Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

8 minutes ago, uini said:

saleta čuvaju payton i stokton, pored njih se ni najveći nba igrači nisu naigrali

 

Sve stoji, ali opet da se vratim na Bodirogu, na početku utakmice probije Pipena za lagani and 1, posle ostane Meloun na njemu, ide ISO i lagano, ali lagaaano polaganje pored Poštara. Oću da kažem someone finds the way, and someone finds an excuse.

 

SFRJ bi definitivno imala šanse na ovoj tekmi, kad ubaciš Kukoča i Rađu u ovu ekipu. Čak i 92. bi pružili solidan otpor sa pokojnim Draženom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Whitnail said:

 

Sve stoji, ali opet da se vratim na Bodirogu, na početku utakmice probije Pipena za lagani and 1, posle ostane Meloun na njemu, ide ISO i lagano, ali lagaaano polaganje pored Poštara. Oću da kažem someone finds the way, and someone finds an excuse.

 

 

to definitivno govori o bodiroginoj igrackoj i iq moci. sale naravno nije imao fizikalije da tu nesto vise proba osim suta. opet kazem, danilovic je i za nba bio proper fizicki specimen a znamo da mu drskosti nikada nije falilo i da je imao neke zapažene partije u nba ligi -> pa opet ovde nije mogao da mrdne

 

surova je to ekipa. za razliku od dream teama gde su pola igrača bili jednom nogom u penziji, ovo je bila ekipa u naponu snage sa xy titula i nba finala u rukama i nogama

 

ja sam ubeđen da je sacramento kingsima upravo falio bodiroga kao 6i igrač. neka bizaro (obrnuta zapravo) verzija ginobilija u spursima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

za razliku od dream teama gde su pola igrača bili jednom nogom u penziji

 

Umm...jesi siguran za ovo, pošto sad gledam rooster i tu se jedino šlepao matori Bird (sasvim zasluženo) sa 35 dina i back injury. Magic je imao 32, sve ostalo <=30.

 

7 minutes ago, uini said:

ja sam ubeđen da je sacramento kingsima upravo falio bodiroga kao 6i igrač. neka bizaro (obrnuta zapravo) verzija ginobilija u spursima

 

Uf...nisam o ovome nikad razmišljao, ali definitivno bi uzeli bar jedan prsten da su imali njega, nemam nikakve sumnje. Jedino bi možda tri Srbina bilo too much za bilo koju NBA ekipu 😀

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

surova je to ekipa. za razliku od dream teama gde su pola igrača bili jednom nogom u penziji, ovo je bila ekipa u naponu snage sa xy titula i nba finala u rukama i nogama

 

 

:smiley13:

 

 

 

Dream team Barselona - Sportska sećanja

 

 

Laettner, Christian 22 

Robinson, David 26 

Ewing, Patrick 29 

Bird, Larry  35 

Pippen, Scottie 26 

Jordan, Michael 29

Drexler, Clyde 30

Malone, Karl 28

Stockton, John 30

Mullin, Chris 28

Barkley, Charles 29

Johnson, Magic 32

 

 

Ako je neko bio u naponu snage to je ovaj Dream Team, onaj is 1996 je ok sve super al brate pogledaj ti ova imena i njihove karijere te 92-e. Vodeci igraci u svojim klubovima. 

Link to comment
Share on other sites

U neku ruku je (nama) bezveze to sto je samo Argentina dobila pro amere na OI, i sto je Spanija daleko najjaci otpor pruzila od onda, ali tako se potrefilo (na osnovu tih finala u Pekingu&Londonu, i jos po necemu, moze se naci argument kako je ta spanska ekipa najbolja evropska repka u poslednjih 30god). Jugoslavija prohujalo sa vihorom,  sbbkbb, a manja Jugoslavija je ispunila svoj potencijal pa i prebacila mozda. Za Bodirogu i da li je mogao/trebao da ide u NBA: Trebalo je da ode, ja bi rekao u periodu '95-'98, ne posle. E sad, opet sbbkbb, ali ja mislim da bi imao on svojih poteza i solidno isporucivao u svom stilu i tamo, samo ne znam na sta bi to licilo u odbrani, i u onom ritmu utakmica i takmicenja. Bilo bi interesantno svakako, ko zna, mozda bi se i ubrajao u one draft steals, a mozda bi bio neki Jasikevicius/Spanulis scenario. Kingsi su ga draftovali 1995, da li bi se zadrzao tamo ili bio trejdovan gde vec. Ne treba zaboraviti i godine. Gledano po tome, ne znam da li je neki stranac koji je dosao u ligu, postao jako bitan igrac, pa i HOF ime, a da nije bio klinac, najkasnije u ranim 20-im, Manu mi jedini na pamet pada, jer je vec imao 25g kad se pridruzio Spursima.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tamburinjo said:

Ako je neko bio u naponu snage to je ovaj Dream Team, onaj is 1996 je ok sve super al brate pogledaj ti ova imena i njihove karijere te 92-e. Vodeci igraci u svojim klubovima. 

 

 

 

Jesu većina bili u naponu snage, ali je Dream Team imao i tri rupe, Magica koji nije aktivno igrao košarku godinu ipo dana pre toga, Birda koje je jedva mogao da hoda  i Laettnera. Tim iz Atlante nije imao takavih rupa.  Ono što donosi prevagu u korist Dream Teama kad govorimo o jačini, to je Jordan. Da je Jordan igrao u Atlanti 1996. , to bi bio najjači tim svih vrmena, a ne onaj iz 1992.

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Whitnail said:

SFRJ bi definitivno imala šanse na ovoj tekmi, kad ubaciš Kukoča i Rađu u ovu ekipu. Čak i 92. bi pružili solidan otpor sa pokojnim Draženom.

 

SFRJ bi apsolutno imala šanse. Mislim da bi bila neka neizvesna završnica, ali bi sudije na kraju malo pogurale USA zbog domaćinstva. 

 

Ono u šta sam siguran je da bi SFRJ dobila USA na SP 1994. u Beogradu. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

napisao sam post iznad tvog da tripujem, pre svega zbog dva od četiri najveća igrača praktično u penziji. plus lejtner sa koledža 

 

hteo sam da kažem kako ova ekipa 1996. nije imala igrače koji su tu zbog imena, već one najbolje u tom trenutku. ništa slabija ekipa od originala, ako ne računamo jordana, naravno 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skyglider said:

Kako ovo može da se igra tačno ?  🙂

 

Uzmes emulator za sve Sega konzole Fusion 364, skines rom to jest igru sa neta ukljucis je preko emulatora i picis. Evo ovde imas sve. Cak preko emulatora moze da se namesti da se igra online jedan protiv drugog. Samo ako se pocnu OI tezina je najteze i ne moze da se menja uopste.

 

https://coolrom.com.au/emulators/genesis/

https://coolrom.com.au/roms/genesis/5619/Team_USA_Basketball.php

 

Ima jos jedna igra gde ima nasa reprezentacija NBA live 09, ima svetsko prvenstvo , to ko ima dobar komp moze preko emulatora za PS3 da igra, a ja sam skinuo za PSP emulator (naravno grahika je krs u odnosu ma PS3, mada se pitam zasto sam skidao za PSP kad imam PS2 kuci i ne treba mi emulator, al ajd sad). Startna postava Jaric, Stojakovic, Radmanovic, Krsitic i Milicic. A izmena Vuk Radivojevic:classic_cool: Ubacio sam malo i to nego mi mnogo lako bilo na All star protiv HR, onda stavim na najteze SUPERSTAR protiv USA i izgubim 1p. Stojakovic razbiva. Izmene Vuk Radivojevic, Novica, Teo, Vujanic, Erceg, Markovic i Krstic.

 

fcacc11346414216.jpg

 

74eec61346414219.jpg

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nasao sam jedinu igru gde Paspalj igra za San Antonio Sparse:s_d: Milsim to je preteca USA basketball-a i NBA live serije. To jest prva igra u NBA live serijalu. Prvo sam se pitako kako cu prepoznati Paspalja u igri, a u stvari vrlo lako, jedini belac u SA  startnoj postavi, naravno ja sam ga ubacio u stratnu postavu:s_d:  Inace igra za Segu se zove Lakers versus Celtics and the NBA Playoffs , slicna je grafika kao i za USA BASKETBALL 92.

 

6581831346492367.jpg

 

Paspalja cuvao Bird ja reko ajd da probam da sutnem sa Paljom trojku op udje, sutnem ponovo opet udje:lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...