Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 hours ago, erwin said:

 

Rekao je i da je amonijak hemijski element (!) bez mirisa (!).

 

 

E da zaboravih i to.  Ovo bice je inzenjer elektronike i magistar ekonomije - cini mi se da se skole u Pirotu i Nisu nisu bas istakle kvalitetom obrazovanja koje nude.  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/od-naredne-godine-regulisati-upotrebu-sirena-gradonacelnik-pirota-objasnio-zasto-sirene-nisu-upozorile-gradjane-na-opasnost-od-izlivanja-amonijaka//

 

Monti Pajton lajv:

 

"Glavna opasnost je prošla, ali, ko zna, možda i nije prošla, jer mož' da dune vetar. Znaci, bitno da ne bude vetrovito dok amonijak ne iscuri sav i sve OK."

 

 

 

 

Edited by Brian Setzer
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ras kass said:

 

 

 

 

Voda u Beloj Palanci ionako godinama nije za pice jer nesposobni opstinari ne umeju da rese jedan najobicniji problem. Inace su proslog leta usred sezone i jedine manifestacije od koje opstina zaradi neki dinar ostavili celu varosicu bez vode na pet dana. Zasto? Zato sto im se moze. I niko nije zucnuo.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, erwin said:

 

 

U istoj emisiji sinoć priča da se kroz Beograd opasni teret prevozi kroz vračarski tunel, koliko znam tamo od Pančevačkog mosta do Veterinarskog fakulteta, da železnica nije dobila saglasnost vatrogasne službe za takav prevoz i da u jednom od nalaza vatrogasaca piše da, u slučaju nezgode u tunelu, spasilačke ekipe ne bi imale kiseonika za više od 225 minuta efektivnog rada, ukupno sa ulaskom i izlaskom jedan sat, ne znam sada šta se sve prevozi tuda ali znam od ranije, kad je pruga išla oko Kalemgdana da su se povremeno čula upozorenja stručnjaka na veliku opasnost jer se prevoze mnoge opasne materije iz i ka Pančevu gde se nalaze Rafinerija, Azotara, proizvodi iz Bariča i još sirovina i konačnih prpizvoda , zapaljivih, eksplozivnih, otrovnih. Srećom, sve manje industrije radi pa je, valjda, i opasnost manja.

 

Evo, sad videh da je već prilog o tome već na sajtu NovaS

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

MaNjI iNcIdEnT, kaže ministarka.
 

Spoiler

Za ministarku Grujičić izlivanje amonijaka “manji regionalni incident”

Ministarka zdravlja Danica Grujičić nakon poseta bolnicama u Pirotu, Beloj Palanci i Nišu izjavila je da su svi pacijenti stabilni, te se zbog toga prevrtanje cisterni može nazvati “manjim regionalnim incidentom”. Iako očekuje da se zbog slabe jačine vetra čestice zadrže u vazduhu, nada se da će u Meteorološkom zavodu izračunati kuda će se čestice kretati, dok ćemo hronične posledice videti tek kasnije.

Prema rečima ministarke Grujičić, u Bolnici u Pirotu pregledana su 44 pacijenta, u Nišu 15, dok u Beloj Palanci nema nijednog slučaja trovanja amonijakom. S obzirom na to da su svi pacijenti svesni i van životne opasnosti, ministarka akcident na pruzi Pirot - Niš naziva “manjim regionalnim incidentom”.

U Beloj Palanci nije bilo nijednog slučaja koji se javio u Domu zdravlja sinoć ili danas, povezano sa trovanjem, tako da mislim je to bila ipak jedna manja regionalna, ekološka, ne mogu da kažem katastrofa, nego incident, a kakve će hronične posledice biti kod onih koji su udisali, to ćemo videti vremenom. Oni moraju biti pod medicinskom kontrolom i ja se nadam da neće imati neke trajnije posledice - rekla je ministarka.

Za 74-godišnjeg pacijenta koji je preminuo u Bolnici u Pirotu, ministarka Grujičić je rekla da za njegovu smrt ne može još da okrivi trovanje amonijakom zbog njegovih primarnih bolesti, ali da će sačekati zvanične nalaze obdukcije.

U Pirotu je nakon dolaska u bolnicu preminuo pacijent, čovek od 74 godine, biće urađena sudska obdukcija, međutim to je pacijent koji je bio i težak kardiološki pacijent i kako čujem neurohirurški bolesnik. On je nađen u svom automobilu i sad možemo postaviti pitanje ko mu je dao dozvolu da vozi, ako je već neurohiruški pacijent, možda dobije epileptični napad, a možda njegov udes nema veze sa incidentom koji se desio - izjavila je Grujičić.

Ministarka je izrazila zabrinutost da će zbog slabe jačine vetra negativne čestice amonijaka ostati u vazduhu, ali da se nada da će još večeras čuti vesti da su stručnjaci iz Meteorološkog zavoda napravili matematički model kojim će se videti kojom putanjom se će materije iz vazduha kretati.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Za-ministarku-Grujicic-izlivanje-amonijaka-manji-regionalni-incident.sr.html

 

 

Quote

Naš novinar Nenad Paunović, jutros oko 9 časova, ispod nadvožnjaka kod Sopota, na pedesetak metara od zaustavljene lokomotive voza iz čije kompozicije je iskliznula jedna cisterna sa amonijakom, pronašao je beživotno telo čoveka. 
Prema nezvaničnoj informaciji iz PU Pirot radi se o turskom državljaninu. Pretpostavlja se da je vozač šlepera i da je u nastojanjima da pobegne, najverovatnije, pao sa mosta ili se ugušio pored pruge u pokušaju da se spasi. 

https://www.plusonline.rs/drugi-preminuli-u-sino-noj-nesre-i-je-turski-dr-avljanin

 

Snimak od juče u 15. Još nije objavljeno da je autoput proradio.

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Iz Kurtijevog intervjua za istraga.ba

 

Ova vlast u Beogradu zapravo priprema srpski narod da postanu ruska gubernija. Jer očigledno je da oni ne žele da postanu članica EU. Jer kada ulaziš u EU, moraš da se otarasiš Rusije. Treba da se sučeljavaš, da se obračunavaš sa svojom prošlošću. Treba vladavina prava, treba sloboda medija. A Srbija ne želi nijedno od ovoga. Ali kao gubernija Rusije, oni ne bi mijenjali ništa od ovog što imaju. Centar za ovu regiju Sputnjika je u Beogradu. U Nišu imaju takozvani Ruski humanitarni centar. Oni bi željeli ironično da kažu – ako je NATO intervencija na Kosovu bila humanitarna, takav jeste i ovaj ruski centar tamo. I kada je Ruska Federacija izbačena iz Vijeća Evrope, gdje mi sad težimo učlanjenju, nijedan od sedam srpskih poslanika u Vijeću Evrope nije otišao da glasa za njih. I kulturne i istorijske veze su veoma široke i ja mislim da  Beogradu danas nemaju dovoljno snage da grade autentičnu politiku. To što bi oni htjeli da dobiju oružje iz Rusije, investicije iz Kine, novac iz EU i američku toleranciju, to je samozavaravanje koje oni rade sebi. Nikome drugo. To neće dugo trajati. To je kao da se želiš riješiti žeđi morskom vodom. Možda može trajati malo, ali završetak je tragičan. Ja ne volim da se to dešava srpskom narodu, ali sa ovom vlašću koja se uspostavila tamo ja ne vidim dobru budućnost za taj narod koji je naš susjed. 

 

https://istraga.ba/kosovski-premijer-albin-kurti-za-istragu-ako-kfor-ne-ukloni-vuciceve-barikade-mi-cemo-zele-nas-vratiti-u-doba-grenela-escobar-pravi-ustupke-beogradu-a-open-balkan-je-otvoren-prema-rusiji/

Edited by djura.net
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

Iz Kurtijevog intervjua za istraga.ba

 

Ova vlast u Beogradu zapravo priprema srpski narod da postanu ruska gubernija. Jer očigledno je da oni ne žele da postanu članica EU. Jer kada ulaziš u EU, moraš da se otarasiš Rusije. Treba da se sučeljavaš, da se obračunavaš sa svojom prošlošću. Treba vladavina prava, treba sloboda medija. A Srbija ne želi nijedno od ovoga. Ali kao gubernija Rusije, oni ne bi mijenjali ništa od ovog što imaju. Centar za ovu regiju Sputnjika je u Beogradu. U Nišu imaju takozvani Ruski humanitarni centar. Oni bi željeli ironično da kažu – ako je NATO intervencija na Kosovu bila humanitarna, takav jeste i ovaj ruski centar tamo. I kada je Ruska Federacija izbačena iz Vijeća Evrope, gdje mi sad težimo učlanjenju, nijedan od sedam srpskih poslanika u Vijeću Evrope nije otišao da glasa za njih. I kulturne i istorijske veze su veoma široke i ja mislim da  Beogradu danas nemaju dovoljno snage da grade autentičnu politiku. To što bi oni htjeli da dobiju oružje iz Rusije, investicije iz Kine, novac iz EU i američku toleranciju, to je samozavaravanje koje oni rade sebi. Nikome drugo. To neće dugo trajati. To je kao da se želiš riješiti žeđi morskom vodom. Možda može trajati malo, ali završetak je tragičan. Ja ne volim da se to dešava srpskom narodu, ali sa ovom vlašću koja se uspostavila tamo ja ne vidim dobru budućnost za taj narod koji je naš susjed. 

 

https://istraga.ba/kosovski-premijer-albin-kurti-za-istragu-ako-kfor-ne-ukloni-vuciceve-barikade-mi-cemo-zele-nas-vratiti-u-doba-grenela-escobar-pravi-ustupke-beogradu-a-open-balkan-je-otvoren-prema-rusiji/

 

Vašljivko...zaboravio je da spomene i Hotel Moskvu u Beogradu :kece:

Link to comment
Share on other sites

Ostavljam ovo baš ovde, nije slučajno, Vox Populi, iz vedrijih glava i vedrih dela i misli, jedan poklon ne samo za gospodina sa Kosmaja, već svima nama i  pokazatelj kako običan narod nema problem koji imaju zlotvori "odozgo".

 

https://rs.n1info.com/lifestyle/najlepsa-novogodisnja-prica-kako-je-jedan-zagrepcanin-obradovao-diva-sa-kosmaja/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Newcastle said:

E da zaboravih i to.  Ovo bice je inzenjer elektronike i magistar ekonomije - cini mi se da se skole u Pirotu i Nisu nisu bas istakle kvalitetom obrazovanja koje nude.  

To ti je do čoveka.....nemoj da uporedjujemo pa kažemo kako je Vesić vrstan pravnik, jer, jbg završio je prava u Beogradu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Newcastle said:

E da zaboravih i to.  Ovo bice je inzenjer elektronike i magistar ekonomije - cini mi se da se skole u Pirotu i Nisu nisu bas istakle kvalitetom obrazovanja koje nude.  


Off topic

 

Pirotska gimnazija je svojevremeno bila jedna od boljih u Srbiji, vrsne matematicare je obrazovala.

 

On topic

 

Uopste ne verujem da i on toliko ne zna ako se samo ocesao o skolu. Instruisani su da (od)spinuju i ne preuzimaju odgovornost tj negiraju bilo kakvu odgovornost. Udruzena psihopatija i sociopatija. 


Nemaju oni, vecina, tamo svoga ni kuceta, ni maceta, a onaj narod ko sisa. I sto nije zaglupljeno i odesceno, zaglupece i biti odseceno. Dok zivot ne zavrse i zadnji koji su skolovani normalno i sa trunkom odgovornosti za zajednicu, a ostali se ne odsele.

 

Spinerskim guzicama koje rade za idiote direktno ili indirektno zelim od srca da se jednog dana i sami slucajno nadju blizu nekog rezultata njihove «kompetentnosti», «odgovornosti» i osecaja za javni interes.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uz to, ne znam sta ima neko protiv Kurtija kad je sve sto je rekao 100% tačno. Narocito ono da oni nisu ni sposobni za drugacije. Sam nacionalizam je nesto sto je lose, zato sto je to nesto mrtvo. Mogu oni to da zovu ljubav prema ovome i onome, ama kad proglasis grudu svetom kravom kakva god ona bila, kao nesto sto je nepromenljivo, i u sta se ne dira, to je dovoljno lose, jer je to onda vec mrtvo - ono sto se ne menja nestaje. Ali kad lazno predstavljas šovinizam kao nacionalizam, to je jos gore, i takvo mesto kad propada ne da ne treba zaliti, nego mu treba želeti što brži kraj, tako je jedino prirodno.

 

Necu sad ovde da stavljam izjave koje bi bile šokantne za vecinu ljudi, svuda, ali da li neko ovde stvarno zeli da zivi kao zarobljenik gomile sumanutih otpadnika od normalnog sveta (80%+) u onoj rupi sa karte Evrope koja bi bila ruski isprdak, i da li to stvarno zeli nekome drugom? Ako je odgovor da, onda se sustinski ne razlikuje od ovih neljudi. I njima je svejedno šta je oko njih, samo da su živi, i da imaju da zabiju u dupe, k'o stoka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Dok stručnjak za marketing Igor Avžner nudi odgovor da je Kosovo sveta zemlja za Srbiju.

 

– Kosovo je sveta zemlja i za srpske političare. Iz više razloga, a jedan sigurno nije patriotizam. Nit vera i “srce Srbije“. Taj jedan je mogućnost izvlačenja „jedne noge na tronošcu“. Kad zatreba klimavija situacija u regionu. Strahom se vlada. Strah se svesno izaziva. Kada postoji strah od egzistencijalnog nestanka ne razmišlja se mnogo ni o standardu, ni o poskupljenjima, ni o propadanju infrastrukture, nestručnosti, bahatosti, uništavanju prirodnog okruženja. Strah od rata i smrti su ultimativni – navodi Avžner

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od nedavno stepen pozverenosti toga da tako kazem merim kroz South Park. U prvih 15ak sezona ono sto su oni tamo izvrgavali ruglu je moglo da se primeni na mnogim mestima, pa i tu. Na primer epizode o pokemon maniji, o laznom patriotizmu, o laznoj brizi za prirodu, o orgijanju u vezi 16(18) rođendana, o tome da su devojcicama uzor profuknjace i budale, o wannabe metroseksualcima (ovde torbica majstorima), onda epizoda o oruzju, kad roditeljima vise smeta sto je Kartmen prosetao binom go, misleci da je nevidljiv, nego sto im smeta sto su Batersu šurikenom izbili oko, znaci ne smeta im nasilnistvo nego golotinja, vise epizoda o odbijanju da se prihvati odgovornost za svoje postupke, itd sve je to moglo da se primeni cak i ovde. Ali kako vreme prolazi, ovo tu je vracajuci se u civilizacijski rikverc sve dalje od onoga sto sad ismevaju, i sto se desava u normalnom svetu koji se menja, a ne mrtvuje u palanačko - šovinističkoj zabuljenosti sebi u prkno, uzivajući u mirisu sopstvenog prdeža.

 

Ne vidim zašto bi neko trebalo da žali takav gad kakvu god bedu da sebi navuče na vrat.

 

Mada se slazem sa jednim od majmuna sa Pinka koje sam pominjao na drugom mestu. Nije kul biti neutralan između dobra i zla. Pa, mozda su oni deci od 10 godina isprali mozak da u 21 veku vreme racunaju pomocu verskih praznika (to i to je oko sv Nikole isl) i mozda je kod njih prihvatljivo da govore o "izrodima" kad govore o neposrbljivima, kao ovaj šljam čovečanstva na Pinku, što je samo po sebi dovoljan dokaz koliko su oni daleko od civilizovanog sveta, ama mogu da laju koliko hoce, i da se na glavu postave jos 35 godina, ima ih koje ne mogu da poraze i posrbe, i za  koje i pored svih napora ovog otpada civilizacije koji traju 35 godina vazi "antes muerto que posrbita".

 

Pa njima ako se ne sviđa, mogu da poduvaju arhimandrita tim izrodima, šta sad.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ras kass said:
Quote

Dok stručnjak za marketing Igor Avžner nudi odgovor da je Kosovo sveta zemlja za Srbiju.

 

– Kosovo je sveta zemlja i za srpske političare. Iz više razloga, a jedan sigurno nije patriotizam. Nit vera i “srce Srbije“. Taj jedan je mogućnost izvlačenja „jedne noge na tronošcu“. Kad zatreba klimavija situacija u regionu. Strahom se vlada. Strah se svesno izaziva. Kada postoji strah od egzistencijalnog nestanka ne razmišlja se mnogo ni o standardu, ni o poskupljenjima, ni o propadanju infrastrukture, nestručnosti, bahatosti, uništavanju prirodnog okruženja. Strah od rata i smrti su ultimativni – navodi Avžner

 

Ali zašto kad ne postoji razlog za strah od rata? Mozda je postojao za vakta "slobe slobode" kad je postojala iluzija da ce se to civilizovati kad taj i bagra mu budu uklonjeni, ama sad kad se razotkrilo sta je, vise nema razloga za strah od rata. Pizduni koji bi ziveli u atavistickom svinjcu bez drugog cilja osim tek da budu zivi i i treba da poginu. To je dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...