Jump to content

Senna


alpiner

Recommended Posts

Ne znam kol'ko su me razumeli, ali znam da nisu imali izbora ako su hteli mir u kuci. Ne zato sto bih ja nesto posebno kukao nego zato sto bih se penjao po lusterima 🤣 keva i dandanas prica koliko sam bio nemiran i da je jedini nacin da me "smire" bilo da se cuje neki motor. Kad god bi automobili prolazili ulicom (selo, kuca dalje od glavne dzade, nema saobracaja osim iza 2 popodne kad ljudi dolaze s posla pa je svaki auto dogadjaj) ja bih prestajao da radim stagod sam vec radio i fascinirano slusao brujanje motora. Kad sam bio 2-3 godine deda mehanicar se hvalio musterijama da ja po zvuku prepoznajem svaki automobil. Isto ako je na TV bilo nekakvih automobila ja bih mirno sedeo i gledao umesto da moraju da brinu gde sam i da li pravim neku stetu. Najcesce bih otisao kod dede u radionicu (deda i baba nisu daleko stanovali u drugoj ulici, gledali smo se preko baste pa sam od najmanjih nogu umeo sam da odem do njih) i onda mu "pomagao" - ustvari, nevidjeno ga smarao i smetao mu ali deda je za mene imao beskrajno strpljenja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg to su bili standardi vremena.

 

U ona vremena prenose su radile lokalne TV a FOM je samo preuzimao njihov gotov fid, pa su tu siljili qrac mladi i neiskusni reziseri kojima nisu dali da rade fudbal ili vec nesto tako "bitno" nego moraju da se hebavaju sa ovim kretenima sto voze u krug. A u Italiji je bila posebna prica, prenos iz Monce se svodio na pracenje Ferarija 2 sata oko staze, jedino bi menjali kojeg od dvojice prate.

 

Danas smo toliko navikli da kritikujemo sve i svja i kad treba i kad ne treba pa se na proslost gleda idealizovano, kao sve je bilo super i bolje nego danas, a ustvari mnogo toga je danas daleko bolje nego u stara dobra vremena.

 

Samo smo mi omatorili pa drugacijim ocima gledamo na sve to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da se upisem i ja ovde...

 

Ja sam poceo ranih 90ih da gledam trke, uz starijeg brata a ja jos ni tinejdzer nisam bio. Secam se dominacije Williams-a tih godina, Mensel pa Prost... brat koji je Ferarista je tada iz nekog razloga navijao za Williams (ustvari razlog je da je Ferrari bio los pa mu je samo bilo bitno da neko pobedi McLaren), pa sam ja tako poceo da navijam za Williams. Zapravo prva puna sezona (sa budjenjima za van-evropske trke) mi je bila ta zalosna 1994. I taj 1.maj nikad necu zaboraviti, secam se gde smo sedeli, kako smo samo cutali u neverici i onda vesti uvece, ja sam ih cuo pa otisao da nadjem brata da mu kazem - jbt kao da mi je neko moj umro/poginuo (daleko bilo) pa da treba ostalim clanovima porodice da saopstim, takav je neki osecaj bio. 

 

Eto, tako je to urezano... sto kazu "uslo u krv, i dovidjenja!"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...