Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

7 minutes ago, Guru said:

 

Pošto ovih 16-17 igrača koje imamo igraju za stipendije, šta da radimo mi ovako siroti i bez para

Ceo dan mozgam gde je nastala ta razlika u kvalitetu i ispade da je to na platama 13-16 igrača. Tačno smo sa tom lovom mogli da na Nedovića i Vildozu , a umesto Martina, Bentila i Holanda da dodamo još tri vrh final four EL igrača

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kankkunen said:

Kvalitet je bitan.

Imali smo Lorenza, Bili Berona, Pantera, Gista pa smo strepeli do poslednjeg kola da li cemo uci u Plej of Aba lige. Uzasna sezona do tog prekida, bas uzasna.

 

Razumem sta hoces da kazes ali mi za 7,8 kvalitetnih stranaca sigurno nemamo para. Ni blizu. Pa mi je mnogo logicnije da vratis Luku Mitrovica kao treceg centra Buducnosti i on ti se pokaze kao vrlo dobro i pouzdano pojacanje nego da dovodis poluigraca poput Emanuela Terija (previse mu je i to "polu").

 

Ili je Radonja genije od trenera ili ima nesto u toj prici o domacoj osnovi. Ja mislim od oba po malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ceo dan mozgam gde je nastala ta razlika u kvalitetu i ispade da je to na platama 13-16 igrača. Tačno smo sa tom lovom mogli da na Nedovića i Vildozu , a umesto Martina, Bentila i Holanda da dodamo još tri vrh final four EL igrača

Nisu ti ni trebala 3 f4 igraca jos. 
Unesto Nedovica odlican bek za te pare, a umesto 13-16 i Holanda odlicno krilo. 
I bilo bi sasvim dovoljno za borbu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Troteri said:

Imali smo Lorenza, Bili Berona, Pantera, Gista pa smo strepeli do poslednjeg kola da li cemo uci u Plej of Aba lige. Uzasna sezona do tog prekida, bas uzasna.

 

Razumem sta hoces da kazes ali mi za 7,8 kvalitetnih stranaca sigurno nemamo para. Ni blizu. Pa mi je mnogo logicnije da vratis Luku Mitrovica kao treceg centra Buducnosti i on ti se pokaze kao vrlo dobro i pouzdano pojacanje nego da dovodis poluigraca poput Emanuela Terija (previse mu je i to "polu").

 

Ili je Radonja genije od trenera ili ima nesto u toj prici o domacoj osnovi. Ja mislim od oba po malo.

Ta priča za ABA nivo je OK, za EL ne prolazi. Španci ne mogu da naprave roster sa domaćom osnovom ... Španci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Troteri said:

Imali smo Lorenza, Bili Berona, Pantera, Gista pa smo strepeli do poslednjeg kola da li cemo uci u Plej of Aba lige. Uzasna sezona do tog prekida, bas uzasna.

 

Razumem sta hoces da kazes ali mi za 7,8 kvalitetnih stranaca sigurno nemamo para. Ni blizu. Pa mi je mnogo logicnije da vratis Luku Mitrovica kao treceg centra Buducnosti i on ti se pokaze kao vrlo dobro i pouzdano pojacanje nego da dovodis poluigraca poput Emanuela Terija (previse mu je i to "polu").

 

Ili je Radonja genije od trenera ili ima nesto u toj prici o domacoj osnovi. Ja mislim od oba po malo.

Tu smo imali kvalitetne strance a trener Sakota.

A i plus faktor Filip Covic.

Link to comment
Share on other sites

Niko ne kuka da smo sirotinja, ovo je po platama možda najveći naš budžet ikad, ali mi imamo max dva igrača koja smo platili milion ( Nedović i Vildoza, pri čemu ne ulazim u to da li oni vrede taj milion) i za te plate nam je veći budžet nego ranije, sve drugo je u skladu sa onim što je bilo prethodnih godina i platežno i reputaciono.

Dakle, malo realnosti , pa na tu realnost još i dodaš i opet nešto ne štima. Kad tako sagledaš stvari onda koriguješ očekivanja i što se tiče trenera i tima i igre i u krajnjem slučaju rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Nisu ti ni trebala 3 f4 igraca jos. 
Unesto Nedovica odlican bek za te pare, a umesto 13-16 i Holanda odlicno krilo. 
I bilo bi sasvim dovoljno za borbu

Slažem se da je lova mogla bolje da se potroši, ali mi idu na ganglije ova finansijska izjednačavanja sa komšijama, od toga je krenulo.

Ja ne bih doveo Nedovića nikad iako ga ovako gotivim i to ne zbog povreda već zbog niskog bbiq . A Holanda ne bih doveo iz istog razloga što sam prošle godine bio protiv Holinsa, igrački kvaliteti mu se ofanzivno dosta preklapaju sa Dobrićem.

4 minutes ago, Kankkunen said:

Ne samo to, problem je što ni jednog od tih igrača nismo uspeli da zadržimo ... u tom grmu leži zec :classic_smile:

Prevedeno na srpski sledeće godine bi Nedović i Vildoza trebali da ostanu, a da dovedemo još trojicu te cene, rešimo se Lazića, Dobrića i Holanda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milos 3.14 said:

Prevedeno na srpski sledeće godine bi Nedović i Vildoza trebali da ostanu, a da dovedemo još trojicu te cene, rešimo se Lazića, Dobrića i Holanda

Jasno, samo što se to neće desiti ... bez kontinuiteta nema uspeha.

Nije obavezno da to budu skupi igrači, bitan je dobar skauting i da struka odlučuje o tome.

Alba je najbolji primer kako treba raditi, to posebno važi za klubove sa skromnim budžetima.

 

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

Nije isto platiti Nedovica milion i platiti nekog stranca milion. Da se ne lazemo, svaki igrac gleda da finansijski prodje sto bolje, pa i Nedovic kada je dolazio kod nas, ali je jasno da on ima i druge motive da igra ovde osim novca, sto se za nekog stranca koji bi dosao da "radi posao" ne bi moglo reci. Isto tako, lakse ces sa Nedovicem da se dogovoris u slucaju nekih dugovanja ili potencijalnog raskida ugovora nego sa strancem, jer sta stranca briga sto ti nemas novac? 

 

Takodje, klub nema fiksni budzet na pocetku sezone nego ga popunjava tokom sezone. A uvek je i pitanje da li ce popuniti stvarno koliko mu treba ili ce, sto je realnije, faliti deo pa ce morati igraci da sacekaju sa isplatama dok se ne dogovorimo sa sponzorima da nam daju deo unapred (ili dok nesto slicno ne improvizujemo). I u takvoj situaciji ti je lakse da na teretu imas Raduljicu, Lazica i Kuzmica, nego za njihov novac jednog stranca kojeg ne zanima zasto klub ima finansijske probleme.

 

Naravno, ja uopste ne zelim da tvrdim kako je nas roster sklopljen taman kako treba imajuci u vidu realna ogranicenja, jer nije sklopljen kako treba to je jasno. Samo hocu da kazem da nije bas sve tako jednostavno - saberes igracima koji su visak plate i dovedes umesto njih nekog boljeg. Ali da je mogao pametnije da se slozi tim i po pitanju kvantiteta i po pitanju kvaliteta, mogao je. Istina je uvek negde na sredini.

 

Sto se tice broja stranaca, kako mislite da bi igrali KRK i KLS u slucaju da imamo 8-9 stranaca i da zbog toga moramo cetvoricu ili petoricu standardnih igraca da otpisemo pred ta takmicenja? Da li bi pristali da se odreknete ta dva trofeja zarad nesto boljeg rezultata u EL?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kankkunen said:

Ta priča za ABA nivo je OK, za EL ne prolazi. Španci ne mogu da naprave roster sa domaćom osnovom ... Španci

A zanima me kako bi napravio ekipu sa 8 kvalitetnih stranaca? Nivo Papapetrua, Nanelija... kako bi platili to?

I da li bi stvarno dovodio nekog poluigraca Amera pre Mitrovica, Dobrica, Davidovca i slicnih? 

Tu sam barem mislio da ne bi smelo da bude dileme. Pokazalo se skoro pa bez izuzetka u poslednjih 8, 9 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Jasno, samo što se to neće desiti ... bez kontinuiteta nema uspeha.

Nije obavezno da to budu skupi igrači, bitan je dobar skauting i da struka odlučuje o tome.

 

Tako je. Ne moramo mi da imamo pet igrača po milion, ali za taj kontinuitet bi bilo dobro da ako već Vildoza ode , da bar Bentil ostane, naravno pod uslovom da i mi to hoćemo, da sledeće godine ispravimo greške od ove , dodamo max 3-4 igrača, a ne da menjamo ceo tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Tako je. Ne moramo mi da imamo pet igrača po milion, ali za taj kontinuitet bi bilo dobro da ako već Vildoza ode , da bar Bentil ostane, naravno pod uslovom da i mi to hoćemo, da sledeće godine ispravimo greške od ove , dodamo max 3-4 igrača, a ne da menjamo ceo tim.

Ali sta nas klub konkretno moze da uradi da bi zadrzao glavne igrace? Svaki igrac koji odigra dobru sezonu kod nas ide odmah posle jedne sezone u jaci klub, a mi da im produzimo ugovor pre zavrsetka plej ofa Aba lige ne mozemo jer ne znamo koje cemo takmicenje igrati. Nije ni Covic ni bilo koji trener koji nas je vodio lud pa da je namerno odustao od Cirbesa, Milera, Lojda, Berona ili Holinsa, jednostavno ljudi odlucili da odu u jace i bogatije klubove.

 

Jedino resenje moze da bude visegodisnji ugovor za igraca cim dodje u klub, ali i to nam je rizik jer moze igrac, ne daj Boze, da se povredi i da se ne plasiramo u EL, i sta onda sledece sezone? Imas igraca sa EL ugovorom koji je zbog povrede daleko od pravog nivoa, a igras EC.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plant said:

Jel to neko novo pravilo da se brisu postovi u kojima se pominju komsije i njihov budzet vs nas ... kao i timing istog ?

Ako se vec ponavlja 1000x ista prica sto se tice toga onda jeste jbg.

 

A sto se tice ciji je veci budzet imate tatu temu.

Edited by Don Radonja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Ali sta nas klub konkretno moze da uradi da bi zadrzao glavne igrace? Svaki igrac koji odigra dobru sezonu kod nas ide odmah posle jedne sezone u jaci klub, a mi da im produzimo ugovor pre zavrsetka plej ofa Aba lige ne mozemo jer ne znamo koje cemo takmicenje igrati. Nije ni Covic ni bilo koji trener koji nas je vodio lud pa da je namerno odustao od Cirbesa, Milera, Lojda, Berona ili Holinsa, jednostavno ljudi odlucili da odu u jace i bogatije klubove.

 

Jedino resenje moze da bude visegodisnji ugovor za igraca cim dodje u klub, ali i to nam je rizik jer moze igrac, ne daj Boze, da se povredi i da se ne plasiramo u EL, i sta onda sledece sezone? Imas igraca sa EL ugovorom koji je zbog povrede daleko od pravog nivoa, a igras EC.

HOLLINS je hteo da ostane za 100k vecu platu al mi nismo zeleli da tamo ,,toliki'' novac pa smo umesto Hollinsa doveli 100k jeftinijet Hollanda i spucalu pare na Raduljicu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Mi mnogo problema imamo, prvi je što mi ni dan danas ne znamo hoćemo li imati i koliko para do kraja sezone. Drugi problem je takmičenje.

Sve to dovodi da se neki igrači preplaćuju , da se skoro svake sezone kreće od nule itd.

Ključno je da se nađe dobar trener i da se istrpi i ne menja 3-4 godine i naravno da se napravi neka osnova od 6-7 upotrebljivih igrača 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...