Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

27 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Nikola Topić je već predominantan u svojoj generaciji. Apsolutno nema prepreka da sledeće sezone bude u 12, u prvom timu. Kakvi Slodesi i OKK Beogradi. Dečko mora u vatru da se baci, jer je pokazao da ume. 

Ima.To sto je dominantan ovde ne znaci da je spreman za ozbiljnu seniorsku kosarku.

Danas je za ozbiljan seniorski nivo pokazao samo odlican spot up sut i neki pregled igre u napadu.A kad ovde gubi 3 lopte u 3 napada kao plej i vraca protivnika u igru na kraju meca ne znam zasto neko pomislja da treba da bude siguran u 12 ekipe od koje se trazi "iskorak" u EL.

Ako niste gledali utakmicu pogledajte barem highlights,vecinu poena je postigao tako sto stavi cuvara na rame i ide jako do kraja,oduva centra u kontaktu...Ako to prenese na seniore stvarno je mini Doncic.Samo sto je to malo verovatno i bice mu potrebno da pravi razliku na neke druge nacine u seniorima...

 

Idealna prilika je bila da bude testiran u FMP ovako ce se pucati na slepo.Bice prebacen u Zvezdu sledece sezone pa ako zapne-klupa.Nadam se da ce na pipremama uspeti dobro da procene situaciju i sta je najbolje za njega.

Mlad je,razume igru i ima size ali je mnogo treninga i igranja jos potrebno,pa mozda ni to ne bude dovoljno.Evo vec sada pokazuje napredak u sutu,to je dobro.

 

22 minutes ago, vlaDixXx said:

Pa ako ostanu Argentinci, Nedovic,i naravno dace jos nekog dovesti  gde je tu mesto za Topica

 

Pitanje je dali bi igrao u Fmp, Stefanovic obozava strance

 

Idealno za njega pozajmica u Megi, bolji je od Djurisica,tako ce biti izabran na draft, pola pola sa Miskom se podeli para, i od toga ima i reprezentacije. 

 

Kako se olako gube igraci, Vudragovic, Sarenac i ostali su otisli, bez izakvog plana, kao i u Fk Czv

 

 

Nije sve tako.Ne znam da li bi bilo koji drugi ABA trener i klub trosili svoje resurse na Manojlovica,Matovica i Saranovica.Zapravo znam,ne bi ni jedan,ni Borac.

Vudragovic je talentovaniji od ove trojice pa su ipak oni na istim treninzima izborili svoje minute a on ne.Ne znamo mi sta se tu desavalo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

na osnovu onoga sto sam video, malom topu je sut za 3 najveci problem

ako tu moze da dobaci do nekih 34-35% to bi bilo odlicno

 

Sut iz mesta mu je sada jedan od jacih aduta.Ima tu i dalekometnih trojki.Bacanja isto sigurna.

Iz driblinga nisam video kako izgleda,pretpostavljam znatno losiije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah naknadno meč, uz preskakanje prekida i još nekih momenata, od 16:23 do kraja, i evo mojih utisaka. 

Najviše potencijala vidim u Topiću i Lučiću - dva pleja. 

Topić stvarno igra zrelo, inteligentno, kontroliše tempo utakmice, dobar šut, mislim da će biti bolji igrač od Stefana Jovića. Dosta se muči kod presinga - imao je više loših rešenja i izgubljenih lopti u tim situacijama. Nije nemoguće da u budućnosti pređe na dvojku ili bude kombo bek.

Mali Lučić je izgleda najmlađi u ovoj ekipi, tek 16 napunio, izuzetan ballhandling, brz poprilično, kad je Topić sjebao par napada pod presingom, klinac ušao i rešio stvar. Ne znam koliko je visok - nigde nema tog podatka... 

Od ostalih, video sam naznake talenta kod Mišića - rekao bih da ima fin BBIQ, još je prilično sirov, ali ima tu materijala za ok centra. 

Gagić - imao par ok poteza, ume da barata loptom, veoma loš šut na ovoj utakmici, nedovoljno za neki sud. 

Avlijaš - lepa tehnika šuta, imao jedan lep ulaz. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Нема препреке да Топић буде пети играч у ротацији на позицијама 1-2. Моја лична жеља је да Јовић и он замене Пефија и Џонија. 

Факу, Јовић, Топић

Недовић, Вилдоза

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Нема препреке да Топић буде пети играч у ротацији на позицијама 1-2. Моја лична жеља је да Јовић и он замене Пефија и Џонија. 

Факу, Јовић, Топић

Недовић, Вилдоза

 

Lajkovao, pa sklonio lajk. Razlog je sto imas u tih pet dvojicu staklenih i Vildozu koji ne odaje utisak mnogo fizički spremnog igrača.

 

Jović i Nedović su momci sa istorijom povreda. Nedovića bismo mogli i da pokrijemo nekako nekim svingmenom, ponekad, samo ponekad možda Dobrićem, ali ukoliko bi se Jović povredio, dobili bismo neizbalansiranu rotaciju ponovo.

 

Da su zdravi, iz momenta bih se složio. Ovako...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Lajkovao, pa sklonio lajk. Razlog je sto imas u tih pet dvojicu staklenih i Vildozu koji ne odaje utisak mnogo fizički spremnog igrača.

 

Jović i Nedović su momci sa istorijom povreda. Nedovića bismo mogli i da pokrijemo nekako nekim svingmenom, ponekad, samo ponekad možda Dobrićem, ali ukoliko bi se Jović povredio, dobili bismo neizbalansiranu rotaciju ponovo.

 

Da su zdravi, iz momenta bih se složio. Ovako...

 

Да то јесте највећи проблем морао би да се ископа уз њих још један играч. Елајџа ми први пада на памет, али мислим да ће имати много бољих понуда од наше евентуалне. Холинса бих волео, али се и ту поставља питање какав ће бити после овакве сезоне и повреде.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Елајџа ми први пада на памет, али мислим да ће имати много бољих понуда од наше евентуалне. 

 

Ako je ikako moguce ... kao i za Kampaca, top EL klasa i jedan od best buy igraca ... mozda cak i underrated.

Inace mislim da tamo u Efesu krece raspad i da bi to trebalo na vreme pojuriti ... nije da nece biti trazen.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A možda klinci kupili Kampaca i za sledeću sezonu, pre nego što su vratili karticu. 

 

Ko da bi Novak primetio koliko fali na računu. 

Jedan Gren slem gore dole, sta je to za njega.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ima.To sto je dominantan ovde ne znaci da je spreman za ozbiljnu seniorsku kosarku.

Danas je za ozbiljan seniorski nivo pokazao samo odlican spot up sut i neki pregled igre u napadu.A kad ovde gubi 3 lopte u 3 napada kao plej i vraca protivnika u igru na kraju meca ne znam zasto neko pomislja da treba da bude siguran u 12 ekipe od koje se trazi "iskorak" u EL.

Ako niste gledali utakmicu pogledajte barem highlights,vecinu poena je postigao tako sto stavi cuvara na rame i ide jako do kraja,oduva centra u kontaktu...Ako to prenese na seniore stvarno je mini Doncic.Samo sto je to malo verovatno i bice mu potrebno da pravi razliku na neke druge nacine u seniorima...

 

Idealna prilika je bila da bude testiran u FMP ovako ce se pucati na slepo.Bice prebacen u Zvezdu sledece sezone pa ako zapne-klupa.Nadam se da ce na pipremama uspeti dobro da procene situaciju i sta je najbolje za njega.

Mlad je,razume igru i ima size ali je mnogo treninga i igranja jos potrebno,pa mozda ni to ne bude dovoljno.Evo vec sada pokazuje napredak u sutu,to je dobro.

 

Nije sve tako.Ne znam da li bi bilo koji drugi ABA trener i klub trosili svoje resurse na Manojlovica,Matovica i Saranovica.Zapravo znam,ne bi ni jedan,ni Borac.

Vudragovic je talentovaniji od ove trojice pa su ipak oni na istim treninzima izborili svoje minute a on ne.Ne znamo mi sta se tu desavalo.

 

 

Ne zna se jos da li je  predominantan u ovom uzrastu , na ovom turniru mu je jedini pravi ispit protiv Mege ili Insepa  u eventualnom finalu.  On tek treba da igra protiv najboljih evropskih  vrsnjaka , na zavrsnom turniru evrolige ako se kvalifikuju i na dva velika reprezentativna turnira koja slede ovog leta. A da mi se licno  svidja kao igrac svidja.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...