Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Guru said:

 

Sledeći put kada budeš mozgao probaj da sabereš plate naših 5 centara, zatim razmisli koliko će nas koštati pozicija pleja sa Ivanovićem i Markovićem odranije + dovođenje Vildoze i šilbovanje Adamsa, koliko je para dato na 31-ogodišnjeg injury prone igrača koji još uvek nije debitovao (i pitanje kada će), koliko se preplaćuju domaći mediokriteti koji su kod nas 100 godina i koji te plate ne bi mogli nigde drugde da dobiju itd.

 

Budžet nam je veći nego ikada, a verovatno će i on biti debelo probijen jer po svemu sudeći nismo završili sa bahaćenjem, fiks idejama, šilbovanjima i doselekcijama... Znači problem uopšte nije u tome koliko imamo para, nego u tome kako te pare trošimo. A trošimo ih kao najveći skorojevići i neznalice.

 

 

 

Naravno da bi, makar ja. 

 

 

Kako Alba napravi ekipu sa 9 stranaca (+ strani trener) sa manje para nego što mi potrošimo na igrački kadar, samim tim bez tih Papapetrua i Nanelija? Tako što imaju viziju, skauting, znaju koga i zašto dovode i rukovode se striktno košarkaškim kriterijumima, a ne prebrojavanjem krvih zrnaca i borderline šovinističkim proseravanjima o tome kako puno stranaca ne valja i kako samo domaći igrači donose trofeje.

 

Plate 5 centara su taman tolike da smo umesto Martina , Petruševa i Rasuljice mogli da dovedemo jednog dobrog. Ivanović i Marković su tu od ranije i tu nisi u pravu, Adams je bio dobar pokušaj i taj potez apsolutno podržavam. 

Za Nedovića se slažem.

U svakom slučaju replicirao sam ti na indirektnu tvrdnju da su nam 13-16 igrač preplaćeni i da bi sa tim parama mogli ne znam koliko kvalitetniji da budemo . 

Dakle , ako komentarišem izbor igrača i kompoziciju tima tu ima dosta primedbi. Neko drugi umesto Nedovića za iste pare , neko umesto Holanda na poziciji 2 ili čak na 4, bolji centar za pare date Martinu i Raduljici sve to jeste tačno.

Mi ne možemo da se poredimo sa Albom i Baskonijom ili Žalgirisom koji su nam po budžetu slični jer je pitanje hoćemo li npr. igrati EL sledeće godine.

Baskonija i Žalgiris su mogli da dovedu kao zamenu nekog od svojih dežurnih trenera kad su sezone krenule loše i da otaljaju sezonu jer imaju pritisak nula, znaju koliko će para imati , koje takmičenje će igrati i mogli su na vreme da izaberu novog trenera, dogovore pojačanja itd . Mogu sebi da dozvole sva tri ova tima 2-3 sezone na fenjeru EL, a ovde glave lete posle 3 kola

Dakle da pojasnim

Po meni nije problem to što smo dali 300.000 više na igrače koji sede na tribini, problem je selekcija .

Selekcija koja je dobrim delom, pa čak i što se tiče nekih pojačanja nasleđena od prošle godine.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Još jedna stvar koju mnogi zaboravljaju - neki igrači imaju višegodišnje ugovore i ne može to tako - otpuštaj ovog ili onog kao da imaju ugovore na probni rad. Naravno, sve te ugovore je sa njima dogovorio klub, da ne kažem NČ. Ljudi ne shvataju da kada nekoga šilbujemo ili adamsujemo plaćamo ga i dalje dok ne nađe novi klub + plaćamo njegovu zamenu. Tako da mi imamo "para ko pleve" za naše uslove a sa njima se ponašamo kao da su pale s neba i nema nikakve odgovornosti za ovakvo ponašanje. KKP se makar ponaša tako da lovudžu koja im je usuta troše na proverene igrače, mogli smo i mi tako al onda ne bismo imali 17 igrača na rosteru + još koje šilbovanje u najavi.

Upravo tako. Mnoge stvari i dobre i loše su nasleđene. Ivanović, Dobrić, Marković, Kuzmić, Luka imaju ugovore, prethodni trener je insistirao na njima . 

Ključna stvar je trener na duže staze i polako. Tu ne bi smelo mnogo da se luta.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo prosle sezone igrali sa maltene 2 stranca. OK, imali smo Kalinu kao izvanrednog domaceg igraca, ali 2 stranca je zaista malo, a samo su Hollins i Wolters doprinosili prosle sezone. White je presedeo pola sezone, a onda bio non factor, dok Zirbes ne znam cemu je sluzio. I opet smo odigrali korektno u EL. Ko zna sta bi bilo da smo imali dva dobra stranca na 4 i 5.

Mi ni u jednoj Radonjicevoj sezoni nismo imali puno stranaca, mislim da je maksimum 5, dok smo u nekim sezonama van njega imali mnogo vise i bolje timove individualno, pa smo igrali mnogo losiju kosarku. 

Poenta je da se moze igrati kosarka i sa 4 stranca, i sa 8 i sa 10, ali treba ti prvo trener. A igracima, bilo stranim ili domacim treba konkretna uloga i da znaju na cemu su da bi isporucivali. Ovako nabacani igraci koji ne znaju sta treba da rade na terenu, koju poziciju igraju, koliko igraju i sta se od njih ocekuje potpuno gube na vrednosti. Ubaci Petruseva u proslogodisnji sastav i on podize plafon toj ekipi sa svim svojim manama, a ovde nema pojma sta treba da igra.

I slazem se da su mnogi domaci igraci zestoko preplaceni samo jer su domaci. Lazic sigurno ima oko 300k. Treba mu prepoloviti to na pola, pa uzmi i ili ostavi, a uzece jer mu niko drugi nece dati te pare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

sve se slažem, samo bih dodao da ovo nije prvi put da se ovako nešto dešava, niti se dešava isključivo sa ruki trenerima;

pre valjda 7-8 godina (?) smo sa radonjićem dovodili i skorcijanidisa, onog nastića i koga sve pored zirbesa i štimca valjda, zatim gal mekela, rajana tompsona, da bi se onda izvadili sa q.millerom a valjda se i ludi mwill tada vratio nešto na kratko. kinsey isto bio tu.

 

tada nismo imali konkurenciju u vidu kompetentnog partizana, imali već dokazanog trenera i kontinuitet, pa smo svejedno na buljuke kupovali i otpuštali, što strane, što domaće igrače.

 

a da, imali smo na sve to i famoznu domaću osnovu, što prisutnu, što kupljenu.

 

daklem, ne repliciram tebi, već samo podsećam da nije ovo prvi put da se dešava da bahato trošimo date i velike novce.

 

Nije ovo prvi put da šilbujemo i igrače i pravimo greške u selekciji koje naknadno ispravljamo, ali rekao bih da je ovo najgore odrađen prelazni rok u EL eri. Od pojačanja sa početka sezone:

 

  1. Adams završio svoje.
  2. Nedović nije ni započeo, znamo svi zašto i šta nas još tu može čekati.
  3. Holand moguće da će uskoro završiti svoje, neke utakmice presjedi ili ulazi kao 11. igrač.
  4. Bentil iznenađujuće dobar.
  5. Ilića vjerovatno nećemo ni gledati ove sezone.
  6. Petrušev igra na pogrešnoj poziciji, ne koristimo njegove streč kvalitete sa pozicije 5.
  7. Martin uglavnom loš, i dalje bez striktne uloge, ali od njega očekujem konstantniju igru u nastavku sezone.
  8. Raduljica više nije košarkaš.

Mislim da ovako neplanski nikad nismo odradili prelazni rok, čisto bahaćenje i amaterizam.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, OnionKnight said:

 

Mislim da ovako neplanski nikad nismo odradili prelazni rok, čisto bahaćenje i amaterizam.

 

 

ne želim da minimalizujem bahatost i amaterizam ali me mrzi da tražim taj roster, kroz koji imam utisak da je prošlo 25 igrača, desetak koje sam pomenuo gore + još 15ak 😐

 

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

edit, evo mislim da sam našao taj sastav - nije 25 igrača ali je 20 huhuhuhu

https://www.proballers.com/basketball/team/561/crvena-zvezda-mts/2015

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

ne želim da minimalizujem bahatost i amaterizam ali me mrzi da tražim taj roster, kroz koji imam utisak da je prošlo 25 igrača, desetak koje sam pomenuo gore + još 15ak 😐

 

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

edit, evo mislim da sam našao taj sastav - nije 25 igrača ali je 20 huhuhuhu

https://www.proballers.com/basketball/team/561/crvena-zvezda-mts/2015

Ne zelim da branim nikoga ali Rajan, Mekel i Sofo su i pre nove godine otisli cini mi se, a i MWilly isto nije zavrsio sezonu ako se secam, Borisa i Nastic nisu ni igrali, Tejic gotovo da nije igrao.

 

Sto naravno ne znaci da smo znali gde bijemo pocetkom te sezone, ali utisak je da su Miler, Kinzi i Stimac uneli totalno novu energiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

Ovo je potez dostojan one Lalatoviceve face na jebem li ga kom dopu.

 

20 minutes ago, OnionKnight said:

 

Nije ovo prvi put da šilbujemo i igrače i pravimo greške u selekciji koje naknadno ispravljamo, ali rekao bih da je ovo najgore odrađen prelazni rok u EL eri. Od pojačanja sa početka sezone:

 

  1. Adams završio svoje.
  2. Nedović nije ni započeo, znamo svi zašto i šta nas još tu može čekati.
  3. Holand moguće da će uskoro završiti svoje, neke utakmice presjedi ili ulazi kao 11. igrač.
  4. Bentil iznenađujuće dobar.
  5. Ilića vjerovatno nećemo ni gledati ove sezone.
  6. Petrušev igra na pogrešnoj poziciji, ne koristimo njegove streč kvalitete sa pozicije 5.
  7. Martin uglavnom loš, i dalje bez striktne uloge, ali od njega očekujem konstantniju igru u nastavku sezone.
  8. Raduljica više nije košarkaš.

Mislim da ovako neplanski nikad nismo odradili prelazni rok, čisto bahaćenje i amaterizam.

 

 

Uzrocno posledicne veze tacaka 5,6 i 8 ne mozes objasniti ni raketnom naucniku. Niko normalan ovo ne moze da svari. To sto Raduljica uzima minute Petrusevu, pa ovaj kao posledica uzima minute Ilicu, to samo mi mozemo. Ja to nikako drugacije ne mogu da objasnim nego kao najobicnije uhlebljenje jednog bivseg igraca kod milog mu Nebojse. Nikako drugacije. Svaka pomisao da je Raduljica potreban u situaciji kada na bekapu bekapa vec imamo Kuzmica, je nista drugo nego ludost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, necke said:

Ne zelim da branim nikoga ali Rajan, Mekel i Sofo su i pre nove godine otisli cini mi se, a i MWilly isto nije zavrsio sezonu ako se secam, Borisa i Nastic nisu ni igrali, Tejic gotovo da nije igrao.

 

Sto naravno ne znaci da smo znali gde bijemo pocetkom te sezone, ali utisak je da su Miler, Kinzi i Stimac uneli totalno novu energiju.

Ispravio sam ti ovo.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stefi88 said:

Zar nije bolje da pobedimo u petak pa da Trinkijeri dobije otkaz?pa onda da navijamo da zaredjamo sa sto vise poraza pa da smenimo Vladu i dovedrmo Trinkija....

Ovo je bio moj rezon ali si me preduhitrio, Mortadela bi nas uverzao k'o mafija vlas' ali realno i da Mortadela dobije otkaz kao i nas Vlajko tesko bi doslo do saradnje.

Edited by nunilo
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

ne želim da minimalizujem bahatost i amaterizam ali me mrzi da tražim taj roster, kroz koji imam utisak da je prošlo 25 igrača, desetak koje sam pomenuo gore + još 15ak 😐

 

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

edit, evo mislim da sam našao taj sastav - nije 25 igrača ali je 20 huhuhuhu

https://www.proballers.com/basketball/team/561/crvena-zvezda-mts/2015

 

Takođe užasan prelazni rok, ne u smislu nekomplementarnosti po pozicijama i nagomilavanja igrača kao sad već smo jednostavno promašivali i krpili se usput nekoliko puta i na kraju dobili uspješnu sezonu. Izgleda zaista ružno ovoliki broj igrača, ali nismo dovodili talentovane igrače i igrali ih van pozicije niti ih držali na tribinama. Svi su imali pristojne minute i u svakom trenutku smo imali normalan broj igrača u rosteru. Jesmo ipak imali veliki broj promašaja, to je činjenica.

 

Po meni postoji razlika između ove dvije sezone. U jednoj je prikazano nepostojanje skautinga, što vidimo i ove sezone, ali uz dodatak nakaradno sklopljenog rostera.

 

 

 

Edited by OnionKnight
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko nije ocekivao da Jovanovic bude u prvih 4 u EL i dominantan u ABA, ali neke naznake necega se moraju videti, za sada ne vidimo nista od toga... 

 

- I posle dva meseca rotira po 20 petorki na utakmici, valjda je do sada video ko sa kim moze i sme da igra

- Neki igraci ne znaju sta se od njih trazi i ocekuje

- Raduljica u svakom vidu i prisustvu oko Crvene Zvezde je nepocinstvo i zlocin protiv kluba kosarke i navijaca kakav nije vidjen od Filipa Covica

 

Ono sto Jovanovicu zameram je neverovtano neiskusan strucni stab i previse poltronski stav prema Covicu i nemanje svojeg ja, da ima ne bi onako funjarski 

pobegao od odgovora na dolazak igraca kada je izjavio da nece da komentarise dolazak igraca. Pazi trener kluba nece da komentarise dolazak igraca u tim. 

 

 

 

Sto se onog gore koji je sve ovo i zamesio tice, posle onog sramotnog vracanja i branjenja svog sina koji ne bi mogao biznis ligu da igra, tj igra ali i tu nema pojma nista me vise ne cudi. 

Nije nikakav problem promasiti igraca kao Adamsa, mvp Aus lige, nije problem promasiti i koncepciju pa ti se stranac ne uklopi dozivi povredu ne svidi mu se tim, 

ali je daleko veci problem kada gomila piskarala na forumu zna bolje od tebe sta ne treba da se radi a ti u svakom intervjuu naglasis kako si 50 godina u kosarci... 

i onda dovedes Raduljicu na formiran roster vec uplasenom treneru i njegovom strucnom stabu koji ne znaju gde biju... il si sprcao tih 50 godina u dupe 

il smo mi mnogo pametniji nego sto izgledamo. 

 

Ili dovedes skoro sve moguce igrace sa menadzerima bez da pitas trenera koji je u fazonu ma uklopicu ja to. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

 

ne želim da minimalizujem bahatost i amaterizam ali me mrzi da tražim taj roster, kroz koji imam utisak da je prošlo 25 igrača, desetak koje sam pomenuo gore + još 15ak 😐

 

btw, zaboravio si za ovu sezonu stavku 0. white potpisao novi ugovor, white završio svoje a sezona nije ni počela 😱

 

edit, evo mislim da sam našao taj sastav - nije 25 igrača ali je 20 huhuhuhu

https://www.proballers.com/basketball/team/561/crvena-zvezda-mts/2015

Pri čemu je dovođenje Mekela koji je identičan igrač Joviću po vrlinama i manama jedan od većih wtf momenta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, necke said:

Ne zelim da branim nikoga ali Rajan, Mekel i Sofo su i pre nove godine otisli cini mi se, a i MWilly isto nije zavrsio sezonu ako se secam, Borisa i Nastic nisu ni igrali, Tejic gotovo da nije igrao.

 

Sto naravno ne znaci da smo znali gde bijemo pocetkom te sezone, ali utisak je da su Miler, Kinzi i Stimac uneli totalno novu energiju.

 

46 minutes ago, OnionKnight said:

 

Takođe užasan prelazni rok, ne u smislu nekomplementarnosti po pozicijama i nagomilavanja igrača kao sad već smo jednostavno promašivali i krpili se usput nekoliko puta i na kraju dobili uspješnu sezonu. Izgleda zaista ružno ovoliki broj igrača, ali nismo dovodili talentovane igrače i igrali ih van pozicije niti ih držali na tribinama. Svi su imali pristojne minute i u svakom trenutku smo imali normalan broj igrača u rosteru. Jesmo ipak imali veliki broj promašaja, to je činjenica.

 

Po meni postoji razlika između ove dvije sezone. U jednoj je prikazano nepostojanje skautinga, što vidimo i ove sezone, ali uz dodatak nakaradno sklopljenog rostera.

 

 

 

 

poenta je da smo u obe sezone bespotrebno bahatili a onda nas je prokenjalo sa millerom i dostupnoscu kinseyja. sad nas je pogledao bog kosarke sa dostupnoscu vildoze, samo jos da nadjemo millera

 

ali isto bivse zvezde, gomila domacih kupovanih na agro, sumnjivi stranci - pa kad smo sve to platili, doplatili za prava pojacanja. eto i coach radonja je bio poslusnik.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Benito said:

Ako bi Radonja poginuo sta tek da ocekujemo sa mucenim Vladom? 😏

 

ja se sad fokusiram samo na radonjino poslushnishtvo 😕

 

plus onaj difens - ofens grafikon kaze da nije nista bolji od nas a ima taj neki normalan roster od 12 igraca.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Benito said:

Ako bi Radonja poginuo sta tek da ocekujemo sa mucenim Vladom? 😏

Pa i on će da pogine ako krenu da ga nakantavaju 20-30 u EL. Kao što su Tomić i SO , leti posle 3 kiksa. Da izgubimo od  Bajerna i Igokee i bivši je.

Pitanje je da li bi zvezdaška javnost prihvatila nekog Šakotu u vidu vatrogasca kao što je Žalgirisova publika prihvatila Zdovca ili Baskonija Spahiju da otalja sezonu i pripremi tim za sledeću, a mi da na tenane tražimo trenera 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

 

poenta je da smo u obe sezone bespotrebno bahatili a onda nas je prokenjalo sa millerom i dostupnoscu kinseyja. sad nas je pogledao bog kosarke sa dostupnoscu vildoze, samo jos da nadjemo millera

 

ali isto bivse zvezde, gomila domacih kupovanih na agro, sumnjivi stranci - pa kad smo sve to platili, doplatili za prava pojacanja. eto i coach radonja je bio poslusnik.

 

Samo nas neki Miler dijeli od top 8? Da, drugi je sistem takmičenja, ali ne bih rekao da ovaj roster ima potencijal za tako nešto.

 

Meni je tu i dalje jasna razlika između originalno nedovoljno dobrog tima iz 2015 - gdje smo promašili sa projektovanim nosiocima (pa smo doveli nove ili unaprijedili neke druge igrače) i ovog sad - gdje se ne zna ni ko će biti u 12, igračima se ne zna uloga, niti vidim poseban prostor za napredak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa sad, pre 7-8 godina nismo imali doraslu konkurenciju na jadranu a sada smo prvi izazivaci partizanu, pa je u tom smislu kontekst jako drugaciji.

 

miller je svojerucno preneo zvezdu iz onoga sto igramo u euroleague svih ovih godina u najboljem scenariju, do contendera za top 8. tako da, jeste, mislim da nas je bozije basketasko providjenje dovelo do rezultata koji smo imali te sezone a ne radonjic. mada se nije ritao, vec je prihvatio flow svetog millera, za to respect svakako. 

 

hocu samo da kazem da ova i ta sezona u aktuelnom razvoju nisu toliko drugacije, radonja sigurno ne bi doveo skorcijanidisa pred penziju.

 

@OnionKnight

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

mozes da ispravljas do sutra, radonja bi tada bez millera poginuo neslavno.

Pa dobro da, ali na njegovu srecu doselekcija se ispostavila kao uspesna.

 

SO je takodje imao doselekciju u vidu Rocestija, Koloma, Terija pa nije islo.

Sakota Pantera i Stimca itd..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...