Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

9 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislim da će se ujediniti i to će onda biti onaj Patriotski blok kako ga je nazvao Boško Obradović..i prelaze cenzus kako bi AV-u pravili opoziciju u Skupštini..

 

 

Boško Obradović je smrad od čoveka, takva su mu uverenja takva mu je i stranka. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Accuphase said:

"SNS će se odlučio za mene, zato što iza sebe imam neki minuli rad"

 

Kako stvari stoje, moraćemo da se naviknemo na budućeg gradonačelnika bg-a u formi nepismenog bizgova umesto ovog sadašnjeg picopevca sa irtantnim glasićem. Štaviše ako i pomenuti ostane a verovatno hoće na mestu zamenika ovaj nam se neće skidati sa tv ekrana ili još gore obojica pa na smenu...

Msm da je Gangula ranije izjavio da ne vidi Vesića u svom timu ako bude kradonačelnik. E sad, navodno je Psiho nudio neke opcije Vesiću u zamenu, ali da je on sve odbio, hoće da radi i krade isključivo u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, shonke said:

https://upit.birackispisak.gov.rs/

U gornjem desnom uglu ima opcija "pregled broja birača".

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Nisu menjali datum, i dalje je 23.01.

 

Pogledala sam broj birača za dve bg opštine Zvezdaru i za Voždovac. 

 

Broj nije smanjen a ni povećan, sličan je kao što je bio i prethodnih godina. 

 

Primetno je veći broj birača na Vračaru. 

 

Nadam se da će po raspisivanju izbora broj birača biti promenjen na tom portalu.

 

Od dana raspisivanja izbora teče Rokovnik RIK-a i političke stranke i sami građani u velikom broju posećuju referente za vođenje b spiskova. 

 

Biće još novih upisa, novih brisanja i izmena u biračkom spisku. On se zaključuje 15 dana pre izbora. Od tada do 72 sata pre izbora moguć je samo naknadni upis u birački spisak. Svi naknadno upisani, upisuju se po biračkim mestima i na dan izbora birački odbor pored redovnog izvoda iz biračkog spiska dobija i poseban spisak-naknadno upisanih birača-ukoliko na tom xy biračkom mestu ima naknadnih upisa.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Accuphase said:

General Božidar Delić biće nosilac liste NADA na parlamentarnim izborima.

 

Nije da ne smem ali nisam blesav da napišem to što stvarno mislim o generalu pa da me banuju, ali me zanima samo jedna stvar... kako to ljudi mislite da opozicija "bez obzira na sve" treba da se ujedini na predstojećim izborima???

 

pre par postova gore neko rece da je Ponos skolovan u JNA...  pa bi da pitam gde je ovaj skolovan ??  

 

 Verovatno im to ne smeta jer je ovaj "heroj"...  A i verovatno mu pomoglo preskolovanje u vadikavima

1 hour ago, Accuphase said:

Boško Obradović je smrad od čoveka, takva su mu uverenja takva mu je i stranka. 

 

on je ocigledno "zec" koji treba da pokrije neki desni "patriJotski" deo nezadovoljnog dela SNS ovih glasaca...  potpuno na isti nacin na koji su to Ceda, Canak za onaj "liberalni i proNATOvski " deo...  nakon izbora cemo saznati ko je zec "gradjanskog" dela.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

 

pre par postova gore neko rece da je Ponos skolovan u JNA...  pa bi da pitam gde je ovaj skolovan ??  

 

 Verovatno im to ne smeta jer je ovaj "heroj"...  A i verovatno mu pomoglo preskolovanje u vadikavima

Božidar Delić je završio Akademiju KoV u Sarajevu. Letimičan pogled na unapređenja jasno vidi potpis službe. Oficiri inače ne preskaču činove.
U vreme 5. oktobra bio je komandant beogradskog korpusa, bastard formacije VJ. Zaslužan za pokrete tenkovske čete, ako se neko još seća te epizode.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislim da će se ujediniti i to će onda biti onaj Patriotski blok kako ga je nazvao Boško Obradović..i prelaze cenzus kako bi AV-u pravili opoziciju u Skupštini..

 

 

 

  Svi zajedno ce dobiti tih 3-5%..  i imace svako po 1- 2 poslanika

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

Božidar Delić je završio Akademiju KoV u Sarajevu. Letimičan pogled na unapređenja jasno vidi potpis službe. Oficiri inače ne preskaču činove.
U vreme 5. oktobra bio je komandant beogradskog korpusa, bastard formacije VJ. Zaslužan za pokrete tenkovske čete, ako se neko još seća te epizode.

 

on je jedan od dokaza posledica izostanka prave revolucije tog i nakon tog dana

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, urosg3 said:

Božidar Delić je završio Akademiju KoV u Sarajevu. Letimičan pogled na unapređenja jasno vidi potpis službe. Oficiri inače ne preskaču činove.
U vreme 5. oktobra bio je komandant beogradskog korpusa, bastard formacije VJ. Zaslužan za pokrete tenkovske čete, ako se neko još seća te epizode.

Zar postoji makar jedan visoki oficir jna a da nije i pripadnik službe ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Zar postoji makar jedan visoki oficir jna a da nije i pripadnik službe ?

Danas? Ne znam iskreno. U doba JNA je bilo dosta, čak većina. Pre svega trupnih oficira, a značajan broj i štapskih. Danas ne znam ko će ga znati. Neke druge osobine se cene, tako da ne znam.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, urosg3 said:

Danas? Ne znam iskreno. U doba JNA je bilo dosta, čak većina. Pre svega trupnih oficira, a značajan broj i štapskih. Danas ne znam ko će ga znati. Neke druge osobine se cene, tako da ne znam.

U vreme kad sam ja bio u JNA nije postojao oficir da nije u partiji a samim tim i u službi, možda neko od podoficira a što je viši čin bio u pitanju to je više bio u kandžama vojne službe

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

U vreme kad sam ja bio u JNA nije postojao oficir da nije u partiji a samim tim i u službi, možda neko od podoficira a što je viši čin bio u pitanju to je više bio u kandžama vojne službe

Ja ih znam dosta, verovatno se nije pričalo previše o tome. Živahna je bila politička scena u okviru SKJ u JNA. Možda nije pravo mesto, možemo na SFRJ temi o ovome.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, urosg3 said:

Božidar Delić je završio Akademiju KoV u Sarajevu. Letimičan pogled na unapređenja jasno vidi potpis službe. Oficiri inače ne preskaču činove.
U vreme 5. oktobra bio je komandant beogradskog korpusa, bastard formacije VJ. Zaslužan za pokrete tenkovske čete, ako se neko još seća te epizode.

Daj bre molim te... pa taj "general" NE UME da sastavi dve proste rečenice i za takvog brđanina bosanskog kosovarskog ili šta je već treba neko da glasa???

Bolje da je po naredbi odozgo poslao tenkove na "snage mraka & haosa" tog 5 oktobra, bilo bi bloody ali bi sada sve bilo drugačije...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Accuphase said:

Daj bre molim te... pa taj "general" NE UME da sastavi dve proste rečenice i za takvog brđanina bosanskog kosovarskog ili šta je već treba neko da glasa???

Bolje da je po naredbi odozgo poslao tenkove na "snage mraka & haosa" tog 5 oktobra, bilo bi bloody ali bi sada sve bilo drugačije...

Ma... Delić je iz čina potporučnika skočio na čin potpukovnika, direktno 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Zar nije Akademija KoV oduvek bila u Beogradu? U Sarajevu je bila podoficirska skola.

Jeste, prve dve godine je i on bio tamo, ali specijalizacija mu je bila u Centru vojnih škola "Kosta Nađ" u Sarajevu. Sad vidim da mi i wiki daje za pravo i da je diplomirao 1977.
Mislim da su u Sarajevu bile samo dve katedre, pešadija i inžinjerija, ali ovo zadnje uzmi sa rezervom, sećanje ume da vara

Link to comment
Share on other sites

Pise u njegovoj biografiji da je bio u vojsci i Srpske Krajine i Srpske, od 1995 je na Kosovu gde je bio učesnik rata. Bio vise puta na haskom sudu ali uglavnom kao svedok. Akcije koje je on predvodio nisu tretirane kao ratni zločin protiv civila( Orahovac, Rogovo, Paštrik) Naravno da je u bio i u vojnoj bezbednost, niko ne dolazi na te pozicije bez toga.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Pise u njegovoj biografiji da je bio u vojsci i Srpske Krajine i Srpske, od 1995 je na Kosovu gde je bio učesnik rata. Bio vise puta na haskom sudu ali uglavnom kao svedok. Akcije koje je on predvodio nisu tretirane kao ratni zločin protiv civila( Orahovac, Rogovo, Paštrik) Naravno da je u bio i u vojnoj bezbednost, niko ne dolazi na te pozicije bez toga.

Jadna im je ta njihova famozna "služba" ako su im ovakvi džulovi bili kadar a još jadnija zemlja u kojoj su takvi džulovi kandidati za precednika.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...