Jump to content

Where is Peng Shuai?


wwww

Recommended Posts

Meni daje neku nadu to što ovaj koji je očigledno njihov kaže da će se Peng uskoro pojaviti, ako su ga instruisali da to najavi znači da je u pripremi, bar se nadam. 

 

Evo ovde ima šta je Novak rekao na engleskom, pretpostavljam isti izvor kao za L'Ekip (prvo ide izjava Sajmona):

https://www.tennis.com/news/articles/peng-shuai-wta-steve-simon-tennis-channel-whereispengshuai

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni sad nesto postala sumnjiva ova prica - sad sam procitala neki tekst detaljniji, nisam znala da je ona znaci prijavila da je on nju silovao pre tri godine a onda je ona posle toga tokom tri godine bila njegova ljubavnica (dobrovoljno koliko sam shvatila) pa su se sad skoro posvadjali; Skroz bez veze prica meni se sada cini.

Mozda se ona samostalno krije negde i ucenjuje ili ko zna.

Inace zivela je dugo na Floridi, i imala jednu suspenziju zbog pokusaja korupcije ili slicno - igracice u dublu, nije mi jasna prica ali bilo je nesto nezakonito.

 

https://www.francetvinfo.fr/sports/tennis/wta/peng-shuai-quatre-choses-a-savoir-sur-la-championne-de-tennis-qui-derange-pekin_4852173.html

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Pa imaš negde na ovoj temi mislim komplet prevod onoga što je postovala o njihovoj vezi, ili barem link.

U ovom trenutku je potpuno nebitno šta se tačno između njih desilo. Bitno je samo da se ona pojavi živa.

O nekoj nepristrasnoj istrazi povodom njenih optužbi nema ni govora niti je realno da se očekuje, tako da nema ni smisla sada o tome raspravljati. Svakako da nije sve to izmislila, niko pri zdravoj pameti ne bi rizikovao život i bezbednost debe i svoje porodice iz čista mira, nije to nekakva starleta iz rijalitija, i što je najvažnije, ne živi u zemlji gde takvi istupi prolaze bez posledica. I pritom mislim na vrlo konkretne fizičke posledice, ne na pritisak medija i društvenih mreža.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To nije neki random loser koji ti se nabacuje na javnom mestu pa ga otkačiš i ne razmišljaš više o tome. To je jedan od najmoćnijih ljudi u Kini od čije dobre volje zavisi mnogo štošta, pa i recimo dozvola da ona radi svoj posao i putuje po svetu. 

Neću sad da ulazim u psihologiju žrtve i da pominjem žene koje ne napuštaju nasilne muževe, komplikovano je mnogo i nisam stručna, ali evo čitav pokret nastao u Americi zato što su žene uslovljavane sa pozicije sile da rade stvari protiv svoje volje. U demokratskoj zemlji, gde teoretski svaka može da odbije bilo šta i da pošalje nasilnika dođavola, da ga tuži i štagod.  

A šta može u zemlji kao što je Kina? Može da sebe ubedi da joj je dobro i da je eto njemu ipak stalo do nje.

Ili može da na kraju poludi i skoči s mosta, što i jeste neki ekvivalent ovome što je uradila.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

svi ovi silni "dokazi" samo niko sa strane nema nikakav pristup njoj, tolika frka se podigla u svetu, a ona mrtva ladna onako nonsalantno vecera u restoranu (a okolo sve cvece, cvrkucu pticice, idila jedna)... :classic_dry:

ma hau jes no!

 

Link to comment
Share on other sites

 

a ima i ovo od Luidjija, ali (kao i obicno) ne pise odakle mu izjava:

 

Enrico Maria Riva zato pise da je Fed intervjuisan od strane Sky Italy

Quote

 

“I hope she is safe, tennis world is United for her” on Peng Shuai

Roger also said that he has been following closely the Peng Shuai story and that he spoke to the ATP president Gaudenzi about it

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ga intervu, bas je lepo nahvalio Novaka :classic_smile:

https://sport.sky.it/tennis/2021/11/20/roger-federer-intervista-sky-sport-video

Quote

 

Chi vincerà le ATP Finals?

"Penso Djokovic. Alle Olimpiadi forse era eccessivamente aggressivo, ma oggi è sul pezzo. Sa cosa vuole e sa come vincere. Ma attenzione a Zverev, ottimo al servizio e in fiducia. Sarà una bella partita e sarà bello vederla. Si affrontano due dei migliori rovesci in questo momento"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tekst u Eurosportu na temu Rafa, Feki i Peng - vidi se da je razocarenje novinara zesce

 

https://www.eurosport.fr/tennis/nadal-nous-esperons-voir-peng-shuai-bientot-parmi-nous_sto8634701/story.shtml

 

pise da su se najzad javila ova dvojica, sa zakasnjenjem ali javili se : prvo  Rafa indirektno  sa jednom deklaracijom casopisu L'Equipe gde je izrazio svoju zabrinutost, a posle njega i Feki na italijanskoj tv Sky sport tenis gde je rekao da se nada da je ona u sigurnosti.

Novinar zavrsava tekst sa " ni svajcarac ni nadal nisu podrzali eventualni bojkot kineskih turnira kao sto je Djokovic uradio u petak"

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 11:23 AM, alcesta said:

Meni daje neku nadu to što ovaj koji je očigledno njihov kaže da će se Peng uskoro pojaviti, ako su ga instruisali da to najavi znači da je u pripremi, bar se nadam. 

Ovde sam se baš razočarala, ponadala sam se da će se ona nekako obratiti javnosti ali očigledno se mislilo na ovu večeru u restoranu :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

videla sam da je taj postavio jos jedan video gde je kao Peng potpisivala lopte na nekom desavanju s decom-teniserima.

sad samo sipaju video klipove (sve to neko snima, ne zna se ko, nije ona), ali od nje ni rec da se cuje, a kamo li da se ona sama oglasi na SM. vodaju je kao cirkusko majmunce i pokazuju. hajde, bar je ziva, ali ko zna sta ce biti kad opadne paznja javnosti...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znaci Feki je razglabao  na italijanskom tv o svom eventualnom povratku 2022 i onda ga je voditelj pitao za Peng, i on eto znao je nije bas da je Kostunica i rekao da je zabrinut i da se nada da je na sigurnom boktemazo al se pretrgo; jel on jos uvek predsednik saveta igraca ATP koji se bori za prava igraca?

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ciao said:

Znaci Feki je razglabao  na italijanskom tv o svom eventualnom povratku 2022 i onda ga je voditelj pitao za Peng, i on eto znao je nije bas da je Kostunica i rekao da je zabrinut i da se nada da je na sigurnom boktemazo al se pretrgo; jel on jos uvek predsednik saveta igraca ATP koji se bori za prava igraca?

 

 

 

On je rekao da stalno prica sa predsednikom ATPa oko toga.

Ne znam sta ocekujes?

Link to comment
Share on other sites

Nestala kineska teniserka Peng Šuaj pojavila se danas u javnosti na turniru za mlade u Pekingu, pokazuju snimci organizatora, a vladajuća Komunistička partija pokušava da odagna strahovanja iz inostranstva dok u Kini suzbija informacije o Peng od kada je optužila visokog zvaničnika za seksualni napad.

 

https://www.danas.rs/sport/nestala-kineska-teniserka-peng-suaj-pojavila-se-u-javnosti-u-pekingu/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...