Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Iz ove fenomenalne rekapitulacije može se doći do samo jednog zaključka. Od trija Lazarević, Lazić i Marković (Ivanović?) uvek bar jedan mora da bude na parketu i da bi dobili ovakvog protivnika njih trojica bi morali da daju makar 10 poena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

 

Čuvao je Egzuma, Ledeja, Papapetrua i u par poseda Pantera, uz nekoliko preuzimanja Lesora i Smailagića, al' su te posede ipak završavali spoljni igrači Partizana.

 

Egzum je probao i protiv njega ono što je radio protiv drugih čuvara - da ga napadne iz pika ako mu se otvori prostor i da ga napadne sa niskog posta, al' niti mu se otvorio prostor iz pika, niti je imao ikakvu prednost na postu. Imao je samo jedan pokušaj iz igre protiv njega:

 

ezgif-com-gif-maker-34.gif

 

Ledej je dao dve trojke kada ga je Lazarević čuvao, al' je oba puta odbrana pukla na Nedoviću koji se kockao u pokušaju da ukrade loptu. U obe situacije je bio "razvučen" na velikom prostoru (posebno u drugoj), u prvoj da nije pomogao na Lesoru ovaj bi potencijalno ostao sam na ziceru, u drugoj možda bolje da je ostao na Ledeju i pustio Avramovića da šutne, mada nam je upravo Avramović dao trojku napad pre toga

 

ezgif-com-gif-maker-36.gif

 

ezgif-com-gif-maker-37.gif

 

Probao je Ledej i dva puta leđima da ga napadne, prvi put ga pomerio nije pa je izbacio pas za Egzuma koji je promašio trojku, drugi put je pak išao na realizaciju i to se završilo ovako:

 

ezgif-com-gif-maker-35.gif

 

Panter mu je dao jednu trojku, namera je dobra jer je Kuzmić spreman da pomogne Nedoviću, al' ovde ga je Lesor pametno blago skrinovao zbog čega Lazarević kasni na šut

 

ezgif-com-gif-maker-39.gif

 

Papapetru je jednom pokušao da ga napadne na postu i to je izgledalo ovako:

 

ezgif-com-gif-maker-38.gif

 

Ledej je naravno najviše poena dao kada ga je čuvao Petrušev - 10, 2 je dao sa bacanja kada je napao Bentila na postu i ovaj ga faulirao i 2 je dao kada je Avramović izlomio Petruševa na preuzimanju i dodao Ledeju u reket za flouter (Mitrović mu ostavio previše prostora).

 

Egzum je 7 poena dao Dobriću, 3 Bentilu (onda kada ga je ovaj pustio da šutne na isteku napada), 2 Vildozi, 2 u tranziciji nakon one Lazićeve izgubljene lopte, 1 iz slobodnog bacanja nakon Duškove tehničke i 5 od 6 bacanja u poslednjem minutu nakon glupih faulova Nedovića i Mitrovića i neophodnog faula Lazića na 6 sekundi do kraja. 

 

 

Generalno, da je Lazarević sve vreme bio na Ledeju nema šanse da bi nam ovaj ubacio 20 poena, pitanje je međutim ko bi onda čuvao Egzuma i kako bi našli minute za Petruševa (možda na 5 umesto inferiornog Mitrovića?)... Partizan stvarno ima igrače sa izuzetnom kombinacijom napadačkog kvaliteta i fizikalija, biće ozbiljan izazov u ostalim duelima sa njima doneti odluku na koga od njihovih igrača stavljati naše najbolje igrače - Vildozu, Nedovića, Petruševa, pa sutra i Kampaca, Dobrića... Njima je petorka sa najviše minuta Exum-Punter-Papapetrou-LeDay-Lessort, 6. igrač Nunnally, koliko god se Papapetru napadački raspadao i Naneli bio nekonstantan, čak i oni imaju kvalitet, sajz i igru na postu, nisu baš profili da na njima "krijemo" Nedovića, Vildozu, Kampaca... Tu će definitivno biti individualno nepovoljnih mečapova za nas, tako da će timska odbrana morati da nam bude maksimalno zategnuta i pojedinci će morati da se uozbilje i budu mnogo fokusiraniji na svoje zadatke.

 

 

 

 

 

Glavni izvor Egzumove kreacije protiv nas je rano napadanje niskog posta pa se traze viskovi nakon pomaganja,gotovo svaki napad sa njim tako igraju.Napadao je i Lazarevica ali kada ga on cuva nema potrebe za pomaganjem ili da ga on cuva ili neko usmeravanje ka ceonom autu.Ako ne radimo ovo drugo Lazarevica mora Egzuma,Bentil ce Ledeja.Ledej je vrh EL pa je ipak do njega ali moguce da bi bio makar malo manje inspirisan protiv Bentila,ovu utakmicu je ispao nekim upitnim faulovima a znamo kakve mane ima Filip u odbrani pa eto...

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče FMP baš lepu i smislenu košarku igraju. Ima tu i dobrih igrača, naravno ne EL nivo, ali dobri igrači.

Klinci ili mladi imaju neku ulogu i šansu, tu pre svega mislim na Pavićevića, Vujačića, Manojlovića, a Šaranović je već ozbiljan igrač. Legit član rotacije EK tima po meni što znači da u teoriji ima logike da ga vidimo u našem dresu.

Juče prilično iznervirao Kampaca, dobar šut, ima tu materijala 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarević je verovatno najlošiji napadač u celoj EL. Volim momka ali svaki njegov pokušaj da uradi bilo šta sa loptom je izgubljena lopta. Čak je i Lazić kreativniji napadač. Da Lazarević ne igra odbranu kakvu igra (jednu od najboljih u EL) on bi bio čisti minus. On mora biti na parketu sa napadačima, a nikako sa Lazićem i/ili Markovićem. 

 

Što se mene tiče, Marković > Ivanović. Nije bilo tako ali sad jeste. Marković je još uvek kompetentan defanzivno i bar nešto pokušava u napadu, zna da diktira (spori) tempo i unosi sigurnost na lopti. Ivanović se resetovao na juniora i teška srca kao jedan oriđinale fan njegove igre iz Budućnosti konstatujem da je EL nivo previše za njega.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Situacija je takva da je Lazarević već duže vrijeme neuporedivo korisniji od Bentila baš zbog te odbrane. Bentil je postao potpuno neupotrebljiv, da li je ovo njegova realnost u ozbiljnijem sistemu ili mu nije legla da promjena Zvezde na bolje i smanjivanje uloge. 

 

Šteta zbog teške povrede Martina, on bi nam puno značio u reketu, ne kao neki spektakularan igrač ali gomilu dobrih stvari je radio koje nisu svaki put ulazile u statistiku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bih baš rekao da je Lazić kreativniji, obojica su očajni napadači, ali osim šuta sve je na strani Lazarevića. Bolji dodavač i kater, može da napadne leđima, sigurniji na ulazu, atletičniji, opasniji na ofanzivnom skoku... 

 

Btw, izgleda da je Virtus bez Ojeleyea i Lundberga sutra. Definitivno najbolja šansa da se uzmu bodevi u naredna tri meča... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stefi88 said:

Jel ovo verovatno znaci da necemo igrati Kup?

Nadam se da ne. Ostale su neke nedorečene stvari iz prethodnog derbija. Da ipak imamo malo jasniji uvid u raspored moći u nešto drugačijim okolnostima u nadi da se neće nešto drastično promeniti po pitanju povreda. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

 

Ledej je naravno najviše poena dao kada ga je čuvao Petrušev - 10, 2 je dao sa bacanja kada je napao Bentila na postu i ovaj ga faulirao i 2 je dao kada je Avramović izlomio Petruševa na preuzimanju i dodao Ledeju u reket za flouter (Mitrović mu ostavio previše prostora).

 

Egzum je 7 poena dao Dobriću, 3 Bentilu (onda kada ga je ovaj pustio da šutne na isteku napada), 2 Vildozi, 2 u tranziciji nakon one Lazićeve izgubljene lopte, 1 iz slobodnog bacanja nakon Duškove tehničke i 5 od 6 bacanja u poslednjem minutu nakon glupih faulova Nedovića i Mitrovića i neophodnog faula Lazića na 6 sekundi do kraja. 

 

 

Generalno, da je Lazarević sve vreme bio na Ledeju nema šanse da bi nam ovaj ubacio 20 poena, pitanje je međutim ko bi onda čuvao Egzuma i kako bi našli minute za Petruševa (možda na 5 umesto inferiornog Mitrovića?)... Partizan stvarno ima igrače sa izuzetnom kombinacijom napadačkog kvaliteta i fizikalija, biće ozbiljan izazov u ostalim duelima sa njima doneti odluku na koga od njihovih igrača stavljati naše najbolje igrače - Vildozu, Nedovića, Petruševa, pa sutra i Kampaca, Dobrića... Njima je petorka sa najviše minuta Exum-Punter-Papapetrou-LeDay-Lessort, 6. igrač Nunnally, koliko god se Papapetru napadački raspadao i Naneli bio nekonstantan, čak i oni imaju kvalitet, sajz i igru na postu, nisu baš profili da na njima "krijemo" Nedovića, Vildozu, Kampaca... Tu će definitivno biti individualno nepovoljnih mečapova za nas, tako da će timska odbrana morati da nam bude maksimalno zategnuta i pojedinci će morati da se uozbilje i budu mnogo fokusiraniji na svoje zadatke.

 

Sve u svemu, Lazarević je zaista moćno defanzivno oružje u kontrolisanoj utakmici, ne pamtim da smo imali igrača koji je toliko jak u nogama, lateralno pokretan i dovoljno koncentrisan da u 90% slučajeva bude na pravom mestu u pravo vreme. I ofanzivni skok je kod njega bitno oružje, upravo zbog gore navedenih karakteristika. Ne mislim ni da je baš toliko odsečen u napadu koliko trenutno deluje, on sa tim karakteristikama bi mogao da uvek ugura 4-6 poena + da bocne neku trojku. Tu jednostavno nema dovoljno rutine i samopouzdanja i verujem da će bolje izgledati dogodine.

 

Ne znam u koliko poseda je Vildoza bio na Exumu, ali mi nije delovao loše generalno, a verujem da bi i Marković mogao da tu pokrije -- jer iako Exum šutira odlično, nije neko ko lako i ludački poteže, pa postoji taj luksuz da mu se malo izmakneš u trenucima organizacije i postavljanja primarnog napada. Tu je i Lazić, naravno.

 

Dobrić nije trebalo da ide na Exuma, mislim da je on bolji čuvar za Pantera -- koji će retko imati promene pravaca i neće ići jako i do samog kraja, već znaš da će šutirati preko ruke.

 

Što se tiče post igre, to je u teoriji uvek validna opcija, ali sa pametno postavljenom odbranom i rotacijama, to nabijanje Vildoze/Kampaca od strane Exuma može da rezultira i sa ukradenim loptama. Njih dvojica su ozbiljno žilavi i prgavi, sa brzim rukama i svakako ne neko koga uživaš da napadaš.

 

Petrušev je tu najveći liability očigledno i u situacijama kada mu nije dan, glede koncentracije, on ne sme da bude na poziciji 4 defanzivno. Ovo je već ko zna koja utakmica u nizu da se rešava tako što mu protivnici (Beron, Ulanovas, Mirotic, Leday) stavljaju koševe u facu za pobedu. To nije slučajnost. Mogle su neke od tih lopti da ne upadnu u koš, naravno, ali sa boljom odbranom -- svakako neke ne bi.

 

Što se tiče Nedovića, on izgleda pristojnije od očekivanog i više je tu stvar fokusa, odgovornosti i defanzivnih zadataka. On kroz karijeru ima 0.5 ukradenih po utakmici (na svake dve utakmice mu jedna lopta padne u ruke), znači nikakav poseban učinak, niti vredno rizika da se onako izleće u bitnom momentima. Hajde da je Vildoza, koji u ovoj sezoni ima skoro 2 ukradene po meču.

 

Mi smo na meču protiv Partizana napravili previše propusta. U drugom poluvrmenu smo imali dosta bolji pristup i sa više koncentracije/pametnih odluka (bez glupih faulova, bez onakvih Nedovićevih izletanja, bez onako mlake odbrane Petruševa) mi smo njih imali na solidno <30 poena za poluvreme. 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fradler said:

Ne bih baš rekao da je Lazić kreativniji, obojica su očajni napadači, ali osim šuta sve je na strani Lazarevića. Bolji dodavač i kater, može da napadne leđima, sigurniji na ulazu, atletičniji, opasniji na ofanzivnom skoku... 

 

Btw, izgleda da je Virtus bez Ojeleyea i Lundberga sutra. Definitivno najbolja šansa da se uzmu bodevi u naredna tri meča... 

A Milano moguce bez Melija, uz standardno Pangosa i Shieldsa. Briga mi je da ne zaigra Napier i bude prepaljen na debiju

Link to comment
Share on other sites

Lazarević je ipak krilo. Koliko god bio jak fizički, nije centar pa da bocne 4-6 poena na neki enforcement. Ja mislim da njegovi napadački limiti (najblaže rečeno) nisu posledica nedostatka rutine i samopouzdanja već čistog nedostatka talenta. Svakako nam i tako dobro dođe, ali moraš da prilagođavaš petorke. 

 

Nas su poraza od KKP koštali idiotski faulovi u bonusu i nedostatak kompetentnog centra. Kuzmić je situacioni centar za 10ak minuta, a Luka je nemoćan protiv fizički dominantnih centara + posebno uplašen od Lessorta. Kad Petrušev još izgubi svoj match up, nemamo tu šta da tražimo nego da se uzdamo da će Vildoza i Nedović da odigraju na NBA nivou. 

 

Dobrić je ok da čuva rivale koji slabo fintiraju i menjaju pravce, bilo koji dribler ga baca kao krpu fintama. Nije loše rešenje za Exuma jer ovaj igra na čistu silu i uvek u desno. Jednom je na derbiju na neku rutinsku fintu Avramovića koju svaki profesionalac zna da odradi poleteo direktno na dupe.

 

Bentil nam jebe koncepciju opasno. Računaš na njega da nešto može da uradi i kroz pick n pop i možda koji poen u reketu, ali lik je skroz nepouzdan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Juce je Ilic izgledao mnogo bolje od Bentila. Kad kazem mnogo, mislim mnooooogo bolje od Bentila. Tako da meni bas nije jasno kada se neko zali na minute Ilica u evroligi, a sa druge strane imas opciju Bentila. Iskreno, povratkom Martina ocekujem vise Petruseva na 4, a posle njega Ilica i Lazarevica. Bentil nije potreban. Nadam se da tako i Dusko vidi situaciju.

 

Juce nekoliko puta Bentil ne moze da resi low post protiv ebenog Valinskasa. Izguraju ga. Lik koji fizicki izgleda kao Lebron James ne moze da udje u zidanje protiv beka. A da ne pricamo o tome da su mu ruke suplje.

 

Tacno sam znao sve to pre pocetka sezone. Ono sto je igrao je bilo cudo a ne pravilo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Juce je Ilic izgledao mnogo bolje od Bentila. Kad kazem mnogo, mislim mnooooogo bolje od Bentila. Tako da meni bas nije jasno kada se neko zali na minute Ilica u evroligi, a sa druge strane imas opciju Bentila. 

 

to što je ilić odigrao mnogo bolje od bentila protiv fmpa, ne znači puno za evroligaške tekme u ovom trenutku.

dobrić odigra mnoge aba tekme bolje od nedovića npr. biće dalibor verovatno okej, samo mislim da ne treba očekivati čuda od njega ove sezone.

 

i ne bih se složio da nam je bentil nepotreban. videli smo da i petrušev može da odigra lošu partiju, mitrović takođe. jedna od poenti širokog rostera je da možeš da probaš više opcija tokom tekme, ukoliko ne ide sve po planu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

to što je ilić odigrao mnogo bolje od bentila protiv fmpa, ne znači puno za evroligaške tekme u ovom trenutku.

 

U teoriji ne znaci, u praksi pre bih gledao nikakav ucinak Ilica koji kosta malo, od nikakvoh ucinka Bentila koji kosta mnogo. Licni stav.

 

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nikako ne volim Bentila kao igrača, ali da se ne lažemo, on je za Ilića trenutno Lebron lično uz sve mane. Meni deluje da Ilić ne zna da postigne poene ako nisu asistirani na tacni, a očekivao sam barem veći doprinos u odbrani jer ga stvarno ima plus je solidno skočan.

 

Pa...i ne bas. Mozda mislis da lici vise na Lebrona, to je tacno. Igra na nivou Ilica. Covek sa onakvim telom ne sme u reket, a kad zida, onda izbaci neki panicni poluhorog. Ilic sa druge strane nema spoljasnju igru, ali je pod kosem, na skoku, daleko korisniji od Bentila. E sad, sta je Dusku potrebno u datom trenutku, on to i koristi, valjda. Ja licno mislim da Ilicevi kvaliteti vise trebaju Zvezdi od Bentilovih, jer ima Zvezda itekako poentare.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Očekujem potpuno drugačiju utakmicu od one koju smo odigrali u Beogradu, jer tada za Virtus nisu igrača dvojica vrlo važnih košarkaša – Miloš Teodosić i Tornike Šengelija. Očekujem od igrača da pokažu veće strpljenje, koje nam je nedostajalo na prethodnim utakmicama koje smo igrali. Taj napredak u tom segmentu se video već u nedelju, ali moramo bolje i sa mnogo energije da igramo u toj utakmici", rekao je Ivanović

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...