Jump to content

Strane košarkaške lige


Del Piero

Recommended Posts

Just now, Pavaroti said:

Juce je dobio dve tehnicke trener Frankfurta. 

 

SK prenosi Deki Ciao a gdi je Brose bio?

 

Prejadno, cuj oprostaj Miloja prenose 😂😂😂😂

 

Nemačke sudije su bas loše i Mahatma Gandi bi dobio tehničku 🙂

Mada nikad nisam video da je neko onako dobio dve tehničke, maltene u isto vreme. Frankfurt su žešće oštetili u meču protiv Ludwizburga.... ali opet to nema nikakve veze kakav odnos imaju prema igračima na tajm autu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Nemačke sudije su bas loše i Mahatma Gandi bi dobio tehničku 🙂

Mada nikad nisam video da je neko onako dobio dve tehničke, maltene u isto vreme. Frankfurt su žešće oštetili u meču protiv Ludwizburga.... ali opet to nema nikakve veze kakav odnos imaju prema igračima na tajm autu. 

 

Pa, oni sude po pravilu. Sude sve, kosarku gledaju zbog poena i atraktivnosti. Furaju skroz dobar model. Za 4, 5g samo ce Spa biti jaca liga.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Pa, oni sude po pravilu. Sude sve, kosarku gledaju zbog poena i atraktivnosti. Furaju skroz dobar model. Za 4, 5g samo ce Spa biti jaca liga.

 

Ma sude napamet i bez osećaja, kao KLS pre 20 godina.

Konkretno u meču Ludwizburg Frankfurt je sudija svirao da je igrač nagazio liniju auta, a nije. Inače je bio sut za tri u zadnjoj sekundi,a Frankfurt gubio 2 razlike. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Ma sude napamet i bez osećaja, kao KLS pre 20 godina.

Konkretno u meču Ludwizburg Frankfurt je sudija svirao da je igrač nagazio liniju auta, a nije. Inače je bio sut za tri u zadnjoj sekundi,a Frankfurt gubio 2 razlike. 

Video sam, jos gore sto nisu pregledali snimak ali niko nije ni trazio od Frankfurta. Nije bas da su nase sudije bolje sa onim koracima Berona npr. Desava se.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Video sam, jos gore sto nisu pregledali snimak ali niko nije ni trazio od Frankfurta. Nije bas da su nase sudije bolje sa onim koracima Berona npr. Desava se.

 

Korake mozda nisu videli, ali ovaj momak nije gazio liniju, znaci izmišlja nije video. 

Snimak su morali da pogledaju. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, propolis said:

Onaj Herera nije los, al nije za zavrsnice. Nekako nesiguran. 

 

E provalio sam zašto su tihi na tajmautima, nema navijača, nema muzike i nema razloga da vicu 🙂😎

Herera je Cileanac ali ima i nemacki pasos. Isto tako ga ima i Stuckay. Napravili su bas dobar tim, da nije bilo korone, igrsli bi 1/2 mislim.

 

Herera je neverovatno napredovao poslednjih par sezona.  Za sitne pare su napravili dobar tim, ali rasprodace se to sve tj otici u bogatije klubove.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LosmiSK said:

Herera je Cileanac ali ima i nemacki pasos. Isto tako ga ima i Stuckay. Napravili su bas dobar tim, da nije bilo korone, igrsli bi 1/2 mislim.

 

Herera je neverovatno napredovao poslednjih par sezona.  Za sitne pare su napravili dobar tim, ali rasprodace se to sve tj otici u bogatije klubove.

 

Bajern i Alba su daleko iznad svih po kvalitetu, a svi ostali su veoma pribliznih kvaliteta. Svako svakog moze da pobedi. 

9 hours ago, LosmiSK said:

Herera je Cileanac ali ima i nemacki pasos. Isto tako ga ima i Stuckay. Napravili su bas dobar tim, da nije bilo korone, igrsli bi 1/2 mislim.

 

Herera je neverovatno napredovao poslednjih par sezona.  Za sitne pare su napravili dobar tim, ali rasprodace se to sve tj otici u bogatije klubove.

 

Bajern i Alba su daleko iznad svih po kvalitetu, a svi ostali su veoma pribliznih kvaliteta. Svako svakog moze da pobedi. 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, propolis said:

 

Bajern i Alba su daleko iznad svih po kvalitetu, a svi ostali su veoma pribliznih kvaliteta. Svako svakog moze da pobedi. 

 

Bajern i Alba su daleko iznad svih po kvalitetu, a svi ostali su veoma pribliznih kvaliteta. Svako svakog moze da pobedi. 

Alba i Bayern su iznad,mada mislim da je blagi favorit Alba. Drugi esalon ide na Oldenburg, Ludvisburg i eventualno Brose/Ulm, mada mislim da ih Frankfurt moze dobiti danas ako bude igrao Lamonte Jones i to ako bude igrao dobro 🙂 posto je bio uzasan, ali i povredjen.

 

Oldenburg i Ludvisburg mozda mogu dobiti Albu i Bayern, Brose to ne moze posto su dosta mekani bez Tejlora i Olindea kaoi Ulm.  Nije to bas tako, ali ako bih sastavljao, bilo bi Alba, Bayern, Oldenburg, Ludvisburg, Brose pa Ulm. Problem Bayerna je trener, posto su Aito i Patrik za njega dva levela iznad. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, LosmiSK said:

Alba i Bayern su iznad,mada mislim da je blagi favorit Alba. Drugi esalon ide na Oldenburg, Ludvisburg i eventualno Brose/Ulm, mada mislim da ih Frankfurt moze dobiti danas ako bude igrao Lamonte Jones i to ako bude igrao dobro 🙂 posto je bio uzasan, ali i povredjen.

 

Oldenburg i Ludvisburg mozda mogu dobiti Albu i Bayern, Brose to ne moze posto su dosta mekani bez Tejlora i Olindea kaoi Ulm.  Nije to bas tako, ali ako bih sastavljao, bilo bi Alba, Bayern, Oldenburg, Ludvisburg, Brose pa Ulm. Problem Bayerna je trener, posto su Aito i Patrik za njega dva levela iznad. 

Alba, Bayern, Ludwizburg, Ulm, Oldenburg...

Tako bi meni izgledao neki poredak. Jaka radi fin posao u Ulmu, za sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veliki udarci u Grckoj. Rythimno i Ifestos nece igrati prvu ligu. Svanulo je pola lige za Rythmino  posto se nalaze na ostrvu i moze se doci samo avionom i njima je to trenutno preskupo. Pitanje je ko ce ostati jos, posto vecina klubova iz B lige nema pretenzije da udje i popuni rupu. Bice maximum 10 klubova u celoj Grckoj

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2020 at 11:01 AM, propolis said:

Alba, Bayern, Ludwizburg, Ulm, Oldenburg...

Tako bi meni izgledao neki poredak. Jaka radi fin posao u Ulmu, za sada. 

Da li si gledao ovaj klasik. Bayern je uzasan. Italijan, Sisko i Lesort  nisu za Bayern. Koponen za penziju..Fali im tri igraca. Porazeni Alba-Ludvisburg ide na Bayern, bice klanica sutra.  Zanimljiv mec ce biti i Brose, posto mogu sebi da olaksaju put do 1/2 porazom, mada je Vehta uzasna.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Da li si gledao ovaj klasik. Bayern je uzasan. Italijan, Sisko i Lesort  nisu za Bayern. Koponen za penziju..Fali im tri igraca. Porazeni Alba-Ludvisburg ide na Bayern, bice klanica sutra.  Zanimljiv mec ce biti i Brose, posto mogu sebi da olaksaju put do 1/2 porazom, mada je Vehta uzasna.

 

Jesam, klasičan primer duela ekipe koja ima trenera i kontinuitet protiv ekipe koja nema nista sem mnogo para i zamenika trenera. 

Brose je odigrao sumnjivu utakmicu protiv Ludvizburga i ne mirišem ih. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Sve ovo što se na silu pokušava nije dobro, bolje da su proglasili kraj sezone,  i vidimo se dogodine u zdravlju i veselju.

 

Postujem tvoje misljenje ali se ne slazem. Prvo, ko kaze da na jesen nece doci novi talas?  Kosarka se igra normalno, jesu uslovi drugaciji ali takvo je stanje i mozda bude nesto na sta cemo morati da se navikavamo. Tacno vidis snagu organizacije u ovim momentima i meni licno je drago i cenim igrace i funkcionere klubova koji su ipak hteli da zavrse pricu koja je bila svakako pri kraju. Evroliga je veci zgubila dosta i pokazala slabostu organizaciji. Lose su se postavili na pocetku i na kraju je uvek vise gubitnika kojima je draze da se ne igra, pobednici ne zele da prospu svoj rad tokom cele sezone. Djordi je podvukao racunicu kao i vecina klubova, da su imali racunicu, svi bi oni igrali. Na long term c ovo biti tezak udarac za dosta klubova. Bukvalno su spalili pare i to ne svoje, tu jeste poenta.

23 minutes ago, propolis said:

 

Jesam, klasičan primer duela ekipe koja ima trenera i kontinuitet protiv ekipe koja nema nista sem mnogo para i zamenika trenera. 

Brose je odigrao sumnjivu utakmicu protiv Ludvizburga i ne mirišem ih. 

 Bayern kad zavrsi halu,onda ce investirati u tim. Losu su racunicu napravili kao Kuban kad je otpustio Obradovica da bi doveo Jovanovica. Radonjic nije imao srece sa povredama, ali bi im doneo titulu, ovakoce biti jako tesko. Drijencic radi dugo u Oldenburgu, ali Bayern je imao losu selekciju a nisu  se pojacali vec oslabili bez Monroa i Djedovica.

 

Sutra mnogo jak duel Patrika i Aita, jedni igraju timsku kosarku, drugi Americku sa dosta izolacije i suteva.  Brose, pa videcemo sutra. Ako izgube vise od 10 a manje od 28 razlike,onda su cetvrti i idu na Ulm ,pa na pobednika duela Vehta vs Oldenburg, videcemo kako ce kalkulisati. Vehta je prejadna, ako to ne urade, tvoja teorija onda nije tacna, stvarno sumnjam da ce Nemci nesto kalkulisati.

 

 

Edit: pogresio sam, oni idu kao treci na 1/2 sa Bayernom a ne sa Oldenburgom.

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LosmiSK said:

Postujem tvoje misljenje ali se ne slazem. Prvo, ko kaze da na jesen nece doci novi talas?  Kosarka se igra normalno, jesu uslovi drugaciji ali takvo je stanje i mozda bude nesto na sta cemo morati da se navikavamo. Tacno vidis snagu organizacije u ovim momentima i meni licno je drago i cenim igrace i funkcionere klubova koji su ipak hteli da zavrse pricu koja je bila svakako pri kraju. Evroliga je veci zgubila dosta i pokazala slabostu organizaciji. Lose su se postavili na pocetku i na kraju je uvek vise gubitnika kojima je draze da se ne igra, pobednici ne zele da prospu svoj rad tokom cele sezone. Djordi je podvukao racunicu kao i vecina klubova, da su imali racunicu, svi bi oni igrali. Na long term c ovo biti tezak udarac za dosta klubova. Bukvalno su spalili pare i to ne svoje, tu jeste poenta.

 

Ako se prvi svakom novom talasu virusa sport bude prekidao, onda bolje da ga ukinu odmah da se ne bacaju pare bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, LosmiSK said:

Postujem tvoje misljenje ali se ne slazem. Prvo, ko kaze da na jesen nece doci novi talas?  Kosarka se igra normalno, jesu uslovi drugaciji ali takvo je stanje i mozda bude nesto na sta cemo morati da se navikavamo. Tacno vidis snagu organizacije u ovim momentima i meni licno je drago i cenim igrace i funkcionere klubova koji su ipak hteli da zavrse pricu koja je bila svakako pri kraju. Evroliga je veci zgubila dosta i pokazala slabostu organizaciji. Lose su se postavili na pocetku i na kraju je uvek vise gubitnika kojima je draze da se ne igra, pobednici ne zele da prospu svoj rad tokom cele sezone. Djordi je podvukao racunicu kao i vecina klubova, da su imali racunicu, svi bi oni igrali. Na long term c ovo biti tezak udarac za dosta klubova. Bukvalno su spalili pare i to ne svoje, tu jeste poenta.

Bas sam razmisljao, gledajući ove tekme, kako su Nemci ovo odlicno organizovali. Sigurno je pun pogodak što su izabrali Minhen, Bavarsku. Verujem da taj hotel i hala gde su smešteni ispunjavaju i više nego što treba igračima i stručnim stabovima.

Sve ekipe se maksimalno trude da izgledaju što bolje i moram priznati da nisam očekivao kosarku na ovako visokom nivou.

10 hours ago, LosmiSK said:

 Bayern kad zavrsi halu,onda ce investirati u tim. Losu su racunicu napravili kao Kuban kad je otpustio Obradovica da bi doveo Jovanovica. Radonjic nije imao srece sa povredama, ali bi im doneo titulu, ovakoce biti jako tesko. Drijencic radi dugo u Oldenburgu, ali Bayern je imao losu selekciju a nisu  se pojacali vec oslabili bez Monroa i Djedovica.

Kapiram da je to do Marka Pesica, nesto ne verujem mnogo u te funkcije tim menadžera u kosarci. Smatram da bi trener trebao da ima poslednju reč za dovođenje igraca. 

10 hours ago, LosmiSK said:

 

Sutra mnogo jak duel Patrika i Aita, jedni igraju timsku kosarku, drugi Americku sa dosta izolacije i suteva. 

Po do sada vidjenom mozda i finale pre finala. Albu gotivim od Sase Obradovića pa na ovamo, a posebno mi se dopada ekipa i stil igre od kako je Aito dosao. Ludwizburg ume da odigra odbranu i uz Ulm mozda najbolja def ekipa na turniru. 

 

10 hours ago, LosmiSK said:

Brose, pa videcemo sutra. Ako izgube vise od 10 a manje od 28 razlike,onda su cetvrti i idu na Ulm ,pa na pobednika duela Vehta vs Oldenburg, videcemo kako ce kalkulisati. Vehta je prejadna, ako to ne urade, tvoja teorija onda nije tacna, stvarno sumnjam da ce Nemci nesto kalkulisati.

 

 

Edit: pogresio sam, oni idu kao treci na 1/2 sa Bayernom a ne sa Oldenburgom.

Protiv Ludwizburga je bila čudna tekma, Marei da dobije onako bezveze 5 penala za 6 minuta bas cudno. 

Bas me zanima da li ce Ludwizburg odigrati veceras onakvu odbranu kao protiv Brosea ili ipak Brose nije bio raspoložen tu vece.

Bas mi je bilo nemoguće da ekipa koja protiv Albe onako odlicno odigra borbeno, timski, poenterski na top nivou sledecu tekmu izgledaju kao nezainteresovan skupina igraca koji se sutra raspustaju na godišnji odmor. 

Čak i drugaru rekoh posle Alba Brose, kako je Brose najbolje izgledao na svojoj prvoj tekmi na turniru i kao da nije bilo pauze 3 meseca. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

 

Ako se prvi svakom novom talasu virusa sport bude prekidao, onda bolje da ga ukinu odmah da se ne bacaju pare bezveze. 

To  i jeste poenta, videcemo.

 

@propolis Brose je izgubio Olindea i Tejlora. Tejlor je bio DPOY a Olinde ce tek biti. Na sve im je dosao Crawford,sto znaci ko ih zaustavi defanzivno taj ce ih satrati kao sto je to uradio Ludwi. Marei im je jedini kvalitetan visoki igrac i svaki tim ce gledati da ga izbaci sto pre iz igre. Alba je svakako prvi favorit trnutno, tesko ce ih izbaciti bilo ko na 2-3 dobijena meca. Bayern nema kvalitetnog ball handlera i to ce ih upropastiti, ispod kosha tanki ako im zaustavis Bartela cao su. Pritom na dva i jedan su uzasni defanzivno, pa i na centru..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LosmiSK said:

To  i jeste poenta, videcemo.

 

@propolis Brose je izgubio Olindea i Tejlora. Tejlor je bio DPOY a Olinde ce tek biti. Na sve im je dosao Crawford,sto znaci ko ih zaustavi defanzivno taj ce ih satrati kao sto je to uradio Ludwi. Marei im je jedini kvalitetan visoki igrac i svaki tim ce gledati da ga izbaci sto pre iz igre. Alba je svakako prvi favorit trnutno, tesko ce ih izbaciti bilo ko na 2-3 dobijena meca. Bayern nema kvalitetnog ball handlera i to ce ih upropastiti, ispod kosha tanki ako im zaustavis Bartela cao su. Pritom na dva i jedan su uzasni defanzivno, pa i na centru..

 

Mislim da je cetvrfinale bolji iz dva meča, sabiraju se rezultati. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

There is a new clause that most of the Italian teams are adding to the regular contracts of the players for next season.

Season definitely canceled before the start: salary 0%;

Season definitely canceled after the start: 25% of the salary from the day of cancellation till the end of the season;

Season suspended after the start but with chance for players to practice: 50% of the salary from the suspension till the end of the season;

Season suspended after the start but without chance to practice: 25% of the salary from the suspension till the end of the season.

If the start of the season is postponed, the contract would start when the season begins and terminates when the season ends.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...