Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

26 minutes ago, YAO said:

Niko Holanda da spomene,koliko bitna rola. Kad igra lose svi pljuju

 

Da ponovim, jedina ali na žalost ogromna Duškova greška od početka sezone je klupiranje Holanda u drugom poluvremenu protiv Barse, a naročito u zadnjih par minuta kada nismo mogli da kupimo koš.

Link to comment
Share on other sites

Nezavisni finansijski panel Evrolige češlja sve uplate u kešu koje je Filip Petrušev dobijao od rodbine iz Srbije i Miška nakon odličnog uspeha u srednjoj školi u Ejvonu.

 

Direktor Evrolige Glikman lično je otišao u Gonzagu da proveri kako se Filip ponašao na žurkama, jer nije jedino učinak na terenu ono što čini sportistu. Ne vredi ni što Bodiroga i Vladika Grigorije garantuju za dečka.

 

U utorak mogu i jedni i drugi da dođu na ovacije i kitu cveća u Pionir (mora valjda malo uvijena verzija zbog osetljive moderacije). Na poluvremenu ispaljujemo Prepeliča iz topa, pa Are Haliko honorarno (mora od nečeg da živi narednih mesec dana) demonstrira publici kako ono bacakanje nakon pištaljke jeste čist faul za tri.

 

Pre toga da se sastane nezavisni etički komitet Evrolige, da vidi šta će sa ovako zapaljivom i nacionalističkom retorikom i izjavama nakon meča. Možda dve utakmice suspenzije. 

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 20
Link to comment
Share on other sites

Pa sve i da smo krivi koliko tvrde da jesmo, jebem mu mater da mu jebem (kad već moram da psujem) valjda zdrav razum mora da pobedi. Ovde smi svi zbog košarke, ne da bi vodili lične ratove i ispoljavali neke hirove. Volimo ovaj jebeni sport, pustite navijače i igrače da uživaju i gledaju i rade ono što vole 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, keli165 said:

Volim Nedovica ko brata rodjenog al ono danas je bio kriminal, pogotovo u zavrsnici. Kada smo otisli na +9 on ih je kasnjje sam vratio u zivot greskama u odbrani i groznim resenjima u napadu. Na kraju promaseno slobodno bacanje koje nas na svu srecu nije kostalo.

Ako udjemo sa ovim rosterom sledece nedelje u duplo kolo sa Realom i Monakom trebace nam cudo da dobijemo makar jednu.

 

Nedović je uvek patio od očajnog decision makinga i to mu je najveća mana u igri, a naročito se ogleda u tome što sebe neprestano dovodi u situaciju da mora da šutira za tri iz neizgrađenih pozicija iz kojih ima procenat uspešnosti oko 5%, ovo što pogađa je uglavnom iz spot up šuta.

 

No, mnogo me više nervira njegova igra u odbrani, naročito kada ne preuzme višeg igrača i onda krene da širi ruke i gleda naokolo nakon što je neko ostao sam kao duh na šutu. To jednostavno ne može tako. Večeras Valensija to nije kaznila svaki put, Barsa jeste.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Боги said:

Pa sve i da smo krivi koliko tvrde da jesmo, jebem mu mater da mu jebem (kad već moram da psujem) valjda zdrav razum mora da pobedi. Ovde smi svi zbog košarke, ne da bi vodili lične ratove i ispoljavali neke hirove. Volimo ovaj jebeni sport, pustite navijače i igrače da uživaju i gledaju i rade ono što vole 

Iskreno se nadam posle Reala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su isplaceni igraci i trenutni igraci u rosteru zadovoljni sto ih se klub setio i platio im preostala dugovanja, ne znam cemu siljenje patke od strane Evrolige.

 

Svakako ce uvek biti kasnjenja sa platama, pa i godinu dana da nam lupe zabranu. I kod nas i svugde.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

 

Da ponovim, jedina ali na žalost ogromna Duškova greška od početka sezone je klupiranje Holanda u drugom poluvremenu protiv Barse, a naročito u zadnjih par minuta kada nismo mogli da kupimo koš.

Čovek je na drugo poluvreme izašao sa bandažiranim kolenom, nije da Duško nije hteo da ga ubaci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Brejk u gostima bez cetiri igraca koji su legitimni kandidati za 20+ minuta po mecu, protiv ekipe koja je direktni protivnik za plasman u top 8 - ovakve pobede definitivno vrede duplo.  

Sveze glave, moji najveci utisci sa meca su Duskova mirnoca i nerealno prepoznavanje situacija (pisao sam na live temi o onom poslednjem napadu za Valensiju u prvom poluvremenu gde stavlja Petruseva na Krisa Dzonsa, a Prepelic mehanicki igra i direktno Lazica navlaci ka svom pleju), izuzetno prilagodjavanje situaciji sa Pefijem i Nedovicem koji su odigrali prve zajednicke minute tek pri kraju, kao i klupiranje Mitrovica koji nije mogao nista na vecerasnjoj tekmi;
Dalibor Ilic koji je odigrao nesto sto se od njega ocekuje, bez imalo straha, bilo je tu par gresaka kao danak neiskustvu, ali ne moze se reci da je to neocekivano;
Lazarevic koji definitivno sebe gura u kos sa elitnim EL defanzivcima, nestvarno telo i refleksi u kombinaciji sa dugim rukama i velikim BBIQ pogotovo za defanzivnu stranu terena; 
Holand deluje dosta smislenije, pokupio je i zagradio par lopti, dao 8 poena, a ono tesko polaganje je bas dosta znacilo ekipi;

Nedovic je lider ove ekipe i to tako mora da bude cak i kad zaigraju svi odsutni, jednostavno vidi se koliko mu svi veruju i on u velikoj meri opravdava to.

 

Sve u svemu, kao sto rekoh, ova pobeda vredi duplo. Licno bih bio zadovoljan sa 1-1 sledece nedelje, ali da mi neko ponudi sad tu soluciju, ne verujem da bih prihvatio - toliko verujem u ovu ekipu.

Edited by mind.
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Nedovic jeste kao i obicno imao nekoliko nerezonskih suteva i jos toliko ocajnih odluka kad se lomilo, ali bez njega mi ne bismo ni bili u prilici da dobijemo ovu utakmicu.

 

Sa njim jednostavno tacno znas sta dobijas i sta gubis i to je negde u redu.

 

Ali mi je fascinantno da Stefan Markovic njima 3 puta baca loptu u ruke, nemas asistenciju, nemas poen, nisi pretnja u sutu, igras kosarku 250 godina pa odakle ideja za ona idiotska dodavanja, zaista kao da zeli da nas otera u ludake.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na sve okolnosti koje su nas zadesile pred ovaj meč, ovo mi je jedna od najdražih pobjeda u ovoj sezoni. Ovaj roster koji je večeras iznio utakmicu je prilično limitiran, ali mi sa Ivanovićem na klupi u svakom sastavu izgledamo respektabilno.  Kad je tako onda može da se desi i brejk u situaciji kada nam fale četiri igrača, od kojih su dvojica u tri najbolja igrača. Ne treba posebno objašnjavati koliki je to hendikep.

 

Na kraju mislim da smo mogli i morali da sigurnije privedemo  utakmicu kraju. Na 2:30 do kraja imali smo +9, pa je bio onaj napad kada nam je svaki promašaj pao u ruke. Nevjerovatno je da nijesmo ništa ubacili u koš u finišu. U svakom slučaju ovo je ogromna pobjeda. Baš se pokazao na djelu karakter i ozbiljnost ove ekipe.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne moze se na forum posle pobede nikako!  Od kad je došao u klub Duško je sve igrače podigao a neke baš lansirao u vrh ove lige. Još da raduljicu probudi i sve smo videli. Čestitke svim igračima, bilo je grešaka ali bez 3-4 igrača ne može se očekivati da rutiniramo bilo koju ekipu u EL.  I ovde da napišem da je Plavšić najgori komentator kojeg sam slušao, ajde možda ne najgori ali najbezobrazniji sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bilo doslovno ceđenje suve drenovine..

 

Sa pozicije 1 užasan učinak Markovića, Nedović tek nešto malo bolji..

Sa dva Lazić standardan

Na tri smo bili dobri, Dobrić i Holand su isporučili što treba, bolje no što sam se nadao..

Na četri Bentil standardno osrednji do loš, Lazarević još jedna Lazarevićevska partija, plus je bocnuo trojku. Pojavio se i Nježni Dalibor, odradio što mu je rečeno, ja zadovoljan.

Na pet Luka ponovo u baba modu, zato je Petrušev porobio. Šteta što makar jedna trojka nije ušla, nije ni na prošloj, da li je do umora ili nečeg drugog, nadam se da će mu krenuti i šut spolja, mnogo bi i njemu i timu značilo to širenje.

 

Duško je odlično skautirao Valensiju, ubili smo im udarne igle, imali smo sreću sa Klaverom, Džons očito nije bio spreman, sve u svemu, sreća prati hrabre.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...