodjenju

 

Rodovi (genders): Cis-muski (dodeljen muski pol na rodjenju i izjasnjava se kao muskarac), cis-zenski, trans-muski (dodeljen zenski pol izjasnjava se kao muskarac), trans-zenski, nebinarni (ne prihvata jednu socijalnu ulogu, vec oseca pripadnost oba roda), postoje i drugi rodovi, moze ih biti beskonacno, ali ovo su "osnovni"

 

Seksualnosti: Hetero, homo, bi ,pan...

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

 

 

 

Panseksualce privlace sve osobe, nezavisno od toga kako se izjasnjavaju, odnosno kojem rodu pripadaju ili koje su seksualnosti. 

Sutra ce biti i nekih novih definicija za seksualnost nego dal mislis da bi to trebalo bilo koga od nas da zanima i da jos

danima diskutujemo o tome ko kako uziva u seksu? Za mene je to totalna dekadencija, a dekadencija je kada se gube

neke osnovne vrednosti i u prvi plan se stavljaju neke efemerne ( totalno nevazne za nase zivote i egzistenicije)

vrednosti i onda imamo umetnike ( ali i politicare, narocito aktiviste koji nam kroje kapu) koji nagrade dobijaju, prave

karijere ( ne kazem da ovaj Nemo ne ume da peva, ume naravno) biografije, na osnovu svojih nekih skurilnih ideja

o seksualnosti.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, McLeod said:

izraz panseksualnost mene upucuje na sve, odnosno ne bi ukljucivalo samo ljude, vec zivotinje, biljke, vanzemaljce, predmete...

Ja sam stvarnoi sada prvi put videla da postoji ta nekakva panseksualnost.

Pan je za mene do juce bilo neko bice iz grcke mitologije, stotinu puta naslikano i izvajano, ali nikako nesto specijalno u seksualnosti.

 

Људима је Пан био веома наклоњен, а највише је волео пастире којима је и много помагао када су чували своја стада. Али једна његова особина је била толико изражена да су сви морали водити рачуна када Пан спава. Када би Пана неко изненада пробудио, он би се тако бацио и викао на необазривог човека, да би овога обузео „паничан страх“. Догађало се, да својим понашањем, појавом и виком, испуни паником и читаве војске, па су Атињани веровали да је он у Маратонској бици својом галамом заплашио Персијанце који су се дали у бекство. захвални због тога, Атињани су му подигли храм у пећини на северној страни Акропоља. Храм је пронађен пред крај деветнаестог века.

 

Link to comment
Share on other sites

Prefiks pan znaci "sve", to je starogrcka rec i bukvalno se tako i prevodi. Kod nas je "poznat" jer se taj prefiks koristio za neke nadnacionalne pokrete, poput panslavizma ili panarabizma.

 

Znam sta podrazumevaju pod tim, samo mislim da je termin prilicno nesrecan.

 

Sustinski, to su biseksualci koji zele da prosire seksualnu privlacnost i na trans, nebinarne i sve druge osobe, dakle ne spada bestijalnost u to, bar kako oni razumeju, samo sto sam izraz definitivno vise upucuje i na to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Sutra ce biti i nekih novih definicija za seksualnost nego dal mislis da bi to trebalo bilo koga od nas da zanima i da jos

danima diskutujemo o tome ko kako uziva u seksu? Za mene je to totalna dekadencija, a dekadencija je kada se gube

neke osnovne vrednosti i u prvi plan se stavljaju neke efemerne ( totalno nevazne za nase zivote i egzistenicije)

vrednosti i onda imamo umetnike ( ali i politicare, narocito aktiviste koji nam kroje kapu) koji nagrade dobijaju, prave

karijere ( ne kazem da ovaj Nemo ne ume da peva, ume naravno) biografije, na osnovu svojih nekih skurilnih ideja

o seksualnosti.

Dobro, ali mene već glava boli od tih "osnovnih vrednosti", to je popovska svakodnevna mantra.

A upravo najveći frku oko tih vrednosti prave "regular people".

 

I šta je uopšte dekadencija na jednom festivalu pored krvavih ratova koje besne po svetu?

To što je obukao suknju?

Imali smo Končitu već, Dana je trans žena, pobedila još u prošlom milenijumu...

Jbt, volela bih da se vratim u prošlost na nedelj dana da vidim kako Darvin vodi borbu oko evolucije a regularne u vreme Luja XIV dok se taj šminka, stavlja periku i oblači ona brokatna čuda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Sustinski, to su biseksualci koji zele da prosire seksualnu privlacnost i na trans, nebinarne i sve druge osobe, dakle ne spada bestijalnost u to, bar kako oni razumeju, samo sto sam izraz definitivno vise upucuje i na to.


Super, po ovoj definiciji sam i ja pansexual, lol.
Biseksualnost sa dodatnim koracima, ili heterofleksibilnost xD

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

Zato Doticni ( oni, they) zive u Berlinu ( vec tri godine). U Svajcarskoj izgleda da nisu dobrodosli.

Berlin je i Meka i Medina za bipolarne, binarne i nebinarne, sad ima i zakon da mogu i deca da menjaju polove, imena svaki

drugi dan. Valjda mu je Berlin zbog toga privlacniji od njegove svajcarske provincije.

 

Oni je inace panseksualno. Nemo je panseksualno bice.

https://9gag.com/gag/a11AO8D?ref=android

Link to comment
Share on other sites

Ti što ne biraju pol kod seksa već imaju ime, to su biseksualci. Međutim koliko vidim ovo Panseksualac se koristi baš da bi uvrstili i taj treći pol, odnosno binarno neutralne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...