Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Ma na to sam i mislio, samo sam se neprecizno izrazio, pio sam ja neke random Paulanere što sam nalazio po supermarketima, ali za ovaj nisam imao pojma naravno. Nego, ti imaš neki fazon/naviku šta jedeš uz pivo? Ja sam više puta sebe uhvatio da žderem kikiriki, čips ili pistaće sa pivom. Ali to mi nije nešto sofisticirano, niti mi je dovoljno kvalitetan pivski ekvivalent vinu sa buđavim sirevima i nekim dobrim hlebom, French style.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, We lose every week said:

Sve zavisi od pivskog stila koji piješ. 

 

E jbg. Ništa onda, javljam se kad se stilski pronađem i pivski isprofilišem😄

 

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Zar ne bi trebalo biti drugacije - da klopa diktira pivo? 
Neces piti bilo koje pivo uz..ne znam..rebarca na zaru,svinjsku kolenicu ili tacose..ako govorimo o konkretnom obroku. Ako su samo grickalice fazon,to je druga stvar. 

 

Ima smisla, samo što ja nikad nisam bio fan mešanja, naizmenično da malo jedem pa malo pijem. Mogao bih par puta u godinu dana, ako pričamo o većim količinama, pravi obrok, ne ono malo meze sa par čaša vina. Već dugo pijem pre obroka, retko kad posle. Za poslednjih nekoliko godina imao sam par food coma momenata, baš zato što ni u čemu nisam imao mere kad sam seo za sto: Ni u ukupnoj količini unesenog, ni u brzini konzumacije, a ni sa uparivanjem, tj dobrim kombinovanjem jela i pića, odnosno dezerta. 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marko said:

baš zato što ni u čemu nisam imao mere kad sam seo za sto: Ni u ukupnoj količini unesenog, ni u brzini konzumacije, a ni sa uparivanjem, tj dobrim kombinovanjem jela i pića, odnosno dezerta. 

Da,ovo bas zvuci kao zeznuta situacija :lol_2:

Ja sam od malih nogu stekao naviku da nesto pijem kroz jelo..makar i casa obicne vode,ali moram..znaci,maltene nijedan obrok ne moze da mi prodje bez case necega..od vode preko coca-cole do piva ili case vina..

Link to comment
Share on other sites

Opekao sam se tih par puta, i naučio sam lekciju: Nije to samo ono da nisi više klinac pa da se brzo oporavljaš i tokom dana i za sutra, nego i zbog toga, što sam jednom, u toj food komi, sebi dozvolio da propustim neke ljude koje ko zna kad ću opet videti, i delove popodneva/večeri koji su bili obilatim događajima i minijaturama za pamćenje, slikanje. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni Bombarder said:

Da,ovo bas zvuci kao zeznuta situacija :lol_2:

Ja sam od malih nogu stekao naviku da nesto pijem kroz jelo..makar i casa obicne vode,ali moram..znaci,maltene nijedan obrok ne moze da mi prodje bez case necega..od vode preko coca-cole do piva ili case vina..

Ovo ti je najbolji izbor:thumbup:

Moze li ovde nesto nezdravo da se proizvede😍

2pNJ98Z.jpg

 

w6ZiwKJ.jpg

 

szWA7ET.jpg

 

Conegliano i Valdobbiadene, zona u kojoj se proizvodi belo penusavo vino🥂

 

Edited by Milica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srecan Bozic [emoji3590]


A druga stvar, tetka mi je zivela u Stuttgartu, pa se preselila u Kornwestheim, koji je deo Ludwisburga, ne znam ni sama koliko sam puta bila i nikad nisam otisla do tog dvorca, nisam ni znala da postoji [emoji15]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...