Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

23 minutes ago, McLeod said:

Ako nastavi ovim tempom, sto je verovatno nemoguce, on daje 100+ golova do kraja sezone. Za 80 mu treba 1.5 gol po mecu do kraja, mozda i manje. Sto je, kako stoje stvari, decja igra.

 

Uz uslov da Siti ode do kraja u LS i da ne propusta puno meceva u kupu, sto je takodje vrlo verovatno.

Za tih 80 bi morao igrati u svakom takmicenju i da City stigne do kraja a on da zadrzi ovakvu efikasnost.

Realnije je da da oko 60 golova

Link to comment
Share on other sites

Vodimo glupu diskusiju, ali izracunaj sa ovom efikasnoscu koliko daje do kraja sezone ako igra sve. Hint - broj ide preko 100.

 

Za 80 mu je dovoljno da igra polufinala i finala kupova (ako Siti stigne dotle, sto se obicno i desava), da dodju do polufinala, mozda i cetvrtfinala LS (sto bi trebalo da bude no brainer) i da mu prosek bude i nizi od 1.5 golova do kraja, posto treba da ih da "samo" jos 61.

 

za +41 treba mu prosek manji od gola po mecu.

 

Sa trenutnim prosekom daje izmedju 83 i 89 golova u sezoni (zavisno od broja meceva, pod uslovom da ne preskace utakmice u ligi i zavrsnice kupova), ako bi igrao sve (sto nece, ali cisto reda radi) sa ovim prosekom iz sezone do sada prelazi 100 golova, a ukoliko bi odrzao prosek iz poslednjih 8 meceva, prelazi 120 golova ove sezone.

 

Znaci jos jednom, ne kazem da ce odrzati ovaj prosek jer je to nerealno, ali s obzirom na broj meceva koji je ostao do kraja sezone, jedan potpuno prosecan prosek golova koji je u prethodnih 10-ak godina imalo 20+ ljudi do kraja sezone ga vodi na preko 60 (ukljucujuci i njega samog, i to ne jednom). Odnosno, preko 60, ako se ne povredi, je maltene macji kasalj, 70 je realno, 80 je vrlo dostizno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Kao i kod svakog fudbalera tako ce i kod njega naici period lose forme kad nece davati golove u svakom mecu, posebno ne 3 komada tako da se to sve balansira tokom sezone. Uostalom kao sto i sam kazes, Pep ce ga odmarati u nekim utakmicama jer mu je potreban u nokaut fazi LS. Zbog toga je doveden, da ih pogura do usatog. 

Link to comment
Share on other sites

I sa svim tim odmaranjima i mogucim padovima forme, 60 golova je boza. Nije prosla ni cetvrtina sezone, on je dao 19. Neka ovo bude ubedljivo najbolja cetvrtina, ako daje za 50% manje u svakom sledecem, to je opet preko 60 lagano. Ali ok. Besmislena diskusija, kao sto sam rekao.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2022 at 2:16 PM, Miki28 said:

Kao i kod svakog fudbalera tako ce i kod njega naici period lose forme kad nece davati golove u svakom mecu, posebno ne 3 komada tako da se to sve balansira tokom sezone. Uostalom kao sto i sam kazes, Pep ce ga odmarati u nekim utakmicama jer mu je potreban u nokaut fazi LS. Zbog toga je doveden, da ih pogura do usatog. 

Jesi mu vidio statistiku u odnosu na Messija i Ronalda u njegovim godinama. Ok, usporedbe s Ronaldom ne stoje jer je u tim godinama bio krilo. Al uzmimo Mbappea, ili bilo koga. Ovaj tip je nešto što još nije viđeno. Ja se jedino bojim da će ga zaustaviti ozljede. Zbog visine. Jednostavno njegova visina, u kombinaciji s brzinom, snagom, okretnošću, nije prirodna. Možda sam u krivu. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bugl Khan said:

Jesi mu vidio statistiku u odnosu na Messija i Ronalda u njegovim godinama. Ok, usporedbe s Ronaldom ne stoje jer je u tim godinama bio krilo. Al uzmimo Mbappea, ili bilo koga. Ovaj tip je nešto što još nije viđeno. Ja se jedino bojim da će ga zaustaviti ozljede. Zbog visine. Jednostavno njegova visina, u kombinaciji s brzinom, snagom, okretnošću, nije prirodna. Možda sam u krivu. 

Ni Messi ni Ronaldo nisu bili napadaci na pocetku karijere ali to je nebitno. Haland je zver od napadaca, tu nema sta da se prica ali kao sto rekoh, da bi stigao do ove 2 pomenutih to je mnogo godina konstantnosti. Znaci, da budes dostipan, da nema povreda, da nemas pada u formi, da nemas nekih drugih desavanja u zivotu koji mogu da ozbiljno poremete fokus. To u ovom trenutku ne izgleda da ce biti ali pricamo o periodu od 10+ godina ostanka na vrhuncu. 

Da li znas ijednog fudbalera da je toliko godina bio konstantan? Naravno pricam do vremena Ronalda i Mesija i onda u tom njihovom vremenu? Ja ne a bilo je vrhunskih napadaca, uopsteno vrhunskih fudbalera. Ono sto je Mesija i Ronalda odvojilo od svih jeste sto su toliki niz godina bili na vrhu. Nisu imali velike povrede, igrali su u jakim timovima i igrali su izvanredno dugi niz godina bez ikakvih desavanja van terena da ih poremete. Ono sto se uvijek desavalo jeste da su se druga imena mijenjala pri vrhu ali da su Mesi i Ronaldo uvijek bili ti kojima su se ta imena pridruzivali. Vidjecemo za Haalanda. 

 

Ja stvarno mislim da je Mbappe bolji igrac i da ukoliko sredi taj svoj ego odnosno kontrolise ga u dovoljnoj mjeri da ce imati vise golova, vise priznanja od Haalanda. Uostalom samo je godinu i po dana stariji tako da ce ta trka izmedju njih dvojice trajati neko vrijeme. Samo eto da ih povrede zaobidju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

Ni Messi ni Ronaldo nisu bili napadaci na pocetku karijere ali to je nebitno. Haland je zver od napadaca, tu nema sta da se prica ali kao sto rekoh, da bi stigao do ove 2 pomenutih to je mnogo godina konstantnosti. Znaci, da budes dostipan, da nema povreda, da nemas pada u formi, da nemas nekih drugih desavanja u zivotu koji mogu da ozbiljno poremete fokus. To u ovom trenutku ne izgleda da ce biti ali pricamo o periodu od 10+ godina ostanka na vrhuncu. 

Da li znas ijednog fudbalera da je toliko godina bio konstantan? Naravno pricam do vremena Ronalda i Mesija i onda u tom njihovom vremenu? Ja ne a bilo je vrhunskih napadaca, uopsteno vrhunskih fudbalera. Ono sto je Mesija i Ronalda odvojilo od svih jeste sto su toliki niz godina bili na vrhu. Nisu imali velike povrede, igrali su u jakim timovima i igrali su izvanredno dugi niz godina bez ikakvih desavanja van terena da ih poremete. Ono sto se uvijek desavalo jeste da su se druga imena mijenjala pri vrhu ali da su Mesi i Ronaldo uvijek bili ti kojima su se ta imena pridruzivali. Vidjecemo za Haalanda. 

 

Ja stvarno mislim da je Mbappe bolji igrac i da ukoliko sredi taj svoj ego odnosno kontrolise ga u dovoljnoj mjeri da ce imati vise golova, vise priznanja od Haalanda. Uostalom samo je godinu i po dana stariji tako da ce ta trka izmedju njih dvojice trajati neko vrijeme. Samo eto da ih povrede zaobidju.

U Haalandovim godinama Messi je bio najbolji strijelac Primere i mislim da je već imao zlatnu loptu. Naravno da je bio napadač. Sad da li je golove trpao iz 16, ili mu je više odgovaralo ulazit s desne strane, nema nikakve veze. Otjerao je Zlatana iz Barcelone da mu ne smeta pri trpanju golova.

 

I nisam nigdje spomenuo da će Haaland biti veći od ove dvojice, pa nisam malouman prognozirati da će 15 godina igrat u formi u kojoj sada igra. 

A Mbappe je drugačiji igrač, da li je bolji, ne znam. Svaki je koristan na svoj način. Da me danas netko pita, radije bi Haalanda. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

U Haalandovim godinama Messi je bio najbolji strijelac Primere i mislim da je već imao zlatnu loptu. Naravno da je bio napadač. Sad da li je golove trpao iz 16, ili mu je više odgovaralo ulazit s desne strane, nema nikakve veze. Otjerao je Zlatana iz Barcelone da mu ne smeta pri trpanju golova.

 

I nisam nigdje spomenuo da će Haaland biti veći od ove dvojice, pa nisam malouman prognozirati da će 15 godina igrat u formi u kojoj sada igra. 

A Mbappe je drugačiji igrač, da li je bolji, ne znam. Svaki je koristan na svoj način. Da me danas netko pita, radije bi Haalanda. 

I Mesi i Ronaldo su u Haalandovim godinama uzeli Zlatnu loptu, osvajali titule i uzeli LS.

Ono sto je impresivno za njih 2 jeste da su kako je vrijeme odmicalo prilagodjavali svoju igru pa tako broj golova od 30 godine naovamo je stvarno impresivan. 

 

Ono sto ide u korist Mbappe i Haalanda jeste nemanje stopera vrhunske klase za protivnike pa tako ce se kroz sezonu sresti mozda na 5-6 meceva sa takvim igracima. 

Messi i Ronaldo su ipak igrali protiv mnogo tezih protivnika. Ja iskreno osim VVD koji je u padu forme i Varana ne vidim stipera svetske klase u PL. Saliba ima potencijal da to bude. 

Silva je bio svetska klasa ali je sada u ozb godinama i van svog prajma. 

 

Haland mora da ima bar 10 sezona na ovom nivou kako je krenuo ovu sezonu jer brojka 815 golova Ronalda i skoro 800 golova Mesija je ludilo. 

 

Mbappe se ostanak u PSG vrlo lako moze pretvoriti u los potez. Sa Realom dobra sezona bi mu donijela Zlatnu loptu. Sa PSG mora da ima izvanrednu a za sada Nejmar i Messi ga zasijenise ove sezone.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Haland mora da ima bar 10 sezona na ovom nivou kako je krenuo ovu sezonu jer brojka 815 golova Ronalda i skoro 800 golova Mesija je ludilo. 

 

Ma samo sam spomenuo statistiku kao zanimljivost. 

Uspoređivati cijele karijere ove dvojice i računati da li će ih Haaland stići je u ovom trenutku suludo.

Neki igrač, bilo koji, da bi stigao Ronalda po broju golova, mora 20 godina u nizu zabijati 40 golova. O čemu mi pričamo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 4:04 PM, Bugl Khan said:

Ma samo sam spomenuo statistiku kao zanimljivost. 

Uspoređivati cijele karijere ove dvojice i računati da li će ih Haaland stići je u ovom trenutku suludo.

Neki igrač, bilo koji, da bi stigao Ronalda po broju golova, mora 20 godina u nizu zabijati 40 golova. O čemu mi pričamo?

Sad sam naisao na podatak a vezano za pricu oko broja golova. 

Da Ronaldo ne da vise nijedan gol u karijeri, Haaland bi morao do njegove 37 godine da daje skoro 43 gola po sezoni. Krv ti jebem a lik je poceo kao krilo.

Ko da je juce bilo kad je dao svoje prve golove u LS mu bio protiv Rome u onom masakri 7-1 na Old Traffordu, 1/4 LS 06/07 sezona. 

Prvi hettrik u karijeri mu je bio protiv Njukastla 07/08 sezone isto na OT. Tada je vec bio 5ta sezona u Utd.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Sad sam naisao na podatak a vezano za pricu oko broja golova. 

Da Ronaldo ne da vise nijedan gol u karijeri, Haaland bi morao do njegove 37 godine da daje skoro 43 gola po sezoni. Krv ti jebem a lik je poceo kao krilo.

Ko da je juce bilo kad je dao svoje prve golove u LS mu bio protiv Rome u onom masakri 7-1 na Old Traffordu, 1/4 LS 06/07 sezona. 

Prvi hettrik u karijeri mu je bio protiv Njukastla 07/08 sezone isto na OT. Tada je vec bio 5ta sezona u Utd.

Pa to ti kažem. Nerealno nešto. I kako se transformirao u gol igrača, maltene klasičnu 9ku i trpao na sve moguće načine. Hladno škarice u finalu CL 🤣, onda onaj gol glavom u Juventusu di je skočio nemoguće visoko, lijeva noga, desna noga, penali. Jedino je slobodnjake forsirao bez veze (nakon što su povukli Jabulani). Al onda na SP Španjolcima uvali iz slobodnjaka 🤣

Ne znam zašto nije u Sporting otišao popraviti statistiku još malo, upisat koji trofej...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa to ti kažem. Nerealno nešto. I kako se transformirao u gol igrača, maltene klasičnu 9ku i trpao na sve moguće načine. Hladno škarice u finalu CL 🤣, onda onaj gol glavom u Juventusu di je skočio nemoguće visoko, lijeva noga, desna noga, penali. Jedino je slobodnjake forsirao bez veze (nakon što su povukli Jabulani). Al onda na SP Španjolcima uvali iz slobodnjaka 🤣

Ne znam zašto nije u Sporting otišao popraviti statistiku još malo, upisat koji trofej...

Nije on dao makazice u finalu LS, to je Bejl. On je Juveu u nokaut fazi. Ipak svakako stoji, dao je golove na svaki moguci nacin.

Taj skok protiv Sampe je bio ali je meni mozda impresivniji bio protiv Utd u LS, preko Evre, visina i vrijeme provedeno u vazduhu haos. 

Slobodnjake je htio po svaku cijenu da sutira tako kako sutira ali itekako zna da primijeni prefinjeniju tehniku i prebaci zivi zid ali jbg, pali se na te golove kao protiv Portsmuta ( njegov naksavrseniji slobidnjak ), Arsenala, Spanije itd itd. 

To za obje noge, koliko je samo vjezbao da sutira i lijevom nogom na zadovoljavajucem nivou i to radi itekako dobro. Sinoc gol Evertonu tako. Bolestan lik i perfekcionista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ono kad Zizou ide onako s rukom kao uuuuuuffffff, to nisu njegove škarice u finalu? 

Znam da je Bale dao Liverpoolu, al jel nije i Ronaldo Juventusu?

Jeste ali to je u nokaut fazi, prvi mec dvomeca. Cesto te legendarne golove okarekterisu i reakcije trenera/igraca. Taj gol ke svakako okarekterisalo i ta reakcija Zidana ali i ostalih igraca. Buffon u nevjerici. 

Isko, Vaskez, Ramos u cudu. Navijaci Juvea ustaju i aplaudiraju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...