Jump to content

Rio Tinto - ekologija i/ili revolucija


Diogen

Recommended Posts

Meni je totalno jasno da su Jokic(ima ga na listi), Novak i sl strasni igraci ali treba to razlikovati od vanterenskih aktivnosti.

 

Na terenu svaka cast i bravo i imaju moj naklon a van terena sav moj prezir jer rade to sto rade.Iz koristi i benefita. Kao sto neko gore napisa neko se prodaje za sendvic a neko za neke dozvole, spasavanje zatvora nekog u porodici...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se muzike tiče, mislim da muzički ukus ne zavisi od obrazovanja skoro uopšte, zavisi pre svega od toga šta individua želi od muzike koju sluša. Da li želi samo puku galamu uz neke pevljive note i zabavu ili želi neku dublju, umniju poruku.

 

Jednostavno, kroz moje životno iskustvo primetio sam da ne shvataju ulogu muzike svi jednako.

 

Sportisti nakon svih ovih napora samo žele da se opuste, napiju i viču. Otuda je turbo folk prilično logičan izbor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čekaj bre što se koprcaš u svom ideopoklonstvu prema jebenim sportistima - odgovori mi lepo kako to da ga interesuju prava crnaca u Americi a boli ga skočko za prava nas ovde, pa da pričamo dalje... 

 

Vi ste bre gori od penzosa mučenih, oni se prodaju da prežive, a vi se prodajete za nekakve medalje. Meni je važniji svaki pekar, zidar ili bilo koja medicinska setra od Novaka, Jokića i svih njih na gomili, i tako bi trebalo biti svakom normalnom čoveku. Koji vam je peršun jeste li hipnotisani?  Ili ste pomalo socijalisti...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Dusko said:

Meni je totalno jasno da su Jokic(ima ga na listi), Novak i sl strasni igraci ali treba to razlikovati od vanterenskih aktivnosti.

 

Na terenu svaka cast i bravo i imaju moj naklon a van terena sav moj prezir jer rade to sto rade.Iz koristi i benefita. Kao sto neko gore napisa neko se prodaje za sendvic a neko za neke dozvole, spasavanje zatvora nekog u porodici...

Ma volecemo mi svi njih i na terenima i svi ce imati cak i moj naklon ( kao sto ga i imaju) pa cak i za napijanja i glupiranja

svake vrste, ali konkretno Novaku ( Jokica i ne uzimam za ozbiljno, a ove druge i ne poznajem) strasno, strasno zameram

da mu je ipak vaznija njegova sira porodica i njihovo sticanje bogatstva od same drzave i ljudi u koje se kune.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Utopista said:

Ako se trudiš da budeš idol naciji, srbuješ sve vreme, brineš se za prava crnaca u Americi, a ćutiš povodom situacije naroda u Srbiji, onda si pičkica i licemer,i možete se truditi da ga branite koliko hoćete - to samo govori o vama.

 

Niko ne očekuje da oni smene mafiju, ali ne moraju ni podržavati.  Ako ja i mnogi možemo rizikovati svoje malo koje imamo, mogu valjda i ti koji su finansijski nezavisni i koje štiti svetska slava podići glas ili makar ne podržavati zlo?

 

Ne znam odakle vam ta potreba da branite ljude koje očigledno boli kita za Srbiju i narod, a napadate nas koje noć može progutati a da se ni ne primeti?  

 

Ja da imam milon a ne milijarde kao Novak i Jokić, izvadio bih onu stvar i popišao se na Vučića, a oni ga grle i u oči ljube, a vi ih branite od mene - ludilo majke mi... Tačno zaslužujemo i Vučića, i Rio Tinto i Kineze...

Nikola Jokić ne radi ništa od ovoga. Naprotiv, on ide u drugu krajnost ne daje nikakve ili veoma,veoma retko da poneku izjavu za naše medije. On se trudi da ne bude idol.

Njegovo svo srbovanje su snimci na društvenim mrežama sa tri prsta uz dosta alkohola. Ja bar nisam ništa drugo nigde video.

I ne branim ja njih, nemam šta da ih branim, samo kažem da mi nisu jasna razočerenja u njih formirana prema vlastitim očekivanjima. 

Istu priču smo imali za Balaševića kad se očekivalo da njegova porodica bude kao iz njegovih pesama.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Ma volecemo mi svi njih i na terenima i svi ce imati cak i moj naklon ( kao sto ga i imaju) pa cak i za napijanja i glupiranja

svake vrste, ali konkretno Novaku ( Jokica i ne uzimam za ozbiljno, a ove druge i ne poznajem) strasno, strasno zameram

da mu je ipak vaznija njegova sira porodica i njihovo sticanje bogatstva od same drzave i ljudi u koje se kune.

pa rekli mu učeni ljudi iz Srbije da nije za politiku, hteo da ulaže oni kažu, ne može, onda dođu Srđan i striko i kažu " e sad mi ulažemo i nikog ne pitamo" baš tipično srpski , javi se i  tašta da i ona zna za foru i eto i njenih ulaganja, opet tipično srpski 

neko bi od vas drugačije postupio?

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Nikola Jokić ne radi ništa od ovoga. Naprotiv, on ide u drugu krajnost ne daje nikakve ili veoma,veoma retko da poneku izjavu za naše medije. On se trudi da ne bude idol.

Njegovo svo srbovanje su snimci na društvenim mrežama sa tri prsta uz dosta alkohola. Ja bar nisam ništa drugo nigde video.

I ne branim ja njih, nemam šta da ih branim, samo kažem da mi nisu jasna razočerenja u njih formirana prema vlastitim očekivanjima. 

Istu priču smo imali za Balaševića kad se očekivalo da njegova porodica bude kao iz njegovih pesama.

 

PO meni ( ali mozda ne pratim dovoljno medije) on je pomalo autista, totalno nezaintersovan za bilo sta i svakako nije do

njega sto ga sada Srbija imbecilno obozava.

Link to comment
Share on other sites

Ja Jokiću zameram reklamiranje kladionice. To mu zaista nije potrebno. Ne znam da li je vlasnik te kladionice neki njegov drugar, ali ako nije, to su krvave pare.

 

Ovo ostalo, odnos sa medijima, mogu samo da pohvalim. Ni ja ne bih ništa pričao za naše medije. Tu ne možeš pobediti, oni uvek izvitopere izrečeno. Možeš samo ignor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

pa rekli mu učeni ljudi iz Srbije da nije za politiku, hteo da ulaže oni kažu, ne može, onda dođu Srđan i striko i kažu " e sad mi ulažemo i nikog ne pitamo" baš tipično srpski , ond akaže tašta da i ona zna za foru i eto i njenih ulaganja, opet tipično srpski 

U zemlju, zajednicu, ulaze se tako sto tu zivis i placas porez. Cuj n jega, Novak hteo da ulaze? Pa ulagao je u neke terene

oko Kalemwgdana, al im se nije nekako isplatilo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Selina said:

PO meni ( ali mozda ne pratim dovoljno medije) on je pomalo autista, totalno nezaintersovan za bilo sta i svakako nije do

njega sto ga sada Srbija imbecilno obozava.

Srbija ga uopšte ne obožava, to šta je sve o njemu pisano samo na ovom forumu prošle godine kad nije došao da igra za reprezentaciju nikad nije pisano ni za AV. Sad se isti ti kao raduju medalji a jedva su čekali da pukne ekipa pa da nazivaju raznim pogrdnim imenima. Čovek tera svoj fazon, zarađuje novac igrajući košarku i troši ga kako je njemu volja, srpske novinare je odejabao još pre neku godinu, ne daje izjave sem dvojici sa Arene koji prenose košarku. Smeta mnogima uglavnom što je uspešan, za razliku od nas Amerika ga ceni i poštuje i ne postoji jedan veliki igrač iz NBA koji je nešto loše pisao o njemu, saigrači iz kluba gde igra su svi bili njegovi gosti u Srbiji i svi ga hvale kompletno.  Ali jebiga nije pljunuo juče na AV, sram ga bilo ...

 

Link to comment
Share on other sites

Kusta ( Nemanja, Emir):❤️

 

Mi ne znamo da li je Šolc Vučiću donio katil ferman; ”potpiši sve što si obećao a onda ćemo očekivane nerede na kojima će narod da iskaže nezadovoljstvo iskoristiti, rušićemo te i dovesti na vlast čovjeka novorođenog u događajima koji slijede!” ”Taj novi će ne samo da kopa litijum nego će i da potpiše sankcije Rusima!Ili ćeš ti potpisati sankcije Rusiji?”

A šta ćemo sa narodom pitam se ja? Ko će njega pokupiti sa ulice i smiriti vratiti u normalan život, dati mu da diše, ore, stvara, radi, rađa se umire i odlučuje osvojoj sudbini? Narod je dovoljno uplašen neće odustati od ideje ”Rio Tinto Marš sa Drine”To nije slogan smišljen u leglu obojenih revolucija nego ljudi koji žive na Drini.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/sta-je-o-rudniku-litijuma-napisao-emir-kusturica/

Link to comment
Share on other sites

Čekaj Jokić ne srbuje ali zato podržava mafiju i snima reklame za njih?

 

Ne zna se šta je pokvarenuje - srbovati iz Monaka ili iz Amerike...

 

 

 

I stvarno zašto imate potrebu da podržavate njih kojima ništa ne fali, a i branite ih od nas običnih ljudi?  Ja sam najebao boreći se 30 i kusur godina protiv zla, ali vama su bitnije medalje i ako donosioci tih medalja podržavaju zlo - zašto?  

 

Zašto tako ne branite decu osudjenu na 40 i 30 dana - evo spreman sam da saslušam - zašto?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

PO meni ( ali mozda ne pratim dovoljno medije) on je pomalo autista, totalno nezaintersovan za bilo sta i svakako nije do

njega sto ga sada Srbija imbecilno obozava.

Ma nije on bitan, nego ovaj kontinuitet Srbadije da ima nekog ko će misliti i raditi za njih, a da se mi što manje cimamo.

Vučić jaše na tom konju odavno, a i mi bi sad da Đokovići i ostali Jokići dohakaju Vučiću al da to oni nekako odrade a mi možda jednom, dva puta izađemo u šetnjicu.

I da muzička podloga bude po našem izboru. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

U zemlju, zajednicu, ulaze se tako sto tu zivis i placas porez. Cuj n jega, Novak hteo da ulaze? Pa ulagao je u neke terene

oko Kalemwgdana, al im se nije nekako isplatilo.

Važi li to i za ostale firme koje žele da ulažu ili samo za Novaka to da mora da živi u Srbiji. Možeš da proveriš poslovanje njegovog restorana pa da vidiš plaća li porez ili ne a ne da prosipaš neke parole.  Mnogi bivši igrači ulagali su u razne poslove ovde po Srbiji uglavno su zijanili pošto e takav ambijent da ih svi mrze i jedva čekaju da ih zavrnu za kintu.   

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

Kusta ( Nemanja, Emir):❤️

 

Mi ne znamo da li je Šolc Vučiću donio katil ferman; ”potpiši sve što si obećao a onda ćemo očekivane nerede na kojima će narod da iskaže nezadovoljstvo iskoristiti, rušićemo te i dovesti na vlast čovjeka novorođenog u događajima koji slijede!” ”Taj novi će ne samo da kopa litijum nego će i da potpiše sankcije Rusima!Ili ćeš ti potpisati sankcije Rusiji?”

A šta ćemo sa narodom pitam se ja? Ko će njega pokupiti sa ulice i smiriti vratiti u normalan život, dati mu da diše, ore, stvara, radi, rađa se umire i odlučuje osvojoj sudbini? Narod je dovoljno uplašen neće odustati od ideje ”Rio Tinto Marš sa Drine”To nije slogan smišljen u leglu obojenih revolucija nego ljudi koji žive na Drini.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/sta-je-o-rudniku-litijuma-napisao-emir-kusturica/

 

Ima još lažnih ekologa, zapatilo se to u regionu...

 

spacer.png

 

 

Sloboda Rijekama је у месту Sipovo, Босна и Херцеговина.

 

Pozivamo sve javne ličnosti kao i sve ekološke organizacije da nas podrže u borbi protiv MHE na Plivi i Janju !!!

Voda je život

#stopmhe

#slobodarijekama

Dubioza Kolektiv

Rade Serbedzija

Semir Osmanagich

Seka Aleksic

Letu Štuke

Darko Rundek (Official)

Eko Akcija

Rambo Amadeus

Stop rudnicima u dolini Plive

Ekolosko-humanitarna udruga Gotusa

Čuvari Ozrena

Eko gerila

Eko straža

Ekologija Aktivizam Patriotizam

Gerila.info

BN Portal

BUKA

Zeleno-levi front / Ne davimo Beograd

Ekologija i zaštita životne sredine

ČUVARI RIJEKA

Rijeke Bosne i Hercegovine "Budi promjena"

Koalicija za zaštitu rijeka Bosne i Hercegovine

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Selina said:

Kusta ( Nemanja, Emir):❤️

 

Mi ne znamo da li je Šolc Vučiću donio katil ferman; ”potpiši sve što si obećao a onda ćemo očekivane nerede na kojima će narod da iskaže nezadovoljstvo iskoristiti, rušićemo te i dovesti na vlast čovjeka novorođenog u događajima koji slijede!” ”Taj novi će ne samo da kopa litijum nego će i da potpiše sankcije Rusima!Ili ćeš ti potpisati sankcije Rusiji?”

A šta ćemo sa narodom pitam se ja? Ko će njega pokupiti sa ulice i smiriti vratiti u normalan život, dati mu da diše, ore, stvara, radi, rađa se umire i odlučuje osvojoj sudbini? Narod je dovoljno uplašen neće odustati od ideje ”Rio Tinto Marš sa Drine”To nije slogan smišljen u leglu obojenih revolucija nego ljudi koji žive na Drini.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/sta-je-o-rudniku-litijuma-napisao-emir-kusturica/

E šta sad sa ovim raditi?

Kusta podržava nekopanje a isto tako bi bio oduševljen da Bocan Haračenko sutra bude zvanični namesnik gubernije Srbija u sklopu majcice Rusije.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Ma nije on bitan, nego ovaj kontinuitet Srbadije da ima nekog ko će misliti i raditi za njih, a da se mi što manje cimamo.

Vučić jaše na tom konju odavno, a i mi bi sad da Đokovići i ostali Jokići dohakaju Vučiću al da to oni nekako odrade a mi možda jednom, dva puta izađemo u šetnjicu.

I da muzička podloga bude po našem izboru. 

...i da ne traje duže od sat vremena..."Znaš, imam neke obaveze"....:classic_unsure:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

...i da ne traje duže od sat vremena..."Znaš, imam neke obaveze"....:classic_unsure:

Kod nas, obicnih smrtnika, traje barem jedan sat, kod tih Velicanstvenih ni tri sekunde i to je ono o cemu valjda

ovde diskutujemo.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Selina said:

U zemlju, zajednicu, ulaze se tako sto tu zivis i placas porez. Cuj n jega, Novak hteo da ulaze? Pa ulagao je u neke terene

oko Kalemwgdana, al im se nije nekako isplatilo.

Konkretno Djokovic ulaže u našu zajednicu kroz dobrotvorni rad i to ulaže poprilično.

Što se tiče profitabilnog dela, pa naravno da će ulagati tamo gde ima najbolju zaradu i najveću sigurnost a to nije baš u Srbiji.

Pa smatrali bi ga ludim na Zapadu da se tako ne ponaša prema svom kapitalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Ali jebiga nije pljunuo juče na AV, sram ga bilo ...

 

Postoji valjda i nešto između pljuvanja i potpisivanja podrške pred izbore... u više navrata.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

 

Postoji valjda i nešto između pljuvanja i potpisivanja podrške pred izbore... u više navrata.

postoji ali srbadija se seti prozivanja kad se osvoji medalja a tokom godine uglavnom se i ne pominje Jokić sem na nba temi, đoković barem ima svojih tema na više delova foruma

jokić je trn u oku režimskih novinara, jedva čekaju da dobiju zeleno svetlo i napadnu ga, prednjači bivši B92 koji je imao neku žestoku pljuvačinu spremnu samo da smo izgubili od Nemačke

a debeli tera svoj fazon uz konje i jelen pivo 

Link to comment
Share on other sites

Jokiću i Đokoviću realno sevaju muda za Srbiju, koliko god to zvučalo malo i ružno, oni će svoj život graditi daleko od Srbije uz povremene dolaske da deca vide dedovinu.

 

Međutim, kao ljudi koji su od ogromnog uticaja trebalo bi da budu društveno svesni i odgovorni (jebiga momci, to vi niste tražili ali ste dobili) i svakako im ne bi pala kruna s glave da malo podrže svoj narod.

 

Sinoć nije možda bila prilika za to, i to kapiram. Ali evo, danas već jeste.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Djokovic.... Ako se druzi sa hrvatskim sportistima, navija za njih i podrzava ih, eto ih jebivetarske patriote da ga napadnu. Ako zapeva neke pesme i preksrsti se, eto jebivetarskih građanista da ga napadnu.

Ako pozdravlja publiku i salje srca, odmah vidi ga kako je ljigav... Ako psuje, vidi primitivca kojo samo zna da srbuje...

Da se nije pojavio na balkonu, odmah bi bilo evo ga uobrazenko, vec klisnuonu Monako. Ako se pojavi, ne valja...

On, Jokic i jos neki sportisti su uradili za Srbiju barem toliko da se za ovu jebenu zemlju zna i po necemu vrednom, lepom, postenom.  Mi smo decenijama bili zemlja iz koje su samo stizale katastrofalne vesti. 

Da ne govorim o humanitarnim akcijama koje je imao Novak koje se, gle čuda, nekako zaboravljaju. Sta u stvari hoce pojedinci? Da otera u kurac Vucica? Pa to ne bi mnogima bilo dovoljno. Posle bi bilo sto nije dao pare za ovo, ono... I posle toga sta bi ga cekalo. Da mu Informer pise kako mu je zena kurva, da montira snimke kako Novak šmrče, da objave da Dijana u familiji ima ustaše...  On je mnogo uradio za ugled ove zemlje ziveci i radeci u inostranstvu. Sasvim dovoljno od njega. Za ovo ovde ipak cemo morati sami da se potrudimo. Pa zato neka svako od nas podje od sebe, porodice, rodbine, prijatelja, komšija... Gde ste na protestima, zasto vas nema...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...