Jump to content

Zivotinjski svet


𝓑𝓪𝓫𝔂

Recommended Posts

16 hours ago, Klotzen said:

Nije ga zamenila sa mačkom, zvali su je iz obližnjeg zološkog vrta da ga odgaji jer ga je majka odbacila. Ima kanal na YT "Luna_the_pantera" .

 

Ima na twitteru gomilu tih nekih naloga koji stavljaju interesantne videe da bi pokupili lajkove ali gotovo uvek daju neke bezvezne komentare jer fakticki pojma nemaju o cemu se radi, osim da je video atraktivan. Taj gore je jedan od tih naloga... 

 

Ja pratim na tiktoku taj nalog, zove se homecatluna (ima bezbroj naloga i tamo koji kopiraju zarad lakova i pratilaca). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi potrebna mi je pomoć. Znači već dva meseca možda i jače na drveću ispred kuće imam dal sove ili gugutke ne znam ni ja sam. Uglavnom noću se toliko čuju tj guču(ako se tako kaže) da ne možeš spavati od njih, na svakih 5sec znači poludeo sam više. Plus udaraju(po visini) tačno na moj prozor otprilike. Kako ih se rešiti? Pokušavao sam sa petardama, poplase se i odu ali se vrate nakon nekog vremena, posle sat dva. Ne mogu baš bacati petarde posle 10h komšije će me ubiti. 

Link to comment
Share on other sites

Naidjoh na ovo, ne znas koji je lepsi od kog...

 

https://www.instagram.com/reel/C0BS5qyI_2s/

 

6 hours ago, alokin said:

Ljudi potrebna mi je pomoć. Znači već dva meseca možda i jače na drveću ispred kuće imam dal sove ili gugutke ne znam ni ja sam. Uglavnom noću se toliko čuju tj guču(ako se tako kaže) da ne možeš spavati od njih, na svakih 5sec znači poludeo sam više. Plus udaraju(po visini) tačno na moj prozor otprilike. Kako ih se rešiti? Pokušavao sam sa petardama, poplase se i odu ali se vrate nakon nekog vremena, posle sat dva. Ne mogu baš bacati petarde posle 10h komšije će me ubiti. 

 

Verovatno su negde napravile gnezdo i verovatnon ce otici kada pticici polete... Pogledaj po drvecu da li vidis negde neko gnezdo. Mislim, ovo nije predlog za rusenje gnezda ili ubijanje ptica, nego eto da znas uzrok... Na tvom mestu ja bih kupila cepove za usi 🙉 i ostavila pricice da zive, otici ce... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2024 at 12:58 AM, alokin said:

Ljudi potrebna mi je pomoć. Znači već dva meseca možda i jače na drveću ispred kuće imam dal sove ili gugutke ne znam ni ja sam. Uglavnom noću se toliko čuju tj guču(ako se tako kaže) da ne možeš spavati od njih, na svakih 5sec znači poludeo sam više. Plus udaraju(po visini) tačno na moj prozor otprilike. Kako ih se rešiti? Pokušavao sam sa petardama, poplase se i odu ali se vrate nakon nekog vremena, posle sat dva. Ne mogu baš bacati petarde posle 10h komšije će me ubiti. 

Znam da ce zvucati potpuno uvrnuto ali vama treba pomoc pa cu vam preneti nase iskustvo: u nivou II sprata na kojem stanujem je krosnja platana. Tu se, pre nekoliko godina, naselila porodica sova, mama i 2 sovice, vrane su ih proterale iz obliznjeg gradskog parka. Imali smo iste muke kao i vi, po celu noc su se dozivale, one su nocne ptice i to je vreme kada one love hranu. Pa sam im ja tu hranu i dala. Kupila sam junecu dzigericu, isekla je na tracice, na konac duzine metar na oba kraja sam zavezala po komadic dzigerice i onda tu celu skalameriju jednostavno, sa terase, bacala na grane platana. To je potrajalo desetak dana, noci su nam bile mirne. Dvogledom sam pratila sove, znam im svako perce, cim su bebasove malo ojacale, cela porodica se odselila, vrapci su se vratili u krosnju i sve je bilo kao pre.

A sad da vas izgrdim zbog petardi: sram vas bilo, to se ne radi. 

To drvo pripada i pticama koliko i vama, sove vas ne uznemiravaju namerno, one pokusavaju da opstanu i u tu svrhu na vas ne potezu petarde a vi to radite. Da nije njih, pojeli bi vas misevi a to je malo veci problem od huka nekoliko lepih, pametnih ptica koje je neka muka naterala da vam dodju tako blizu. Hajde, resavajte taj problem, nacin uvek postoji. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

U zooloskom vrtu u Berlinu dva pelikana ( dvojica) dobili su prinovu. Oni nisu bili zainteresovani za pelikanke, ali su zeleli

da imaju bebu i onda im je zooloski vrt davao neka jaja od drveta na kojima su sedele i cekali pelikance.

Jednom pravom pelikanskom paru ispadne jaje iz gnezda za koje oni nisu bili zaniteresovani i onda su ova dvojice

dobila to jaje i tako se ispilio takodje muski pelikan. Paze ga i cuvaju ko zenicu oka svog. Homoseksualnih parova

( da se tako izrazim) ima i kod pingvina.

 

 

size-708x398.jpg

Edited by Selina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je prava mačka, osim ako nije pored Černobilja odrasla 🙂

 

Interesantno je da je najveća životinja iz porodice pasa Sivi Vuk koji dostiže do 65kg dok je najveća Mačka Bengalski Tigar koji zna da dostigne 250 kg. Dok je kod ovih domaćih varijanti uglavnom obrnuto. E ova mačka popravlja prosek 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...