Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

17 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kao ni prošlogodišnju EL konkurenciju sa ovom.

Kalinić je odličan igrač i uvek bih želeo da ga imam u timu, samo što on nije neko ko će izmišljati poene u kontinuitetu, a to je Nedović radio poprilično ove sezone. To što ne može da probije i pogodi po 5 puta na svakoj utakmici ima nešto i do protivnika. Izbušio je Žalgiris u Beogradu, naravno da su se spremili sad za njega. 

Nikola je, s druge strane, odličan defanzivac, a to nam npr sinoć i nije falilo i eto, da smo njega imali umesto Nemanje, opet bi to bio poraz. 

Brt ja ni u jednom trenutku nisam rekao da je kalinić bolji košegeter ili "napadač" , već da bi ga u svakom trenutku u timu imao pre nedovića kada bi morao da biram recimo između njih dvojice.  

16 minutes ago, Sector said:

 

Jel i ti poput Devila računaš Campazza i Polonaru? :kece:

Ne druže. Poprilična je razlika baš i bez njih dvojice. 😊

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hakeem said:

  poprilicno zanimljiva izjava Polonare kome je sto nije dosao kod nas...mogu da zamilsim da neki nas igrac koji dodje kod nas izjavi tako nesto, bilo bi zanimljivo najblaze receno...

Na terenu mi deluje nadmeno a vidi se da je bas ok lik 

Jos kaze dao savete Petrusevu da slusa Duska 

Pravi Duskista, sta sad 😏

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, srlepajce said:

Ja sam skroz smetnuo s uma da je Pridjioni novi selektor ARG

 

Pisu Argentinci da je u kontaktu sa Duskom za kval.prozore posle Kupa 

da im pustimo Kampaca 22. i 26.02.

 

Pustamo ga ako potpise i za narednu sezonu🤝

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U sezoni 20/21 , 8. na tabeli iliti prvi iznad crte je bio Zenit sa 20-14.

Prvi ispod crte Valensija sa 19-15.

 

To je jedina potpuna tabela od kad se takmiče 18 tima. Godina pre nije završena zbog korone. Godina potom se igrala bez rusa.

 

Ove godine neće trebati 20-14 jer je dosta ujednačenije ali će sigurica biti 19-15. Ispod toga već dosta teško i sa kalkulacijama do zadnjeg kola.

Zbog toga je sinoćni poraz baš zajeban. Jer nam treba 9-5 u narednih 14 meča ili u nekoj matematici i razvoju srećnom i povoljnom, 8-6. ( Po meni sa ovim drugim mi nećemo biti u top 8 😎)

Edited by StiviKivi
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Svaka čast.. To je samo tvoj izbor. Ja bi uvek i u svakom timu i u svakom trenutku pre imao Nikolu Kalinića. Isto kao što bi to izabrao i DR. Isto kao što bi to izabrao i Duško da je imao mogućnosti.

 

I Kalinić je samo tvoj izbor, o tome šta bi izabrali Radonjić i Ivanović možemo samo da nagađamo. Nedović je neuporedivo bolji napadač od Kalinića, pa je samim tim i daleko logičniji izbor za jednu od prve dve napadačke opcije.

 

6 minutes ago, Laki21 said:

 

Nedara za gledanje, Kalina za trofeje.

 

Kao četvrta-peta napadačka opcija max... Mislim ako pričamo o evro trofejima, pošto verujem da se ovi domaći/regionalni mogu osvojiti i sa Nedovićem u jednoj od glavnih uloga.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Znas kosarke, ali povrsno. Pogledaj rostere timova, koliko igraca za neke placeno i obestecenje u oba kluba. Prevoz, hale koje doduse ne placaju pa na sve to porezi, o ostalom sto se ne vidi i kako funkcionisu klubovi tek ne treba polemisati. Ogromne su tu pare i to je tako. I svakako ce jednom timu sezona biti potop. Platis npr Panter 1.5m gde CSKA nije parirao ili otmes PAO Nedovica i Kapitena. Faku za 6 meseci par miliona i ti se pravis blesav da ti neko nesto nabraja. 600k ti je samo obestecenje Nedovica i Adams..da ne idem na komsije i pro bono Zelimira.

 

Nedovic je sa Milanom i PAO bio medju poslednjim u EL..ne bi ni trofej uzeo dok se nije Oly vratio i pocistio ga. Kukaju PAO navijaci za Nedom a to sto su bili zadnji i dobili metlu u finalu nikom nista.

 

Kalinic je rodjeni pobednik i bzvze je i porediti ta dva tima. Samo zameni njih dvojicu i dobices odgovor sta je korisnije. Ti si napisao lepse, ali..to stoji, sve je u oku posmatraca i svako ima svoje misljenje pa i ti da su budzeti minimalni i jedni od slabijih..itd..

 

Na fakultetu bi ti samo vratili indeks, pokazali vrata i uputili na tablu sa obaveštenjima o narednim rokovima. 

 

Napisao si - 40M. Argumentuj or STFU, simple as that.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Guru said:

 

I Kalinić je samo tvoj izbor, o tome šta bi izabrali Radonjić i Ivanović možemo samo da nagađamo. Nedović je neuporedivo bolji napadač od Kalinića, pa je samim tim i daleko logičniji izbor za jednu od prve dve napadačke opcije.

 

 

 

 

Pišeš ono što bi voleo a ne ono što sam ja rekao. Izvrćeš. Gde si pročitao da sam upoređivao napadačke sposobnosi pomenute dvojice? O tome šta bi izabrao Radonjić konkretno ne moramo da nagađamo jer i ovde su pre neku god ljudi bliski klubu pisali o DR koji nije hteo nedovića u jednom trenutku. U tom trenutku je neda bio u lošijoj zdravstvenoj situaciji nego letos sli je opet bio ne interesantan DR. 

Kao "kompletan proizvod" sa svime što košarka obuhvata, sa svim njihovim košarkaškim biografijama i svim skills-ovima ( ne samo hvatanje za ulaz 1 na 1) , nikola kalinić je daleko potrebniji na 85 % adresa u Evropskoj košarci. I to je aksiom.

 

I oni što sam morao da dodam...

Nikola Kalinić se dokazao 5 godina u feneru u kakvoj konkurenciji. Sada se dokazuje u Barseloni. 

Sve su to timovi u Top 3 u tom trenutku kada je igrao.

 

Jedine dve god koje je proveo u Valensiji i Zvezdi ( gde je prirodno bio lider) pokazao je da je možda čak i najbolje krilo evrope ( top 3 sigurno).

Naročito u Valensiji.

Nedović nigde nije pokazao da je u top 3 beka u evropi. Nije ni u top 7 u polsednjih 5 god 

Slažem se da su ga povrede omele ali i to je biografija i to je činjenica koju uzimamo uobzir kada upoređujemo koga bi pre imali.

 

Edit: hvala Kaliniću za najdražu ABA titulu u istoriji za mene. U onakvoj razlici u budžetu , u onakvom trenutku kada je izabrao Crvenu Zvezdu. To mu neću zaboraviti nikad.

Edited by StiviKivi
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem otkud odjednom tolika nervoza posle izgubljene utakmice koja se odigrala u veoma neprijateljskom okruženju, nesto nasom krivicom a više zbog tendecioznog navlačenja sudija i sretno pogođene tri trojke od strane protivnika.

Nama po prirodi prava i košarkaških pravila mora biti vraćena pobeda nad Barsom, jer nije u pitanju slobodno sudijsko uverenje već klasična materijalna povreda pravila košarkaške igre, gaženje linije zbog koje se utakmica prekida i lopta dodeljuje pritivničkoj ekipi.
Dakle, gotovo sam siguran 99% da će utakmica sa Barcom tj.rezultat biti poništen i naloženo da se utakmica nastavi, lopta dodeli Zvezdi i odigara zadnje 3 sekunde.

Onih 1 % ostavljam za slučaj razbojničke krađe ukoliko žalbeni organ odluči na drugi način čime bi se direktno priznalo silovanje pravila košarkaške igre.


Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

I Kalinić je samo tvoj izbor, o tome šta bi izabrali Radonjić i Ivanović možemo samo da nagađamo. Nedović je neuporedivo bolji napadač od Kalinića, pa je samim tim i daleko logičniji izbor za jednu od prve dve napadačke opcije.

 

 

Kao četvrta-peta napadačka opcija max... Mislim ako pričamo o evro trofejima, pošto verujem da se ovi domaći/regionalni mogu osvojiti i sa Nedovićem u jednoj od glavnih uloga.

 

 

Za bilo kakvo podizanje trofeja uvek biraš igrača kome je to doslovno uklesano u gen.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Šteta za sinoć…

 

Baš…

 

Tri trojke primiš preko ruke u poslednjih 2 minuta…

 

Kako god, čestitam Žalgirisu na pobedi, ali moram da ukažem na sudije i na 4 slobodna bacanja za nas (Kuzma i Luka), Vildosa i Neda bez slobodnog bacanja…

 

59:64 ulaz Nede i čisti faul telom Hayns-a, sa ta dva penala utakmica zatvorena

 

64:64 ponovo ulaz Nede još veći faul, sudije neme, sa ta dva penala druga utakmica…

 

Da ne pominjem faul na trojci u polukontri…

 

Kažem još jednom, čestitke Žalgirisu, ali mi ne ide u glavu da na ovaj intezitet odbrane Žalgirisa,  Neda i Vildosa koji su konstantno bili u driblingu kada su napadali, nisu šutnuli jedno slobodno bacanje celu utakmicu…

 

Glavu gore Zvezdaška javnosti, ponos je navijati za ove momke…

 

#ZVEZDAIZNADSVIH

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kalina je imao mnogo gorih utakmica od nedine sinoć. Ali ne vrijedi kad raspoloženje navijača CZ varira od jedne do druge utakmice u zavisnosti od rezultata. 

 

Ne znam koji bi trener uzeo prije Kalinu nego Nedovića da bude prva ili druga opcija u napadu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

I Kalinić je samo tvoj izbor, o tome šta bi izabrali Radonjić i Ivanović možemo samo da nagađamo. Nedović je neuporedivo bolji napadač od Kalinića, pa je samim tim i daleko logičniji izbor za jednu od prve dve napadačke opcije.

 

 

a) Daleko od toga da je neuporedivo, klasičan recency bias.

b) Košarka se igra na obe strane terena, a Nedović je, ali baš neuporedivo lošiji igrač od Kalinića u defanzivi. Verovatno, bez preterivanja, jedan u 10% najlošijih defanzivaca u ligi. 

 

Zavisno od kompozicije tima + jedno je koga bi pre gledao, a drugo je koga bi pre uzeo u svoj tim da mi posao zavisi od rezultata koje ću ostvariti. Kad je posao/novčanik na liniji, odmah sve postaje uporedivije i racionalnije.

 

Kalinić je daleko kompletniji igrač. It's not even close.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Uzged budi rečeno, pričali smo juče o branjenju Ulanovasa u finišu - ali ključno pitanje je zašto je uopšte Petrušev branio Ulanovasa, koji je igrap 4 nakon izlaska Šmitsa. Duško je morao da prilagodi petorku i vrati Lazarevića umesto Mitrovića ergo njegov je kiks, pre svih. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sector said:

Kalina je imao mnogo gorih utakmica od nedine sinoć. Ali ne vrijedi kad raspoloženje navijača CZ varira od jedne do druge utakmice u zavisnosti od rezultata. 

 

Ne znam koji bi trener uzeo prije Kalinu nego Nedovića da bude prva ili druga opcija u napadu. 

Da li ovde postoji neko ko bi uzeo  Kalinića pre Nedovića da mu rešava meč, i gde si pročitao isto? 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...