Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Ognjen Radosic – Serbia

Shooting Guard

Birth Date: May 26, 2006 (16 years old)
Height: 1.95m (6ft 5in)
Club: Student Igokea (BIH)

The U16 age group is a strong one for Serbia, so they belong to the group of favorites to win a medal at the FIBA U16 European Championship. On the wing, they'll be represented by athletic slasher Ognjen Radosic. The 16-year-old is hard to stop driving to the rim or pushing the ball in transition, displays crafty moves around the basket and has some acrobatic finishes in his arsenal. Furthermore, the lefty shows potential as an outside shooter, even if it'll take time until he becomes fully consistent. Still, with this skillset Radosic is expected to fill up the stat sheet and especially the points column. The wing also has intriguing potential on the defensive end, where he pesters opposing ball-handlers with his length and quick hands.

Link to comment
Share on other sites

Spisak kadetske repke

 

Uroš Ivković

Miroslav Bogdanović

Savo Drezgić

Aleksandar Goljović

Ognjen Radošić

Petar Milosavčević

Miloš Šojić

Filip Ružičić

Uroš Romčević

Vladimir Popović

Stefan Plisnić

Almir Asani

 

Prvo kolo (12. avgust)

21,00: Srbija – Hrvatska

 

Drugo kolo (13. avgust)

21,00: Danska – Srbija

https://youtu.be/L2Fx6dMbYDU

 

Treće kolo (14. avgust)

16,30: Slovenija – Srbija

https://youtu.be/fXharevaBSg

 

 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Stata sto Bosnjakovicu nije dozvoljeno da igra na ovom turniru. Bas bi voleo da vidim njegovu dominaciju protiv svog godista plus kako bi izgledao u tandemu sa Radosicem. Takodje je velika steta sto je ispao i Marjanovic, navodno zbog bolesti, on je 2007 godiste , pomogao bi dosta  ispod kosa ovoj ekipi.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Spisak kadet repke 🇧🇦 koja igra prvenstvo B divizije

 

Armin Korlatović - Derthona 🇮🇹

Luka Jovičić - Igokea

Edis Baberović - Ilidza

Bakir Djedović - Spars

Andrej Ačimović - Radnik Bijeljina

Vasilije Kuridza - Igokea

Pavle Egic - Hunters Prijedor

Faruk Duvnjak - Igman Burch

David Sokolović - Igokea

Tarik Hrelja - Realway

Andrej Jovanović - Stella Azzurra 🇮🇹

Ajdin Delić - Koš

 

Jovičić (B 203 '06), Jovanović (B 198 '06), Egić (P 185 '07) su svojevremeno bili na kontrolnim treninzima KSS. 

 

Trenutno najbolji 🇧🇦 kadet Dino Subašić, sin bivšeg igrača Bosne Edisa, opredelio se da igra za 🇭🇷 posto ima njihovo drzavljanstvo na osnovu majke Maje koja je hrvatica iz Bosanske Krajine. Dok je mladji sin bivšeg reprezentativca 🇧🇦 Ramiza Suljanovića, Imran sledio primer starijeg brata Omera i nastupa za 🇦🇹. Zanimljivo da nije pozvan mladji brat Jusufa Nurkića, Kenan (200 '07) niti Leon Kasim Dunin-Wasowisz (207 '07) koji će verovatno igrati za 🇵🇱

 

Link to comment
Share on other sites

Радошић има кавалитет да буде најбољи скорер првенства, поготово сада када нема Бошњаковића.

Видјећемо колико је Богдановић напредовао у Италији, на овим припремним био је често двоцифрен.

Плиснић је свакако занмимљив са својих 205-206. Статистички је и крилни центар Шојић био добар током припремног периода.

Гољовић је ту једини 2007 годиште и то у другој половини је рођен, тешки лeјт блумер, тренутно је 181-182, али далеко је од физичког формирања, чак и са својом генерацијом је дјеловао као годину-двије млађи. Он ми је занимљив јер има у њему лицидности за плеја, имао је неких Теодосићевских асистенција у свом репертоару. Вјероватно неће пуно играти због физике али није случајно поведен. 

 

У кругу смо 4 фаворита. Није редослијед квалитативан већ само набрајам фаворите: Литваније, Француска, Србија, Грчка.

 

Веле да и Израел има пристојну генерацију.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se Bosnjakovic vise svidja od Radosica, mislim njegova igra ali dobro je sto imamo tako dva velika talenta na pozicijama  sa kojima smo u decifitu. Mislim da je Andrej  Lucic  bio bolje resenje od Goljovica ali razumem zasto su poveli njega, verovatno da ga obezbede za buducnost , posto uvek postoji alternativa da zaigra za Sloveniju.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kad smo tu  kod Bosnjakovica . Ovo je utakmica od prosle godine. KK Star tu je i Plisnic. Taj klub dobro radi sa mladim igracima. Izbacuju zanimljive klince , njihov je i centar Marjanovic. Mada imam kritiku , zbog igraca Dimitrija  Kondica , ( igrac sa brojem 11  u videu ), na primer na ovoj utakmici je pokazao svasta ponesto, odlicne organizatorske sposobnosti uz zanimljiv fizicki profil. Prosle sezone u kadetskoj ekipi KK Star-a igrao je na kasicicu a koristili su ga kao neku  trojku i cetvorku uz minimalan kontakt sa loptom , sto je kriminal , a decko zna dosta toga sa loptom u rukama. Takvim  igracima se daje apsolutna sloboda u igri.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ни мени није јасно маргинализовање Кондића. Мада је могуће да је стагнирао и да се то видјело кроз тренинге које немамо прилику гледати, па зато га нисмо пуно гледали.

Link to comment
Share on other sites

Andrej Ačimović (206 '06) 🇧🇦 uništava 🇸🇪, doduše oni nemaju pravog centra. 19 poena (šut 9/12) i 10 skokova za 14 minuta igre. Ako stalno igra ovako komotno je mogao igrati za 🇷🇸

4 hours ago, Bojdo said:

Ни мени није јасно маргинализовање Кондића. Мада је могуће да је стагнирао и да се то видјело кроз тренинге које немамо прилику гледати, па зато га нисмо пуно гледали.

 

Niko mu ne brani da promeni klub ako mu ne daju šansu.

Link to comment
Share on other sites

Nunez je fizicka zver za mladje kategorije, ima telo odraslog coveka. Vec je jako cvrst, mladji su se odbijali od njega. Stalni rad pri prvom timu Reala donosi mnogo... Vrlo moguce da raste jos.

Sut mu je izlomljen, ruka mu ide pod jako cudnim uglom prilikom izbacaja, i pride to ne deluje tecno. Prosto mi je bilo neverovatno tokom f4 da gledam da i na treningu ima konstantno taj... hm... izbacaj. Ostali elementi igre su na dobrom putu da postanu djavolski. Ok, nije Riki Rubio, ali ce biti vrlo, vrlo ozbiljan faktor.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Geronimo said:

Nunez je fizicka zver za mladje kategorije, ima telo odraslog coveka. Vec je jako cvrst, mladji su se odbijali od njega. Stalni rad pri prvom timu Reala donosi mnogo... Vrlo moguce da raste jos.

Sut mu je izlomljen, ruka mu ide pod jako cudnim uglom prilikom izbacaja, i pride to ne deluje tecno. Prosto mi je bilo neverovatno tokom f4 da gledam da i na treningu ima konstantno taj... hm... izbacaj. Ostali elementi igre su na dobrom putu da postanu djavolski. Ok, nije Riki Rubio, ali ce biti vrlo, vrlo ozbiljan faktor.

 

Pa do ovog leta sam ga pamtio kao nekog sa ok do dobrim telom za mladje a losijim za EL.Sada sam se iznenadio na ovom U20 U18 koje bese,bas se istakao tu a i sada u seniorima se vidi razlika.Skoro pa sam ga bio ubelezio kao nekog sa puno trikova ali slabijim telom a eto.Kazem, skoro sam siguran da postoji razlika,na osnovu seniorskog nivoa pogotovo.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Погријешио сам у погледу висине Гољовића(стоји поред броја 11), а и званични сајт се руковди старим мјерама. По овој фотографији јасно је да је већ сада вјероватно прешао 185. Негдје у распону 185-188 Такође ми се чини да је Шојић (број 10) око 203-205. Оријентација су ми поузданост код неких висина. Плиснић (број 15) је минимум 205. Асани(број 23) је сигурно 200.

 

srbija.jpg

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Jeste njegov je sin. Imace dobru visinu za svoju poziciju. Ne znam, vjerovatno kombinacija faktora. Uglavnom Slovenci su ga pozivali i ozbiljno racunali na njega ali se odlucio za nas.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geronimo said:

Ako sam dobro ispratio, Goljovic je Miljanov sin? Ako jeste, ko je zasluzan sto se izbegao 'Doncic' scenario, Partizan, savez ili sami Goljovici?

 

Ja i Igor Rakočević 

Nakon što je malac izabran u prvoj petorci U13 prvenstva Slovenije.

Edited by MikiMilane
  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Velika blamaza na otvaranju turnira. U jednom momentu u drugom poluvremenu smo   su cini mi se nasi  vodili 23 poena razlike  i posle su stali . Onoliko bacenih cigla  odavno nisam video. Radosic razocarao na otvaranju, selekcija suta losa, odluke koje je doniso su bile veoma lose. Na prvi pogled ova ekipa izgleda dosta limitirano, valjda ce se popraviti u nastavku turnira.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...