Jump to content

Da li volite klasiku?


Lobotomija

Recommended Posts

Civilization je serijal poteznih strateških kompjuterskih igara u kojima igrač ima cilj da na makro nivou vodi i izgradi civilizaciju, počinjući od male praistorijske naseobine, pa sve do bliske budućnosti. U soundtrack-ovima igara u serijalu često su se nalazila poznata klasična dela.

 

Ovaj izvod iz soundtrack-a poslednje igre u serijalu, Civilization VI (iz 2016. godine), sadrži dve originalne kompozicije, uvodnu temu i temu Skita, dok su ostale teme obrade poznatih numera, uglavnom tradicionalnih, iz "domena" određene civilizacije u igri. Tako je npr. grčka tema obrada Sikilovog epitafa, jedne od najstarijih zabeleženih melodija (pronađena na nadgrobnom spomeniku u Maloj Aziji), ruska tema je obrada Kaljinke (ne preterano maštovit izbor :classic_smile:), dok u arapskoj temi možete prepoznati melodiju jedne od "naših" tradicionalnih narodnih pesama.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

After-Glow

BY IVOR GURNEY

       
                           (To F. W. Harvey)

Out of the smoke and dust of the little room

With tea-talk loud and laughter of happy boys,

I passed into the dusk. Suddenly the noise

Ceased with a shock, left me alone in the gloom,

To wonder at the miracle hanging high

Tangled in twigs, the silver crescent clear.

Time passed from mind. Time died; and then we were

Once more at home together, you and I.

 

The elms with arms of love wrapped us in shade

Who watched the ecstatic west with one desire,

One soul uprapt; and still another fire

Consumed us, and our joy yet greater made:

That Bach should sing for us, mix us in one

The joy of firelight and the sunken sun.

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2024 at 10:52 AM, Smrtokapa said:

Civilization je serijal poteznih strateških kompjuterskih igara u kojima igrač ima cilj da na makro nivou vodi i izgradi civilizaciju, počinjući od male praistorijske naseobine, pa sve do bliske budućnosti. U soundtrack-ovima igara u serijalu često su se nalazila poznata klasična dela.

 

Ovaj izvod iz soundtrack-a poslednje igre u serijalu, Civilization VI (iz 2016. godine), sadrži dve originalne kompozicije, uvodnu temu i temu Skita, dok su ostale teme obrade poznatih numera, uglavnom tradicionalnih, iz "domena" određene civilizacije u igri. Tako je npr. grčka tema obrada Sikilovog epitafa, jedne od najstarijih zabeleženih melodija (pronađena na nadgrobnom spomeniku u Maloj Aziji), ruska tema je obrada Kaljinke (ne preterano maštovit izbor :classic_smile:), dok u arapskoj temi možete prepoznati melodiju jedne od "naših" tradicionalnih narodnih pesama.

 

 

Quote

@Manas-co8wl

1 month ago

Korea taking another step towards culture victory I see

 

😄 

 

Ne znam kako mi je promaklo ovo, sečem vene na Civ 6 otkako je izašla, pratim levo i desno... mogu samo reći da sam oduševljen. Dodao bih jedino da tokom same igre, kompozicije se menjaju i u zavisnosti od događaja kreću određeni delovi same kompozicije. Recimo kada se objavi rat, uglavnom ide onaj brži, dramatični deo. Postoje razlčite "teme" kompozicija.

 

Sulejman Veličanstveni je došao u jednom od DLC-eva, izaberem naravno njega odmah jer je delovao baš zanimljivo, ispostavi se da je jedan od najjačih domination lidera u igri, a u trenutku kada je počela Industrion Theme naježio sam se. Definitivno omiljena. Originalna stvar se zove Yelkenler Biçilecek.

 

Quote

Sails will be cut, sails will be sewn

The galleons will be towed from the mountains.

You are in the hand, you are in the tongue, you are in the heart, you are in the head

You are at the age when Fatih conquered Istanbul

Young man, the day you got the signal from your ancestor

You will walk, the nation will walk behind you

I bring you greetings from Ulubatlı Hasan.

You are in the head, you are in the tongue, you are in the heart, you are in the head

You are at the age when Fatih conquered Istanbul

 

Šteta što nema Mađarske, baš mi se svidela njihova folk numera Hej, Dunarol Fuj a Szel

 

Quote

Hey Johnny, Johnny,
Why haven’t you grown larger,
The wind is blowing from the Danube.
If you had grown larger
You could’ve been a soldier
The wind is blowing from the Danube.

 

Johhny = Jancsika.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...