Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Gudura said:

Gledam timsku statistiku posle 1. Kola i dva podatka ohrabruju:

izvini, ali izvlaciti timsku ukupnu statistiku nakon jednog kola nema bas mnogo smisla

to nije nikakav pokazatelj gde smo u EL po tim nekim parametrima, vec samo pokazuje odnos snaga na toj jednoj tekmi

daj da prodje bar 5-6 kola pa onda mozda ima smisla pogledati gde smo od 18 timova u skoku, asistencijama, procentu suta itd.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NikadProtivKaline said:

mada ni to nije bilo dovoljno da se u 2-3 prilike resi mustafa fal na na 6m od kosa

 

Ovo se ponavlja već nekoliko puta na temi, Mustafa Fal je bez obzira na to što je visok 218 cm izuzetan u switch situacijama, prošle sezone u EL je nakon preuzimanja spuštao spoljne igrače na svega 20.9% iz igre i to na preko 50 poseda. Adams svakako za sada izgleda dosta loše, al' to što nije mogao da reši Fala u nekoliko situacija mu nije veliki minus, pošto je ovaj spuštao i recimo Majka Džejmsa i Micića na mizerne procente.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

a ni radicevic za ne tako siromasne

 

Radičević za ne tako siromašne ne može da bude nikako, jer Radičević ne ume da proturi loptu kroz obruč i kriminalan je šuter. Adamsov najveći kvalitet je scoring i kroz karijeru ima veoma dobar šut: 39.4% za tri iz 6.2 pokušaja na koledžu, 38.1% iz 6.9 pokušaja u G-League, 41.3% iz 7.5 pokušaja u Australiji... To je uzorak od 187 utakmica, plus izuzetan volume (nije šutirao 2-3 trojke po meču) i činjenica da je često uzimao i veoma teške šuteve iz driblinga i šuteve sa ogromne razdaljine... Meni je sve to mnogo relevantnije od toga što se ispromašivao na pripremama, sve i da je u nekoj šuterskoj krizi doći će to na svoje vremenom. Mada je on i prošle sezone u NBL bio streaky - na prve tri utakmice 5/21, pa na sledeće tri 15/31... Od utakmica sa 1/9 i 2/9, do utakmica sa 7/14, 6/13 itd.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  Ivanovic juce sasvim solidan, ne znam sta imate protiv njegove igre...

  evo @Guru izneo podatke za Lazarevic/Klajburn duel...jos samo da se to iznese nasem strucnom stabu da znaju za ubuduce...nije to naravno uzrok poraza ali jeste jedan od detalja koji su doprineli...

Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, ne sumnjam da će se Adams malo bolje privići na EL košarku i da će procenti biti pristojni. Ono što me vrlo brine je što on očito nije plejmejker, jedan pnr sa saigračima nije odigrao, ne vidi teren kao plejmejker, što znači da se na tom polju svodimo na Pefija od stotinu ljeta i Džonija koji je i sam pre volume strelac mada deluje kao pismeniji plejmejker od Adamsa. Na sve to je Adams vrlo sitan a već imamo sitne strelce u Nedoviću i Ivanoviću.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na osnovu toga što Džoni zna da zavrti pikenrol a Adams to nijednom u ovih 5 utakmica nije ni probao i muči se i kod nekih osnovnih pasova Dobrić style.

To da Dzoni vrti pik pricamo na osnovu igara iz Buducnosti a u Zvezdi navodno ne moze jer "nema centra" pa se tako moze pricati i da Adams vrti pik jer ima 6asistencija po mecu u NBL.

Adams ce ili zaigrati i skroz dobro razigravati ili nece proigrati uopste,tesko da ce igrati dobro ali samo kao skorer.Osim proslih sezona i tih asistencija bas je Markovic pre neki dan rekao da osim sto je on skorer iznenadio se sto zna i da i asistira dobro.Videcemo hoce li to ostati na treningu i protiv Jeniseja ili ce prikazati i u EL.

Link to comment
Share on other sites

Ivanović je sinoć imao 5 asistencija, Adams nula. Primetio sam da VJ koristi Adamsa uvek u petorkama sa Markovićem ili Ivanovićem gde Adams ne postavlja napad nego trči kroz blokove kao dvojka, to mi je jako simptomatično. Ne kažem ja da treba adamsovati Adamsa nego čovek do sada nije u ovih 5 utakmica pokazao da razmišlja kao plejmejker, nesiguran je na driblingu, još nesigurniji na pasu. Sve i da je upravo doleteo sa apolo misije ne bi mogao biti pogubljeniji. Ja ga nisam gledao u Australiji ili g ligi ali na osnovu onoga što sam pročitao mislio sam da je on plejmejker sa skorerskim sposobnostima ili ako hoćeš znatno bogatija verzija Ivanovića a ne da je omaleni strelac koji ne zna da organizuje ništa. Hajde da ga vidimo na narednim utakmicama i kad se Nedović priključi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Chaos Is Me said:

Na osnovu toga što Džoni zna da zavrti pikenrol a Adams to nijednom u ovih 5 utakmica nije ni probao i muči se i kod nekih osnovnih pasova Dobrić style.

 

da sam odgledao samo 3-4 vezane tekme ivanovica, komotno bih napisao za njegada ne vrti pik

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ivanović je sinoć imao 5 asistencija, Adams nula. Primetio sam da VJ koristi Adamsa uvek u petorkama sa Markovićem ili Ivanovićem gde Adams ne postavlja napad nego trči kroz blokove kao dvojka, to mi je jako simptomatično. Ne kažem ja da treba adamsovati Adamsa nego čovek do sada nije u ovih 5 utakmica pokazao da razmišlja kao plejmejker, nesiguran je na driblingu, još nesigurniji na pasu. Sve i da je upravo doleteo sa apolo misije ne bi mogao biti pogubljeniji. Ja ga nisam gledao u Australiji ili g ligi ali na osnovu onoga što sam pročitao mislio sam da je on plejmejker sa skorerskim sposobnostima ili ako hoćeš znatno bogatija verzija Ivanovića a ne da je omaleni strelac koji ne zna da organizuje ništa. Hajde da ga vidimo na narednim utakmicama i kad se Nedović priključi.

Mesas babe i zabe samo "ne znam" da li slucajno ili u nameri da odbranis svoj stav.

Prvo ja sam rekao da Ivanovic za celu proslu sezonu nije pokazao kreaciju za druge i da mi tu vrlinu njemu pripisujemo zbog parija u drugom klubu,tako mozemo i Adamsu onda da pripisemo.Sada ti  odgovaras o uzorku od jedne utakmice,kao Adams ima 0 asistencija ali eto Ivanovic 5...mizeran uzorak jos Adams igrao dvojku.

Drugo,prvo si rekao da Ivanovic vrti pik pa si se brzo prebacio na "obicne "asistencije,sto nije isto,od tih 5 asistencija samo je jedna bila iz pik igre.

Ma sta ja brojim situacije,svako vidi kako decko zabode na 10m od kosa,dribla u mestu, jer ne uspeva pik igra iznova i iznova.Nama pola neuspesnih napada u EL utakmici ide na konto toga sto pik igra ne uspe,i Markovic i Ivanovic imaju razlicite boljke zbog kojih ta igra pati.

 

Bilo kako bilo ni Adams ni Ivanovic u Zvezdi ne pokazuju kreaciju za druge na potrebnom nivou pa opet mora Markovic da vadi kestenje iz vatre kao prosle godine,opet umesto treceg pleja veterana igra prvog,opet cak i kada je povredjen trpi kritike....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

Fasciniran sam Lazarevićem, njegova odbrana je umetnost. On bi meni igrao 35 minuta po meču. Isforsirao bih ga max ove sezone i terao i u napadu da šutira makar bio na 15%. Deluje kao igrač koji može da dogura do 10ak ppg, jer je i u napadu disciplinovan i često na pravom mestu, ali nema ni rutine ni samopouzdanja i često ne realizuje neke situacije oko koša koje bi mogao. Jednostavno je u nogama jači od svih protivnika i to treba max eksploatisati. Ne znam što je juče Klajburn igrao 33, a Stefan 22 minuta. 

 

Nepismenost trenera.

 

3 hours ago, pavijan2 said:

jel trac ili istina da se Neda pojavljuje protiv Panatinaikosa?

 

Pojaviće se tu desno iza koša i davati jaku podršku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...