Jump to content

Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine


...

Recommended Posts

2 minutes ago, DJORDJE said:

Imao je GOP mnogo konstruktivniji pristup tom problem dok nisu dobili sefa koji jednostavno u to ne veruje

 

Da li on u to ne veruje ili je pricao sa pametnim ljudima koji su mu objasnili da je to sve samo prevara veka …….. to cemo jednog dana saznati, a mozda i necemo. :s_d: Sto bi mi morali sve da znamo? Zar ne?

 

Ja samo cvrsto stojim na pozicijama da osobe sa problemima u mentalnom razvoju kao AOC meni nista ne mogu uvaliti, nikada ………… pre bih se obesio ……. I to je sve …….

 

Jer se sa njima zajebavaju cak i 8-godisnja deca :roflmao:…….. FREE @REALJAMESWOODS

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvini, ne mogu ja ovo da citam ni da se s tobom nadjebavam oko okazio-nakazio, svaki put. Ne mislim da je ona uopste bitna u ovoj prici, niti je narocito bitna u bilo kojoj prici ali ti vise ne znas napisati post da nju nekako ne pomenes.

 

Tvoji postovi nisu ni smijesni, ni zabavni, niti zanimljivi. Uvijek jedno te isto bez obzira na topik. Stvarno si smorio do te mjere da ja samo scrollam preko tvojih postova jer se tacno zna sta tu pise i nema potrebe gubiti vrijeme. 

 

Tako da... sasvim si u pravu. Okazio-nakazio, konobarica, 'ta ce ona glupaca. Trunp je car, kara libtarde i jos ce 4 godine i tako dalje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Da li on u to ne veruje ili je pricao sa pametnim ljudima koji su mu objasnili da je to sve samo prevara veka …….. to cemo jednog dana saznati, a mozda i necemo. :s_d: Sto bi mi morali sve da znamo? Zar ne?

 

Ja samo cvrsto stojim na pozicijama da osobe sa problemima u mentalnom razvoju kao AOC meni nista ne mogu uvaliti, nikada ………… pre bih se obesio ……. I to je sve …….

 

Jer se sa njima zajebavaju cak i 8-godisnja deca :roflmao:…….. FREE @REALJAMESWOODS

 

 

 

I sa mnogo većim  velikanima i ličnostima su pravili šale. Ovo je simpatično i ni na koji način ne degradira gospođicu Kortez.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

...

 

Normalno da podrzavam stav DWS (nadam se da mu necu nastetiti!), a svako levicarnje mi je totalno degute.

 

Interesantno da je 'nas svet' sklon 'levacini', ali onoj najprizemnijoj, emotivnoj:

>> ... Sympathetic resonance or sympathetic vibration is a harmonic phenomenon wherein a formerly passive string or vibratory body responds to external vibrations to which it has a harmonic likeness. ... The principle of sympathetic resonance has been applied in musical instruments from many cultures and times ... <<

neko, tamo, in nekih razloga okinuo neku zicu - on odmah djipa.

To je nesposobnost razdvajanja cinjenica od emotivnog odziva.

 

Kao neko ko je prosao kroz skolski dril eseseserije, amem da tvrdim, sa apsolutnom sigurnoscu da je blebetanje Sandersa - na nivou uce iz osnovne skole. To je skaredno. Takvi likovi su mi bili izuzetno smorni, navalantni i bezobrazni. Da i ne govorim da su propovedali cist idiJotizam. To samo moze da prodje kod onih koji nikada nisu ziveli u takvim sistemu, ili su njegove nesvesne zrtve, a u svakom slucaju neuki, bez zelje za sirom spoznajom.

 

Sto se tice 'klimatskih promjena' - pa, normalno je da se klima ciklicno menja, samo kakve veze ja imam na klimu i kako covek uopste moze da bude neki faktor. Ta 'antropogena' drljavina - to je proizvod ostrascenog, oholog protestantskog uma, ideoloske bljezgarije da je 'covek u centru svega', o potrebi kajanja i iskupljenja ... pa onda ide ona crkvena kesa od vernika do vernika za priloge u borbi protiv klimatske kataklizme. Ta 'teorija kataklizme' je jedna poveca glupost, no dobro, ljudi su verovali i u vece budalastine.

 

Svi ti katastroficarski scenariji, su pre svega laz, obmana neukih, i imaju cilj da izmame / otmu novac u obliku neke 'pokore za ljudske grehove'. Pri cemu su najglasniji protagonisti birokratske lopine, a po nerazvijemim zemljama - zicarosi tudjih para i uterivaci kompleksa 'istorijske krivice' za ovo-ono i svasta nesto. 

 

Likovi sa leftistickih unija to rade promovisuci ideologiju - u svemu ostalom oko 'kapitalizma' su pukli, pa bi sada da menjaju kulturu / identitete i ostalo, da se revansiraju za istorijsku propast njihove levacke bolescine.

 

birokratske svinje_m.jpg

 

Stalno se drobi kako je odrzana 'kos jedna konferencija' sa znacajnim kominikeom / zakljuccima ... i nista!

Buć!

 

Normalno, kad na konferenciju nije dosao glavni: g-n Sunce.

A nikada nece ni doci, jer on dolazi bez poziva i stalno je tu, mada se cesto kurobeca, pa ume i da iznenadi.

 

Normalno, neko ko je navikao da vodi biznis pregovore (DT) nema sta da trazi u zblanutoj sekciji mladih prirodnjaka. Tako mladi, a vec toliko lazljivi & alavi.

:wicked:

Nema nista od toga.

 

A sto se tice ljudskog doprinosa covekovoj okolini - pa tu ima ihahaj koliko mesta za rad. 

Pazljivo odlaganje djubreta, posumljavanje, licni rad i doprinos - makar neko uzeo metlu i prosetao oko ulaza / kroz dvoriste. Ima na Net-u primera da su pojedinci, uz pomoc drugih entuzijasta zasadili citave sume i promenili krajolik.

 

Mislim citave sume, a ne da ceprkaju po psecim brabonjcima u saksijama.

I ne citiraju leftisticke bljuvotine za 1£

:puke: 

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Honey Badger said:

Izvini, ne mogu ja ovo da citam ni da se s tobom nadjebavam oko okazio-nakazio, svaki put. Ne mislim da je ona uopste bitna u ovoj prici, niti je narocito bitna u bilo kojoj prici ali ti vise ne znas napisati post da nju nekako ne pomenes.

 

Tvoji postovi nisu ni smijesni, ni zabavni, niti zanimljivi. Uvijek jedno te isto bez obzira na topik. Stvarno si smorio do te mjere da ja samo scrollam preko tvojih postova jer se tacno zna sta tu pise i nema potrebe gubiti vrijeme. 

 

Tako da... sasvim si u pravu. Okazio-nakazio, konobarica, 'ta ce ona glupaca. Trunp je car, kara libtarde i jos ce 4 godine i tako dalje. 

 

Nisam imao vremena za opsirniji odgovor, a nemam ni sad …….. :classic_biggrin: ti si batke pomesao tuzlansko bratstvo&jedinstvo sa zapadnim svetom, sto je vrlo veliki zayeb, ali nije moj problem. Nekako se tebi pricinilo da je EU nastavak SFRJ, sto ne moze biti pogresnije, a  ako i jeste - zavrsice isto kao i pokojna …. od Vardara pa do Triglava.

 

Mnogo brines za Englesku …….. ona prezive sve ove vekove kao Imperija, a ne treba puno da se shvati da je to i danas ….. u senci glavne. No, mnogima se prividjala njena propast ……. pa su propali. :s_d:

 

AOC uopste nije bitna, ali ti to ne mozes da shvatis ……. bitni su oni koji su je izabrali na audiciji medju 10 hiljada kandidata da ih, retardirana kakva jeste - predstavlja …… jer se oni i obracaju manje inteligentnim a emotivnim, to im je ciljna grupa.

 

Tvoje misljenje o mojim postovima je potpuno nebitno, ja i ne pisem da se "svidim", inace bih pisao gluposti.

 

Sto se posumljavanja tice ……… to sasvim dovoljno govori o shizofreniji globalnih lozaca ……. posle 20 godina su se setili, kada su videli da raja odbija povratak u pecine …… zamisli ……. genijalno ……. da pošume ……. :roflmao:…… pijačno resenje ….. to bi im svaki seljak na pijaci rekao, sta ce im instituti i "naucnici"?

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2019 at 8:36 PM, yossarian said:

 Izluđuje me kada se briga o ekologiji svstava pod "komunizam", "leftisitičarenje", "levatorstvo" ili koji je već izraz popularan na forumu.

 

 


Hajde da zamislimo mali misaoni eksperiment.
 
Eto, lik, kapitalista, ima svoju privatnu termocentralu na ugalj.


Sloboda, niko ga ništa ne pita, njegova termocentrala izbacuje tone sumpora, teških metala, otrovnih materija, sve otpadne vode izbacuje u reku.

 

 

Ja sam njegov komšija, a kapitalista sam, kao i on.

Imam veliku površinu voćnjaka, fabriku nameštja i ICT firmu odmah pored njegove fabrike.

 

 

Problem: svoje voće nigde ne mogu da prodam, jer je puno sumpora i teških metala.

Problem: moji radnici u fabrici nameštaja i ICT likovi svaki čas padaju u nesvest na poslu, otrovani gasovima iz komšijine termoelektrane.

 

Ne mogu da planiram.

Iskusan radnik mi ostvaruje veliki profit, a kada tražim zamenu, toj zameni treba bar mesec-dva da ostvari isti učinak kao onaj iskusni predhodnik (koga nemam jer je na bolovanju, komšija vlasnik termoelektrane je tog iskusnog otrovao).

 

 

I sad, ako tražim od pravosuđa da zagađivača kazni i nametne mu stroge ekološke kriterijume - postao sam "komunjara", "levator", "leftistitčar"?

 

Nisi. Ovo sto predlazes, da pravosudje treba da zastiti tvoje privatno vlasnistvo, jeste stara dobra ideja neprikosnovenosti privatne svojine - sto je centralna ideja u samom srcu kapitalizma - i zbog toga te sigurno niko ne bi optuzio da si "levator". Medjutim, ja nisam nikad cuo da se levica za takvo nesto zalaze, nego, kao i obicno, za centralizaciju ekonomskog odlucivanja, u ruke politickih elita (komesara) a iz ruku obicnog coveka, sto se vidi i iz tvog narednog pasusa, kada si nabrojao koje su zaista to ekoloske politke:

 

On 6/15/2019 at 8:36 PM, yossarian said:

 SuIer-ultra-mega kapitalistička Kalifornija ima najstrože ekološke zakone na planeti. A nije diktatura, već njeni građani, u najdemokratskijoj sredini, sebi biraju onu vlast, koja se obavezala da ispuni njihove najvažnije zahteve. 

 

U koje spadaju i ekološka strogost, subvencije za električne automobile, finansijska stimulacija vtroparkova, kaznene dažbine za termoerlektrane, dizel i benzinske automobile, itd.

 

Samo uniformne zabrane, "strogost", regulacije, subvencije za bogate i uticajne, nigde nema ideje sudske zastite za obicnog coveka i za njegovo vlasnistvo i za njegov biznis koji neko zagadjuje?

 

U istoriji Sjedinjenih drzava je zaista i postojao period, nakon industrijske revolucije i dobrim delom 19. veka, kada su ovakvi sporovi rutinski resavani* u korist ostecene strane (cak i za zagadjivanje vazduha), sve dok sudovi nisu odlucili da, pod pritiskom politike (citaj specijalnih interesa) olabave pojam privatne svojine i njene zastite u ime onoga sto se TADA smatralo progresivnvom dogmom i "opstim dobrom" koje ima prvenstvo nad privatnom svojinom i individualnim pravima - u ime ekonomskog rasta (o tome se moze citti u Morton J. Horwitz, The Transformation of American Law, 1780–1860). Evo samo jedne ilustracije ovoga:


Citat iz parnice Antonik v. Chamberlain u Ohaju, gde su stanovnici mesta Akron tuzili vlasnika privatnog aerodroma zbog buke:

Quote

In our business of judging in this case, while sitting as a court of equity, we must not only weigh the conflict of interests between the airport owner and the nearby landowners, but we must further recognize the public policy of the generation in which we live. We must recognize that the establishment of an airport … is of great concern to the public, and if such an airport is abated, or its establishment prevented, the consequences will be not only a serious injury to the owner of the port property but may be a serious loss of a valuable asset to the entire community.

- Milton Katz, The function of tort liability in technology assessment 

 

Posledica ovakve pravne politike je upravo da podstice prljavi industruju na stetu ciste. Neko je mogao da ima ultra-cisu tehnologiju koja je samo neznatno skuplja od prljave - uz ovakvu pravnu politiku on bi na trzistu izgubio od kompeticije koja nema nikakve sankcije zbog toga sto ljudima prlja vazduh i zagadjuje zemlju - pa zasto bi onda bilo ko ulagao u cistu tehnologiju?


* btw, kako je pokazao ekonomski nobelovac Ronald Koas, ovakvi slucajevi - kao ovaj gde ti tuzis komsiju da ti zagadjuje i poskupljuje proizvodnju - bi se uvek zavrsavali na najbolji benefit drustva, cak i nezavisno od toga kako sud presudi. Recimo komsija A sa svojim biznisom ima veci profit (recimo 100 zlatnika) od komsije B sa svojim (on ima recimo 50 zlatnika). Ocigledno je biznis A korisniji za drustvo od biznisa B. Ako sud presudi u korist A on ce svakako opstati i nastaviti da radi, ali ako presudi u korist biznisa B, oni imaju ovaj prozor od 50 zlatnika razlike da se dogovore, recimo da biznis A isplati biznisu B 75 zlatnika i da nastavi da posluje, na zadovojstvo svih zainteresovanih strana (strane A, strane B i kupaca)

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ja licno nisam "ekoloski svestan", probudjen, pobudjen ni prosvetljen, nisam invajronmentalista. Cak i vise, mislim da je to jedna smesa magijskog misljenja, sujeverja i rutala, a buduci je postala drzavana religija sa tendencijom da bude veponizavana za ciljeve totalitarnih ideoloskih pokreta, tvrdim da je to verovatno najopasnija religija danasnjice.

 

Da li je dobro da imamo cist vazdu, cistu vodu, cistu okolinu, nezagadjenu i netaknutu prirodu, manji uticaj na planetu, manju emisiju ugljendioksida veci biodiverzitet itd. Pa jeste, samo iracionalan covek moze tvrditi suprotno. Ali ima i drugih dobrih stvari, npr, pun stomak, topla decja soba, brz transport do bolnice, vise slobodnog vremena, vise stambenog (ili parking) prostora...samo je problem sto su ove razne dobre stvari cesto u koliziji, resursi su ograniceni, magija jos uvek ne postoji nego svaka stvar dolazi naustrb neke druge stvari...

 

...sada se, ocigledno, postavlja pitanje: sta je bolje od toga? 2 jedinice struje + 2 jedinice zagadjenja ili 4 jedinice struje + 4 jedinice zagadjenja? Pa, ja to ne mogu da znam*** - ja mogu samo da znam sta je bolje ZA MENE u nekom odredjenom trenutku, ali dopustam da drugi ljudi imaju drugacije preferecije od mene i ne mislim da su zbog toga ni bolji ni gori od mene, prosto su drugaciji i to je u redu, to je zivot u civilizaciji. Problem sa eko-religijom je u tome sto oni ne dopustaju drugacije preferencije, smatraju ih pogresnim i nemoralnim (smrtnim grehom?), te pokusavaju da od drzave naprave eko-teokratiju gde ce ovake preferencijalne devijacije od jednog Ucenja biti kaznjive zakonom. Na kraju krajeva, nama (koji imamo srecu da zivimo u sferi zapadne slobode) vise u skolama ne ispiraju mozgove tradicionalnom nego ekoloskom religijom, vlade nam ne salju Biblije niti Kurane nego korpe za reciklazu.

 

*** premda, tacno je, ne mogu znati sta bilo koji konkretan covek preferira, statistika jasno ukazuje da bogatiji ljudi imaju vise ekoloske zahteve, tj. da bogatiji ljudi daju veci primat ekoloskim pitanjima nego siromasniji - sto je sasvim razumljivo i jasno. Iz ovoga se mogu izvuci 2 zakljucka: 1) da je put do unapredjenja ekologije zapravo ekonomski rast; 2) Da strogi ekoloski propisi (tj zakonski, prisilan izbor jednih preferencija nad drugim) pogadjaju siromasne ljude (a na globalnom nivou siromasna drustva) - cije preferencije i brige najscesce nisu ekoloske prirode - dakle ljude bez velikog politickog uticaja koji su uvek na nisanu levice i levicarske demagogije. Kada se na ovo doda ogromna mogucnost za diktaturu i totalitarizam za koju ekoloska ideologija otvara vrata na najsirem globalnom nivou, velika sansa za otimanje resursa, sredstava i moci iz ruku obicnih ljudi u korist politickih namestenika i vodja, zaista ne cudi sto je politicki kontigent koji je 20. veku podrzavao najgrozomoenije i najnehumanije ideologije u ljudskoj istoriji danas priglio invajronmentalisticku ideologiju kao svoju novu najbolju sansu. Sto mora momentalno da izazove makar podizanje obrva...

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 3:17 PM, Denis Jasharevic said:

ti si batke pomesao tuzlansko bratstvo&jedinstvo sa zapadnim svetom, sto je vrlo veliki zayeb, ali nije moj problem. Nekako se tebi pricinilo da je EU nastavak SFRJ, sto ne moze biti pogresnije, a  ako i jeste - zavrsice isto kao i pokojna …. od Vardara pa do Triglava.

 

Mnogo brines za Englesku …….. ona prezive sve ove vekove kao Imperija, a ne treba puno da se shvati da je to i danas ….. u senci glavne. No, mnogima se prividjala njena propast ……. pa su propali. :s_d:

 

Ova ucitavanja i slicne gluposti cu poceti da prijavljujem pa neka se moderacija bavi ali vise necu tolerisati. Prosli puta si mi ucitavao nekakav komunizam, sta li.

 

Ne moram ja da dobijam ova sranja svaki put kada se ti napusis ili napijes.

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Honey Badger said:

 

Ova ucitavanja i slicne gluposti cu poceti da prijavljujem pa neka se moderacija bavi ali vise necu tolerisati. Prosli puta si mi ucitavao nekakav komunizam, sta li.

 

Ako je i od tebe, dosta je.

 

 

 

Nema tu nikakvog ucitavanja. Napisao si, mrzi me da trazim, ali ako insistiras naci cu, da ako Engleska izadje iz EU, sto je ocigledno zelja vecine njenih gradjana - parafraziram ... nastace beda, glad, haos …….. u tom stilu.

 

Sigurno da ce posledica biti, na obe strane naravno, ali je predeskazanje blago receno dramaticno/ panicno …….. nece …… prosli su oni vec kroz svasta i Evropa i UK. Kako se to uopste moze porediti sa ratovima??? ybt, pa nisu rodjeni u toj Uniji, ziveli su i pre nje, a zivece i posle nje, moguce cak i bolje. Kao nekad :classic_biggrin:.

 

A ovo oko SFRJ i EU i da ja smatram da si ti to malo previse mastovito identifikovao ……. pa to je moje misljenje, a misljenje se jos uvek na forumu ne sankcionise. 

 

Tvoje misljenje je da moji postovi nisu ni smijesni, ni zabavni, niti zanimljivi ……… pa ne razumem, sta ja tebe treba da prijavim zbog toga???

 

Zasto bih to uradio???       Pa to je samo tvoje misljenje?    Nije mi drago zbog toga, niti je lepo to cuti, ali daleko da sam zabrinut, dapace ……… mozda je vreme da se razidjemo :s_d:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nema tu nikakvog ucitavanja. Napisao si, mrzi me da trazim, ali ako insistiras naci cu, da ako Engleska izadje iz EU, sto je ocigledno zelja vecine njenih gradjana - parafraziram ... nastace beda, glad, haos …….. u tom stilu.

 

Sigurno da ce posledica biti, na obe strane naravno, ali je predeskazanje blago receno dramaticno/ panicno …….. nece …… prosli su oni vec kroz svasta i Evropa i UK. Kako se to uopste moze porediti sa ratovima??? ybt, pa nisu rodjeni u toj Uniji, ziveli su i pre nje, a zivece i posle nje, moguce cak i bolje. Kao nekad :classic_biggrin:.

 

A ovo oko SFRJ i EU i da ja smatram da si ti to malo previse mastovito identifikovao ……. pa to je moje misljenje, a misljenje se jos uvek na forumu ne sankcionise. 

 

Tvoje misljenje je da moji postovi nisu ni smijesni, ni zabavni, niti zanimljivi ……… pa ne razumem, sta ja tebe treba da prijavim zbog toga???

 

Zasto bih to uradio???       Pa to je samo tvoje misljenje?    Nije mi drago zbog toga, niti je lepo to cuti, ali daleko da sam zabrinut, dapace ……… mozda je vreme da se razidjemo :s_d:

 

Auu jbt beda, glad, haos... 😂

 

Gde ti ode, ti od svake i svacije recenice odes u krajnost i da, ucitavas svima koji ne pisu isto sto i ti i ne zastupaju tvoju socijalno - politicku tezu. I sve bi to bilo koliko toliko uredu da nisi u tom kapitalizmu 24/7 na forumu i odgovaras na svaki post i to agresivno do boga miloga, sa sve tonom nekih debilnih smajlija koji valjda treba da pokazu kako se ti fantasticno zabavljas 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Auu jbt beda, glad, haos... 😂

 

Gde ti ode, ti od svake i svacije recenice odes u krajnost i da, ucitavas svima koji ne pisu isto sto i ti i ne zastupaju tvoju socijalno - politicku tezu. I sve bi to bilo koliko toliko uredu da nisi u tom kapitalizmu 24/7 na forumu i odgovaras na svaki post i to agresivno do boga miloga, sa sve tonom nekih debilnih smajlija koji valjda treba da pokazu kako se ti fantasticno zabavljas 

 

 

Ne znam zasto si mi uvek tu negde na grbaci i kakve veze ti imas sa nasim nesporazumima? 

 

Da, pominjao je haos, pominjao je cak i krvoprolice, odnosno da se nada da zbog Brexita nece biti krvoprolica :classic_unsure: ….. to se moze proveriti ….. i napisao je da ce Engleska za 5 godina biti na nivou Moldavije, znaci najsiromasnije zemlje Evrope. Sinonim za glad u Evropi danas, ako je susa ili poplava onda su gladni. Znaci nema nikakvog preterivanja i "odlazenja u krajnost"..

 

Ja sam napisao da je to preterivanje i zbog toga sam napravio paralelu sa SFRJ, odnosno da ne smatram da ta paralela moze da se povuce, jer Engleska nije SFRJ, niti je EU SFRJ, mada sve vise lici :classic_biggrin: Mislim, mogu da ga razumem, jednom kada iskusis nesto slicno, onda verovatno malo drugacije gledas na te stvari, ali ne mislim da ce Engleska imati bosanski scenario.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ja se slazem sa DWSom oko leftistickog Brexit loodila u UK, kao i elementarno totalitaristicke politike EU koja posto-poto zeli da spreci UK da napusti putujuci vasar koji propada, cime bi se lisila veoma masnog parceta kolaca.

 

Drugo pitanje je tzv. 'otopljavanje' koje se dovodi u vezu sa nebuloznim tvrdnjama i histericnim katastroficarstvom - i neodgovornih naucnika koji zicaju pare, i morona-debila 'zastitara' koji zele da uspostave novu religiju, i politicara, birokratije i medija koji jasu na tom talasu, mastajuci o sisanju ovaca i trpanju para u dzep.

 

Nikada oni nece moci da se dogovore sa f'n' Bitch Mother Nature, jer ta kreatura nikome nikada ne odgovara.

To je dansanje pred totemom, shamansko zavijanje i prizivanje nepostojecih duhova.

Tako se ponasaju bolesnici i idiJoti.

 

No, prema takvima treba ispoljiti samilost, leciti prolupale nesretnike. Ne treba im davati mogucnost da laprdaju u javnosti. Simptomi kod raznoraznih debilnih svedjanki, zombiranih likova & likinja koji se lancima kace o drvece, urlaju pred restoranima, razni sektasi i sociopate, koji propovedaju neku 'anastasiju - zvonece kedrove' ('misionarsko-apologetski' projekat neke ruske novinarske lopine - ima ih i kod nas), pa oni sto bi da zive na hektaru zemlje radom svojih ruku - pomrli bi od gladi ekspresno! - su, nazalost, otpaci / talog drustva puni raznoraznih syndroma, jednostavno - elementarna mentalna bolescina.

 

Na takve se kace i ovi ljubitelji senzacija, grantova, sujetni i neodgovorni manipulatori.

Pisao neki lik - uradio sam istrazivanje oko veverica - niko ne daje pare za nastavak istrazivanja.

Pa prepisem istrazivanje i dodam 'klimatske promene', ... 'eble vas one! 

Pare odmah stignu.   

 

 

...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

Smaras batke sve redom :cigar:

 

Ne smaram. Odgovorio sam jednom njemu, jer mi se obratio.

 

Onda sam odgovorio njoj jer me zajahala po obicaju. I sada tebi jer me stalkujes. To ne moze biti nikako smaranje, to je odgovaranje na direktna obracanja ucesnika foruma.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne smaram. Odgovorio sam jednom njemu, jer mi se obratio.

 

Onda sam odgovorio njoj jer me zajahala po obicaju. I sada tebi jer me stalkujes. To ne moze biti nikako smaranje, to je odgovaranje na direktna obracanja ucesnika foruma.

 

Vrati se na US temu, ide post pa tri tvoja, pa dva necija pa dva tvoja, pa jedan, pa opet dva tvoja... i jos par tema, a u njima sve isto, komunisti, libtardi (da bi juce rekao da su liberali ustvari ok, nego levi ne valjaju i to sve instant nauka od konervativca komentatora :D), Hussein, Hilari, Nakazio, ONI tamo neki iz Srbije su svi debili, nesposobnjakovici, glupaci... (posto ti verovatno potices sa francuskog dvora) i onda to petstotina puta u krug na svaki taj post. Ajd se majketi unormali malo, i spusti taj gard, Tramp ce pobediti ako budu glasali za njega, ako ne, docice neko drugi, svi cemo preziveti i jedno i drugo. Nista ne zavisi od nas sa foruma. 

 

edit: valjda smemo da nam se nesto ne svidja, sto se tebi svidja ili moramo po tempu koji ti diktiras ako ne zelimo da se etiketiramo medjusobno?

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Vrati se na US temu, ide post pa tri tvoja, pa dva necija pa dva tvoja, pa jedan, pa opet dva tvoja... i jos par tema, a u njima sve isto, komunisti, libtardi (da bi juce rekao da su liberali ustvari ok, nego levi ne valjaju i to sve instant nauka od konervativca komentatora :D), Hussein, Hilari, Nakazio, ONI tamo neki iz Srbije su svi debili, nesposobnjakovici, glupaci... (posto ti verovatno potices sa francuskog dvora) i onda to petstotina puta u krug na svaki taj post. Ajd se majketi unormali malo, i spusti taj gard, Tramp ce pobediti ako budu glasali za njega, ako ne, docice neko drugi, svi cemo preziveti i jedno i drugo. Nista ne zavisi od nas sa foruma. 
 
edit: valjda smemo da nam se nesto ne svidja, sto se tebi svidja ili moramo po tempu koji ti diktiras ako ne zelimo da se etiketiramo medjusobno?
Mislim da na 4umu nije prikladno kopati po ličnom životu, čak i ako je to zasnovano na zanimljivim hipotezama. Činjenica je da bar 50% vodi poreklo od Džingis Khana.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Mislim da na 4umu nije prikladno kopati po ličnom životu, čak i ako je to zasnovano na zanimljivim hipotezama. Činjenica je da bar 50% vodi poreklo od Džingis Khana.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Podatak ko je na forumu trenutno nije ni blizu deo nekog privatnog zivota, nego podatak vidljiv svima koji se na forum uloguju ili ne. 

 

 

A poreklo... pa ne znam, kazi to onima sto na srpskim temama se obracaju snishodljivo govoreci im da su srbende, gedzovani, balkancerosi... 

 

Jbg cackate, a kada vam se kaze istom merom, onda je cmzdr, licni zivot, ijao, uzas, blam.... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Podatak ko je na forumu trenutno nije ni blizu deo nekog privatnog zivota, nego podatak vidljiv svima koji se na forum uloguju ili ne. 
 
 
A poreklo... pa ne znam, kazi to onima sto na srpskim temama se obracaju snishodljivo govoreci im da su srbende, gedzovani, balkancerosi... 
 
Jbg cackate, a kada vam se kaze istom merom, onda je cmzdr, licni zivot, ijao, uzas, blam.... 
Ko je sad ovde pozivao kao argument DJevo plemstvo i pripadnost okruglom stolu. Ako se na to poziva, onda je veoma važno ukazati dužno poštovanje rjednom vitezu.
Mislim da sam i u prvom postu bio jasan, ali sam zaboravio kome pišem.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ko je sad ovde pozivao kao argument DJevo plemstvo i pripadnost okruglom stolu. Ako se na to poziva, onda je veoma važno ukazati dužno poštovanje rjednom vitezu.
Mislim da sam i u prvom postu bio jasan, ali sam zaboravio kome pišem.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Mrde, rado bih se pozvala na neku stilsku figuru, ali to bi znacilo da pre toga vladamo osnovnim jezikom, sto ovde nije slucaj. 

 

Ne mogu ti objasnjavati nasiroko, ne interesuje me ko je, sta je, ni odakle je, vidim kako se ponasa i sta pise, nema veze sa licnim zivotima. Los vam je argument. Da sam htela licni pisala bi o Torontu, deci, zeni, babi, dedi, skoli... ili kolima sto je on sam pisao. 

 

Ti u sustini nisi los, ali zelis da budes u bully drustvu pa pises gluposti u zelji da bar budes advokat... 

 

Posto znam da ovo kraja nema, obrnuces jos jedan krug, ajd se malo vratimo temi:

 

I sta kaze Tramp, nema globalnog zagrevanja, sve su to gluposti, okeani nikad cistiji... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Vrati se na US temu, ide post pa tri tvoja, pa dva necija pa dva tvoja, pa jedan, pa opet dva tvoja... i jos par tema, a u njima sve isto, komunisti, libtardi (da bi juce rekao da su liberali ustvari ok, nego levi ne valjaju i to sve instant nauka od konervativca komentatora :D), Hussein, Hilari, Nakazio, ONI tamo neki iz Srbije su svi debili, nesposobnjakovici, glupaci... (posto ti verovatno potices sa francuskog dvora) i onda to petstotina puta u krug na svaki taj post. Ajd se majketi unormali malo, i spusti taj gard, Tramp ce pobediti ako budu glasali za njega, ako ne, docice neko drugi, svi cemo preziveti i jedno i drugo. Nista ne zavisi od nas sa foruma. 

 

edit: valjda smemo da nam se nesto ne svidja, sto se tebi svidja ili moramo po tempu koji ti diktiras ako ne zelimo da se etiketiramo medjusobno?

 

1. Nisam znao da je ogranicen broj postova po forumasu, a jos manje sam mogao da pretpostavim da si ti sekretarica Foruma koja postove prebrojava, pa ako sam nesto skrivio ….. kaznjavajte.

 

2. Ja nisam juce rekao da su Liberali dobri, to sam govorio 50+ godina, samo ti ne mozes da pratis i shvatis procitano, nisi sposobna, pa onda tumacis procitano u granicama svojih skromnih mogucnosti.

 

3. "ONI tamo neki iz Srbije su svi debili, nesposobnjakovici, glupaci" …..kazes ti. Ne znam ja nista o tome, vec dugo ne ucestvujem u politickom delu foruma koji se bavi Srbijom. Ja vece mrzitelje sopstvenog naroda nisam nikada video do tamo :classic_biggrin: …… ja svoj srpski narod nikada nisam toliko mrzeo. Tacno je da nisam nikada ni imao neko visoko misljenje o njemu. Ali ova danasnja opozicija I ono sto se tamo moze procitati ……. to prevazilazi sve moje kritike, mislim da se radi o auto-sozivinizmu, nekada mi taj pojam nije bio jasan, a sada shvatam na sta se odnosi. :s_d:

 

4, Trump ce pobediti ako Amerikanci budu glasali za njega. Apsolutno se ovde slazemo. Pa ja to i govorim 2,5 godine. Uospte nema razloga da neko bude poremecen zbog toga. Ljudi zaboravljaju da imaju decu, roditelje, zivot, prijatelje, poslove i sve su odbacili da bi se posvetili borbi protiv njega ….. a nikada nisu bili u Americi, ma ni blizu Amerike. Realno, njima je sada bolje, bar znaju da ih nece niko bombardovati. :classic_biggrin:

 

Mislim da nema nikakve potrebe da nastavljamo sa ovim. Pozdrav. Tema je globalno lozenje.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

 

Mrde, rado bih se pozvala na neku stilsku figuru, ali to bi znacilo da pre toga vladamo osnovnim jezikom, sto ovde nije slucaj. 

 

Ne mogu ti objasnjavati nasiroko, ne interesuje me ko je, sta je, ni odakle je, vidim kako se ponasa i sta pise, nema veze sa licnim zivotima. Los vam je argument. Da sam htela licni pisala bi o Torontu, deci, zeni, babi, dedi, skoli... ili kolima sto je on sam pisao. 

 

Ti u sustini nisi los, ali zelis da budes u bully drustvu pa pises gluposti u zelji da bar budes advokat... 

 

Posto znam da ovo kraja nema, obrnuces jos jedan krug, ajd se malo vratimo temi:

 

I sta kaze Tramp, nema globalnog zagrevanja, sve su to gluposti, okeani nikad cistiji... 

 

 

Mrde, rado bih se pozvala na neku stilsku figuru, ali to bi znacilo da pre toga vladamo osnovnim jezikom, sto ovde nije slucaj. 

 

Ne mogu ti objasnjavati nasiroko, ne interesuje me ko je, sta je, ni odakle je, vidim kako se ponasa i sta pise, nema veze sa licnim zivotima. Los vam je argument. Da sam htela licni pisala bi o Torontu, deci, zeni, babi, dedi, skoli... ili kolima sto je on sam pisao. 

 

Ti u sustini nisi los, ali zelis da budes u bully drustvu pa pises gluposti u zelji da bar budes advokat... 

 

Posto znam da ovo kraja nema, obrnuces jos jedan krug, ajd se malo vratimo temi:

 

I sta kaze Tramp, nema globalnog zagrevanja, sve su to gluposti, okeani nikad cistiji... 

 

Čuj loš, koji je onda tvoj cilj pisanja gluposti? Šta ti želiš, ako ja želim bully društvo? Da probaš ti s'kontrolom razuma, za jezik ćemo lako. DT ništa ne kaže, on je svoje rekao! Global warming doesn't exist! Ja stvarno ne vidim ovde da nešto nedostaje. Ako postoje neke jezičke začkoljice ti ćeš nam ukazati.

Hvala za strpljenje.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 2:35 PM, McLeod said:

Yoss, raspravljalo se i o mikrotalasnoj, pricalo se da ako muskarac stavi laptop u krilo na 15 minuta da moze da se pozdravi sa sposobnoscu reprodukcije. To su sve potpune gluposti.

Sto se racunara tj laptopa tice...nije bilo govora o nikakvom zracenju nego povisenoj temperaturi koju su stariji racunari prilicno porizvodili i koja negativno utice na pokretljivost spermatozoida (sto je i tacno). Sem temperature...ostalo su bila naglabanja "internet ljekara" edukovanih na yt.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrecktangle said:

Sto se racunara tj laptopa tice...nije bilo govora o nikakvom zracenju nego povisenoj temperaturi koju su stariji racunari prilicno porizvodili i koja negativno utice na pokretljivost spermatozoida (sto je i tacno). Sem temperature...ostalo su bila naglabanja "internet ljekara" edukovanih na yt.

 

Poznato je da odzacari profesionalno oboljevaju od kancera testisa, recimo, hemijski, ne temperaturno …… kolika je ta temperature laptopa i da li moze uticati na reproduktivnu sposobnost taman i da je pozicija laptopa direktno na njima je vrlo diskutabilno, pre ce biti novinska senzacija ili za potrebe "doktorske disertacije". Meni cak i tesne farmerke imaju vise smisla, mada ne mnogo.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Klimatske promjene, zagađenje i uništavanje životne sredine

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...