Jump to content

Internazionali BNL d'Italia 2019


CheshireCat

Recommended Posts

Ljudi, opet nije dovoljno, racunajte koliko bi trebalo da prekoracuje da bi PROSEK bio 32 sekunde. Znaci da bi morao da uzima i 40-45 sekundi povremeno, pa neka bude to i te tri opomene, i plus dva puta po 40 kada se publika nije smirila na vreme, opet je nedovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Bitno da je Novak za dve nedelje sakupio 1600 poena. Dolazi veoma spreman na RG, jos ce Novaku veoma dobro prijati ova pauza od nedelju dana. Titula ce najvise da zavisi od dobrog vremena, da ne igra danima uzastopce bez odmora i od zreba. Bilo bi dobro izbeci Tima i Cicipasa do finala. 

Link to comment
Share on other sites

Nadal koji je u dobrom stanju nikada nije izgubio na Šatrijeu od Novaka. 

2013 je bilo blizu toga pa se opet nije dogodilo.

 

Nadal je svakako favorit, ali deluje da se Novak dobro sprema i uz malo sreće (i da do meča uopšte dođe), mogao bi to biti zanimljiv i tesan meč.

 

Jasno je da današnji meč nije realno stanje, razlika u provedenom vremenu na terenu u poslednjih 3 dana je bila velika plus je Nadal i za finale duže i bolje odmarao.

Link to comment
Share on other sites

Nadal bi danas svakako dobio mec, ali bi imali vecu neizvesnost da Novak nije onako olako poklonio prvi gem na pocetku treceg seta uz gomilu gresaka iz dropsota i voleja tokom celog meca (7 ili 8 dropsotova i onih par smeceva), to su maltene dva cela gema na izvolte .............. utisak bi svakako bio jos pozitivniji i Rafa bi bio manje euforican, to je neko moje misljenje .................. slazem se da je na RG vazno izbeci Tima, donekle i Cicipasa na putu do finalnog okrsaja sa Nadalom ..................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Sve super i po planu kako je Kido napisao na pocetku sljakaste sezone - na dva mastersa jedna titula i jedno polufinale ili finale, i onda titula na RG u.

Bice kisovito i u Parizu izgleda tokom turnira ali nadam se da se nece lomiti na Novaku 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke obojici finalista, protiv Rafe se nije moglo danas ali biće dana za megdana  :classic_cool:

rafael-nadal-beats-novak-djokovic-to-win

Hvala posebno Novaku što mi je pomogao da usisam kuću, posebno kad vidim da kreće na smeč, odmah se uhvatim za usisivač :default_sofa::classic_biggrin:

 

Koliko je bio umoran vidi se i iz italijanskog govora na kraju, izgrešio je mnogo više nego obično, a btw. otkad je Rafa tako fino proparlao? :classic_ohmy:

 

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Sjajna teniska nedelja!

Filip osvojio celendzer,Novak udario glanc za RG. :thumbup: Jedino mu zameram ono blamiranje sa smecevima. Sve drugo je bilo ok. 

Eh sad. Kad se umor uzme u obzir kao dodatni faktor, nije to mnogo drukčije od njegovih uobičajenih smečeva, trebalo bi da smo se dosad navikli :classic_tongue: 

 

3 hours ago, Drakaris said:

Bitno da je Novak za dve nedelje sakupio 1600 poena. Dolazi veoma spreman na RG, jos ce Novaku veoma dobro prijati ova pauza od nedelju dana. Titula ce najvise da zavisi od dobrog vremena, da ne igra danima uzastopce bez odmora i od zreba. Bilo bi dobro izbeci Tima i Cicipasa do finala. 

Kad smo već krenuli sa spiskom želja, iznenađuje me što se od početka meča potenciralo kako ovo finale odlučuje RG. Lepo da se neko za promenu setio da Novak još nije u finalu Pariza i da može da izgubi i pre Rafe. A kad/ako pobedi u polufinalu onda možemo da se brinemo oko Rafine forme i mentalnih igara :wink2:

 

Inače ne pamtim kad me ovoliko nije zanimalo žensko finale, pogledala sam malo ceremonije i to je to. No red je ispoštovati i tu stranu :classic_smile:

yq-karolinaplis-19052019.jpg?itok=w9X8uP

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Ja ti pricam da Viskovic nije lepo preneo ono sto je pisalo, a pisalo je average time between points 32 seconds kad Nadal servira. U prevodu, kada Nadal servira, u proseku izmedju poena ima 32 sekunde.

 

To uopste ne znaci da Nadal prekoracuje vreme, jer treba da udje u servis motion maksimalno 25 sekundi po zavrsetku proslog poena. On udje u servis motion u 23. sekundi i onda ga promasi. I onda uzme jos 15+ sekundi dok odservira drugi servis. Kad pogodi prvi, to bude 22-25 sekundi izmedju poena, kad promasi nekad predje i 40 sekundi, pa se to sabere i podeli i dobije se podatak koji smo videli na ekranu.

 

 

Bold - to je točno, ali ne bih ja bio Mate Mišo da se nisam išao uvjerit o čemu je riječ. Za ovo ostalo ti je Boki objasnio.

 

¸*Kome se ne da čitat najvažnije je napisano na kraju

Elem 😄 , krenuo sam računati :twak: koliko je Nadalu trebalo sekundi od kraja prethodnog poena do ispaljenog prvog servisa.

Ovako je to izgledalo u prvom setu:

1. Nadalov servis gem: 33 sekunde prvi poen, 26 sekundi drugi poen, 25 sekundi treći poen, 29 sekundi četvrti poen.

2. Nadalov servis gem: 30, 28, 36, 31, 30, 30.

3. Nadalov servis gem: 31, 24, 26, 29, 31.

 

Prosjek za prvi set - baš kako je i pisalo (malo preko) 29 sekundi.

 

Drugi set:

1. Nadalov servis gem: 73 sekunde :classic_laugh: prvi poen, od trenutka kad je Bernardes rekao 'game Đoković, new balls please', mislim, mijenjaju se strane ali ipak 😄 , čak nisam primijetio da je publika ili nešto drugo ometalo (ovdje doduše nisam siguran od kojeg trenutka se računa vrijeme jer se ipak mijenjaju strane), 28 sekundi drugi poen, 27 sekundi treći poen, 29 sekundi četvrti poen.

2. Nadalov servis gem: 45, 54, 26, 31, 32, 29, 33, 40, 36, 31.

U dva navrata dotad je bio slučaj da je zbog publike trebalo čekati 10-15 sekundi.

Prosjek za prva dva gema drugog seta - preko 36 sekundi

Dalje nisam imao volje 😄 

 

Međutim, ono najvažnije (a to nisam provjeravao  :classic_biggrin:)

 

During a game, this 25-second clock will begin once the chair umpire has announced the score following the previous point.

 

Tako da, moguće je da Rafa nije prekoračivao prosjek.

 

(Znam, znam da nisam normalan)

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Keira said:

Sudeci po delu muskog finala koje gledah , jedno od losijih finala mastersa. Djokovic je bio izuzentno los iz nekog razloga.Mozda ga je Nadal nadigrao bas u toj meri.

Iz nekog razloga?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Boxy said:

 

Posto se kretao kao usran golub, bilo je zabrinjavajuce, inace jedan mec je izgubio, jedan je bio dubl, jedan je bio protiv Gaskea

Covek od 33 godine (koliko ima Nadal sada, bio je stariji 3 meseca nego sto je Nadal sada) je igrao u subotu uvece mec sa Vavrinkom koji je trajao 2 sata i 48 minuta. Nakon meca, nije pominjao nikakvu povredu, vec je rekao da je dobro sto je finale u 18h jer ce imati vremena da se odmori. U medjuvremenu je shvatio da ce najverovatnije biti pregazen od strane Djokovica u finalu, i onda se "povredio" i lupio samar svima onima koji ga smatraju bozanstvom neizlaskom na teren to vece, zato sto je pet dana kasnije igrao 3 meca uzastopno na 3 dobijena seta u 3 dana, cime je dokazao da u londonskom finalu nije izasao na teren jer se uplasio da ce biti ponizen. Zasto je tesko priznati? Svaki teniser je imao neku diskutabilnu odluku tokom karijere.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 4_Webber said:

Covek od 33 godine (koliko ima Nadal sada, bio je stariji 3 meseca nego sto je Nadal sada) je igrao u subotu uvece mec sa Vavrinkom koji je trajao 2 sata i 48 minuta. Nakon meca, nije pominjao nikakvu povredu, vec je rekao da je dobro sto je finale u 18h jer ce imati vremena da se odmori. U medjuvremenu je shvatio da ce najverovatnije biti pregazen od strane Djokovica u finalu, i onda se "povredio" i lupio samar svima onima koji ga smatraju bozanstvom neizlaskom na teren to vece, zato sto je pet dana kasnije igrao 3 meca uzastopno na 3 dobijena seta u 3 dana, cime je dokazao da u londonskom finalu nije izasao na teren jer se uplasio da ce biti ponizen. Zasto je tesko priznati? Svaki teniser je imao neku diskutabilnu odluku tokom karijere.

 

Zato sto sve sto si napisao je kako ti zamisljas da je bilo, a ne kako je bilo.

Uostalom, juce smo zakljucili da su oni svi sampioni i da ce izaci na teren koliko god da nemaju sanse, ali ako su zdravi (umor ne racunam). On je mozda mogao da izadje na teren, statira pola sata i pukne 6:0 6:0, ali isto tako bi bio neupotrebljiv za sledeci vikend i finale protiv Francuza. I sta bi time dobio? Juce si video kako izgleda kad igrac izgubi 6:0, a ovo bi bilo jos gore. 

I da vazi to sto ti pricas, Federer ne bi cele 2013., kad su mu isto ledja bila ocajna, Nadalu izlazio na zicer.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 4_Webber said:

Covek od 33 godine (koliko ima Nadal sada, bio je stariji 3 meseca nego sto je Nadal sada) je igrao u subotu uvece mec sa Vavrinkom koji je trajao 2 sata i 48 minuta. Nakon meca, nije pominjao nikakvu povredu, vec je rekao da je dobro sto je finale u 18h jer ce imati vremena da se odmori. U medjuvremenu je shvatio da ce najverovatnije biti pregazen od strane Djokovica u finalu, i onda se "povredio" i lupio samar svima onima koji ga smatraju bozanstvom neizlaskom na teren to vece, zato sto je pet dana kasnije igrao 3 meca uzastopno na 3 dobijena seta u 3 dana, cime je dokazao da u londonskom finalu nije izasao na teren jer se uplasio da ce biti ponizen. Zasto je tesko priznati? Svaki teniser je imao neku diskutabilnu odluku tokom karijere.

Ne UBoga, covece, ne UBoga (smajli popa sa kandilom)

 

:capone:

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Boxy said:

 

Zato sto sve sto si napisao je kako ti zamisljas da je bilo, a ne kako je bilo.

Uostalom, juce smo zakljucili da su oni svi sampioni i da ce izaci na teren koliko god da nemaju sanse, ali ako su zdravi (umor ne racunam). On je mozda mogao da izadje na teren, statira pola sata i pukne 6:0 6:0, ali isto tako bi bio neupotrebljiv za sledeci vikend i finale protiv Francuza. I sta bi time dobio? Juce si video kako izgleda kad igrac izgubi 6:0, a ovo bi bilo jos gore. 

I da vazi to sto ti pricas, Federer ne bi cele 2013., kad su mu isto ledja bila ocajna, Nadalu izlazio na zicer.

Juce sam video kako izgleda kada igrac koji zna da ce izgubiti izadje na teren i ostavi svaki atom snage na istom. 2014. nisam video nista jer igrac koji je znao da ce izgubiti nije zeleo da izadje na teren kako bi protiv u tok trenutku najveceg rivala izbegao katastrofu.

 

8 minutes ago, Endimion said:

Ne UBoga, covece, ne UBoga (smajli popa sa kandilom)

 

:capone:

 

Moram da priznam da nisam dovoljno inteligentan da razumem ovu duhovitost

 Mogu li da te zamolim da pojasnis? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 4_Webber said:

Juce sam video kako izgleda kada igrac koji zna da ce izgubiti izadje na teren i ostavi svaki atom snage na istom. 2014. nisam video nista jer igrac koji je znao da ce izgubiti nije zeleo da izadje na teren kako bi protiv u tok trenutku najveceg rivala izbegao katastrofu.

 

Federer je izlazio na teren i dozivljavao katastrofu, kao sto rekoh 2013. je prva koja mi pada napamet kad su mu ledja bila u ocajnom stanju skoro 6 meseci.

Da je on mogao da igra intenzitetom kojim je Djokovic juce igrao, on bi izasao 1000%, ali jednostavno nije mogao.

 

I da, ne znam cemu ova tema i zasto insistiras na tome, niti cu ja tebe ubediti, a jos manje ti mene.

A druga stvar, ja kao Fedov fan(a i svi ostali njegovi fanovi, a znam ih dosta ) nisam osetila nikakvo ponizenje, nego sam bila zabrinuta a i tuzna.

Nijedan poraz, koliko god bolan bio, ne moze da se meri sa cinjenicom da je igrac za koga navijas povredjen i da ne moze ni da igra.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Endimion said:

Ima vremena, skontaces valjda...

Na moju zalost necu, kazem ti lepo da nisam dovoljno inteligentan, a ti ne zelis da mi pomognes.

 

22 minutes ago, Boxy said:

 

Federer je izlazio na teren i dozivljavao katastrofu, kao sto rekoh 2013. je prva koja mi pada napamet kad su mu ledja bila u ocajnom stanju skoro 6 meseci.

Da je on mogao da igra intenzitetom kojim je Djokovic juce igrao, on bi izasao 1000%, ali jednostavno nije mogao.

 

I da, ne znam cemu ova tema i zasto insistiras na tome, niti cu ja tebe ubediti, a jos manje ti mene.

A druga stvar, ja kao Fedov fan(a i svi ostali njegovi fanovi, a znam ih dosta ) nisam osetila nikakvo ponizenje, nego sam bila zabrinuta a i tuzna.

Nijedan poraz, koliko god bolan bio, ne moze da se meri sa cinjenicom da je igrac za koga navijas povredjen i da ne moze ni da igra.

Ovo ti zaista verujem, bez ironije.

Link to comment
Share on other sites

Dame i gospodo, 

 

ova tema za Masters u Rimu je daleko najuspesnija tema za Masterse/Zavrsni WTF od Sinsinatija 2015! Ujedno i prva od Sinsinatija 2015. koja je presla 500 postova 🙂

 

Sjajan pocetak za forum koji postoji nesto vise od 3 nedelje.

 

 Hvala svima na doprinosu 🙂

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎17‎/‎2019 at 6:48 PM, jevrem69 said:

Kakva su ovo dva smekera ................. kada igraju jedan protiv drugog, Argentinci navijaju za Srbina, a Srbi za Argentinca ................ a Delpa na kraju izdade forhend ..........................

 

Dugo sam  trazio ovu sliku I jedva je nadjoh….

Izvinjavam se zbog ovog trola….

Novak_Delpo02.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...