Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

Mora se istaći da će četvrtfinala sutra igrati prvih 14 na svetu po ranku. Ne sećam se da se ikad ranije ovako nešto dešavalo, uvek iskoči neko iznenađenje.

 

Ako Alkaraz večeras pobedi, biće 7 od 8 igrača iz TOP10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam videla deo tog meca. Nije lose igrao Dimitrov, samo sto je Tsitsipas bio bolji. A Diego uopste nije u nekoj formi vec duze vreme, te i nije bio neki reper za igru Dimitrova.

Npr. videla sam par puta kako je Tsitsipas servirao kik na Grigorov BH i naravno da ovaj nije mogao nista da uradi.

Tsitsipas ulazi u formu, a i sljaka mu odgovara.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

Mora se istaći da će četvrtfinala sutra igrati prvih 14 na svetu po ranku. Ne sećam se da se ikad ranije ovako nešto dešavalo, uvek iskoči neko iznenađenje.

 

Ako Alkaraz večeras pobedi, biće 7 od 8 igrača iz TOP10.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Boxy said:

 

Magicni oporavak kao i onda kad se Djokovic oporavio u Australiji u roku od 2 seta, isti stepen magicnosti :classic_sleep:

Ono, kad okoreli fedfan krene da navija za Nadala :classic_laugh:

 

I kako sam i sumnjala, dinastija se uključila, ovog malog stavili da igra  kasno uveče , ipak je svežina milina...

 

A glede turnira, pa lepo-petorica GS šampiona su igali, dvojica ostala...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Ono, kad okoreli fedfan krene da navija za Nadala :classic_laugh:

 

I kako sam i sumnjala, dinastija se uključila, ovog malog stavili da igra  kasno uveče , ipak je svežina milina...

 

A glede turnira, pa lepo-petorica GS šampiona su igali, dvojica ostala...

 

Kako si ti uspela da zakljucis da ja navijam za Nadala? 🤡

Link to comment
Share on other sites

Mislim da danasnji mec Alkaraza i Nadala ima potencijal da definise tenis u narednih 10 godina.

 

2005. Nadal je u Monte Karlu igrao protiv Gaudija, koji je tada bio smatran mozda i najboljim igracem na sljaci, a svakako top 3, i dobio je taj mec 6-3, 6-0.

 

Nakon toga dobio je Gaskea i Koriju i osvojio turnir.

 

Usledile su titule u Barseloni, Rimu i na Rolan Garosu.

 

Imajuci u vidu stanje tenisa, pogotovo godine najboljih, Timov raspad i cinjenicu da je od tzv. mlade garde najbolji igrac na sljaci verovatno Cicipas (a Alkaraz je napravljen tako da taj tip igraca surovo maltretira) mislim da bismo mogli da prisustvujemo slicnoj dominaciji.

 

Ako napravi statement win protiv idola. Znamo da je mentalitet jedan ogroman deo uspeha u vrhunskom tenisu, ako probije tu barijeru i unisti Nadala danas (sto uopste nije nemoguce, imajuci u vidu kako obojica igraju), nebo ce mu biti granica.

 

 

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, McLeod said:

Mislim da danasnji mec Alkaraza i Nadala ima potencijal da definise tenis u narednih 10 godina.

 

2005. Nadal je u Monte Karlu igrao protiv Gaudija, koji je tada bio smatran mozda i najboljim igracem na sljaci, a svakako top 3, i dobio je taj mec 6-3, 6-0.

 

Nakon toga dobio je Gaskea i Koriju i osvojio turnir.

 

Usledile su titule u Barseloni, Rimu i na Rolan Garosu.

 

Imajuci u vidu stanje tenisa, pogotovo godine najboljih, Timov raspad i cinjenicu da je od tzv. mlade garde najbolji igrac na sljaci verovatno Cicipas (a Alkaraz je napravljen tako da taj tip igraca surovo maltretira) mislim da bismo mogli da prisustvujemo slicnoj dominaciji.

 

Ako napravi statement win protiv idola. Znamo da je mentalitet jedan ogroman deo uspeha u vrhunskom tenisu, ako probije tu barijeru i unisti Nadala danas (sto uopste nije nemoguce, imajuci u vidu kako obojica igraju), nebo ce mu biti granica.

 

 

 

 

Sve se slažem ali o5

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Mislim da danasnji mec Alkaraza i Nadala ima potencijal da definise tenis u narednih 10 godina.

 

2005. Nadal je u Monte Karlu igrao protiv Gaudija, koji je tada bio smatran mozda i najboljim igracem na sljaci, a svakako top 3, i dobio je taj mec 6-3, 6-0.

 

Nakon toga dobio je Gaskea i Koriju i osvojio turnir.

 

Usledile su titule u Barseloni, Rimu i na Rolan Garosu.

 

Imajuci u vidu stanje tenisa, pogotovo godine najboljih, Timov raspad i cinjenicu da je od tzv. mlade garde najbolji igrac na sljaci verovatno Cicipas (a Alkaraz je napravljen tako da taj tip igraca surovo maltretira) mislim da bismo mogli da prisustvujemo slicnoj dominaciji.

 

Ako napravi statement win protiv idola. Znamo da je mentalitet jedan ogroman deo uspeha u vrhunskom tenisu, ako probije tu barijeru i unisti Nadala danas (sto uopste nije nemoguce, imajuci u vidu kako obojica igraju), nebo ce mu biti granica.

 

 

i tako ti unisti (jos jednog igraca) Alcaraza :classic_sad:

 

elem, nije se ni Alcaraz bas pokazao na sljaci na ovih par turnira, bio je bitno bolji na betonu. Mozda mu treba malo vise da se navikne na podlogu, mozda velika nadmorska visina Madrida (bitno visi od mesta gde on trenira) imaju uticaja, a mozda i citav hajp, narocito u Madridu, utice. U svakom slucaju Alcaraz je bio bitno losiji nego u USA, nije bas prosao prethodne meceve blistavo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hurkac ocajan, ne moze teren da pogodi

1 minute ago, wwww said:

i tako ti unisti (jos jednog igraca) Alcaraza :classic_sad:

 

elem, nije se ni Alcaraz bas pokazao na sljaci na ovih par turnira, bio je bitno bolji na betonu. Mozda mu treba malo vise da se navikne na podlogu, mozda velika nadmorska visina Madrida (bitno visi od mesta gde on trenira) imaju uticaja, a mozda i citav hajp, narocito u Madridu, utice. U svakom slucaju Alcaraz je bio bitno losiji nego u USA, nije bas prosao prethodne meceve blistavo.

 

Osvojio je Barselonu, nije bas da se nije pokazao.

Jeste izgubio u 1.kolu MCa, ali to je bilo odmah posle Majamija, tako da mu treba oprostiti taj poraz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...