Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Najbolje da igrači i trener nemaju nijednu grešku u poslednjoj četvrtini, pa da onda sme da se potegne pitanje sudija, jer inače...sami su krivi, da nisu grešili, ne bi sudije imale priliku. 

 

I svi ti timovi protiv kojih jesmo oštećeni su odigrali bar jedan period utakmice loše, pa eto, pobedili su i pored toga, tako da ta veza između loše igre i suđenja je priča za decu otprilike.

 

Ali kako odredjujes to da li je sudijska greska direktno odlucila pobednika? Osim kada je situacija ovako jasna kao protiv Barse, to je jako tesko odluciti. Grese sudije na obe strane. Tendenciozno sudjenje postoji, ali ono se uglavnom svodi na to da domacinu recimo dopustaju malo jacu odbranu, a na drugoj strani to sviraju. I tu nema spora.

 

Ali mene dve stvari zanimaju. Prvo, kako znas (opet kazem osim kada je ovako ocigledno) da je bas ta odluka odlucila ishod. I drugo, cemu uopste to kukanje? Podneses prijavu tamo gde treba i gotovo? Sta mi imamo od toga da se raskukamo na ovim temama? To nam je neka uteha, sta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Najbolje da igrači i trener nemaju nijednu grešku u poslednjoj četvrtini, pa da onda sme da se potegne pitanje sudija, jer inače...sami su krivi, da nisu grešili, ne bi sudije imale priliku. 

 

I svi ti timovi protiv kojih jesmo oštećeni su odigrali bar jedan period utakmice loše, pa eto, pobedili su i pored toga, tako da ta veza između loše igre i suđenja je priča za decu otprilike.

 

Pa eto super, onda je Cedevita ostecena protiv Crvene zvezde i u prosloj i u pretprosloj sezoni sto je direktno presudilo da taj klub igra EL ove i prosle sezone.

 

Nije problem reci da sudije grese, nije problem ni opravdavati igrace i trenera jer su sudije pogresile, problem je kada se prave teorije zavere da KKCZ neke tamo zle cike guraju van TOP 8 jer se drznula da da Campazzu 1,5 milion evra do kraja sezone.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ali kako odredjujes to da li je sudijska greska direktno odlucila pobednika? Osim kada je situacija ovako jasna kao protiv Barse, to je jako tesko odluciti. Grese sudije na obe strane. Tendenciozno sudjenje postoji, ali ono se uglavnom svodi na to da domacinu recimo dopustaju malo jacu odbranu, a na drugoj strani to sviraju. I tu nema spora.

 

Ali mene dve stvari zanimaju. Prvo, kako znas (opet kazem osim kada je ovako ocigledno) da je bas ta odluka odlucila ishod. I drugo, cemu uopste to kukanje? Podneses prijavu tamo gde treba i gotovo? Sta mi imamo od toga da se raskukamo na ovim temama? To nam je neka uteha, sta?

Pa znaš kako, ni izmišljeni penal u 90. minutu možda nije direktno odlučio pobednika, imao je golman šansu da ga odbrani, ako ćemo tako da gledamo. 
Nebitno je da li je direktno uticano i da li bismo sigurno pobedili. Direktan uticaj onda imaju samo greške nastale u poslednjih 30 sekundi utakmice, a sve pre toga nije bitno.

Jasna je bila namera. Bentilov faul, Ilićeva silazna, Nedovićev faul. To je bilo sasvim dovoljno da imamo šansu da pobedimo, a da li bismo...nećemo saznati.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Ne znam kakve veze ima da li je tim igrao lose sa cinjenicom da je sudija napravio gresku

 

Nema nikakve direktne veze. I pobednici su gresili, pa su pobedili. Ono sto ja pricam, ne znam za druge, je da je kradja samo onda kada SAMO JEDNA OCIGLEDNA GRESKA utice na rezultat, ne pricam o utakmicama gde smo osteceni a ipak smo imali sijaset sansi da se vratimo i pobedimo. A takve situacije su bas retke. Dakle, utakmica traje 40 minuta, grese sudije, timovi se dizu i padaju i na kraju imas rezultat kakav imas. Analiza se radi statisticki, ali reci da te je neko direktno pokrao se moze vrlo retko (Barsa je bas takav slucaj).

 

Mislim da goldberg hoce da kaze da je uglavnom bezveze vaditi se na sudije. I ja se slazem sa time. Najvise zato sto to nema poentu.

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Pa znaš kako, ni izmišljeni penal u 90. minutu možda nije direktno odlučio pobednika, imao je golman šansu da ga odbrani, ako ćemo tako da gledamo. 

 

Da, ako sudija odmah nakon penala svira kraj.

 

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jasna je bila namera.

 

Mogu da se slozim jer su odbili da gledaju snimak sto daje povoda za sumnju. 

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

a da li bismo...nećemo saznati.

 

O tome i pricam. Kod direktne kradje znas ishod da kradje nije bilo. Da je ponisten kos Mirotica mi bismo pobedili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

 

Pa eto super, onda je Cedevita ostecena protiv Crvene zvezde i u prosloj i u pretprosloj sezoni sto je direktno presudilo da taj klub igra EL ove i prosle sezone.

 

Nije problem reci da sudije grese, nije problem ni opravdavati igrace i trenera jer su sudije pogresile, problem je kada se prave teorije zavere da KKCZ neke tamo zle cike guraju van TOP 8 jer se drznula da da Campazzu 1,5 milion evra do kraja sezone.

Da li je nešto teorija zavere, ti moraš naći dokaz da to nije tačno. 
Zvezda je imala odlično suđenje do ove situacije sa Kampacom. Npr, protiv Olimpijakosa je poslednja utakmica gde smo možda i pogurani (Lazićev faul na Larentzakisu i još par situacija). Nakon toga, može biti da je teorija zavere, ali odjednom sudije sasvim slučajno uvek sude protiv nas. Barsa, Žalgiris, Valensija, Armani. Na svakoj utakmici. Čak je i protiv Monaka bilo 5 odluka na našu štetu na početku, dok je rezultat bio egal. Neka bude da nije bilo namere, ali već postaje smešno.

 

Što se tiče Cedevite...nisu sudije direktno uticale na ishod. Možda bi Ferel promašio sva 3 bacanja ; ) 

Edited by Dropkick Murphys
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uh, sto ne volim ovo relativizovanje sudjenja, kad se tzv. objektivna ciganija spusti u stav nekakve kvazi-nepristrasnosti, pa smo eto sami krivi, ne treba kukati, sami pali sami se ubili, svakako smo imali sanse i slicno. Mislim, moze se reci da smo sami krivi i za Barsu, sto smo im dozvolili da uopste imaju sansu za produzetak.

 

Protiv Zalgirisa dobro pamtim jednu skoro pa flagrant sekiricu na Nedovicevom ulazu, gde umesto bacanja 15 sekundi kasnije dobijamo trojku na nepostavljenu odbranu, mislim pri neresenom rezultatu. To je samo jedan ekstremno vazan detalj gde umesto na +2 idemo na -3, a bilo ih je jos u toj poslednjoj cetvrtini kada je doslo do naglog prilagodjavanja jedinom nacinu da domacin okrene utakmicu - ultra agresivnom odbranom. Nesto slicno smo mi pokusali protiv Partizana, pa su svaki put uredno dobili bacanja u zavrsnici.

Sto se tice Armanija, vec je razglabano o one dve jasne k'o dan situacije - nepriznat kos Dalibora + cascavanje Nejpira bacanjima nakon ciste ukradene Bentila i potencijalne 3 na 2 kontre. To su 4 poklonjena poena u utakmici na 2 poseda.

 

Mozda bismo mi svakako nasli nacin da izgubimo te utakmice, ali u oba slucaja mislim da su sudije direktno uticale. Ok, ne bas doslovno odlucile pobednika grubom greskom kao protiv Barselone, ali uticale na rezultat svakako. Pa i u Valensiji, koraci vidljivi iz aviona se ne sviraju Harperu pre suta za pobedu koji je lako mogao da udje.

 

Ne secam se da je bilo mnogo price o sudijama u prvom delu EL ili prethodnih sezona. Naprotiv, konsenzus je bio da bolje sudjenje imamo u el nego u regionu. Jbg, ocito se nesto promenilo i tretiraju nas drugacije od kako je krenuo cirkus sa Kampacom. Sudjenje je definitivno postalo nimalo zanemarljiv faktor na nasim mecevima.

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

 

Nije problem reci da sudije grese, nije problem ni opravdavati igrace i trenera jer su sudije pogresile, problem je kada se prave teorije zavere da KKCZ neke tamo zle cike guraju van TOP 8 jer se drznula da da Campazzu 1,5 milion evra do kraja sezone.

Kkcz ovako lose i tendeciozno sudjenje nije imala nikada u El

I naravno da ce se povezati sa Kampacom kad se poklapa sa slucajem neregistrovanja istog 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Može li neki zvanični pravilnik za ovo? 

 

Kuzmi je neko poslao to pravilo, pa je komentarisao u lajvu kako je to na mestu ali je zamerka sto javnost/navijaci nemaju na uvid takve izmene, jer ranije nije morala da predje celim obimom.

 

Sad sam malo proguglao, dosta su mlaki rezultati, a nisam ranije trazio pravila, tako da ne znam bas ni gde bih jos gledao.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kendrick said:

 

Kuzmi je neko poslao to pravilo, pa je komentarisao u lajvu kako je to na mestu ali je zamerka sto javnost/navijaci nemaju na uvid takve izmene, jer ranije nije morala da predje celim obimom.

 

Sad sam malo proguglao, dosta su mlaki rezultati, a nisam ranije trazio pravila, tako da ne znam bas ni gde bih jos gledao.  

Ok, ok. Sramotno je što nisu hteli ni da pogledaju situaciju. Meni izgleda da je prešla, ali ako je on to mogao da proceni u live brzini i da bude siguran, bravo sudija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bio sam jutros u pekari, raspitivao sam se o potencijalnim pojačanjima na poziciji centra. Radnica koja tamo radi mi je rekla da nema pojma o čemu pričam i da ona uopšte ne prati košarku. Ja sam se u tom trenutku malo pogubio, ali na kraju sam se sabrao i kupio hljeb i burek. Jogurt sam imao kod kuće.

Edited by Kvaratskhelia
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Bio sam jutros u pekari, raspitivao sam se o potencijalnim pojačanjima na poziciji centra. Radnica koja tamo radi mi je rekla da nema pojma o čemu pričam i da ona uopšte ne prati košarku. Ja sam se u tom trenutku malo pogubio, ali na kraju sam se sabrao i kupio hljeb i burek. Jogurt sam imao kod kuće.

 

Kako zna da je košarka ako nema pojma o čemu pričaš?

 

Sumnjiv si.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kendrick said:

Evo taj komentar Kuzmanovica o kojem sam pricao, za slucaj da nisam lepo kopirao, od 1:59:20 pocinje:

 

 

Ma kako god, ali lopta je presla celim obimom obruc. Ali ne znam ni zasto se raspravlja o tome kad je to proslo vreme.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Što se tiče Cedevite...nisu sudije direktno uticale na ishod. Možda bi Ferel promašio sva 3 bacanja ; ) 

 

A mozda bi i Mirotic ono promasio, pa se desilo da je pogodio (jako tezak sut). Ne moze da se izigrava objektivnost i da se istovremeno razlicitim arsinima ocenjuju odluke sudija koje ostecuju protivnika i odluke sudija koje ostecuju ekipu za koju navijamo.

 

1 hour ago, fradler said:

Ne secam se da je bilo mnogo price o sudijama u prvom delu EL ili prethodnih sezona. Naprotiv, konsenzus je bio da bolje sudjenje imamo u el nego u regionu. Jbg, ocito se nesto promenilo i tretiraju nas drugacije od kako je krenuo cirkus sa Kampacom. Sudjenje je definitivno postalo nimalo zanemarljiv faktor na nasim mecevima.

 

1 hour ago, srlepajce said:

Kkcz ovako lose i tendeciozno sudjenje nije imala nikada u El

I naravno da ce se povezati sa Kampacom kad se poklapa sa slucajem neregistrovanja istog 

 

Ma da, nije nikada imala, izgleda da smo zaboravili odluku Javora na mecu sa Olympiacosom 2017. godine u kojem je poraz odlucio da se ne ide u TOP8.

 

Pa i tada je, kao i sada bila aktuelna teorija da na silu zele izguraju ekipu sa TOP8 puta.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, goldberg said:

 

A mozda bi i Mirotic ono promasio, pa se desilo da je pogodio (jako tezak sut). Ne moze da se izigrava objektivnost i da se istovremeno razlicitim arsinima ocenjuju odluke sudija koje ostecuju protivnika i odluke sudija koje ostecuju ekipu za koju navijamo.

 

Prvi si počeo ; ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jedna iz fioke

 

🔥🔥🔥🔥

 

 

pionir se raspao kao da smo ga metnuli u 90. u finalu cl... i spiker je odlican.

koliko je samo sexy i opasan igrac bio kvinsi. 

 

glava gore, necu da vidim glava dole.

i ako izgubimo u tel avivu i dalje imamo sanse. 5 poslednjih kola sa fakuom lagano moze da se dobije, tako da ostaje nam 5 meceva za 3 do 4 pobede.

vec vidim da uzimamo kup i onda sledi kuknjava sto nismo imali kampaca i proklinjanje zle sudbine.

a realno i bili bi oko 20 pobeda da je tu faku. 

kad bi dobili makabi, to je vec ozbiljna dupla pobeda i 100% smo u igri za top 8.

 

nemanja da se pojavi u tel avivu, on nije doveden da veze 5 trojki protiv igokee vec da to radi u el, a ne da nestane sa terena kao u oba jako bitna meca u italiji. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...