Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Da, da, tačno se vidi kad je u "zoni" i tad će pogoditi sve živo. CJ i Dame su bili odlični ali falilo im je to nešto da mogu da naprave veći rezultat, a to nešto je činjenica da CJ fura više iso košarke. I zato su uvek bili pomalo off, npr. na utakmici na kojoj CJ ubaci 40 pts Dame podbaci i obrnuto. Ovde se čini da Dame i Simons mogu da koegzistiraju na terenu sa po 35 pts u rukama i to je taj back court, gde Dejmijan koji je potcenjen kao kreator zbog svog šuta i poenterskih sposobnosti može njega da hrani loptama. Pritom obojica šutiraju sa 9 m bez oklevanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

lilly se baš raduje od drugog ubačenog šuta, diže ručice u vazduh još na izbačaju anfernija.

ako, zaslužio je da ima i on svog spleš-buraza. mada, iskreno, nisam siguran kako to pravi razliku u odnosu na makolumu, jedino što kaže fritrou, da upadne regularno u taj neki dražen / nearly god mode.

1 minute ago, DameTime said:

 a to nešto je činjenica da CJ fura više iso košarke. I zato su uvek bili pomalo off, npr.

 

e da, to nisam uzeo u obzir ali ima smisla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mladi socijalac gleda šta će prvo da napravi: da namesti otkaz Nešu, navuče Kajrija na iglu (od Fajzera do braon šećera je dva koraka), Kejdija u tešku depru... Trebalo bi napraviti jednu new media reality emisiju u kojoj se u jednoj epizodi snima 24h sa GoPro kamere dan Stiva Neša, a posle toga Darvina Hema. Nakon ponoći, može i epizoda sa Imenom Udokom.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ma sama činjenica da je dečko mnogo brži od Sidžeja i da mu treba mnogo manje vremena da odapne, plus ima veći domet uz brzi izbačaj, čini svu razliku na svetu, čini da pomoć mora da bude recimo pola metra ili metar bliža, a tzo opet otvara ostale. Za sada mi deluju jako fino, ali možda nedostaje još jedan univerzalan krilni momak koji bi potpomogao...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fali i rezervni centar. Jedino ako će u potpunosti da kopiraju GSW 😛 Šalu na stranu, da, videlo se to i noćas, kad su obojica na terenu odbrana će morati da "bira" ko će da ih kazni. Primarno se odbrana skuplja na Dejmu ali sad kad je tu Simons i on će odvlačiti čuvare što ostalima otvara mnogo prostora za manevar. To će najviše koristiti Grant, verovatno. Za sada izgleda kao da Bilups ima ideju kako da ih uklopi, pa videćemo dalje tokom sezone.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, freethrow said:

Mladi socijalac gleda šta će prvo da napravi: da namesti otkaz Nešu, navuče Kajrija na iglu (od Fajzera do braon šećera je dva koraka), Kejdija u tešku depru... Trebalo bi napraviti jednu new media reality emisiju u kojoj se u jednoj epizodi snima 24h sa GoPro kamere dan Stiva Neša, a posle toga Darvina Hema. Nakon ponoći, može i epizoda sa Imenom Udokom.

Za Simmonsa je sreca sto je Russ u Lejkersima. On ako bude trejdovan, ne bih bio u kozi Simmonsa koji ce biti no1 meta svih. 

 

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sada svu šalu na stranu, užasno je ovo što mediji, tviteri, instagrami i rediti čine od igrača kojima ... kako da kažem, ne ide baš. Skoro 100% sam siguran da je 80tih i 90tih bilo igrača koji su bili superstarovi koji su bili u nečemu odlični i perspektivni, ali nije bilo mikroskopa socijalnih mreža da njihove 1/17 ili 0/12 partije vrte nonstop svuda, pa onda nije bilo ni priče, pa su onda uspevali da kako-tako zakrpe te rupe i da se oporave.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Sutra igramo sa Feničanima. Prošle godine je bila utakmica sa Finiksom, ne mogu da se setim da li za tenks giving, nakon koje sam shvatio da imamo ekipu za finale. Oto Porter je popizdio na kraju, Bjeli je odigrao sjajno, Kuri je porobio. Očekujem zanimljiv meč, opipavanje i štipkanje. Igraćemo bez Dontea koji se nikako ne snalazi, što znači manje klupe, više ozbiljnosti, manje prostora za Sunca.

5 minutes ago, Miki28 said:

Kosarkaski Bogovi treba da upare zdravi Denver sa zdravim GS u plejofu, cisto da Nikola objasni neke stvari.

 

To bi potencijalno mogla biti najlepša serija još od GSW-HOU i GSW-CLE serija. Jako bih voleo to da gledam.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, freethrow said:

Sada svu šalu na stranu, užasno je ovo što mediji, tviteri, instagrami i rediti čine od igrača kojima ... kako da kažem, ne ide baš. Skoro 100% sam siguran da je 80tih i 90tih bilo igrača koji su bili superstarovi koji su bili u nečemu odlični i perspektivni, ali nije bilo mikroskopa socijalnih mreža da njihove 1/17 ili 0/12 partije vrte nonstop svuda, pa onda nije bilo ni priče, pa su onda uspevali da kako-tako zakrpe te rupe i da se oporave.

 

Šta misliš zbog čega ja uglavnom "branim" takve igrače ovde (Ras, Ben)? Upravo zbog ovoga. To je otišlo predaleko i mislim da se na društvenim mrežama obraduju kad neki igrač tako nastavi sa lošim partijama. Nisam aktivna na reditu, ali npr. jesam na TW i IG. Na TW još može i da se naleti na neke analize taktika, ali na IG je content svim profilima koji su posvećeni košarci statistika igrača i mimovi. Eno ima jedan lik na IG kom je pola contenta "sprdnja" na račun Vestbruka. Više nije ni zanimljivo ni smešno. 

 

15 minutes ago, Miki28 said:

Kosarkaski Bogovi treba da upare zdravi Denver sa zdravim GS u plejofu, cisto da Nikola objasni neke stvari.

 

Ako je bitno samo da Nikola objasni da je najbolji individualac, okej, svakako bi imao tipa TD prosek u toj seriji. Ali Denver bi teško imao šanse protiv 3G postave Dubsa, jedino da Džamal i MPJ igraju u transu. 

Link to comment
Share on other sites

Russ and Ben be like

 

giphy.gif

 

Ne, baš ih mi je žao, mukice. Prvi ne može da shvati da je vreme nabijanja brojki davna prošlost i da umesto da i dalje glumi superstara poradi na hustle elementima barem ako ne može da nabaci šut. Drugi je držao franšizu kao taoca, ponašao se za nijansu normalnije od Irvinga plus je uvreda za svakog profesionalnog košarkaša što se šuta tiče, Luka Mitrović je Steph za njega. Predobro su oni kompenzovani za malo medijske sprdnje, preživeće nekako mučenici, teško je to, mnogo teže nego milionima koji nemaju leba da jedu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

A ima i toga...

1 minute ago, DameTime said:

Pa mogu da budu zdravi i da duo MPJ i Marej odigra loše. Nisam sigurna koliko bi to onda bila lepa serija za gledanje 😄 

 

 

Bio bi lep basket. Ja verujem da bismo ih dobili ukoliko bi svi sa obe strane bili zdravi, ali bio bi lep basket.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, freethrow said:

To bi potencijalno mogla biti najlepša serija još od GSW-HOU i GSW-CLE serija. Jako bih voleo to da gledam.

 

Ti si očigledno propuštao neke mnogo dobre serije ako ti je ono napucavanje sa Rocketsima bila najlepša serija. Jeste bilo WCF i intenzivno ali sama igra je bila očaj, pre svega zbog Rocketsa koji nisu zalazili unutar linije za 3 osim Harden da izvede bacanja ili baci neki lob Capeli, mada je Draymond tad prilično obesmislio švajcarskog panja. U skorijoj memoriji od lepih serija su mi neke Bostonove iz prošle sezone na Istoku, neke iz Raptors championship runa, pa i ona ludila Denvera i Jute - obračun Murraya i Mitchella gde su obojica igrala košarku karijere.

U ostalim vestima, Knicksi bi ponovo mogli da dignu baner "good" pod svodove MSG-a.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Nije mi žao Rasela i Bena, oni će svakako preživeti (i to ne samo zbog para, mada i zbog toga), žao mi je ljudi koji troše vreme i energiju da sprdaju igrače i naslađuju se njihovim lošim igrama, umesto da uživaju u košarci.

Pa kako da uzivaju u kosarci kad ovo sto ta dvojica igraju nije kosarka. 

Neko dijete sjedne prvi put da gleda kosarku i vidi Russa ili Bena, da li ce uopste i razmisliti o kosarci a kamoli da izadje da je igra? 

Ja sam prvi koji cu braniti Russa ali ovo ove sezone nema opravdanja, mentalno je na alltime low. Promjena je neophodna i to brzo

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Pa kako da uzivaju u kosarci kad ovo sto ta dvojica igraju nije kosarka. 

Neko dijete sjedne prvi put da gleda kosarku i vidi Russa ili Bena, da li ce uopste i razmisliti o kosarci a kamoli da izadje da je igra? 

Ja sam prvi koji cu braniti Russa ali ovo ove sezone nema opravdanja, mentalno je na alltime low. Promjena je neophodna i to brzo

 

Ja ne znam da li neko puškom tera da se gledaju LAL i Bruklin, sem ako si navijač istih (a i tad ne moraš)? Ja sam propustila po 20 i više utakmica PTB jer mi se nije sviđalo kako izgledaju na terenu. A ako već gledaš, koja je poenta u sprdanju sa tim igračima? Šta, oni će to da pročitaju pa će zbog naših komentara da zaigraju bolje? Mislim, not gonna happen, a gomila se hejt bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

... Ima taj neki draženovski momenat kada se napali i vidi samo koš, 

Osim sto je to uvek i u svakom trenutku. Samo za razliku od prethodnih utakmica protiv Nugetsa se nije raspao %. Jedan u moru skracenih skorera koji izgledao vau kada ga krene sut.
Glavna razlika kod ovogodisnjih Blazersa (osim zdravog Lilarda naravno) su Hart i Grant koji igraju odbranu za celu petorku.+ Winslow kada je na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Likova kao što je Simons će uvek biti u ligi od kako je krenula u ovom šuterskom pravcu, kao što ih je i bilo. To je sve taj isti tip igrača, možemo ih zvati "JR Smith" profil ili "Jordan Clarkson" profil ili "Nick Young" profil ili "Anfernee Simons" profil. Ima tu nijansi, recimo Zach LaVine je neka gornja granica takvog profila, a otkud znam Malik Monk neka donja - ali to je taj strelac bez savesti tip, kad upada izgleda brutalno, kad ne upada klasično štetočinstvo. Neko je jednom lepo opisao taj profil igrača - samopouzdanje Kobe Bryanta sa duplo manje talenta od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...