Jump to content

Mladenovac 04.05.2023 - nastavak crne hronike


Recommended Posts

12 hours ago, Angelia said:

Desilo se nesto sto je presedan u SR, ali nije bas neobicno za EU. Povremeno se desi tako nesto, samo zato sto su dva dogadjaja blizu, ne znaci da se radi o nekoj epidemiji. Imati par slucaja mentalnih slucajeva na 6-7 miliona, koji urade nesto slicno, nije drustvena pojava nego izuzetak. Mozda postane alarmantno, ali u ovom trenutku je samo koincidencija.

Sve ok, velika smo zemlja (relativno), ali to sto se desilo u Ribnikaru, je indirektno ili cak direktno iniciralo ovo sto se desilo u Mladenovcu, skoro pa da sam siguran, a statistika i naucna teorija (Verterov efekat) govore tome u prilog. Sad cu da nagadjam, ali dovoljno je npr. samo ako su pricali o tome u skolskom dvoristu u Mladenovcu, i nisu se slagali po nekom pitanju (policajac i ovaj govnar) i onda je ovaj otisao po oruzje. Ili je ubica video sta je mali uradio, i posto je psihopata takodje, resio je da "obori rekord", da se sad prica o njemu a ne tamo o nekom malom, i trazio je samo i najmanji povod. Reci da je cista koincidencija da se dva nezampacena slucaja masovnog ubistva desila u 2 dana jedan za drugim, bilo bi neozbiljno.

 

edit: pa da, samo sto sam napisao ovo naleteo sam na ovu vest:

https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a1779024/Ubica-iz-Mladenovca-podrzavao-masakr-na-Vracaru.html

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

FvdHANPXsAEF0vU?format=jpg&name=medium

 

Arsenal "uglednog Pukovnika" iz Mladenovca, oca ubice.

:krstipd4:

Zato sam i ispizdeo nakon informacija o “oficirskoj dinastiji”. 

Ako se mali psihopata KK nije dao prepoznati, ovaj smrad je bio tempirana bomba, sa brojnim ekscesima koji su gurani pod tepih po principu ‘znaš ti čiji je on sin/unuk’.

Zato sad ne treba dozvoliti da se matorci izvuku

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Happy tvrdi da nije umro niti uhapšen.

 

Quote

Mnogi mediji su večeras objavili da je Radiša Blažić, otac ubice iz Mladenovca umro usled srčanog udara.

Ova vest je NETAČNA kako je redakciji BSC Happy portala posvedočio prvi komšija ove unesrećene porodice.

– Radiša je živ i zdrav. Kod kuće je, slavi slavu- rekao je komšija.

happytv.rs/hronika/preminuo-otac-ubice-iz-mladenovca/571548/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, erwin said:

Happy tvrdi da nije umro niti uhapšen.

 

Bilo da je u pitanju Happy ili Unhappy, čini se da se istraživačko novinarstvo svelo na čitanje budalaština sa Tnjitera ili FeZbuka. Još kad bi mrdnuli guzice nekoliko metara od kompjutera, možda bi umeli da napišu i nešto visokoumno, npr. da se otorila nova pekara ili trafika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

I ja pročitah da je riknuo pukovnik, s potvrdila navodno njegova kućna prijateljica, ali on eto slavi slavu izgleda ???? 'aram da mu je ako posle svega slavi slavu.

Počinje borba medija ko će više da "pomogne" porodicama iz koje potiču ubice

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kronostime said:

FvdHANPXsAEF0vU?format=jpg&name=medium

 

Arsenal "uglednog Pukovnika" iz Mladenovca, oca ubice.

:krstipd4:

Primer kako se manipulise javnoscu. Mogli su na listu da stave i par peroreza, otvarace za konzerve...

Problem su automatska puska, prigusivaci i rucne bombe, za to bi morao da ima neku posebnu dozvolu. Sve ostalo mozes da nadjes i kod prosecnog  lovca, siguran sam da vecina ima vise od 13 patrona.

Pre koju godinu kada se hapsila neka od kriminalnih grupa zaplenjen arsenal, a da bi slika bila upecatljivija na njoj avionsko postolje za .50cal mitraljez. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJORDJE said:

Primer kako se manipulise javnoscu. Mogli su na listu da stave i par peroreza, otvarace za konzerve...

Problem su automatska puska, prigusivaci i rucne bombe, za to bi morao da ima neku posebnu dozvolu. Sve ostalo mozes da nadjes i kod prosecnog  lovca, siguran sam da vecina ima vise od 13 patrona.

Pre koju godinu kada se hapsila neka od kriminalnih grupa zaplenjen arsenal, a da bi slika bila upecatljivija na njoj avionsko postolje za .50cal mitraljez. 

Sto "manipulise"? Napisali ljudi sve sto su nasli od oruzja i municije. Kakve veze ima da li ga ima prosecni lovac ili ne. Niko ne osudjuje lovce, ovde je iskljucivo on u pitanju i njegov arsenal. Verovatno nema dozvolu ni za sta, pa ni za lovacko naoruzanje.

Link to comment
Share on other sites

Bio je pukovnik i nacelnik necega, ne bi me cudilo da ima dozvolu/revers cak i za tu automatsku pusku. Na drugoj temi neko je uspesno primetio da ljudi koji inace ne prate tabloide pocinju da ih citiraju i donose zakljucke na osnovu njihovih clanak. Razumem da su ljudi ozlojedjeni , uplaseni, ali tabloidi to upravo podgrevaju. Nije stvar u tome da je objavljeno ono sto je pronadjeno u kuci, vec nacin na koji je objavljeno, cela strana , bela slova, arsenal, a u arsenalu lovacki noz i caure, da bi spisak bio duzi.

Link to comment
Share on other sites

Izveštavanje je katastrofa, neprofesionalno i sa aspekta novinarskog kodeksa, šta se sme a šta ne objaviti, na koji način i u kom momentu, tako i sa aspekta tačnosti informacija, javlja se reporter koji ne zna ni lokaciju na kojoj se nalazi, ponavlja se informacija od juče koja i nije baš proverena i precizna. 

I da se izuzme bilo kakva tendencioznost, imamo diletantizam na delu, istrčavanje sa informacijom i slikom po svaku cenu. I posle tri dana još nisu svi naučili ni kako se zove selo u kom je ubijeno troje ljudi, neozbiljno je i pisanje o ubistvima u Mladenovcu i Smederevi, toliko je to blizu nama da barem preciznao mesto ubistva može da se navede.

I pored nepotpunih informacija, nedovršene istrage, nedovoljno činjenica, masovno se presuđuje, mnogi znaju krivca, spremni su da odrežu kaznu ne shvatajući, valjda, da je i to diletantizam, da i takve olako izrečene osude doprinose opštem stanju neodgovornosti i normalizovanju nasilja i nekompetentnosti.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Bio je pukovnik i nacelnik necega, ne bi me cudilo da ima dozvolu/revers cak i za tu automatsku pusku. Na drugoj temi neko je uspesno primetio da ljudi koji inace ne prate tabloide pocinju da ih citiraju i donose zakljucke na osnovu njihovih clanak. Razumem da su ljudi ozlojedjeni , uplaseni, ali tabloidi to upravo podgrevaju. Nije stvar u tome da je objavljeno ono sto je pronadjeno u kuci, vec nacin na koji je objavljeno, cela strana , bela slova, arsenal, a u arsenalu lovacki noz i caure, da bi spisak bio duzi.

Ne, za automatsku pusku, bombe i prigusivac ne moze da dobije dozvolu za drzanje zato sto su Zakonom zabranjeni za kucno drzanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ne, za automatsku pusku, bombe i prigusivac ne moze da dobije dozvolu za drzanje zato sto su Zakonom zabranjeni za kucno drzanje.

Zato sam i rekao revers, izdata kao sluzbeno oruzje, uostalom ako kolega perkos navrati mogao bi da objasni kako se to resavalo na Kosovu 90tih bez dozvole, a bilo legalno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Po Zakonu o oruzju i municiji donetom 2015. godine - ne moze.

 

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_oruzju_i_municiji.html

 

Sta tacno ne moze? Zakon regulise koje se sluzbeno oruzje izdaje  oficirima VS?

Daj molim te, to je siva zona u mnogo uredjenijim drzavama, a ne Srbiji. Nebitno za celu ovu raspravu, sustina je izvestavanje medija.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Sta tacno ne moze? Zakon regulise koje se sluzbeno oruzje izdaje  oficirima VS?

Daj molim te, to je siva zona u mnogo uredjenijim drzavama, a ne Srbiji. Nebitno za celu ovu raspravu, sustina je izvestavanje medija.

 

Za vojsku to propisuje Zakon o  Vojsci Srbije iz 2007. godine i ograniceno je na nabavljanje i drzanje kratkog vatrenog oruzja - duge cevi i automatsko oruzje se ne moze izdati na revers i nositi kuci.

Jednostavno, u mirnodopskom stanju nije dozvoljeno - u ratnom stanju vec vaze druga pravila i propisi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

A be @Kronostime što si zapucao ko gluv u gajde...mislim da @DJORDJE ti objašnjava da pripadnici VS i Policije imaju službeno naoružanje, kratko i dugo. Možda je to....

A be, Koco, jedan od autora Zakona o oruzju i municiji mi je kucni prijatelj i pricali smo na tu temu jos tada kada je zakon donet.

Firma gde radim je imala M-70 za potrebe obezbedjenja transporta novca i morala je da ih preda MUP-u, a za sluzbeno oruzje se svaki dan izdaje dozvola za nosenje, a i hanuma mi radi u sportskom streljastvu, tako da i sa te strane sam upoznat sa tematikom i procedurama.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

A be @Kronostime što si zapucao ko gluv u gajde...mislim da @DJORDJE ti objašnjava da pripadnici VS i Policije imaju službeno naoružanje, kratko i dugo. Možda je to....

 

Uostalom, svako je odgovoran za svoje postupke, zakon propisuje neka pravila i sankcije u slučaju nepoštovanja istih. Konkretno, otac, oficir, može biti odgovoran ako je bespravno posedovao oružje, ako je nepravilno čuvao oružje u legalnom posedu, i stotinu varijacija na istu temu, ne može odgovarati za ubistvo, za ubistvo odgovara sin, opet uz sagledavanje bezbroj okolnosti koje će prezentirati tužilaštvo i odbrana, naše ajdeee i uaaa neće, nadam se, uticati na sud i presudu.
Ni odac deteta ne može odgovarati za ubistvo jer ga nije počinio, dete neće odgovarati za ubistvo jer nije krivično odgovorno. Otac moće odgovarati zanepravilno držanje orušja, za zanemarivanje maloletnog lica i može biti kažnjen u okviru predviđenom zakonom, opet naše navijanje ne treba da ima uticaja na sud i presudu.

Treba imati u vidu da kazne, pored funkcije da odvrate eventualnog počinioca od krivičnog dela zbog straha od posledica, ukazuje i na stav društva i države prema nekim pojavama i postupcima, pa tako iskazuju da društvo ne dozvoljava ubistvo, ali može da pokaže da društvo prihvata surovost, osvetu ako su kazne prestroge, ako se olako odrezuju na sudu ili prizivaju na Forumu ili pred prodavnicom.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Zato sam i rekao revers, izdata kao sluzbeno oruzje, uostalom ako kolega perkos navrati mogao bi da objasni kako se to resavalo na Kosovu 90tih bez dozvole, a bilo legalno.

Pozove te dobošar u vojni odsek oni te zaduže opremom i oružjem i ti to nosiš kući, znači imaš kalašnjikov ili papovku u svojoj kući legalno iako nemaš dozvolu za to. Tako je bilo 90-tih na Kosovu. Naravnp trebalo je prethodno da si odslužio vojsku.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kronostime said:

A be, Koco, jedan od autora Zakona o oruzju i municiji mi je kucni prijatelj i pricali smo na tu temu jos tada kada je zakon donet.

Firma gde radim je imala M-70 za potrebe obezbedjenja transporta novca i morala je da ih preda MUP-u, a za sluzbeno oruzje se svaki dan izdaje dozvola za nosenje, a i hanuma mi radi u sportskom streljastvu, tako da i sa te strane sam upoznat sa tematikom i procedurama.

Nema tebi pomoći....:smiley26:

5 minutes ago, Perkos2 said:

Pozove te dobošar u vojni odsek oni te zaduže opremom i oružjem i ti to nosiš kući, znači imaš kalašnjikov ili papovku u svojoj kući legalno iako nemaš dozvolu za to. Tako je bilo 90-tih na Kosovu. Naravnp trebalo je prethodno da si odslužio vojsku.

A ponekad dodje Radmilo Bogdanović i donese blanko dozvole. Sleti sa helićem na stadion, pa u centar kod Kecmana prosledi. To su bile artije za kratke cevi,  a nabavka kasnije.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Constantin said:

T

A ponekad dodje Radmilo Bogdanović i donese blanko dozvole. Sleti sa helićem na stadion, pa u centar kod Kecmana prosledi. To su bile artije za kratke cevi,  a nabavka kasnije.

To već ne znam pošto sam za policiju bio nepodoban, tri puta sam podnosio zahtev za dozvolu za nošenje oružja i tri puta odbijen ali zato me vojska redovno zvala na vežbe i posle u rat i naravno bez problema uručila kalašnjikov za kućnu upotrebu. No to su lokalni problemi, odjebao sam k.poljce za fudbal i otišao da igram za kikiriki u kišnicu a i čitao sam našu borbu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...