Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Na sajtu Eurohopes nasa dva igraca su rangirana na drugo mjesto.Vuk Danilovic u 2008.godistu- visok 196cm.Nikola Kusturica u 2009.godistu,takodje na drugom mjestu,sa visinom od 184cm.Zanimljiv je Petar Bjelica jer ima 205cm i rodjen je 2009.godine.

Edited by tanasko
Link to comment
Share on other sites

Stavarno decko ima Jokicevski pregled igre, evo sada gledam pionire Mege protiv pionira Flasha, dodavanja saigracima su mu bas kreativna, uz to ima odlicne ruke , zavrsavanje oko obruca, dobar sut itd . Samo je pitanje da li ce izvuci  centarsku visinu , ako dogura do nekih 210 cm, bice bas opasan prospekt.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Za vikend kreće liga pionira U15, dobar koncept lige, gde se do završnice uglavnom izdvoje 10 klinaca koji realno imaju perspektivu. Mega sa jednim strancem i Zvezda sa par klinaca 010, Partizan bez individualaca i Mladost Čačak očekujem u završnici. 

KSB region(prvih 5 ide dalje) 

Partizan
Ras
Mladost
Zemun
Flash
Zarkovo
BKK Radnicki
Vizura
Crvena Zvezda
Dynamic
Banjica Mega
Zvezdara

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od clanova foruma moza da napise nesto vise o generaciji 2009./2010.Najbolji igraci,najperspektivniji,visina igraca,klub,pozicija na kojoj igra itd.Nigdje se ne pise o tome.Nekada je bio dobar sajt o mladjim kategorijama gdje su bili podaci o sest godista mladjih kategorija sa po 30 najboljih po godistu.Nazalost toga vise nema na pomenutom sajtu,nema novih informacija,nema nista o transferima u mladjim kategorijama.Zivim vec preko 20 godina u USA i zelim vise znati o tome.Sportski pozdrav svim clanovima ovog foruma ,jer jedini pisu o mladjem narastaju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tanasko said:

Da li neko od clanova foruma moza da napise nesto vise o generaciji 2009./2010.Najbolji igraci,najperspektivniji,visina igraca,klub,pozicija na kojoj igra itd.Nigdje se ne pise o tome.Nekada je bio dobar sajt o mladjim kategorijama gdje su bili podaci o sest godista mladjih kategorija sa po 30 najboljih po godistu.Nazalost toga vise nema na pomenutom sajtu,nema novih informacija,nema nista o transferima u mladjim kategorijama.Zivim vec preko 20 godina u USA i zelim vise znati o tome.Sportski pozdrav svim clanovima ovog foruma ,jer jedini pisu o mladjem narastaju.

Prospect by Scoutspect
2008                                                                                                Vuk Danilovic
Nikola Karalic
Andrej Bjelic
Andrija Susic
Jovan Bikic
Andrej Pavlovic
Aleksej Nedeljkovic
Vukasin Gavranovic
Tadija Nedeljkovic
Matija Vujovic
Uros Mijailovic
2009
Nikola Kusturica
Nikola Ivančević
Luka Pavlovic
Pavle Stojakovic
Nikola Djurovic
Dusan Tomanic
Viktor Jaksic
Luka Pravilovic
Aleksandar Asceric
Bogdan Cadjenovic
Miroslav Macesic
Danilo Bubanja
Luka Miladinovic
Vuk Stepanovic
Uros Dramicanin
Petar Bjelica                                                                                     2010 
Luka Panic
Dositej Nedeljkovic
Matija Sabljak 
Vuk Randjelovic
Petar Djurović, 

ja bih dodao još

Čubrović Luka i Stanojević Danilo. 

Inače mislim da Scoutspect radi odlično monitoring i skautiranje mladjih kategorija. 

 

Edited by Vreme čuda
Link to comment
Share on other sites

Nedostaju zanimljivi neki klinci ali obzirom da su igrali 2022/23 sezonu van Srbije skontam da je Scoutspect

nije gledao.

 

Strahinja Zelić (2008)

Andrija Pavlović (2008)

Miloš Bajić (2009)

Marko Avdalović (2010)

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bojdo said:

Na Eurohopesu su Danilovicu sa 194 podigli visinu na 196. Je li neko zapazio da je nesto porastao u ovih par mjeseci preko ljeta?

I ja sam to primijetio.Na nekim sajtovima je visok 194,188,192, a na eurohopes 196.Nevjerovatno da danas u 21 vijeku,sa ovakvim napretkom u tehnologiji i svemu ostalom,rijetko cete naci tacne podatke npr.o visinama igraca.Da li je u pitanju nezainteresovanost ljudi koji rade na specijalizovanim sajtovima za kosarku,nemar ili nesto slicno, nikada mi nece biti jasno.Nekada je najbolji sajt za mladi narastaj  bio serbiahoop ciji sam pretplatnik vise od tri godine.Imali su ranking igraca za sest godista(od 2003 do 2008.godista-po 30 najboljih ili najperspektivnijih).I dalje postoji taj ranking,ali mnogi igraci su u proteklih godinu dana porasli,napredovali,ojacali.Svakih tri ili cetiri mjeseca ubacivali su igrace koji bi napredovali i izbacivali igrace koji su nazadovali u istom periodu.Objavljivali bi vijesti o pocetku nekog prvenstva,da li lokalnog karaktera ili evropskog prvenstva.Sredinom septembra bile bi vijesti o prelascima u mladjim kategorijama,krajem istog trebalo je da izadje ranking 30 najboljih u 2009.godistu.Objavljivali su sastave ekipa za Juniorsku i Kadetsku ligu Srbije.Nazalost,nema ni jedne objavljene vijesti na istom sajtu od oktobra prosle godine.Ne pisem ovo iz razloga da bih kritikovao ovu grupu entuzijasta i kosarkaskih zaljubljenika,vec iz razloga sto mi je to bio jedini izvor informacija o mladjim kategorijama.Mnogo mi nedostaju te informacije.Naime,zivim u USA vec 25 godina i to mi je omiljeno stivo za citanje nakon povratka sa posla.Na jednom sajtu sam procitao da su u pionire Mege presli Stepanovic(2009), Bajic(2009),Dramicanin(2009),Jordanesku(?),Jarc(2009),te najmladji Marko Avdalovic iz Bilece rodjen 2010. i visok 199cm.

Edited by tanasko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fizičke karakteristike nisu presudan parametar u razvoju igrača, što se najbolje vidi pri prelazu  iz kadeta u juniore. Afirmativno podržavam pisanje portala o klincima iz mladjih kategorija, ali favorizovanje može napraviti pritisak i lažnu sliku kod dece a naručito kod roditelja. Strpljenje i odabir pravog kluba tj trenera je najbitnije. Mega realno radi najbolji skauting i dovodi decu iz regiona. Problem je u tome što po generaciji favorizuju dva klinca a ostali trče za njih. Ipak su oni privatan klub i naplaćuju investicije. Zvezda i Partizan imaju sistemski pristup ali lošu viziju i projekciju za igrače posle juniora. 

Link to comment
Share on other sites

Moram opet da ponovim, Petar Bjelica je nesto najslicnije Jokicu sto sam viedeo u nasim mladjim kategorijama. Ako izvuce neku visinu od 210 cm ili vise bice odlican centar. Pregled igre mu je bas Jokicevski, asistencije koje deli saigracima i danas  je imao  desetak impresivnih dodavanja. Usput ima odlicne ruke, zavrsavanje oko obruca, ume da pogodi trojku, veoma zanimljiv potencijal.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki8 said:

Moram opet da ponovim, Petar Bjelica je nesto najslicnije Jokicu sto sam viedeo u nasim mladjim kategorijama. Ako izvuce neku visinu od 210 cm ili vise bice odlican centar. Pregled igre mu je bas Jokicevski, asistencije koje deli saigracima i danas  je imao  desetak impresivnih dodavanja. Usput ima odlicne ruke, zavrsavanje oko obruca, ume da pogodi trojku, veoma zanimljiv potencijal.

Gde je to igrao, kadetska liga još nije počela. Kakav je atleta?

Link to comment
Share on other sites

On igra za pionirski tim Mege. Gradjom podseca na Jokica, rekao bi da je eksplozivniji od Jokica, vec zakucava. Na primer Malesevic iz Dinamika je 2,20 viosok a do prosle sezone nisam video da zakucava. Evo dole link utakmice protiv KK Ras-a. Jeste da je Mega daleko bolji i talentovaniji tim i da je Bjelica za dve, tri glave visi od svojih protivnika ali se vidi kreativnost u njegovoj igri, odlicna dodavanja, mekane ruke , kontrola lopte itd. Nije sve na fiziku i snagu, ima dosta finese u njegovoj igri. Na primer Pavle Backo ima mekane ruke i gradju slicnu  Jokicu i tu se poredjne sa Jokicim zavrsava, posto im je igra skroz razlicita. Ali ovaj Bjelica me bas podseca na Jokica po kreativnosti, back door dodavanjima, dodavanjima od svog kosa do protivnickog, po vodjenju kontra napada, mekanim rukama, nesto najslicnije Jokicu sto sam video na centarskim pozicijama kod nas u mladjim kategorijama.

 

 

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

Gde je to igrao, kadetska liga još nije počela. Kakav je atleta?

Za kadete ove godine igraju 2007.i 2008.godiste.On je rodjen 2009.godine i medju najvisim je u svojoj generaciji.Prerano je davati neke prognoze,posebno ako pobijedite protivnicku ekipu skoro 100 razlike.

Link to comment
Share on other sites

I ja licno mislim da je nezahvalno donositi neke zakljucke kada su pionirska takmicenja u pitanju. Ali ovaj decko neodoljivo podseca na Jokica igrom, brze odluke, bez nekog pretranog petljanja. Nije samo ova utakmica i sezona, i prosle godine je imao neke zanimljive poteze kada je igrao sa  2008 godistem.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Ovog vikenda pocinju Kadetska i Juniorska liga Srbije.Za juniore nosece godiste je 2005.i mladji,a za kadete 2007.i mladji.Pretpostavljam da su glavni favoriti Mega,Zvezda,Borac,Dinamik.Iza njih su Zemun,Vojvodina,Radnicki Bgd,te u kadetima jos i Partizan.Posebno ce biti interesantna generacija 2007.i mladji,jer tu ima plejada vrlo talentovanih igraca.Marjanovic,Srzentic,Ostojic,Sekularac,Goljovic,Mantock u 2007,te Karalic,Danilovic,Bikic,Susic iz 2008.god.samo su neka od predvodnika ove talentovane generacije.Radujem se pocetku ovih takmicenja da bismo vidjeli na koje od mladih igraca mozemo racunati u bliskoj buducnosti,kao potencijalne kandidate za seniorsku reprezentaciju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekivane pobjede favorita.Mega je pokazala da je glavni favorit ovog takmicenja.Raduje povratak Backa na teren nakon nekoliko mjeseci pauze.I to kakav mec.Index 42,22 poena,15 skokova,6 asistencija,7 blokada.Lijepo rasporedjena minutaza izmedju 5 glavnih igraca Mege(u prosjeku 20-23 minuta) -Lazarevski,Karalic,Danilovic,Ostojic,Backo.Odlican postotak suta,ogroman broj asistencija. Dodajmo da su dominantni u skoku,sto ne treba da cudi kada imaju Backa i Ostojica.Ocekivana pobjeda Partizana.Steta sto su se olako odrekli Vukovica,jer bi imao sta da pokaze u uvom timu Partizana.Teska pobjeda Zvezde u Uzicu,kao i Dinamika u derbiju sa ekipom Borca iz Cacka.Stizu nove nade nase kosarke,a vec sutra pocinje i Juniorska liga Srbije.

Edited by tanasko
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Petar Bjelica opet sa desetak Jokicevskih asistencija danas. Njegovo citanje igre je slicno Jokicevim, ako dogura do 210+ cm, nema sanse da ne napravi ekstra karijeru a Misko ce ga sigurno forsirati.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki8 said:

Petar Bjelica opet sa desetak Jokicevskih asistencija danas. Njegovo citanje igre je slicno Jokicevim, ako dogura do 210+ cm, nema sanse da ne napravi ekstra karijeru a Misko ce ga sigurno forsirati.

Jel ima sajt gde pratiš?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...