Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, Constantin said:

Ah, divna vremena u doba Broza. Bar ovakvih pametnjakovića nije bilo u javnosti da nas "edukuju".

 

Čova samo parafrazira Novi zavet, Prvu poslanicu apostola Pavla Solunjanima:

 

Quote

13. Нећемо пак, браћо, да вам буде непознато шта је са онима који су уснули, да не бисте туговали као они који немају наде.

14. Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће и Бог оне који су уснули у Исусу довести с Њим.

15. Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који будемо живи о доласку Господњем, нећемо претећи оне који су уснули.

16. Јер ће сам Господ са заповјешћу, гласом арханђела и са трубом Божијом, сићи с неба, и прво ће мртви у Христу васкрснути;

17. А потом ми живи који останемо бићемо заједно с њима узнесени на облацима у сретање Господу у ваздуху, и тако ћемо свагда с Господом бити.

18. Тако утјешавајте једни друге овим ријечима.

 

 

 

A pametnjakovića koji bi da "edukuju" je bilo i biće uvek, npr. baš u divnim vremenima u doba Broza su i tebe i mene pametnjakovići "edukovali" važne životne stvari; kako se mali Joža sankao u drvenom koritu, kako je braći i sestrama kuvao svinjsku glavu, a garantujem da se i danas sećaš (i ti i svi koji smo tih godina školu učili) kako su mu se zvali otac i majka, kao i majstor kod kog je učio bravariju.

 

Biblija jedno, Biblija drugo, samo o različitim božanstvima. Ali dobro si primetio, nisu bila bitna božanstva, već pametnjakovići koji bi ta božanstva da nam utuckaju u glavu.

 

A evo kako to Japanci rade. Jesi li čitao Svete batice?

 

saint_young_men_1_vv.jpg

 

 

Gautama Buda i Isus Hrist završili svoja nebeska posla i rešili da odu na odmor u Japan. Iznajme gajbu u Tokiju i...

 

 

 

Edited by Stiletto
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

 

 

 

Bata Stili, sve ja razumem, ali ja nisam vernik. Kad čujem "Hristos Voskrese" ćini mi se da uz to idu i farbana jajca. E sad se setio mladi popa da ustroji Srbadiju. Mnogo me nerviraju ti pokušaji unificiranja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

spacer.png

 

Kako Tanjug saznaje, danas kasno popodne u centru Madrida mlađa muška osoba fizički je napala ambasadorku Srbije u Španiji Irenu Šarac, u ulici u kojoj stanuje, i naneo joj povrede u predelu leđa. Iz izjava prisutnih svedoka, sumnja se da je, po govoru, osoba albanskog porekla.

 

Prema svedočenju prisutnih, mlađi muškarac prišao je ambasadorki Šarac koja je pričala telefonom na srpskom i pitao je da li je iz Srbije, nakog čega je udario nogom u leđa i pobegao. Nekoliko svedoka je potom bezuspešno pokušalo da uhvati napadača. Napad je prijavljen policiji, koja je stigla na lice mesta i vrši uviđaj. Ambasadorka Šarac je dobrog stanja, kaže izvor za Tanjug.

 

https://nova.rs/vesti/politika/napadnuta-ambasadorka-srbije-u-madridu/

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 2:30 PM, Constantin said:

Ah, divna vremena u doba Broza. Bar ovakvih pametnjakovića nije bilo u javnosti da nas "edukuju".

Id u peršun, pijem kafu i zagrcnula sam se naslovom :lol_2:

https://zena.blic.rs/tradicija-i-obicaji/otac-predrag-popovic-otkrio-koja-je-prva-stvar-koju-djavo-radi-kada-udje-u-coveka/khmemk7?ref=PovezaneVesti

 

Inače, ne znam jel neko kačio, al Irinej je kupio BMV -a cijena prava sitnica između 150k i 200k €

Izvor tviter, pa sad...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ђорђе Вукадиновић

@djordjenspm

Изгледа да је збиља "догорело до ноката" када су чак и "свете старце са Родоса" морали да укључе у кампању за одбрану АВ-овог "патриотског" лика и дела?! Усваком случају, уз дужно поштовање господину Елпидију, мислим да се одавде, а поготово са севера КиМ, ипак мало боље види.

GW3uo-X7-Wg-AAY3-WJ.jpg

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Udjem u mnogopominjani Maxi samo da kupim stapice za sis-kebab od prepelica i naravno `salvete za slavu` kad ono prazno, nema ni prepelica ni salveta. Ni kifli ni kolaca. Kaze prodavacica ljudi sve pokupovali jer se `nesto sprema`....(Gde god odem nesto se stalno sprema, gde pobeci vise ne znam)....posle procitam ovo:

 

 

Vučić: U roku od 72 sata saopštiću javnosti poteze Srbije u vezi sa brutalnim napadom na Srbe na Kosovu

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Udjem u mnogopominjani Maxi samo da kupim stapice za sis-kebab od prepelica i naravno `salvete za slavu` kad ono prazno, nema ni prepelica ni salveta. Ni kifli ni kolaca. Kaze prodavacica ljudi sve pokupovali jer se `nesto sprema`....(Gde god odem nesto se stalno sprema, gde pobeci vise ne znam)....posle procitam ovo:

 

 

Vučić: U roku od 72 sata saopštiću javnosti poteze Srbije u vezi sa brutalnim napadom na Srbe na Kosovu

 

Ja pomislih da je neka Velika Gospojina kad ono Vucic.

Link to comment
Share on other sites

Ma ima svega, 2 Maxija i 2 Shop & Go u 2 dela grada udaljena 11km, osim par proizvoda što su na sniženju i Maxi integralnih krekera, onih od 72 din.

Ima i salveta, ko slavi :s_d:

 

A i u DISu u Big Rakovica isto ima svega... Nisam proveravao Plazmu, bila do pre neki dan u mom Maxiju.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Mama_mia said:

Udjem u mnogopominjani Maxi samo da kupim stapice za sis-kebab od prepelica i naravno `salvete za slavu` kad ono prazno, nema ni prepelica ni salveta. Ni kifli ni kolaca. Kaze prodavacica ljudi sve pokupovali jer se `nesto sprema`....(Gde god odem nesto se stalno sprema, gde pobeci vise ne znam)....posle procitam ovo:

 

 

Vučić: U roku od 72 sata saopštiću javnosti poteze Srbije u vezi sa brutalnim napadom na Srbe na Kosovu

 

 

Pa sprema se nesto, normalno da se sprema, eto i sama si rekla - sprema se slava. 

Link to comment
Share on other sites

Hoću da se samo osvrnem da najavu uvođenja služenja vojnog roka, a vezano za zvanično otvaranje postrojenja Ling Longa, te za predstojeće kopanje litijuma. Iskreno, voleo bih da se što pre počne sa kopanjem, po mogućstvu od Beograda, pa do Loznice, dok bi Vojvodina, pošto je logistički najpovoljnija, trebalo da udomi nuklearni otpada, ali ne samo Francuske, već i ostalih, pa i prekookeanskih, nuklearnih sila. Da mi je neko pomenuo da će Vučić uvoditi ponovo vojni rok, septembra 2010. godine, bio bih u fazonu da priča o nekom Marvel tajmlajnu.

 

Da parafraziram nešto što sam pominjao ovih dana nekim prijateljima, a povodom protesta protiv RT: dok se ne oformi red od nekoliko stotina hiljada ljudi koji, sa istetoviranim "izvini bio-bila sam glup(a)", čekaju u redu da poljube ruku (original je bio malo nepristojniji) Borisu Tadiću, Đilasu, Pajtiću, Duliću, Mirku Cvetkoviću i ostalima, nema ovde ničega.

 

Ko ne kapira šta bi značila pobeda Trampa i eventualna destabilizacija NATO, nadam se da barem ima prilike da zapali odavde, i kad kažem odavde mislim da crnu bezobličnu i vlažnu masu sačinjenu od BiH, Srbije, Albanije, KiM, Makedonije i CG. Da zaključim: opozicija i nekadašnja vlast se nisu pokazale baš sposobnim, ali je narod neuporedivo gluplji. Zastrašujuće glup.

 

P.S. Da pojasnim: naravno da neće biti nikakvog vojnog roka - reakcija plebsa će biti iskorišćena kao izgovor za ispuštanje 5:0 na Kosovu, ali je i Slobo isto hteo da samo malo zaplaši nekoliko puta neke ekipe. 

Edited by freethrow
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2024 at 9:31 PM, 033zero330 said:

Ako se iko seća mrkija gerilu, izgleda da je izručen i kao u nekom veleobrtu, za advokata uzeo je đuku bizona.

 

Ispravka.

 

 

Quote

...advokate. Niti sam napravio sporazum o priznanju krivice, niti sam oslobođen. Nalazim se u kućnom pritvoru sa nanogicom posle devet ipo meseci pritvora. Sem suđenja za ugrožavanje bezbednosti Vučića čeka me i preko 70 suđenja sa Botovima koji traže odštetu za povredu ugleda i časti. Za šest godina aktivne borbe protiv režima sam u pritvorima proveo oko dve godine, preko godinu dana u azilu. Tako da je malo kasno da se prodajem. Uskoro nastavljam po starom sa iznošenjem informacija i afera SNS-a. Ja nisam nikada odustajao, tako da neću ni sada. Koliko god da me lome neće me slomiti.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...