Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

28 minutes ago, Instinkt said:

Sve se bojim da bi neko od nas odbio poziv voljenog kluba, kao priliku koja ti se samo jednom u karijeri možda ukaže. 

uh koliko mi ovaj stav ide na ganglije

evo zamisljam sebe tek ispileo sa faxa, imam god-dve iskustva sklapanja racunara na crno i znam da napravim formu u accessu...i dobijam priliku da budem IT direktor multinacionalne korporacije

prihvatam i poginem i odem posle toga da prodajem radijatore, posto za IT nisam

...ili razmislim trezveno, shvatim da sam jedno 5 nivoa ispod zahteva i zahvalim se sa idejom da ucim i razvijam se i jednog dana budem dobar fit za takvu poziciju?

 

 

edit: u stvari nista, sad sam tek skontao sa kojom motivacijom pises

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

uh koliko mi ovaj stav ide na ganglije

evo zamisljam sebe tek ispileo sa faxa, imam god-dve iskustva sklapanja racunara na crno i znam da napravim formu u accessu...i dobijam priliku da budem IT direktor multinacionalne korporacije

prihvatam i poginem i odem posle toga da prodajem radijatore, posto za IT nisam

...ili razmislim trezveno, shvatim da sam jedno 5 nivoa ispod zahteva i zahvalim se sa idejom da ucim i razvijam se i jednog dana budem dobar fit za takvu poziciju?

 

 

edit: u stvari nista, sad sam tek skontao sa kojom motivacijom pises

 

Nema potrebe za boldovanim, ovo iznad si skroz u pravu, 100% u centar. Licno ne bi mi na pamet palo da se prihvatim ovog posla da sam u Vladinoj kozi. Trenirao FMP i Cibonu i sad cu Evroligasa. Plus sa tolikim teretom ocekivanja i ovakvim navijacima. Nikad.

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

jel to poredimo zidana i njegovo ogromno igracko iskustvo u trenutku kad je resio da bude trener sa coach vladom, koji kosarku na bilo kakvom nivou nije ni igrao, da ne mastamo o vrhunskom...i plus je najuren sa 2 prethodna trenerska angazmana?

ili zoca, koji je pored velike igracke karijere u trenutku sedanja na klupu imao prof nikolica? a da, vlada ima simona i jorovica, to je isto

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Instinkt said:

@Kooineeperk

 

Po mom mišljenju, preterujete sa vređanjem čoveka.

 

Jeste, preteruje se sa vredjanjima s tim da ja licno ni jednog igraca ili trenera, nase ili protivnicke ekipe, nisam nikada vredjao. To ako kazem da je neko smotan (odmah mi se javi slika Gobelje i Srnica) ili neznalica ili nedorastao zadatku - to ne smatram vredjanjem vec mojim misljenjem o njihovim sposobnostima kao sportistima. Mislim da nikad ni za koga nisam rekao ni glup a kamoli govno ili slicne stvari koje su se vidjale ovde. 

 

Cisto da se ogradim od te generalizacije. 

 

50 minutes ago, Instinkt said:

Kapiram sve, navikli na Radonju, njegov sistem, rutinski u ABA- orah u EL. Ali da baš ovoliko nemate tolerancije na poraze, i činjenica lošu formu.. i sve po Jovanoviću. A glavu na panj ako je on selektirao više od 2 igrača, a jedan od njih je Luca Vildoza. Prvih 7 kola - 5 gostovanja, Efes (bez Nedovića, bez Vildoze), Real (bez Nedovića, Luca tek došao) Baskonija (u tom trenutku uz Albu i Fener ekipa u najboljoj formi, ludi Hauard i + samopouzdanje jer su okrenuli KKP kolo pre na lud način, mislim takođe bez Nedovića) Monaco (doslovno f4 ekipa) i sad ide Fener koji pegla najbolju košarku od Želimira. I, kad podvučemo crtu, fali vam još Oli i Barsa pa da zaokružite svih 6 pretedenata za f4 i to u gostima, mečki na rupu. 

Nema veze ovo sa Radonjom toliko koliko sa Covicem, a onda i sa samim Jovanovicem. 

Prvo, Covic sto mu je uopste palo na pamet da se igra trenera ili sportskog direktora i pravi tim sa matorim igracima (Markovic, Raduljica), injury prone igracima (Nedovic), nekim polu-EL igracima (PitBull)... a sve do jednog imena je njegova zasluga, cak i da je trener bio taj koji ih je trazio, Covic je aminovao jer i njemu to iz nekog razloga odgovara. 

A onda dolazimo do trenera, takav nakaradni tim, koji ima neke elemente potencijala ali zatrpane u kvantitetu - na njega dovedes neiskusnog trenera koji nije video nista dalje od neke sredine ABA lige (u najboljem slucaju) i to sa istorijom jedne ostavke i jednog otkaza. Pa jbt! 

 

I 'ajde, kazes sebi "podrska timu", "daj da vidimo"... i onda vidis. Vidis da se rotira do besvesti, da se ne vidi nikakav plan, da ti Raduljica koji nije profi igrac startuje protiv Reala, da ti se stranci gube jer cas igraju cas ne, da Petrusev ne zna koju poziciju igra, da li je centar ili krilni centar, da Dobrica pustas da radi ono sto ne zna i ne vracas ga nikako iz kanala, da Ilic ne moze minute u ABA da dobije barem protiv losijih ekipa. I onda dodje jos utakmica protiv Zadra, gde je Jovanovica nadigrao trener u godinama (a koji evropsku kosarku gotovo da nije ni video, trener bez roaminga, kako se to kaze), koji je dosao da odrade utakmicu bez najboljeg igraca tima a imaju ukupno 6 i po igraca kojima raspolazu. 

 

Jednostavno i laik vidi da to ne ide, da tu nema igre, da tu nema sistema. 

 

Ne treba nama tezak raspored u EL kao opravdanje kada igre nema. 

 

 

50 minutes ago, Instinkt said:

Dejo u Panati je selektirao više igrača nego Jovanović u CZ, ima i više love, 2x lakši raspored, gro mečeva su igrali u OAKI, ima i više iskustva, pa mu opet ekipa jednako loše izgleda. I da, pukli su od Arisa u Grčkom prvenstvu. 

Dejan ima iskustvo i ima neke sanse da se izvadi iz tog kanala. Vlada se koprca kao srndac u zivom blatu. 

 

50 minutes ago, Instinkt said:

Mislim da mu je fatalna greška to što kao mlad trener nema ozbiljan, iskusan stručni štab koji je jedna od najvažnijih stvari za šefa struke. Koliko puta sam slušao Atamana da ne mora ni da vodi treninge, samo utakmice. Želimir ima karijeru kakvu ima, pa se okružio sa 4 pomoćnika, i svaki od njih aktivno učestvuje u utakmici, sugeriše šta vidi. Šta vidi Simonović? Verovatno sebe dok gleda Branka Lazića. 

Doduše, taj stručni štab treba neko i da mu odobri, dovede.. 

Zadar je bruka, ali se dešava. Pa dobio je i Obradović preko p**ke od Mege prošle sezone. 

Strucni stab da ne pominjemo. I tu me uhvati jeza 😄 

 

Dakle Covic kao #1 krivac, Jovanovic #2 krivac. Nikakvi rasporedi, nikakve povrede i sta ti ja znam, nisu opravdanje za ovo sto mi gledamo. Ni da pobedimo kojim slucajem 2 od 4 EL tekme u Novembru i obe preostale ABA u ovom mesecu (KKP included) ne moze nesto da popravi utisak ovoga sto smo do sada videli. Takav score mozemo da imamo samo ako se neki protivnici samoubiju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NikadProtivKaline said:

uh koliko mi ovaj stav ide na ganglije

evo zamisljam sebe tek ispileo sa faxa, imam god-dve iskustva sklapanja racunara na crno i znam da napravim formu u accessu...i dobijam priliku da budem IT direktor multinacionalne korporacije

prihvatam i poginem i odem posle toga da prodajem radijatore, posto za IT nisam

...ili razmislim trezveno, shvatim da sam jedno 5 nivoa ispod zahteva i zahvalim se sa idejom da ucim i razvijam se i jednog dana budem dobar fit za takvu poziciju?

 

Zašto bi nužno nakon početnog neuspeha spao na promenu profesije? Neke prilike se ne propuštaju, pa sve i da su prevelik zalogaj u datom trenutku. Postoji valjda i neka tolerancija na početna očekivanja. Čak ni paralela koju si povukao ti nije na mestu.

 

Ako ciljaš da je motiv mojih par upisa želja da Jovanović ostane trener zbog KKP.. Više bih voleo Radonjića. Kao što se vama diže na Vujoševića, Želimira.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jel to poredimo zidana i njegovo ogromno igracko iskustvo u trenutku kad je resio da bude trener sa coach vladom, koji kosarku na bilo kakvom nivou nije ni igrao, da ne mastamo o vrhunskom...i plus je najuren sa 2 prethodna trenerska angazmana?

ili zoca, koji je pored velike igracke karijere u trenutku sedanja na klupu imao prof nikolica? a da, vlada ima simona i jorovica, to je isto

Ma se s miki raspravljas..:)

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

a super mi je i onaj deo gde je coach vlada selektovao vildozu

a nije se pitao ni za jednog drugog igraca

Bio je umno prisutan samo protiv Bayerna

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jel to poredimo zidana i njegovo ogromno igracko iskustvo u trenutku kad je resio da bude trener sa coach vladom, koji kosarku na bilo kakvom nivou nije ni igrao, da ne mastamo o vrhunskom...i plus je najuren sa 2 prethodna trenerska angazmana?

ili zoca, koji je pored velike igracke karijere u trenutku sedanja na klupu imao prof nikolica? a da, vlada ima simona i jorovica, to je isto

Niko ne poredi imena nego ti pises o nekom scenariju ali ja ti kazem da ima ljudi koji vjeruju u sebe i svoj rad i ne pucaju pod pritiskom. 

Jbg ako se bojis da vodis Zvezdu onda nisi ni za trenera. 

 

Evo uini je dodao Pat Rileya. Isto imas recimo Murinja koji nije iz fudbala a sta je napravio sa Leirijom pa Portom, Celzijem itd itd.

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma se s miki raspravljas..:)

Bio je umno prisutan samo protiv Bayerna

E mangupe, zaobidji ti mene malo. Na svakoj temi nesto dobacujes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

zbog cega?

 

Zato sto je igrac samo jedan od mnogih u rotaciji i njegova uloga nije nuzno na istom nivou odgovornosti kao i trenera. To bi mogao da uporedis sa situacijom kada neki klinac dobije ponudu da u 18 godina bude nosioc neke ekipe, sto se nikad ne desava i da on to prihvati. Prihvatio bi on, naravno, jer je neodgovorni klinac.

 

Trener vec ima neke godine zivota, koliko god bio nov, i trebalo bi da kapira koncept tereta odgovornosti mnogo bolje nego neko dete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Radonja said:

Ne bi ljudi ovde imali nista protiv Jovanovica toliko da nije ovo 2 put kako Covic stavlja pocetnika ili sa malim iskustvom da trenira Zvezdu.Kao niko nije video kako smo prosli prosli put pa kao ajde opet da ponovim da se prisetimo.

Zašto se onda maže i vređa, koja je to njegova krivica? Isto važi i za neke igrače.

Ljudi ne vide šumu od drveta, to je to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Radonja said:

Ne bi ljudi ovde imali nista protiv Jovanovica toliko da nije ovo 2 put kako Covic stavlja pocetnika ili sa malim iskustvom da trenira Zvezdu.Kao niko nije video kako smo prosli prosli put pa kao ajde opet da ponovim da se prisetimo.

Da ali i jako ime ti ne garantuje automatski neki uspjeh. 

Evo Zoc prosle sezone u Partizanu. Koliko blamantnih poraza za trenera tog renoemea gdje se pogubio. 

 

Mi smo imali Sasu Obradovica koji je toliko godina trener i vodio ozb timove u jakim ligama, igrao velike utakmice a pri tom odlican igrac i legenda Zvezde pa eto kako se to zavrsilo. 

 

Bas zbog Alimpijevica, mislim da ce Covic jos cekati Jovanovica ali da ce mu presudan biti ovak period sto ce sada ici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Radonja said:

Ne bi ljudi ovde imali nista protiv Jovanovica toliko da nije ovo 2 put kako Covic stavlja pocetnika ili sa malim iskustvom da trenira Zvezdu.Kao niko nije video kako smo prosli prosli put pa kao ajde opet da ponovim da se prisetimo.

2. put?! 

 

Od kad pratis Zvezdu? 🙂 

 

Milivoje Lazic, Vlada Vukoicic, Dusan Alimpijevic (pocetnik koji ce jedini izgleda postati trener), Milenko Topic, Milan Tomic (pocetnik trener ali ne i pocetnik u struci), Andrija Gavrilovic (ajde, iznudjeno resenje, opet i on nije pocetnik u struci)...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

Znači sve ispod 40 godina, bar 5 godina po mogućnosti internacionalnog trenerskog iskustva + bogata igračka karijera - veto na posao u KKCZ i KKP.

 

 

 

U 95% slucajeva da. Da dodam, ne mora bogata igracka karijera u smislu veliki igrac, ali iskustvo da. Pa evo Zoc nije bio nista posebno kao igrac.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

Znači sve ispod 40 godina, bar 5 godina po mogućnosti internacionalnog trenerskog iskustva + bogata igračka karijera - veto na posao u KKCZ i KKP.

 

 

Ne.

 

Nisu bitne godine starosti ako imas iskustva i nisi izlapeo. 

Nije bitna igracka karijera ako si dokazani trener. 

 

Internacionalno iskustvo je potrebno zbog toga sto moras da imas neki zasluzeni respekt i od strane igraca, stranaca, a i od sudija. 

 

Generalno, moras biti dokazani trener, ili barem jako dobar strucnjak sa stazom u vodjenju ekipe makar kao pomocni trener. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

znaci opet se vracamo na nista nije vlada kriv, cek da dobije proper bekove

ok.

Naravno da ne, kriv je za poraz od Zadra. Da vidimo kako ce ekipa reagovati u narednih nekoliko meceva. 

Ako vcrs budu kao raspustena banda gdje se golim okom vidi da su mu igraci okrenuli ledja, to ce biti to za njega.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

2. put?! 

 

Od kad pratis Zvezdu? 🙂 

 

Milivoje Lazic, Vlada Vukoicic, Dusan Alimpijevic (pocetnik koji ce jedini izgleda postati trener), Milenko Topic, Milan Tomic (pocetnik trener ali ne i pocetnik u struci), Andrija Gavrilovic (ajde, iznudjeno resenje, opet i on nije pocetnik u struci)...

Pa u EL je drugi put.Alimpije i Jovanovic.Gavrilovic je bio privremen.Tomic je bio mozda 2-3 kola a trenirao je u EC.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

2. put?! 

 

Od kad pratis Zvezdu? 🙂 

 

Milivoje Lazic, Vlada Vukoicic, Dusan Alimpijevic (pocetnik koji ce jedini izgleda postati trener), Milenko Topic, Milan Tomic (pocetnik trener ali ne i pocetnik u struci), Andrija Gavrilovic (ajde, iznudjeno resenje, opet i on nije pocetnik u struci)...

 

Slazem se ali uz izuzetak Vlade Vukoicica. Iako bas mlad, ali covek uzeo NLB ligu sa FMPom, bio u polufinalu ULEBa, i to sve nekih 7, 8 godina pre dolaska na klupu Zvezde. Jeste da posle FMPa nije izgradio neku trenersku karijeru, ali je neuporediv sa trenerskim uspesima i iskustvima ostalih nabrojanih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...