Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, freethrow said:

Po Redditima furaju priče da Danlivi nudi pola grada Sanfranciska za Pola Džordža... Ne deluje mi izvodljivo.

Zanimljiv je taj report oko PG13. Mislim da Klipani treba to da urade, da razbiju taj dvojac i da dovedu nesto konkretno za PG13.

 

U toj prici Warriors-Klipani, Wiggins mora biti osnov svakog paketa a Poole da bude ukljucen.

 

Recimo PG13 i Covington sa jedne a Wiggins, Poole i jos nesto za izjednacavanje plata sa druge strane uz neke pikove

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Wiggins posle Stefa najnedodirljiviji (izgovoriti brzo 3x). Ne verujem ni 1% u ovu mogućnost, ali verujem da će Danlivi hteti kao i mnogi novopečeni (newly baked) generalni menadžeri da izdivlja kako bi se dokazao, a Milo Lightyears Lacob će verovatno hteti da ga finansijski zatvori...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je odlican trejd za Beala jer prakticno nisu dali nista, otarasili se CP-ovog ugovora kako god ispalo, a dobili ipak kvalitetnog skorera. Ume Beal svasta sa loptom, sigurno ce mu prijati promena okruzenja.. Videcemo da li su godine igranja u nebitnom WSH ostavile trajne posledice na nezainteresovanost ili ce se iscimati, ali Finix je dubok talentom. Aytona mogu opet solidno da prodaju, a i da ostane nista strasno, mozda ponovo pomeri dupe u PO ozaloscena puma ako se motivise ikad. Bice tu vise vremena da se uigraju, iskopaju vetmin ratni veterani, sklopice se sigurno contender ekipa, Finix je i ovakav jedini pripretio kolko tolko ovogodisnjem Denveru u plejofu.

 

  Miami treba  da ide po Lillarda jer bi onda stvarno bili najjaci. Lillard-Butler-AdebaYo uz odlicne dodatke, Spolstru i ekipu je dobitna kombinacija, sumnjam da bi neko mogao tome da parira. Al opet, cak i da ostane ista ekipa, uz neke promene i korencije, zdrav WonderBoi i jos godinu dana stariji, + svi role igraci Majamija osim Lowrya su ili mladi ili u najboljim godinama, a prostor za napredak pokazuju i Duncan Robinson i Strus, Gejbara, Kaleb.. Bas zanimljivo leto ih ceka.

 

 Sto se tice Lakersa, ne treba zuriti. Ako mozemo da dovedemo CP na minimalcu onda ok, ali mislim da je on odsvirao svoje jer kako god igrao u sezoni on se svaki plejof povredi. Zapocne kao nesto dobro i onda kraj. Mnogo zanimljivih igraca je na trazistu a tu su odluke oko Rivsa i Mure. Preskocio bih svakako Draymonda i lovio Naz Rida, taj covek nam bas treba. Koje su jos kombinacije pojma nemam, sta ce biti sa DLoom isto, Irving ipak ne bih dovodio, bolje sklopiti cvrst tim oko ove dvojice nego treci olstar. Nadam se isto da je ono za Trajceta zajebancija, da ni u ludilu necemo juriti Rasela Vestbruka vol2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da dam i ja svoje misljenje, koje nije revolucionarno drugacije od nekih: trejd za Beala je magija/poklon/fantastican za Sunse. Da, sigurno da bi im, u kontekstu onoga sto vec imaju, na ovu ekipu bolje dosao neki drugi superstar, ali drugog superstara slobodnog nema. Ok, neko ce reci Beal nije superstar. Mozda nije ali je legit all star sa elementima superstara kad je zdrav. Ako nije zdrav naravno sve pada u vodu, ali Sunsi su u all in modeu i ne mogu da se bave time. 
Realno, koji igrac a da nije superstar je ima 30ppg sezonu u poslednjih 5 ili 10 godina? Beal je elitan strelac i ako nista omogucice Bukeru i Durentu da ne budu jahani 42min kao ove sezone u svakoj bitnoj (i ne toliko bitnoj) tekmi. Decko ima 25 poena u dzepu svako vece. I sve to je dobijeno za??? CP koji prilazi 40oj godini i kusur. Pa dajte molim vas. Bukvalno dar sa neba u ovom trenutku. Mozda za 2 godine bude kletva zbog te klauzule, ali dok ne postane kletva dar je.

 

Naravno sad je na Sunsima da plate koliko god je moguce u okviru pravila i obezbede ovoj trojici nesto defanzive, nesto skoka, nesto suta iz coska. Okogie, Payne, Craig, Jock, Goodwin sve to moze da se iskoristi i odigra nekih 15-18 minuta.

Naravno glavno je pitanje sta ce se dobiti za DA. Moje misljenje je da ga treba trejdovati skoro pa po svaku cenu jer njemu se ovde ne igra. Svakako nece imati vise loptu sa dolaskom Beala. Idealno bi bilo dobiti Turnera, ali ne znam koliko i realno. Moraju dobiti visokog igraca u svakom slucaju, nista im ne znace 3 krila/beka za DA. Ako dobiju u tom trejdu visokog koji je upotrebljiv, onda im ostaju ti veterani i ako sam razumeo i MLE, tako da po imenima eto nama glavnog kontendera.

 

I da, voleo bih Lilarda u Majamiju. Mislim da nista ne bi uradili, ali svakako bi bili zanimljivi za gledanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sta mislite koliko su pojedini timovi angazovani na kreitanju dokumenta sa nazivom:

'How to slow down Jokic'

Ja mislim da bar deset timova ima otvoren projekat po ovom pitanju i da razni analiticari

trenutno pregledaju te sate materijala i kopaju 24/7

 

+

Ne znam koliko je Feniks krenuo u pravom smeru. Filipinac kaze da je Beal cunj u odbrani i da ga taj deo terena 

zanima kolko i Hardena. Ako ne budu zasipali iz svih pozicija ko splash triples slabo ce to da radi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Snjofko said:

Jadan čovek.

 

Lepo je videti koliko je normalan i bebicu i sve, ali potpisujem odmah da nikad ne vidim ovaj snimak tj. da ga puste na miru i niko ne snima ovako na kvarno.

 

To je neka druga tema, slažem se, no očigledno je iluzorno očekivati od ljudi da poštuju nečiju privatnost. Makar vidimo nešto lepo. 

Link to comment
Share on other sites

 

Evo opcija sa kojima se Brus Braun mlađi suočava kao FA:

1. Može da se vrati u Denver po ugovoru koji počinje od 7,8 miliona dolara (opcija igrača u 2. godini).

Ovo bi bilo slično onome što je Bobi Portis uradio u Milvokiju.

To je maksimum koji može da potpiše sa Denverom jer nema Bird rights, a Denver je u luxury taxu. To bi mu omogućilo da 2024. godine potpiše ugovor od 55/4.

 

2. Može da potpiše sa timom koji ima prostora u salary kapu ili NTPMLE  od 12,2 miliona dolara bez poreza.

Braun je u svojoj karijeri zaradio ukupno 15,1 miliona dolara.

 

Ako ode kao FA, jedini način da ga zamijene je veteranski minimum. Malo je verovatno da će Denver imati TPMLE od 5 miliona dolara.

 

Evo za Nugetlije. Kopirao tweet od Marksa pa ga preveo da vam bude lakse da skontate.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, DameTime said:

 

To je neka druga tema, slažem se, no očigledno je iluzorno očekivati od ljudi da poštuju nečiju privatnost. Makar vidimo nešto lepo. 

 

tjah, kada se uracuna nivo globalne poznatosti jokica, plus cinjenice da ima cca 215 i da je ili u somboru ili u usa, rekao bih da njemu sasvim dobro ide sa aspektom privatnosti.

 

pri cemu ovo izgleda i kao prosecan pr effort ali nebitno je.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

tjah, kada se uracuna nivo globalne poznatosti jokica, plus cinjenice da ima cca 215 i da je ili u somboru ili u usa, rekao bih da njemu sasvim dobro ide sa aspektom privatnosti.

 

pri cemu ovo izgleda i kao prosecan pr effort ali nebitno je.

 

Pod privatnost mislim isključivo na random snimanje svakog momenta na ulici. Inače, kad si globalno poznat, svakako postaneš svestan da se zauvek odričeš dobrog dela privatnosti. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Dje ti Fournier?

@bodo vidim da se pominju Celticsi kao zainteresovani za Aytona. Ne znam koliko je to tacno.

Toliko je kontradiktornih rumora. Po onome šta sam ja čitao Celticsi nisu zainteresirani. Navodno da Phoenix nije momentalno ničime zadovoljan šta se nudi zauzvrat mada kao telefoni konstantno zvone. 

Vidim da se Kuzma spominje. 

Edited by bodo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...