Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Bikić mi je super, njegova uloga baš raste od početka prvenstva.

 

Jedino što mi se više čini kao lik koji će pre sačekati dobru poziciju, nego što će sam iskreirati, ali ok, ne poznajem ga dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Pa on najbolje kreira u napadu od nasih igrac. Odlican je u pick"n"roll igri. Juce je servirao nekoliko asistencija Gavranovicu, plus ume da uputi lepa dodavnja u kontari itd. Treba lopta da bude sto vise u njegovim rukama. Uglavnom donosi dobre odluke sa njom.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj trener opet ne koristi prednosti koje imamo u odnosu na ekipu finske. Neverovatno je da samo forsira dva skracena centra. Susic nula minuta u prvoj cetvrtini, Bjelic igra citavu cetvrtinu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li neko od ovih moze d probije 1v1 bilo koga iz Finske... Čini mi se da se sem par kontranapada stalno vrti pik sa istim igračima. Pri tom dosta slaba drive & kick igra.  

Link to comment
Share on other sites

Vuk Danilovic je definicija nepotizma. Koliko gresaka pravi u igri a uz Bjelica provodi najvise vremena na terenu. Kada on sputi loptu na zemlju i krene na prodor to je 60% izgubljena lopta. Kada ima otvorenog saigraca on ide na drugu stranu, kada je nemoguce da uputi dobro dodavanje on tada dodaje loptu koja uvek bude izgubljena. Bjelic je takodje uzasan sa loptom u rukama. Za razliku od njih Bikic ima kompjuter u glavi ,skoro svaki potez mu je smiljen i retko kada napravi neku glupu gresku. Onaj tamnoputi centar puni Gavranovica celo poluvreme a nas trener nece da isproba ni minut vremena Zelica ili Pavlovica.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

Bjelic podsjeca malo na Ljulja

 

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Mene na Avdiju.

 

Eksplozivni kombo bek od 190 cm, ili pak 206 cm visoka all around trojka - kome verovati? :classic_unsure:

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Morao je da ima jednu utakmicu sa dobrim procentima, nakon sto se nemilosrdno ispucavao na prethodne tri gde nista nije pogadjao a uzimao je svakakve suteve. I dalje mislim da je Bjelic veoma limitiran igrac. Nije prodoran, ne donosi dobre odluke sa loptom u rukama. Danas je imao situcaiju gde smo imali kontru tri na jedan. On uzima sut za tri poena, umesto da asistira saigracima za dva sigurna poena, pogodio je ali da je promasio to bi izgledalo veoma ruzno. Inace "strucnjaci" iz CZ su na pocetku prosle sezone kadetske lige hteli od Bikica da prave krilnog centra. Decko je video koliko je sati i odmah je otisao iz kluba. U ovoj nasoj kadetskoj ekipi ne koristimo sav potencijal koji ovaj tim poseduje, mislim da to moze skupo da nas kosta kada budemo igrali sa prvom ozbiljnom ekipom na turniru.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Talentovani mladi igraci treba da zaobilaze Real Madrid u sirokom luku. Tamo osim Mirotica i Doncica niko nije napravio neku zapazenu karijeru u poslednjih dvadesetak godina a na hiljade maldih igraca je propalo tamo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bojdo said:

Bikić je dobar, samo fali mu eksplozivnosti. Zbog toga nije prošao probu u Realu.

 

 

 

Jeste ali je tada igrao pleja, a zna se da u Španiji najviše cene brze plejmekere. Pošto je lepo je narastao nakon te probe, profilisao se kao zanimljivog point forward.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima tu jos igraca koji ce da isplivaju do finala. Pisao sam da je ovo izuzetna generacija koja ce da gura i u U18. Promenice se okolnosti i odlaskom trenutnog predsednika KSS, tako da ce igra mladjih selekcija biti jos lepsa za gledanje

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 1:38 AM, Miki8 said:

Ovde Bjelic i Danilovic kolo vode. Sve im je dozvoljeno i svasta im se tolerise. Pozitivno je to sto smo pobedili jaku Nemacku reprezentaciju ali igra nam je veoma losa.

 

Miki - postavlja se pitanje za ove mladje kategorije - da li je cilj 'forsirati' pojedine igrace na ustrb rezultata (da bi najbolji / najvece prospekte eventualno postali standardni reprezentativci) - ili je cilj medalja/uigrati ove ekipe da bi pucali na sto bolji plasman.... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MikiMilane said:

 

Jeste ali je tada igrao pleja, a zna se da u Španiji najviše cene brze plejmekere. Pošto je lepo je narastao nakon te probe, profilisao se kao zanimljivog point forward.

 

Tačno. Rast mu je pomogao dosta. Definitivno ima najveci IQ u ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Bjelić mora ozbiljno da radi na završavanju na obruču. 

 

Malopre kriminalna situacija gde lepo probije, ima skoro pa zicer, ali iz klasičnog desnog ulaza ne ide na tablu, nego direktno i promašuje.

Generalno na turniru oko 34% za dva, baš slabo.

Link to comment
Share on other sites

Uz dosta gluposti, manje više standardnih za u16, ali i dosta dobrih poteza, rešismo ovo bez preteran drame. 

 

Napad dosta loš, ali ponajbolja odbrana na ovom prvenstvu. Sad protiv Francuske koja igra ubitačno prvenstvo, gotovo sve dobili 30+.

Link to comment
Share on other sites

Karalic je ovdje dosta poena na fizikalije izvukao, ima dug korak i u ovoj dobi mu to dosta pomaže da stvori prednost. bas me zanima kako ce se protiv Francuza snaci jer tamo ce biti teško na isti način biti dominatan.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Da, Karalić baš dobar.

 

Gavranović me podseća na Nikolu Jankovića iz mlađih kategorija. Vojnik ekipe, radilica, sve što treba ekipa, a bez da traži nešto zauzvrat.

 

Protiv Francuza za početak mora neuporedivo bolji Bjelić. Danas potpuni kriminal.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...