Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

8 minutes ago, medobrundo said:

 

Logika ti je negde omanula. Nije ni legalno, ni legitimno vršiti izborne prevare, ukoliko opozicija negde nema kontrolore. Naravno da nije problem u glasanju na daljinu, problem je ako se glasanje na daljinu koristi da se promeni izborna volja građana. Dakle, ukoliko se stara osobe primora ili prevari da glasa za vlast ili ukoliko se kasnije manipuliše sa listićem. To je situacija, a ne da li će neko glasati od kuće, kafića ili na izbornom mestu. Takođe, ukoliko su radikali u toj komisiji koja ide na teren, a ubačeni ispred ljudi koji su stvarno opozicija, jasno je da nije moguće imati kontrolu. Ne znam postoji li negde pregled koliko kontrolora ima po kom biračkom mestu, ali UPS tvrde da imaju preko 20.000 kontrolora. To jeste respektabilan broj. Nije baš moguće pokriti svako BM, a nema ni potrebe ići negde gde znate da SNS ima 95 posto i to bez da mora da vara. Apsolutno nemam ni najmanju sumnju da vlast koristi i ovu (legalnu) mogućnost kako bi vršila dodatne (nelegalne) prevare. Opravdanje za prevaru ne može biti to što ne postoji dovoljna kontrola, naročito ukoliko nije ni realno da postoji. Intenzivno idenje na teren zahteva još više kontrola u odnosu na regularno glasanje. SNSu bi najviše odgovaralo da svi glasaju od kuće, pa da oni sa svojim botovima i upregnutim državnim institucijama, uključujući i policiju, mogu da idu od vrata do vrata i provere za koga se glasalo. I tad bi mogli da krivimo opoziciju što u svakom domaćinstvu nema makar jednog predstavnika.

 

Moraš i tu imati nekog jer nije isto ako izađe 50% ili recimo 1000 glasača ili 90% odnosno 1800 glasača na takvo mesto. Tu se nabija razlika za predsedničke i republičke izbore gde je svaki glas vredan. Ako se vratimo na referendum prilično je sumnjivo bilo da je izlaznost na mestima gde je ZA pobedio sa preko 75% bila preko 75% izašlih birača što je praktično nemoguće kod nas osim u par sela koja su poznata po čoporativnim izlascima na glasanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je prava pravcata oskudacija kontrolora iz Moramo..gotovo da ih nema nigde. Medjutim,UPS imaju svuda po 3 ili 4 kontrolora..po dva ispred parl.liste i ispred Ponosa.. U manjim mestima ih je bar dvoje..UPS su na severu Backe dobro odradili posao..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moramo nema kontrolora jer racunaju da im je Bg dovoljan da ih prebaci preko cenzusa, ostatak ih ne zanima previse. 

 

UPS je jedini koji hoce da smeni rezim, ostali hoce da udju u parliament aka budzet. 

 

Celoj toj desnici je sns skupljao potpise, klasicni trojanci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako ima ljudi koji zive u etnicki izmesanim opstinama, zivo me zanima kako ce glasati Bosnjaci po Raskoj, i Madjari po Backoj npr na predsednickim izborima. I pored poziva njihovih manjiskih stranaka, tipa SVM,Zukorliceve i Ljajiceve, nesto nisam siguran da ce se u ogromnoj vecini glasati za Vucica medju njihovim biracima. Ti glasaci mogu biti tas na vagi da li ce se ici u drugi krug ( svestan sam da sam preoptimistican danas, i da ce Vucic vrv imati 52,3 posto 😄 bez problema)

Link to comment
Share on other sites

Ovde na severu-severozapadutm Backe,Madjari su tradicionalno okrenuti SVM-u i u manjem broju nekoj drugoj madjarskoj organizaciji..medjutim pristojan broj je cesto glasao za DS,pa je ostao veran nekoj..nazovimo je, demokratskoj opciji.
Ipak,promenu je doneo Orban..sa ucvrscivanjem njegove vlasti u Budimpesti,sa davanjem drzavljanstva,sa raznim programima za razvoj preduzetnistva i poljoprivrede, vojvodjanski Madjari u njemu vide nesumnjivog politickog autoriteta. I glasaju zbog Orbana za sektu,a ne zbog samog Vucica..u vecinski madjarskim mestima mogu se videti prizori prostorija mesnih odbora SnS koji su izlepljeni ne samo Psihovim slikama,vec i Orbanovim..u jednakoj,prirodnoj (a kako drugacije?) velicini.. Dakle,Vucic i Orban stoje zajedno..to je ta neka poruka na koju pecaju madjarske glasace..nazalost,prolazi im u velikoj meri..

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, bohumilo said:

To je tačno. Ali moje glasanje nema uticaj apsolutno ni na šta (tj. šanse za to su toliko male da se to slobodno može i tako formulisati), dok diskusija o tome ima makar kakve izglede za nekakvim pozitivnim efektom: recimo ima šanse za intelektualnim zadovoljstvom koje ponekad proizilazi iz diskutovanja o idejama sa drugim ljudima, ima šanse da se sopstveni rezon testira i proveri - i sama potreba da se nešto jasno i pošteno verbalizuje pred drugim ljudima ima takav efekat - itd...

 

 

Ali izlazak na izbore nije "rađenje svega što je u našoj moći". Za pojedinca je to nešto najbeznačajnije što on može da uradi. Ja ovo vidim kao da me optužuješ što ne proučim neku dovu ili molitvu za pobedu nekog kandidata na izborima, jer svako mora da uradi sve što je u njegovoj moći - pa daj makar molitvu. Mislim, i to ima NEKE šanse da upali, pa zašto ne probati, a pri tom ne moram ni da izlazim iz svog stana?

 

Samo da otklonimo mogućnost zabune oko ovoga, ja ovde ne govorim iz rakursa pobede bilo kojeg kandidata, već iz ugla šanse da upravo moj glas ima bilo kakav efekat na bilo šta, jer je to prostor mogućnosti kojim ja upravljam. Da bi se to desilo na izborima potrebno je da negde neki rezultat (pobeda, ulazak u drugi krug, nečiji ulazak u parlament ili makar jedno poslaničko mesto) bude na klackalici za tačno jedan glas - a šanse za to su minimalne.

 

I još nešto, ja ne pozivam ljude da ne glasaju, gotovo obrnuto. Moj argument fukcioniše tim bolje što više ljudi glasa. Kada bi manje ljudi glasalo on bi postajao sve tanji i tanji - što manje ljudi glasa svaki pojedinačni glas postaje važniji - dok jedom ne bi prešao prag kada bih rekao da vredi pomeriti neke planove za nedelje i otići na glasanje...

 

Zar ne bismo ovde sansu da nas glas nesto promeni trebalo da pomnozimo sa vrednoscu te promene kako bismo dobili matematicko ocekivanje i na taj nacin izracunali da li nam vredi da utrosimo X resursa da odemo i glasamo?

 

S obzirom da se vrednost promene vlasti ne moze izracunati objektivno, jer nije ista za razlicite individue, ako ja smatram da je za mene vrednost promene vlasti = Y, a nek sansa da moj glas nesto promeni bude 0.000001, onda je racionalno izaci na glasanje ako je Y * 0.000001 > X, gde su X ulozeni resursi da se ode na glasanje.

 

Tako da ne vidim nacin da bilo ciji izlazak na glasanje okarakterisemo kao inherentno racionalan ili iracionalan, bez informacije o tome koliku vrednost za glasaca ima potencijalni rezultat u slucaju da je njegov glas napravio razliku.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

I dok mi raspravljamo da li @bohumilo treba da izađe da glasa ili ne, evo šta se dešava..

 

 

 

Kako će birački odbori sa Čukarice obići svih 13 000 ljudi?  

 

 

A šta radi RIK, šta radi predsednik RIK-a 

 

https://nova.rs/vesti/politika/clanovi-rik-a-uputili-prve-zalbe-dimitrijevic-ne-moze-sam-da-donosi-odluku/

 

https://nova.rs/vesti/politika/rik-promenio-mesta-sedenja-clanovima-odbora-na-birackim-mestima-u-beogradu/

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

Postovani gosti i citaoci VOX92 Foruma,vama posebno zelim da se obratim ovim postom...jer mi,clanovi,koji pisemo na ovoj temi,makar u odredjenom broju, znamo sa cime imamo posla i sta nam je sutra ciniti.

Zamolio bih vas da sutra izadjete na izbore.

Imajmo u vidu da ovo sto nam se dogadja jednu punu deceniju,nije bio "obican" brain wash,vec deset godina ispiranja mozga govnima, by 90% medija, uz sasluzenje udbaske jazbine i dezurnih batinasa-kriminalaca.  U takvoj situaciji "prejak" otklon od nametnutog mainstreama nije imao sanse. Zato..

Glasajmo u nedelju..da popravimo koliko se moze.

Love,Crni :heart:

  • Like 11
  • Love 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stiletto said:

Neće ih ni obići, to su glasači prijavljeni na fantomskim adresama, otići će u stan jednog od komisije i pozaokruživati sve te za sebe. 

 

To pod uslovom da u "kućne posete" idu samo SNS+SPS+SRS ili neka druga satelit stranka.

 

Kontrolori -članovi b. odbora iz koalicije Ujedinjeni za pobedu Srbije će tražiti-insistirati  da obavezno ide 1 član b.o. iz te koalicije. 

 

U protivnom Zapisnici sa tih biračkih mesta u kojima nije išao član-kontrolor iz Ujedinjenih za pobedu Srbije  neće biti priznati. 

 

 

 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa UPS jedini upozorava na nerelgularnosti, ostalima dosta da ih zvalonja prebaci  preko cenzusa i da legne kinte sa budzeta. Ono sto sam primetio je da Djoka Vlah ne moze da podnese Djilasa, tj smeta mu sto Djilas sebe stavlja kao lider opozicije a mislim jasno je da je to ustvari Zika POKS i Mica jehovin svedok...lol..

 

Kada ides da rusis rezim ne ides u 50 kolona nego u jednoj - dve. Ovo vise kolona veca izlaznost je izmislio i ndmbgd jer im je za ove izbore bitnije da udju u skupstinu nego obore sns. Ako se setimo BG izbora 2018,, zvalonja je imao 50% sa sps ali je bilo preko 20 % ispod cenzusa sto je sekti dalo apsolutnu vlast. Mislim da ce tako sada i  biti. Ako i zatreba dss ce se prilepiti uz Sapica, ipak im je skupljao potpise.

 

Sto se mene tice dss, zavetnici, zaverinici suvernesti i antivax daj boze svi ispod cenzusa, pa nek jedu ladna 'ovna.

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Orci nece dobiti preko 43% u Beogradu,trika nema i to uz svu kradju.

 

evo putin šalje vučiću topove za grad i vremenske nepogode

hashtag šta nam rade

 

mada, verovatno je bolje da ne bude neko gotivno i lepo vreme pa da plebs ode na kosmaj da obrne roštilj ili ga kupi u kabinetu

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Harmonika said:

Meni je skroz jasno da neko ne voli ni opoziciju..razumem sve..i otvoren sam da cujems vaki stav..ja kada bih krenuo da rekonstruisem ponasanje opozicije, smao psolednjih nekoliko godina, imaju kikseva, i to malih milion..ali, ove ne mogu stvarno vise, nikako...i nije da bih bas menjao Vucica za crnog djavola, a i moze se reci, Vucic je crni djavo, ali, opozicija, takva kakva je, i dalje izgleda kao daleko manje zlo..ako nista, zelim sitaciju u kojoj bih i to manje zlo sutra, ako mi ne valja, menjao za nesto jos bolje..makar sansu za tako nesto..dok je najvece zlo tu, sansi za to nema ni u naznakama..ali, razumem i da  ima ljudi koji drugacije misle..nisu svi koji su u fazonu: svi su isti ni glupi, niti inadzije..desavalo seda, slusajuci neke predstavnike opozcije, savrseno razumem kako se osecaju..

Citiram ovaj post samo kao slagvort.

Meni licno najvise smeta kod opozicije njihov manje-vise bledunjav ekonomski program. Mislim da je verovatno to razlog sto se i bohumilo malo ustrucava....

Uopste nema ekonomskog liberalizma vec vise naginje nekom konzervativizmu: nacionalizacija, renacionalizacijama , grupacija oko Djilasa najavljuje ogranicenja vlasnistva nad poljoprivrednim zemljistem itd.

Sto se spoljne politike tice tu se vise- manje moze ocekivati vrlo slicna politika koju smo i do sada gledali. Znaci "cetri stuba" spoljne politike ili ts.

Ostalo je manje vise korektno, ali ekonomija i spoljna politika su im tu, po meni, slabe tacke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra je top vreme za glasanje. Zarobljeni u kući, odvratno napolju.. ali u nekom trenutku moraju da se protegnu noge.

 

Još kad bi toplane zakazale, pa bili hladni radijatori, bombona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, bohumilo said:

"Neću izaći na izbore", ovo sam izabrao u anketi. Ne zato što sam ravnodušan prema rezultatima izbora, niti zato što mislim da su svi kandidati loši (mada to mislim, ali to nije razlog zašto neću izaći) - stav da neko ne želi da podrži manje zlo je arogantan i iracionalan ("manje zlo" je, po definiciji, manje zlo; a racionalnost neumoljivo nalaže da se ono izabere). Neću glasati iz istog razloga iz kojeg neću izgovarati molitvu za pobedu nekog kandidata (iako to za mene predstavlja još manji trošak nego izlazak na izbore): šansa da neki od tih postupaka ima BILO KAKAV efekat na BILO ŠTA u realnosti je toliko sitna da za mene ne opravdava nikakvo ne-nulto ulaganje.


No, to po strani, jedan nesvakidašnji detalj mi je upao učio. Gledao sam Ponoša u nekom intervju i kada je dobio novinarsko pitanje o ekonomiji kazao je da on to ne zna, time se ne bavi, to će prepustiti parlamentu jer to i nije posao predsednika. Kada je novinarka nastavila da insistirao on je rekao "ok, ja imam naravno svoje mišljenje o tome" i onda je krenuo da trabunja...ali ipak ta vrsta epistemološke skromnosti (naravno, iako priča za sebe, jasno insistiranje na poštovanju institucija pravne države i podele vlasti je takođe neizmerno važno) je nešto gotovo neviđeno u domaćoj politici (otvorićemo/daćemo/zaposlićemo/preraspodelićemo), ali istovremo nužno za donošenje kvalitetnih odluka, tim više što je nivo i važnost odluka veći.

 

 

 

------------------------------------------------------------
Što se tiče Saše Radulovića, on je zaista zanimljiv medicinski fenomen. Čovek je bio prilično razuman na samom početku njegovu stranke, i čak je na onim jednim izborima ostvario iznenađujuće dobar rezultat - uzimajući u obzir resurse i stranačku infrastrukturu kojom je raspolagao - i ušao u skupštinu (tada sam mu čak i potpisao na ulici za listu). Međutim, kod njega kao da je nešto kvrcnulo u glavi od onog teksta Dojče Velea o tome kako nije platio porez u Americi, kao da mu je ušao neki vazduh pod koru velikog mozga, i od tada uopšte više nije dobro, od tada mu se u svemu ukazuje Nemačka zavera protiv Srba i kompletna kosmogonija koja uz to jedino može ići (npr. epohalno genetičko otkriće o starim srpskim Vinčancima, koje su takođe, kako tvrdi, sjebala germanska plemena (u srednjem neolitu, dakle milenijumima pre nego što je zvanična istoriografija zabeležila postojanje bilo kakvih germanskih plemena)).

Ponos se mozda ne razume u ekonomiju, i nije ekonomista, ali mogo je bar u par recenica da govori o ekonomskog programu koalicije koju predstavlja na ovim izborima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...