Jump to content

SEVERNA MAKEDONIJA - "večiti kandidat za EU" od BJRM do danas


Constantin

Recommended Posts

On 7/7/2022 at 7:05 AM, Perkos2 said:

Zato ilegalna kocka cveta a policija ne sme da priđe u mnoga sela. Ta priča o kockarnicama i kladionicama je stvarno šuplja,danas dobar deo sportskih ekipa iz zemalja EU na dresovima reklamira razne kockarnice i kladionice i dobija masne pare za to.

Ono sto je suplja prica je nihilisticko prđenje po svemu što se normalno uradi i onda argumentovanje toga time što svuda postoji kriminal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FrediB said:

I ovde kojekakvi teletabisi masovno furaju majice, crtaju murale i grafite sa motivima vevike Fvbije od Kavvobaga do Vivovitice. 

Ja nigde ne videh da se te majice furaju, čak štaviše niko to ni ne spominje sem izlapelog Šešelja... 

Link to comment
Share on other sites

Ne ali zato neki majmuni na raznim tv svakodnevno kenjaju o "izmisljenim nacijama" kao sto su ukrajinska, crnogorska ili makedonska. Pa hajde Ukrajinci, nisu uspeli da se spase od ludaka, ali Crna Gora i Makedonija su u NATO što im je pun pogodak, jer su se tako trajno zaštitili od ovih koji kenjaju o "starim Srbijama" itd, a u vezi kojih je Tito pogrešio što ih nije bolje marginalizovao. Mada i oni grese sto misle da je doslo njihovih 15 minuta slave,  i da mogu da laju sta hoce bez posledica, a ne misle o time da negde mozda i njih ceka kakav Maksimilijan Robespjer koji nema nameru da pregovara sa ljudima koji su od naci izdrkavanja napravili zanat, i ceka svojih 15 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Ja nigde ne videh da se te majice furaju

To sto do sada nisi video, ne znaci da ne postoje te majice te oni koji ih furaju. 

 

Inace, imas ogromnu muralcinu na auto-putu BG-NI (na teritoriji opstine Vozdovac) sa mapama otetih srBskih zemalja, medju kojima je i mapa Sev. Makedonije. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FrediB said:

To sto do sada nisi video, ne znaci da ne postoje te majice te oni koji ih furaju. 

 

Inace, imas ogromnu muralcinu na auto-putu BG-NI (na teritoriji opstine Vozdovac) sa mapama otetih srBskih zemalja, medju kojima je i mapa Sev. Makedonije. 

Interesantno je to kako Makednoci svog severnog suseda, Srbiju, percipiraju kao najveće prijatelje, ja ne znam gde nalazite više te neprijatelje....

Uostalom, ako bi Beogradjani krenuli na Makedoniju, mi bi ih branili....i odbranili...:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pa ne pratis patrijotske portale i medije. Tamo svakodnevno razni patrijotski telektualci buncaju o starim srbijama a narocito o ovome sa crkvom, o tome ne prestaju mesec dana. Jedino im je problem sto u Makedoniji nema ni 2% novosrbadije, a da ih je bar 5% litijasili bi oni i tamo i organizovali se u razne bande.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ne pratis patrijotske portale i medije. Tamo svakodnevno razni patrijotski telektualci buncaju o starim srbijama a narocito o ovome sa crkvom, o tome ne prestaju mesec dana. Jedino im je problem sto u Makedoniji nema ni 2% novosrbadije, a da ih je bar 5% litijasili bi oni i tamo i organizovali se u razne bande.

Ne pratim, nisam znao za takvo što, ali čini mi se da im ništa bolje ne sledi s ovim. Očekujem jedno veliko retuširanje istorije, pre svega i milion sporova sa istočnim susedima koji ih tretiraju kao nus pojavu bugara.....ako je to cena koju treba da plate i saglasni su s tim, ja nemam ništa protiv.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KfJ said:

Napred Makedonci, mic po mic i isterace svoje. Na duzi rok bice onako kako mora, otresce bugarske,  srpske i ostale nacionalne sline i ostaviti ih da skrgucu. 
 

Isto ovo pisalo se i nakon smene mijalkova u jankulovske pa nakon "dogovora" sa Grčkom ali napredka u Makedoniji nema nego tonu sve dublje. Naravno zna se i krivac za to, ko drugi nego Srbi.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji poznavalac teme u Srbiji, dr Vladimir Todić

 

 

@Srbija i Makedonija

Pitanje Makedonije je sa nastankom SFRJ postepeno izgubilo na znacaju u srpskom spoljnopolitickom i naucnom diskursu, da bi u poslednjih 30-ak godina potpuno nestalo. Makedonija je u ogromnoj meri zatvorena knjiga za sva vremena, prepustena je ostalim akterima.

Link to comment
Share on other sites

Ulazak u Evropsku uniju, koji može trajati i duže od perioda provedenog u evropskoj čekaonici, ne može biti sam sebi cilj, bez zaštite nacionalnih interesa Makedonaca. Većina građana i intelektualaca jasno je izrazila negodovanje zbog „snishodljivog“ ponašanja nosilaca izvršne vlasti. Višednevni protesti nedvosmisleno su pokazali odlučnost i snagu makedonskog naroda da istraje u svojim namerama da sačuva nacionalni identitet. Ovo je ujedno bio i prvi jači otpor evropskim integracijama koje su se svele na ispunjenje neostvarenih imperijalističkih snova Bugarske......

Link to comment
Share on other sites

Nisam nista gledao. Svi ti "ugledni građani" u tom regionu koji kenjaju protiv civilizovanja tog regiona i njegovog integrisanja u civilizaciju, sto podrazumeva dobranu promenu i mentaliteta, i "nacina prađedovskog" i pogleda na svet i sebe, i svega ostalog, o čemu je uostalom pisao i bivsi ruski ambasador Čepurin u knjizi o Srbima, svi su ili teski degenerici koji sisaju drzavnu sisu, ili placenici onih koji namerno hoce da taj region drze kao izvor nestabilnosti. Pretpostavljam da imaju srece sto je taj region poprilicno nebitan, inace bi i se i takvima kvarile kocnice i dozivljavali bi infarkte.

Link to comment
Share on other sites

Čepurin je pisao kako su tu lakomisleni u vezi bezbednosti, i kako je njegova zgrada u Moskvi bolje obezbedena nego tu predsednistvo, kako ako neko vidi na ulici ostavljen paket ili torbu nikoga nije briga i nikome nije sumnjivo, kako ni ulicom ne umeju da idu, valjda im to ostalo od Turaka, to je on napisao, nego se pojedini bahate i kurce i idu pogresnom stranom trotoara, kako se ulice ne ciste jer su komunalna preduzeca navodno nadlezna samo za iznosenje smeca, a kad padne sneg, cekaju da se otopi, kako i onde gde se đubre navodno reciklira i postoje kante za različite vrste smeća, to je samo maska, jer posle sve to istresu u isti kontejner, on kaze licno video, npr na aerodromu, i ono sto ce po njemu biti najveci problem od svega, kaze, u Rusiji drzava vec 300 godina ima monopol na proizvodnju alkohola a tu pravi rakiju ko stigne, i da se to promeni, a mora, bice velikih problema itd, sve je to pisao brat Rus, a vazi za ceo region. Ovo o alkoholu nije najveci problem sam po sebi, nego zbog tog odnosa prema necemu sto je po njima tu "ugrozavanje nacina prađedovskog".  Ne znam za Makedoniju brojku, ali za Srbiju znam, i komentar na tu veliku mudrost je "75,000".

 

Poenta je, ne ide to, postanes drug clan, a nista se ne promeni, a narocito se ne promenis ti, nego treba da se promeni sve, a narocito taj odnos prema sebi i okruzenju. Mogu misliti, sve je tim "patrijotskim telektualcima" ponizenje i qrtz paltz. Pa ako vec toliku muku trpe zbog tih velikih ponizenja, kad zbog necega moraju da se ponasaju normalno, ili da se prave neki kompromisi, uvek mogu da se samospale u znak protesta. Ili bar da sebi odseku alatku.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ters said:

Neka je sretan put ka EU braci Makedoncima i da tamo stignu sto prije i sa sto manje problema!!!

 

I da ih komsije konacno ostave na miru!!!

 

Po svemu su Makedonci vec pre 20 godina trebalo da budu u EU a zašto nisu valjda se zna, nisu ih pustili zli Srbi da to ostvare. Ja se nadam da samo neće isplivati još neki zahtev od podobnih komšija pa da opet bude "jovo nanovo" a još više se nadam da će gradanima u Makedoniji biti za 1% bolje nego nakon istorijskog dogovora sa Grčkom. Uzgred zna li neko gde je nestao zaev? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Avda Zekić said:

Naravno dosao na talasu borbe protiv kriminala,nije ga dodirnuo za svoj mandat, odradio domaci zadatak i skloniili ga na sigurne pare. A Dimčo i Agim jedva preživljavaju i dalje 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...