Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

42 minutes ago, McLeod said:

Sta mislite o potpisima Hjustona na skali od retardirano do najgori menadzment u istoriji NBA?

 

meni lično van vleet nije baš omiljeni igrač zbog kombine mana koje poseduje feat lova ali mogu da razumem zašto su ga uzeli:

ako nekome treba "change of culture" to su rocketsi (jedna od top ekipa na temu, na osnovu priča koje su išle i situacije u kojoj su);

 

van vleet je takmičar i čvrst baja, koji voli da pobeđuje. u sličnoj logici je i dillon brooks teorijski, samo to treba i da pokaže u kontinuitetu, plus da smanji džiberluk.

landale je sasvim korektno rešenje za drugog centra koji širi parket. jedino što mi je bezveze je što su se odrekli kj martina ali za njega je išla priča i prošle sezone od starta, da je nezadovoljan minutažom i ulogom (pa je onda silom prilika imao minute zbog povreda)

 

kevin porter jr, ostaje kao opcija da bude backup i na PG i na SG ili nekakav trade asset, u kombinaciji sa još nečim/nekim.

 

sve u svemu, ne bih rekao da je retardirano, pare negde moraš da potrošiš a ako želiš da imaš takmičarsku ekipu i da ovaj mali green bude ozbiljan igral, van vleet je okej izbor.

 

evo šljakaju zajedno green i van vleet

https://bleacherreport.com/videos/452996-fvv-jalen-green-run-hills

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je problem sto su pukli tolike pare na igrace koji realno nemaju dovoljan kvalitet. Svako je preplacen debelo, ako ne i duplo, VV dobio vece pare od Irvinga ciji takodje nisam fan, ali da se ne zajebavamo. Sto se tice trosenja para, upravo tu se ne slazem, to potpisivanje ko je dostupan i daj sta das i da ne uzme neko drugi i cini masu ekipa u NBA nerelevantnim u prozorima od 10+ godina.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

 Sto se tice trosenja para, upravo tu se ne slazem, to potpisivanje ko je dostupan i daj sta das i da ne uzme neko drugi i cini masu ekipa u NBA nerelevantnim u prozorima od 10+ godina.

 

pa moraš nekoga da potpišeš a van vleet, iako dobija 40milki (valjda x 3 godine, što nije strašno) ima svoje kvalitete. pored onih koje sam pomenuo, lik je iznadprosečno zdrav i dostupan za nba igrače; propusti 10-15 tekmi tokom sezone i to retko bude nešto dugo aut a igrao je po 37-38 minuta, kod nick nursea,koji je low-key gori od thibsa.

 

desmond bane je dobio 40milki, haliburton 50+, jebiga, standard.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 Brooksov ugovor je vec strava i uzas. 

 

cca 20 milki pre ovog leta već imaju (samo sam uzeo random deo liste plata); nije on nešto lošiji igrač od bilo koga ovde, od mnogih je i bolji

 

61Clint Capela, CAtlanta Hawks$20,616,000

62Lonzo Ball, PGChicago Bulls$20,465,117

63Spencer Dinwiddie, PGBrooklyn Nets$20,357,143

64De'Andre Hunter, SFAtlanta Hawks$20,089,286

65Keldon Johnson, SFSan Antonio Spurs$20,000,000

66Bojan Bogdanovic, SFDetroit Pistons$20,000,000

67Jarrett Allen, CCleveland Cavaliers$20,000,000

68Joe Harris, SFBrooklyn Nets$19,928,571

69Buddy Hield, SGIndiana Pacers$19,279,841

70Evan Fournier, SGNew York Knicks$18,857,143

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

cca 20 milki pre ovog leta već imaju (samo sam uzeo random deo liste plata); nije on nešto lošiji igrač od bilo koga ovde, od mnogih je i bolji

 

61Clint Capela, CAtlanta Hawks$20,616,000

62Lonzo Ball, PGChicago Bulls$20,465,117

63Spencer Dinwiddie, PGBrooklyn Nets$20,357,143

64De'Andre Hunter, SFAtlanta Hawks$20,089,286

65Keldon Johnson, SFSan Antonio Spurs$20,000,000

66Bojan Bogdanovic, SFDetroit Pistons$20,000,000

67Jarrett Allen, CCleveland Cavaliers$20,000,000

68Joe Harris, SFBrooklyn Nets$19,928,571

69Buddy Hield, SGIndiana Pacers$19,279,841

70Evan Fournier, SGNew York Knicks$18,857,143

 

Vecina ovih igraca je dobila ugovore nakon dobrih sezona ili na osnovu potencijala koji su u tom trenutku iskaziali. Brooks je ove sezone u PO pokazao da je uzasan kosarkas pored toga sto je poprilicno smece. Defanzivno jeste odlican no dzaba mu to kad je u napadu bukvalno igrac manje kakvu god rolu da mu namijenis, a to zasigurno ne vrijedi 20m po sezoni. Plus sa svim sranjima koje donosi nikako ne djeluje kao dobar mentor za mlade revolverase Rocketsa. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

 

cca 20 milki pre ovog leta već imaju (samo sam uzeo random deo liste plata); nije on nešto lošiji igrač od bilo koga ovde, od mnogih je i bolji

 

61Clint Capela, CAtlanta Hawks$20,616,000

62Lonzo Ball, PGChicago Bulls$20,465,117

63Spencer Dinwiddie, PGBrooklyn Nets$20,357,143

64De'Andre Hunter, SFAtlanta Hawks$20,089,286

65Keldon Johnson, SFSan Antonio Spurs$20,000,000

66Bojan Bogdanovic, SFDetroit Pistons$20,000,000

67Jarrett Allen, CCleveland Cavaliers$20,000,000

68Joe Harris, SFBrooklyn Nets$19,928,571

69Buddy Hield, SGIndiana Pacers$19,279,841

70Evan Fournier, SGNew York Knicks$18,857,143

 

Ne znam brt, sto kaze Alpaka, kada su dobijali ugovore bar su pre toga odigrali nesto, a da ne obracamo paznju na to, ovde ja vidim iskljucivo dva veca problema, to je Haris i Furnije. Ostali, ako se porede sa Bruksom, zasluzuju za 50% visu platu ako je on reper. Vec sledece godine ce se o njemu pricati kao o top 3 najuzasnijih ugovora u NBA.

Link to comment
Share on other sites

I opet su i ti likovi potpisali ugovore nakon odlicnih sezona. Evo prvi Joe Harris, imao je odlicnu sezonu kad je dobio ovaj ugovor. Raspao se u medjuvremenu no to i dalje ne znaci da je njegov ugovor u trenutku potpisa bio besmislen. Ovaj je nakon kolosalnog raspada u PO dobio ugovor na 4 sezone po 20m. Da je bar i u njegovom slucaju kao kod FVV bilo 2+1 jos bi i imalo smisla, ovako je totalno besmisleno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto on igra odlicnu odbranu u regularci ne vredi samo po sebi ni 5 miliona u danasnjem NBA. U plejofu je nece odigrati. Plus, Ben Simons je verovatno najgori ugovor u NBA trenutno, on ce se ili vratiti ako resi taj kvrc u glavi sto ima, ili zavrsiti kao Milicic, ali bez obzira na to sto ce se njemu desiti, ne placa se elitni defanzivac (a Simons je za Bruksa dok je igrao bolji defanzivac po svim parametrima) te pare.

 

Bas bacanje para u bunar, ali bumo vidli.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ne znam brt, sto kaze Alpaka, kada su dobijali ugovore bar su pre toga odigrali nesto, a da ne obracamo paznju na to, ovde ja vidim iskljucivo dva veca problema, to je Haris i Furnije. Ostali, ako se porede sa Bruksom, zasluzuju za 50% visu platu ako je on reper. Vec sledece godine ce se o njemu pricati kao o top 3 najuzasnijih ugovora u NBA.

 

i bojan bogdanović, buddy hield.. dinwiddie igra napad na jednoj od tri dobro. odbranu na jednoj od 6 okej.

a to oko razbili sezonu pa potpisali ugovor, pa onda posle toga ćorak, ima pola lige.

i nije brooks reper, jer je on sada u FA turi u kojoj haliburton ima 52 miliona a desmond bane 40 miliona. ovo su ugovori u kojima je 20milki imalo veću vrednost u ligi,

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

U istoj turi su slicne iznose kao on dobili igraci koji su nesumnjivo bolji i korisniji od njega. 

 

ne znam koji su, nisam pazljivo pratio ali svakako mi je veci problem bane za 40 nego brooks za 20

reevsu neko ukrao mozak pri potpisu ugovora, poeltl dobio isto kao i brooks, 4x 20milki, cam johnson 25+ x 4god

 

mislim, jebiga, nije to ya neke shokove.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

i bojan bogdanović, buddy hield.. dinwiddie igra napad na jednoj od tri dobro. odbranu na jednoj od 6 okej.

a to oko razbili sezonu pa potpisali ugovor, pa onda posle toga ćorak, ima pola lige.

i nije brooks reper, jer je on sada u FA turi u kojoj haliburton ima 52 miliona a desmond bane 40 miliona. ovo su ugovori u kojima je 20milki imalo veću vrednost u ligi,

 

Ako posmatramo posebno sve ove igrace, donekle se mogu sloziti da su previsoki ugovori. Ali ako recimo Bruks ima 20 po sezoni, svi ti koje si naveo vrede vise, ako ne i celih 30. U tome i jeste problem, sto ide ta spirala i jedni vuku druge.

 

Halibarton treba da ima 70 po meni ako Bruks ima 20. Halibarton ce za par godina verovatno biti standardni all star igrac, Bruks moze po isteku ovog ugovora biti komotno van lige ako ne resi ponasanje.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

ne znam koji su, nisam pazljivo pratio ali svakako mi je veci problem bane za 40 nego brooks za 20

reevsu neko ukrao mozak pri potpisu ugovora, poeltl dobio isto kao i brooks, 4x 20milki, cam johnson 25+ x 4god

 

mislim, jebiga, nije to ya neke shokove.

 

Bane je 20-5-5 igrac sa dobrom efikasnoscu. Memphis je fakticki bio primoran da ga zadrzi jer ne mogu tek tako naci igraca sa slicnom produkcijom. Jeste previse i meni al ugovor ima kakvog takvog smisla.

 

Russell, Rui, Poeltl, Brown, Lopez su redom dobili slicne ugovore kao Brooks i svi redom su sigurno bolji igraci kod njega. Cam je vec dobio 4x27, to je vec ozbiljnija razlika. Brooks nakon onakvog PO i svog cirkusa koji je napravio sigurno nije imao neko wow trziste pa da ga Rocketsi moraju privoliti davanjem ugovora solidno veceg od iznosa koji on vrijedi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da Roketsi ili neki slican "prazan" tim nije pokazao interesovanje, dobio bi on 7-8 miliona ako bi zeleo duzi ugovor i to mu je taman verovatno. Usralo ga, ali nije problem u njemu, sto bi odbio pare, problem je u Hjustonu koji cap space trosi ovako.

 

Zelim im 10 godina uzastopno ispod crte, sto je verovatno realno gledajuci kakva je kanta ovaj tim. Ne bi Evroligu ovakvu osvojili verovatno.

Link to comment
Share on other sites

vec par dana se gotovo nista ne desava. svi cekaju da se resi ova situacija sa lillardom i mozda sa hardenom pa da se zavrse i ovi neki igraci tipa wood, oubre, gwilliams, saric, washington, bazley, warren...

 

siakam i atlanta se spominju u kao nekom rumoru, lavine bio ranije, ko zna ko bi za njega bio zainteresovan...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, gggggggg said:

vec par dana se gotovo nista ne desava. svi cekaju da se resi ova situacija sa lillardom i mozda sa hardenom pa da se zavrse i ovi neki igraci tipa wood, oubre, gwilliams, saric, washington, bazley, warren...

 

siakam i atlanta se spominju u kao nekom rumoru, lavine bio ranije, ko zna ko bi za njega bio zainteresovan...

 

Naleteh na neki trejd proposal online za Toronto-Portland, koji bi mogao biti zanimljiv. U principu bi isao scotie i pikovi za lilarda (zbog poklapanja plata bi morao jos neko iz Toronta u Portland ali ne mogu da se setim ko).

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne vidim kako ce Vasa da dobije minute u ovako dobro popunjenoj spoljnoj liniji Thundera. Dobio je dobru kintu, ali se bojim da ne zavrsi kao brat Deck pre par sezona. 

 

U regularci ce verovatno i da dobije 10-15 minuta, ali u potencijalnom PO terena nece videti.

 

Lepo je ovo izanalizirao stariji Mekala

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTripleDouble said:

Stvarno ne vidim kako ce Vasa da dobije minute u ovako dobro popunjenoj spoljnoj liniji Thundera. Dobio je dobru kintu, ali se bojim da ne zavrsi kao brat Deck pre par sezona. 

 

Idealna situacija za njega, ne razotkriju ga u NBA kao prevaziđenog igrača i može da se vrati u Evropu da otalja jedan mega-ugovor pa penzijica.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...