Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

ja pokusavam da se nateram da napravim cuvenu Rozen tortu po receptu moje pokojne bake. Torta je prste da polizes, ne moze se porediti s onima koje se mogu kupiti (specijalni recept :classic_biggrin: ) .  Bas mi se jede, ali me odbija pomisao na razvijanje i susenje 9 tankih korica.

Link to comment
Share on other sites

Posto nam ne dozvoljavaju da izadjemo iz grada, a ni po gradu nema svrckanja onda preostaje jedino virtuelno negde da se smugne:classic_huh:

Canyon Brent de l’Art (blizu Beluna). 

Bili smo tamo leti, ali vidim da je zimi jos impresivnije :classic_smile:

 

 

ptNFuqq.jpg

 

uQHGXYG.jpg

Leti

0P5FwPY.jpg
 

 

Edited by Milica
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bretanja:

Spoiler

Pont-Aven - gde je Gogen imao umetnicku skolu

spacer.png

830x532_commune-pont-aven-representera-b

xPont-Aven-3.jpg.pagespeed.ic.0BRlD8QnQq

Concarneau

concarneau-brittany-france-july-04-2019-spacer.pngConcarneau-Brittany-France

brittany-france-shoppers-in-concarneau-o

 

 

 

Spoiler

Locronan - Polanski tu snimao film Tesa

Locronan-web.jpg

edit-maison-shutterstock_1110090824.jpg

 

Spoiler

Pointe du Raz

NX-40580.jpg?itok=PrifCaQypointe-du-raz-brittany-france-wallpaper-

maxresdefault.jpgb28e97765c90fe676eba21872f10666b.jpg

xuW1eLRrKtVvIaviSRs27Q5TAiL0PNOuSMR7mvGz

Plage de la Baie des Trépassés

Baie_des_Tr%C3%A9pass%C3%A9s.jpg

Baiedes-Trepasses.jpg?1415937791

 

Spoiler

Carnac i megaliti: ima ih mali milion po celoj Bretanji, svih velicina.

1

carnac.jpgmegalithes+menhir+cojoux+saint+just+couc

Menhir:

1920px-W1530-Locmariaquer_GrandMenhirBri

Dolmen:

2896.jpg?v=1601685003

 

 

Spoiler

MENHIR_SAINT_DUZEC.JPG

"pokrsteni" menhir Saint-Uzec na severnoj obali Bretanje

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2020 at 7:54 PM, We lose every week said:

Dobio danas jednu od zahvalne stranke. Ajd reko da probam jednu :lol_2:. Znači da ih je bilo deset kutija, ne bi znao da stanem. Sreća pa nije mnogo veliko ovo pakovanje. 

 

Znam da ti slatkiši nisu fah od svega što se konzumira. Ali sigurno si znao za Guylian i reputaciju im? To se ni ne pomišlja, sa proizvođačima tog kalibra/renomea, da će se samo probati jedna 😊 U tom momentu, kad si video kutiju, si morao znati kako to ide. Mada, ko sam ja da pričam što se tiče samokontrole. Ima jedno 100-ak konditorskih proizvoda sa kojima ne mogu da se kontrolišem, pa onda izbegavam kupovinu. Od Nutelle do Ritter Sporta, preko Delhaize cookiesa do Bountyja...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ok. Veliko su ime pa me zato začudilo. Fah kao što rekoh, biće da si tokom godina previše bio u pivima.😁 A kad sam već kod piva, sad baš gledam, kako je moguće da ti nisi na toj temi napisao ništa 6 meseci? Ajd' ovde sastavi top10 koje se sada relativno lako mogu kupiti u Srbiji? Nameravam da probam i podsetim se. 

Link to comment
Share on other sites

E jbg...to mnogo zavis od pivskog stila koji neko preferira. Piva ti se međusobno razlikuju ko što se sirevi međusobno razlikuju. Neko više voli blagi sirni namaz, neko voli fete, neko kačkavalj, neko ovčiji ili koziji iz mijeha.

 

Ali nek bude...in no particular order, piva za koja nije neophodno ići u neku ekskluzivnu pivnicu........ Hoptopod (Dogma), Paulaner Salvator, Chouffe (svejedno), Westmalle dubbel ili tripel svejedno, Black Widow ( crow pivara )....Dosta ti je za početak :classic_biggrin:

Da se razumemo, ovo nije najbolje što se može naći, ovo je najbolje što se može naći u odlično opremljenim supermarketima. 

Link to comment
Share on other sites

Pa oni u kojima možeš da nađeš navedena piva :classic_biggrin:.

 

Šalu na stranu. Maxi, Roda, Idea, ali dobro snabdeveni. Maxi u mom kraju gde živim i Maxi u mom kraju gde radim su dva različita sveta što se tiče snabdevenosti. Nisu svi isti, bez obzira što su deo istog lanca. 

Link to comment
Share on other sites

A online kupovina za pivo ne fercera? 

U pivo se ne razumem, ni ne volim ga bas zbog mirisa hmelja koji budi ruzne uspomene na srednjoskolske dane kad su nas vodili na radne akcije u obliznji hmeljarnik da sa "lijana" otkidamo sisarkice i skupljamo u ogromne kutije. Danima posle nismo mogli oprati ruke i sme nam je smrdelo na hmelj:mad:

Letos kad su bile nesnosne vrucine privuce me jedna zamagljena casa hladnog piva😃probam i odusevim se:59: mozda u njemu nije bilo hmelja ili mi je sa godinama oslabilo culo mirisa, ali bas je bilo dobro:thumbup:



EuiUvS6.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupovina online je u Srbiji još uvek rudimentarna. 

Što se tiče piva, ja ga uglavnom ne kupujem u marketima nego ga konzumiram u tačno određenim mestima gde može da se nađe kvalitetan kraft iz cele Evrope, pa i sveta. Evo npr. Da je Marko kojim slučajem u BG sada i da se mota po centru, ja bi mu rekao da ode u Samo Pivo i proba ili Thornbridgov "Jaipur" ili "Green Mountain"

, ili Puhaste "Trinity in Black" ( posebno ovaj jer je estonski, a sa estonskim kraftom se ne može pogrešiti, Estonci prave najbolji kraft trenutno u Evropi ).

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, We lose every week said:

E jbg...to mnogo zavis od pivskog stila koji neko preferira. Piva ti se međusobno razlikuju ko što se sirevi međusobno razlikuju. Neko više voli blagi sirni namaz, neko voli fete, neko kačkavalj, neko ovčiji ili koziji iz mijeha.

 

Ali nek bude...in no particular order, piva za koja nije neophodno ići u neku ekskluzivnu pivnicu........ Hoptopod (Dogma), Paulaner Salvator, Chouffe (svejedno), Westmalle dubbel ili tripel svejedno, Black Widow ( crow pivara )....Dosta ti je za početak :classic_biggrin:

Da se razumemo, ovo nije najbolje što se može naći, ovo je najbolje što se može naći u odlično opremljenim supermarketima. 

 

Sasvim dovoljno, pa će se uzeti nešto. Od ovih navedenih samo sam Westmalle probao. Za Hoptopod i Black Widow nikad čuo, Paulaner i Chouffe znam ali su me nekako mimoišli. Tako da ću verovatno njih naći iz prve lagano.  

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Paulaner je čuvena Minhenska pivara i ti kod nas  lako možeš naći nekoliko različitih njihovih piva. Ja konkretno mislim na Salvator , ili kako ga ovde zovu crveni paulaner. Jako zimsko pivo ( mislim da je 9 posto alkohola ),  doppelbock stil. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...