Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

okej je štivo, free agency pravila su svakako najbitniji faktor u razlici poslovanja timova 90ih i nakon 99e

ja bih ipak samo dodao da je postojao i određen mindset kod tih vrhunskih igrača, da u prajmu ti kao neki top 15-30 igrač ne ideš kod drugog top 15-30 igrača da se udružite i probate da uzmete titulu. mislim da je barkley o tome pričao.

 

takođe, ma kakva pravila bila na snazi, igrači su imali osećaj pripadnosti franšizi i gradu. eto taj mikele, koliko god da je bio nezadovoljan (nekada s'razlogom, nekada bez razloga) onim što je radio front office, nikada nije došao i rekao im, "ako se desi / ne desi XY, ja hoću trejd". pippen (koji se sam zajebao sa ugovorom ali i ovaj i mnogi drugi tekstovi to prećutkuju, čovek je svojevoljno izabrao duži ugovor) je bio najbliže tome da traži trejd pred kraj ugovora ali ni on to nije učinio.

 

tekst inače tvrdi da su pravila vaspostavljena nakon lockouta 1999e omogućila ponovno stvaranje super-timova ali ujedno ignoriše pojavu hjuston rocketsa, koji su 97-98. imali hakeema, barkleyja, drexlera i još toliko dobrih igrača a 98-99 umesto drexlera - pippena. jedina razlika je što su tadašnji igrači do radili tek kada bi prošli peak svoje karijere.

 

ovo danas je svakako logična progresija lige, kao i način na koji se igra, nema tu zbora.

 

Quote

In that sense, Jerry Krause was right all along. At that point in NBA history, players couldn't forcibly build their own dynasties. It was organizations that won championships. 

 

mislim, zakuca ga s'budalarijom. ne mogu ni danas igrači da naprave tim za titulu a kamo dinastiju. jedino što mi pada napamet od osvajača titula da se može pripisati nekim igračima da su učestvovali bitno u sastavljanju tima, je ono kada je lebron došao u majami. ali ni to ni popusti u plati se ne bi dogodili da to nije heat franšiza i pat railey, bez obzira na dobru volju wadea, bosha i lebrona.

Link to comment
Share on other sites

The Time Machine All-Stars: Small Forwards

What would Larry Legend have looked like in 2020? We look back at five wings ahead of their time, including the Matrix, AK-47, and that other Hall of Famer from ‘The Last Dance.’

By Dan Devine  May 14, 2020, 8:00am EDT
 
 
 
TimeMachineSFs_Getty_Ringer.0.jpg
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

This week in Knicks history: Bernard King explodes for 44 in must-win playoff game vs. Celtics

King played like royalty that evening.

 

481490498.jpg.0.jpg

 

Bernard King was a monster scorer who racked up points when and how he wanted, as shown 36 years ago this week, when he scored 44 points and single-handedly carried the Knicks past the Boston Celtics in a must-win Game 6 of the Eastern Conference semifinals.

 

King’s scoring bonanza came in a crucial postseason game during his apex. The following season, he was averaging 32.9 points per game before a torn ACL ended his campaign abruptly after 55 games. For those keeping score, only 11 players have ever averaged 32.9 or more for a season:

Wilt Chamberlain (he did it seven times), Elgin Baylor (three times), Michael Jordan (thrice), James Harden (twice, including this year’s currently shortened season), Rick Barry, Kobe Bryant, Kareem Abdul-Jabbar, Bob McAdoo, Tiny Archibald, George Gervin and Allen Iverson (all once).

 

When you whittle that down to just the players who posted 32.9 or more points per game while shooting at least 53% from the field, the list merely consists of Wilt, MJ, Kareem and King.

 

While we could ruminate for days on what it might have looked like if King never tore that ACL and instead teamed with Patrick Ewing for years to come, we should get back to the matter at hand, which is that 36 years ago this week — on May 11, 1984 — King lifted the Knicks on his shoulders against Larry Bird and the Celtics to win a crucial playoff game in Madison Square Garden.

 

 

In the previous game, the Celtics had trounced the Knicks by 22, despite King’s 30-point effort. Heading into Game 6 at MSG, the Knicks were down 3-2 in the series, just one loss away from being booted from the playoffs.

 

King lived up to his moniker that night, taking the reins from the start and scoring 14 of the Knicks first 21 points, and shooting 11-13 from the field in the first half. He totaled 44 for the game on 16-25 shooting (64%). His final field goal put the Knicks up 13 with three and a half minutes to play. The Celtics stormed back, but the Knicks held on, barely, coming away with the 106-104 victory.

 

After King, the next highest scoring Knicks were Bill Cartwright and Ray Williams, with 14 points each. No other Knicks scored in double figures. Including that night, King scored 40 or more points in six of the Knicks 12 total playoff games that year. Overall in the postseason, he averaged 35 points, 6 rebounds, 3 assists and 1.2 steals of 57% shooting.

 

The Celtics were led in their Game 6 losing effort by Bird, who had 35 points and 11 boards. He was helped by the likes of Gerald Henderson (20 points), Kevin McHale (16) and Cedric Maxwell (14). The Celtics would win Game 7 at home against the Knicks and go on to win the NBA championship.

The Knicks head coach that night was Hubie Brown, who is now 86-years-old and still calling NBA games. Darrell Walker, 23-years-old at the time, scored 2 points for the Knicks that night. Walker, now 59, was an assistant coach with the Knicks between 2012 and 2014, and currently serves as head men’s coach at the University of Arkansas at Little Rock. Ernie Grunfeld also contributed 2 points for the Knicks that night. He would go on to be named the president and general manager of the Knicks in 1996, and was at the helm in New York for two NBA Finals appearances, five 50-plus win seasons, and three Atlantic Division Championships. Now 65, Grunfeld enjoyed a lengthy period as General Manager of the Washington Wizards starting in 2003. He was fired in April of last year, however.

 

King’s NBA dominance was cut short in 1985, when he tore his ACL. He missed the entire 1985-86 season and was never quite the same. Even though his prime was curtailed by injury, he still delivered an abundance of all-time great Knicks performances — like that time in 1984 when he scored 50 points on consecutive nights in victories over the San Antonio Spurs and Dallas Mavericks. Those were certainly impressive regular season games, but the pressure goes up many notches in the playoffs, and 36 years ago this week King showed he could handle the heat by carrying the Knicks in a do-or-die postseason matchup against the eventual NBA champions.

 

Now, with no live basketball to watch in the immediate future, please enjoy these highlights of both King and Bird from the night the former bested the latter in Game 6 against the Celtics.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nadjoh klip ja jutubu "Sta je poslo naopako sa Lejkersima 2004" 

Prica je ok, doduse tada sam bas batalio da pratim NBA pa moguce da uzimam zdravo za gotovo, samo naslov mi je kao da su bili poslednji u ligi a oni stigli do finala lige. 

 

Dok cekam sve epizode poslednjeg plesa, podsecam se 90-ih i videh podatak da su Bulse samo dva puta doterali do 7 utakmica Indijana i nesrecni Niksi. Rispekt

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Tamburinjo said:

 

Prica je ok, doduse tada sam bas batalio da pratim NBA pa moguce da uzimam zdravo za gotovo, samo naslov mi je kao da su bili poslednji u ligi a oni stigli do finala lige. 

 

 

iako su pojacanja bila veteranska, to se smatralo po imenima najmocnijim super-timom do tada. svi su bili u fazonu pre prvenstva da je titula njihova, kao dubsi sa durantom

 

gary payton, malone, kobe i shaq je zaista grozomorno

a tako su i igrali ali ne u pozitivnom smislu

Link to comment
Share on other sites

kad neko izvede ovakav takeover u poslednjem minutu finalne serije sa 36 ili 26 godina, nek' se javi

 

ulaz i polaganje za minus 1, ukradena lopta maloneu i onda the shot cca 5sec do kraja

valjda 45 pts od 87 poena bullsa u totalu

 

toplo preporučujem i 35ominutnu besedu billa simmonsa zašto je jordan goat (prvih 35min)

https://www.stitcher.com/podcast/the-bill-simmons-podcast/e/69660300?autoplay=true

 

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me nadam se da je tako, nego, simmons je bard tog epskog opevavanja igraca koje gotivi plus ima dobar storytelling ovde jer je to valjda deo te njegove knjige the book of bball

 

meni je prijalo svakako. posle sam ugasio jer prica o tom sprewellovom survivoru i nekim levim temama

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uini said:

kad neko izvede ovakav takeover u poslednjem minutu finalne serije sa 36 ili 26 godina, nek' se javi

 

ulaz i polaganje za minus 1, ukradena lopta maloneu i onda the shot cca 5sec do kraja

valjda 45 pts od 87 poena bullsa u totalu

 

toplo preporučujem i 35ominutnu besedu billa simmonsa zašto je jordan goat (prvih 35min)

https://www.stitcher.com/podcast/the-bill-simmons-podcast/e/69660300?autoplay=true

 

 

Ne znam samo otkud je opet i krenula prica dal je on GOAT ili ne?

I da Lejkersi uzmu titulu ( ako se sezona nastavi ) to nece nista promijeniti. Bas se na misice pokusava progurati narativ da je Lebron dostojan poredjenja. 

Igrace Lebron sve dok ne postane igrac sa najvise poena u NBA ligi.

Inace, krstio sam se na izjavu Frye, sta je ono bilo majko moja

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za to ko je ciji fan, kakav je kome umetnicki dojam za ovog ili onog, koji je kriterijum najbitniji, ili pripadnost generaciji koja dosta uslovljava ko ce se vise gotiviti, uvek ce biti i hejtera, ali i onih koji ne gutaju nuzno svaku rec i narativ koja se servira (to vazi i za jednog i za drugog). GOAT za mene ne postoji u kosarci, (nisam siguran da bi za takav izbor imao neko ime u drugim sportovima, samo omiljene igrace), ma kako da je to jeres reci danas, ali dogme kad se prica o ovakvim stvarima u sportu su mi bas sranje, nije to bas tako lagano izmeriti, pa jednom kad se ustanovi onda je gotova prica. To meni ne pije vodu kad se radi o najvecim sportistima, nekom je cela ta prica kristalno jasna stvar, i ok, live and let live. MJ je MJ, najzvucnije i najbitnije ime u kosarci. Lebron je Lebron, nece dostici taj status (mozda ne bi i da je vise titula uzeo od Jordana), i tako stoje stvari. Ono zbog cega ja branim Lebrona kad se o ovome prica su manje vise dobro poznati argumenti, a prevashodno se ticu konkurencije jednog i drugog, kao i drugacijih puteva koji su imali, odnosno kakva je liga bila '90-ih a kakva je sada, tj poslednjih 10g. Sam broj titula, ma kako zvucao kao ultimativan argument, mi je postalo poprilicno pojednostavljeno, pa i zastarelo posmatranje kad su ova dvojica u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

baš me zanima to oko konkurencije, ali ako možeš sa argumentima da razlozis. 

 

jordan je mnoge poznate timove rastavio kao joko ono bitlse, bilo da su bili titulari ili pretendenti. ni tu mu nema konkurencije još uvek. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

 

valjda 45 pts od 87 poena bullsa u totalu

 

 

Istini za volju 35 od 15 sut. Ne bas pohvalno. Uzeo je vise suteva od ostatka tima zajedno. Ali doneo titulu. To je moja jedina zamerka Dzordanu kao igracu

sto je uzimao suteve ko Kobi, i sutirao neke nebuloze kad su mu igraci bili otvoreni. Ali hu em aj ti dzadz d grejtest. 

 

 

Ono sto meni odvaja Dzordana od ostalih koji se uporedjuju sa njim je odbrana, covek je zeleo i znao da igra odbranu. 

 

 

Ima zanimljiva prica kako su protivnicki treneri provocirali Dzordana tokom poslednje dve sezone davajuci izjave kako vise ne moze ovo, kako ne moze ono, 

kako ej jednodimenzionalan igrac... na kraju njihov tim izgubi Bulsi dobiju. 

Link to comment
Share on other sites

15/35 nema veze kada imamo na umu da je tempo današnje tekme takav da se postiže 120+pts = što bi značilo da zvezda šeste tekme postigne danas 60+ poena, pri tome šutira (svega) 8/8 sa slobodnjaka a ne 15ak & na kraju napravi onu sekvencu u napadu - odbrani - napadu. 

 

jednostavno je neuporedivo sa bilo čime viđenim. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...