Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

21 minutes ago, bodo said:

U istegnuća prvog i drugog stupnja, ukupno liječenje do povratka u sportsku aktivnost traje okvirno tri tjedna i nije ga moguće skratiti bez ozbiljnijeg rizika za ponovnim ozljeđivanjem. Ozljede trećeg stupnja liječe se duže, kao i opsežnije mišićne rupture.

Prvi stepen je 7-14 dana, 2 stepen je do 3-6 nedelja a 3 stepen mnogo duze, nekoliko mjeseci uz veliki rizik obnavlkanja povrede. 

Imajuci u vidu da se vec vratio treninzima za oretpostaviti je da je u pitanju 1 stepen. Svakako treba biti oprezan ali ja mislim da ce igrati protiv Monaka

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Nedovića stiskaju već ko zna koju utakmicu jer je jasno da je on jedini napadački potentan bek koga imamo u ovom sastavu, nije njega niko zaustavio već je čoveku duša u nosu, navozao je on sve njih dok je imao snage. 

У једном тренутку су била три играча на њему, мора да се врате ови повређени што пре

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ja sam za to da se sa cirkuzantom ide oprezno. Ide serija teških mečeva što u ABA što u EL gde su nam i veće šanse za pobedu i koji su i važniji od sutrašnjeg meča

 

Ja mislim da je sutrašnji meč mnogo važan, u ABA ligi ne treba ni da igra dok ne bude na 100%, imamo Facua. Međutim, u EL bi nam dobro došao i na jednoj nozi, hokejaške izmene da se rade, samo napad da igra ako može 15ak minuta, i to bi značilo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja mislim da je sutrašnji meč mnogo važan, u ABA ligi ne treba ni da igra dok ne bude na 100%, imamo Facua. Međutim, u EL bi nam dobro došao i na jednoj nozi, hokejaške izmene da se rade, samo napad da igra ako može 15ak minuta, i to bi značilo.

 

znacilo bi ako ne bude posledica; ako bude, onda smo u banani. malo je to coin flip situacija ali nadam se da svi znaju sta rade. naveo sam hardenov primer, zato sto je bilo bezazleno, hamstring tightness i onda ode sezona, iako srecom nije nista puklo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da vredi rizikovati i ako sad izgubimo korak teško će biti nadoknadivo. Kao što rekoh, Vildloza ne treba ni da igra ABA ligu dok se skroz ne oporavi jer tu imamo Facua. Vraća se uskoro i Ivanović, on bi nam automatski bio treći najbolji napadač na ovaj sastav od sinoć. Sa ovom rotacijom nemamo previše šansi, na čudo smo dobili Valensiju ali se čuda ne dešavaju svaki dan. Možemo mi da igramo dobro 30 minuta ali kad Nedović i Marković potroše zalihe energije mi bukvalno nemamo čoveka koji može da prenese loptu a kamo li da organizuje neki napad.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Sinoc su u jednom (doduse kratkom) trenutku na parketu bili Markovic, Lazic, Holand, Lazarevic i Luka. Ta petorka bi se bukvalno mucila da postigne kos u Evrokupu. 

 

Mislim da i dalje nismo svesni kakvo je cudo pobeda u Valensiji, i kakvo ce cudo biti ako dobijemo Monako, cak i sa 10 Vildozinih minuta. I ja sam vise u fazonu da ga treba cuvati za Zalgiris, mnogo nam je bitnija utakmica. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Može li učinak Tavaresa sa i bez Kuzmića na parketu? 

@Guru

Jeste Kuzmić odigrao loše onaj poslednji ulazak, kada su nas već praktično dobili, ali bih voleo da vidim, naročito zbog dela utakmice do 47:42.

 

Tavares 4 poena i 3 skoka (svi ofanzivni) dok je Kuzmić bio na parketu, 13 poena i 9 skokova (4 ofanzivna) dok je Kuzmić bio na klupi.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ta priča problematična zato što su prve prognoze za Vildozu bile da se vraća krajem januara. Sjutra je tek 12-ti u mjesecu, pa nije teško izračunati da ovaj povratak dolazi otprilike dvije nedelje ranije nego što je bilo na početku predviđeno. Ovo mi govori da je ovaj povratak isforsiran zbog teške situacije u kojoj se trenutno nalazimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Mislim da vredi rizikovati i ako sad izgubimo korak teško će biti nadoknadivo. Kao što rekoh, Vildloza ne treba ni da igra ABA ligu dok se skroz ne oporavi jer tu imamo Facua. Vraća se uskoro i Ivanović, on bi nam automatski bio treći najbolji napadač na ovaj sastav od sinoć. Sa ovom rotacijom nemamo previše šansi, na čudo smo dobili Valensiju ali se čuda ne dešavaju svaki dan. Možemo mi da igramo dobro 30 minuta ali kad Nedović i Marković potroše zalihe energije mi bukvalno nemamo čoveka koji može da prenese loptu a kamo li da organizuje neki napad.

Apsolutno.

 

Monaco dolazi bez Lojda, dakle sa 2 ballhandlera, vrhunska, ali to su 2 igraca od kojih zavisi i do 80% poena. Ostali igraci spolja su vrlo limitirani i u kreaciji i kao skoreri, a visoki (iako odlicni) im mnogo zavise od lopti bekova. 

 

Jesu dobili juce tesno, prethodno ih je razbio Partizan, a kolo pre toga ih je sreca debelo ispratila vs Zalgiris I to kuci (Zalgiris je sam sebe pobedio). Pritisak na Okoboa I Jamesa I ja mislim da sa Vildozom ovo moze da ide na 10+. 

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Miki28 said:

Istrosio se i Nedovic juce opasno. Mora se pohvaliti odbrana Abaldea, jurio ga je non stop. U 1/2 je to prolazilo ali u 2 nije se odvojio Abalde od njega. 

 

Ja sam za to da se vrati Vildoza ako je oporavljen ali naravno da mu se dozira minutaza a s obzirom da je poceo trenirati, vrlo vjerovatno da se vraca jer mi je i Dusko bio u tom fazonu davajuci izjavu dan prije Reala, da je ovaj mec jos rano.

 

Ništa čudno, pa pogledaj mu ruke

 

Screenshot-825.png

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

Jasno je bilo da ce nam nakon ovog meca dusa biti u nosu, a pobedi se nismo mogli nadati. Valjalo bi da je Monako bio juce, mozda bi to nekako izvukli. Ovako videcemo. Bentil i Vildoza pod obavezno. Nema se vise sta cekati. Sa rotacijom od sinoc spisak povredjenih moze samo da se uveca. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko su Abalde i Hanga izmorili Nedovića, govori činjenica da on kasnije u toku meča nije ni napadao Llulla. Daleko od toga da je matori loš defanzivac, ali Nedara bi ga rešio bez problema da je on bio njegov primarni čuvar. Rešio je i Abaldea, dok je imao snage.

Kod odbrane Reala nije sve do dobrog matchupa u odbrani spoljne linije. Naši bekovi moraju da se probijaju kroz gomilu mesa, a svaki bump koji je mnogo jači (a ređe se svira kao faul odbrane) nego kod ostalih ekipa, oduzme taman toliko snage i vremena da akcija napada dođe u pitanje. Hanga je juče bacio na parket Dobrića, Lazarević je trpeo dosta udaraca, Lazić takođe... Jednostavno su previše fizički moćni za ovaj naš (kratak) roster. Kada na to dodamo potpunu dominaciju Tavaresa u skoku, blokadama i reketu generalno, jasno je da su naše šanse oslikavane u procentima, da ne kažem promilima.

 

Musa izrasta u jednog od lidera tima. NWG je odigrao dobro, sa kontrolisanom minutažom i tada je najkorisniji za tim. Njegov backup je Ćaćo Rodrigez, a mi nismo ni imali backup opciju na pleju. Prevagu u reketu ne bi mogli da imamo i da smo bili sa Martinom i Bentilom, ali sa igračima iz spoljne linije koji su falili igrala bi se drugačija košarka. Pre svega brža i kreativnija, sa razvlačenjem odbrane Reala, trčanjem tranzicije i ostalim detaljima koji ne odgovaraju ekipama koje imaju dominantnog "sidraša" u reketu.

 

Zaista fascinira roster Reala, koliko je to smisleno popunjeno i koliko omogućava kombinovanje raznih opcija. Ako te ne dobiju trojkama, dobiće te u reketu. I obrnuto. Gledam recimo pick igru koju igraju Yabusele i Tavares. Mislim, ko to može da brani ako se odigra kako treba? Iznudiš switch i dole te sačeka Cornelie i njegovih 211cm visine i 216cm wingspana... Ostaviš Abaldea na trojci, on te pokopa, Ni jednom ballhandleru ne smeš ispod bloka. Užas za skautiranje i pravljenje nekog smislenog gameplana. Ovaj tim, uz Decka, Hezonju i Rudy-ja, sa Cornelie-jem koji traži svoje mesto pod suncem, ne mogu da ne budu u uskom krugu favorita za titulu. F4 valjda ne bi smeo ni da se dovodi u pitanje.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

 sutra malo laksi match up za nas nego juce...Motejunas prosle sezone jedan od najboljih igraca u utakmici ovde...videcemo, al definitivno imamo vece sanse nego juce...

 

  mora se reci kakva partija Tavaresa, za uzivanje gledati ako nisi navijac Zvezde...mi smo iz reketa po mojoj proceni bar 7-8 puta masili floutere i zicere zbog njegovog prisustva...

 

  Nedovic nije mogao sam i kad su njega zaustavili u par napada sve je bilo gotovo...sve to se poklopilo sa izlaskom Kuzmica i Markovica polovinom 3/4 posle cega je Tavares odmah uhvatio neke ofanzivne skokove i dali su lagane poene...

 

  vidim da ce ako izgubimo sutra vec biti oprastanja od TOP 8 ovde...mi cemo proci dobili sutra ili izgubili u to ne sumnjam uopste...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je do toga što je pomalo fasciniran evroligom i teško ide suočavanje sa takmičenjem koje je kvalitativnog ranga daleko od onoga što je ikad igrao. Osim toga, Ilić mi baš deluje kao lik koji ima vrlo malo talenta za igru, sav njegov talenat je u fizičkim predispozicijama, tako da se još uvek uči košarci. U ABA ligi bi ono ukucao jer ne bi imao ko da ga blokira, u EL neće da može, mora brže da se reaguje i razmišlja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da cemo uskoro dobiti odgovor kad je u pitanju KAMPACO. Prosto je nemoguce da se dva dana raspravlja o njemu, pa Putin da se resi da pritisne crveno dugme krace bi trajao presedan da li je pametno da pritisne ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Par nabacanih crtica i utisaka nakupljenih u prethodnih par dana u kojima nisam mogao da pišem jer sam bio banovan što sam funkcionere EL, po starom i učestalom srpskom običaju i tradiciji, napušio kurcem -- izvinjavam se, najavio napušavanje kurcem. Očigledno je to bilo previše za ovaj forum, jer nije ovo neki domaći film, knjiga, novine, pijaca, twitter, slava, rođendan, telefonski razgovor, spika između bile kojih random osoba.. a na kojima se nailazi na te kovanice. Ovo izgleda dođe neki mehur zaštićen od psovki koje se koriste u svakodnevnom govoru i koje su najučestaliji način da se neka poruka jasno i nedvosmisleno prenese. 

 

* Mislim da u jučerašnjem meču nije bilo dovoljno koncentracije i istrajnosti. U prvom poluvremenu nam je igra pukla i prešlo se u divljaštvo, ali je Duško uspeo to da iseče i vrati nas na kolosek. U drugom nije uspeo. Problem je što nemamo talentovane napadače (van Nedovića i Petruševa), ali u tim momentima znaš da napad mora da traje 24 sekunde i da ne sme da se završi olako prodatom loptom ili potezom koji onemogućava defanzivnu tranziciju. U odbrani nismo koristili male faulove, niti smo gradili kako treba. Nije čak ni toliki problem što je Tavares pohvatao sve što je pohvatao, već što smo olako omogućili da sve to vrati u koš ili iz prvog pasa da asistenciju otvorenom igraču. Bilo je x situacija u kojima imamo 2 timska faula, a Luka nijedan -- i čovek samo nepomično posmatra kako nam Tavares uništava defanzivu. Moglo je tu mnogo agresivnije i koncentrisanije da se odigra, čak i uz isti broj dopuštenih off skokova. Jednostavno smo se predali u nekom momentu, a što nije u toj meri dopustivo, jer defanzivno nismo odigrali dovoljno odgovorno u prvih 10 i poslednjih 15 minuta utakmice.

 

* Kuzmic vaskrse. Verovatno samo juče, ali je bilo lepo podsetiti se koliko čovek zna odbrane i postavljanja. Za 15 minuta na parketu je imao +12; što će reći, za 25 bez njega, ostvarili smo -32. Mislim da je Ivanović pogrešio što Kuzma nije krenuo od samog starta, već im je dao Tavarsev vs Luka missmatch od prvog minuta. Naročito znajući kakav su nam kanal prve četvrtine.

 

* Nije mi se dojmila partija Petruševa. Za mene je ono juče klasična Mega partija. Mnogo se više fokusirao da opravda napadačka očekivanja i ubaci adekvatan broj poena, nego da bude allround koristan. U odbrani je imao dosta loših odluka i kašnjenja, nije bio faktor u skoku i zatvaranju reketa, bekovi su polagali preko njega za 2+1. Imao je odličnu seriju tokom nekih 10ak minuta, kada je ubacio gro poena, ali ostatak utakmice je morao da bude mnogo okrenutiji ka izvršavanju nekih osnovnih košarkaških zadataka (ne samo onih vidljivih običnom posmatraču).

 

* Dobrić se sad već po automatizmu pljuje. On je dostigao zavidan nivo igre za svoje standarde i od njega se ni ne može očekivati više. U poslednje četiri utakmice EL, postiže u proseku 12 poena uz 80% za 2, beleži 4 skoka i ima indeks 14. Ima čak i odnos asistencije/izgubljene 8/2. Jedini problem je ostao šut za 3, ali i tu da su mu ušle dve trice dodatno bio bi na 40%. On bolje i više od toga ne može i nije ni realno očekivati. To što promaši poneki zicer ili ne ubaci šut -- zato je osrednji bek, koji je u rotaciji KKCZ; ali daleko od toga da drugi klubovi imaju značajno bolje domaće pomoćne/sidekick igrače od njega. Što se tiče odbrane protiv Valensije, ista jeste bila bedna -- ali u onakvoj situaciji, možda i jeste bilo najpametnije puštati ih da poentiraju za 2 i ne dozvoliti šut za 3. Videli smo u poslednjem minutu na šta su sudije spremne i ni najmanje ne sumnjam da bi svaki kontakt okarakterisale kao faul i pritom pustile 2+1 ili neko bacakanje za 3 koje bi sudile kao tri bacanja.

 

* Nedović je trenutno elitni bek. Ukoliko Duško od njega uspe da izvuče manje lenje igre u pojedinim momentima, to će biti ozbiljan upgrade. Meni se za sada lično više sviđa varijanta Nedovića koja ne pogađa za 3, jer je prinuđena da ne bira liniju manjeg otpora i jer mora da radi više za tim, kako bi se poeni kreirali. Juče ga je krenuo šut, ali je zato bilo kakav prodor ostao u senci, Jeste to i zbog dobrog markiranja i Tavaresa u reketu, ali i on sam je odabrao takav put. Nije sekao odbranu, nije pravio ekstra pas od kojeg je napad mogao da živi. Ima i do sudijskog kriterijuma, s obzirom da u prvom poluvremenu par očitih faulova nad njim nije svirano.

 

* Marković je bivši košarkaš, ali i kao takav, on poznaje šta jedan plej treba da radi na terenu i solidno to imitira. Za 6 minuta bez njega smo juče imali -15.

 

* Neću mnogo napominjati koliko nam fali kreacije, o tome je sve već rečeno. Jednostavno boli u nekim momentima. Uvek kada se (zasluženo) pljuje Vlada Jo, ipak se treba i setiti da je čovek na treningu i većini utakmica na raspolaganju imao jučerašnju ekipu - Nedović + Ivanović i Adams (i - ovakav Petrušev + bolji Bentil). Sve u svemu, poprilično tanko, ali i njemu lekcija od Duška kakva se timska košarka u pojedinim momentima može izvući kada trener ima autoritet i postavi jasne zadatke pred tim.

 

* Da ne ispadne da nešto mnogo mračim, tesna utakmica protiv onako popunjenog i dominantnog Reala sa domaćom postavom, od koje je velika većina igrača defanzivni specijalci/EC nivo/penzioneri, bila bi ravna čudu. Čuda su se već desila protiv Barselone i Valensije.

 

* Nakon pljačke koju je KKCZ doživela u utakmici sa Barselonom, sličan pokušaj desio se i u Valensiji -- samo domaći nisu iskoristili taj poklon u La Fonteti (koja nije značajno naprednije zdanje od FMP-ove hale, samo veće). U poslednjih 30 sekundi su sve diskutabilne situacije svirane u korist Valensije  -- 3 bacanja za Prepeliča (ukoliko je ono bio pokušaj za 3, možemo očekivati uskoro da se pri svakom faulu na protivničkoj polovini sude 3 bacanja -- zašto Nedović juče nije nagrađen sa 3 bacanja, ako Jones i Prepelič jesu?); nesviranje nesportske na Nedoviću u mrtvom vremenu; i koraci njihovog beka u polasku (ovde nema ništa diskutabilno, hajde da su zažmurili na jedan, ali tri koraka?). Jučerašnje suđenje u prvom poluvremenu je takođe bilo na granici skandaloznog -- recimo da sam utiska da su nas oštetili za makar 3x2 bacanja (smešno kakvi kukovi nisu svirani nad Nedovićem), a njima poklonili bar 6 poena (od čega najviše upada u oči onaj nesvirani faul u napadu nad Nedovićem i priznati poeni Jabuseleu). To je desetak poena razlike. Ipak, suđenje u drugom poluvremenu je bilo korektno, čak i par odluka u našu korist; mada smo ostali uskraćeni da vidimo kako bi sve to izgledalo u još jednoj neizvesnoj završnici.

 

* Iskreno se nadam da će ova lakrdija sa baš slučajnom suspenzijom od dodatna 2 meseca usled šokiranosti Glikmana i finansijskog panela biti što pre modifikovana kako bi se omogućilo igranje Kampacu. I dalje ostaje nejasno zašto redovni kvartalni izveštaji klubova nisu dostupni online, kao i kontrole i odluke finansijskog panela. Mislim da takav nedostatak transparentnosti nigde ne postoji i da dovodi u pitanje konzistentnost i pravičnost u kžnjavanju timova. Ukoliko je već takva kontrola/izveštavanje uvedeno, iz kog razloga ta dokumentacija nije dostupna, sa mogućnošću zatamnjivanja informacija koje bi se mogle smatrati poslovnom tajnom? Sve u svemu, red bi bio da se klub i odgovorni funkcioneri zaista kazne ukoliko je prekršaj kakav se navodi; a ne da celokupna kazna bude usmerena ka tome da se onemogući igranje Kampaca do kraja februara i da se Zvezdi generalno oteža mogućnost borbe za top 8. Ova kazna mi je u rangu kao kada bi uhvatio poslodavca koji ima zaposlene na crno i kaznio ga sa 1.000 dinara i izrekao zabranu da te ljude zaposli na belo u naredna 3 meseca (pritom ga pustio da obavlja delatnost), te da oni moraju da sede kući i ne dolaze na posao.

  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...