Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Вечерас се у Београду одиграо један од највећих догађаја европског и светског хришћанства. Јавно исповедање вере читавог једног народа је нови тријумф Православља. А беседа Његове Светости Патријарха најзначајнији говор овог времена једног поглавара Помесне Православне Цркве!

Veli Boško.,.

Ja pitam, bez šale, jer ne znam-šta je Pomesna pravoslavna crkva?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Constantin said:

Ponovo Mafia ima svoju državu ? Zato, znači, provinciju niko ne tretira za suvu šljivu....sirotinja nikom nije interesantna.

 

Samo se ti zezaj, ali ako se nekom ćefne da na tvrđavi napravi tržni centar ili da umesto Banovine napravi parking, uz mafiju na vlasti će biti i toga. A ne bi valjalo ni da Staru planinu betoniraju kao Zlatibor, koji sada podseća na Novi Beograd na planini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Helena said:

A najgori među jednakima Porfirije.

Perfidije.

Inace, danas je i Fefelj, olicenje svake anticivilizacije dobio spc orden. 

12 minutes ago, Helena said:

Вечерас се у Београду одиграо један од највећих догађаја европског и светског хришћанства.

Nije bolest sve sto boli....

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

koji sada podseća na Novi Beograd na planini.

Podseca vise na Kaludjericu/Borcu na 1000 i kusur metara nadmorske visine. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Вечерас се у Београду одиграо један од највећих догађаја европског и светског хришћанства.

Pa dobro, možda je Boško konačno doživio orgazam :classic_laugh:

Ali šta je POMESNA?

Edited by Helena
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Samo se ti zezaj, ali ako se nekom ćefne da na tvrđavi napravi tržni centar ili da umesto Banovine napravi parking, uz mafiju na vlasti će biti i toga. A ne bi valjalo ni da Staru planinu betoniraju kao Zlatibor, koji sada podseća na Novi Beograd na planini.

Što je najgore, "mrtav sam ozbiljan"...a Zlatibor znam, igrom slučaja, dostupan mi je jedan spart kuće u Užicu, a kad si u Užicu tu je i Zlatibor i video sam kako to izgleda. Ako nastavi tim tempom da se gradi, biće to drugi grad po veličini u Srbiji. Nisu džabe nosili skoro meštani, prilikom nekog protesta, sa Zlatara, parolu....Da nam Zlatar ne izgleda kao Zlatibor...apropo neke divlje gradnje ili tako što. I naravno da mi je jasno, dovoljno je da kažem samo "niški Aerodrom".

 

Sad, ako može, mali off, ali i nije baš toliki off....

 

Spoiler

Kako sam svakodnevno išao za Sofiju, vremenom upoznaš "službena lica"  na obe strane. Jedan bugarski carinik, poprilično veseo, kako smo se koji dan vidjali, tako je zajebancija popreimala sve veći obim, i naravno došli smo do viceva o Srbima i Bugarima, od sve po malo, što kažu Nišlije...i pita me Bugarin..."Bratko be, ima li mafia kod nas"...ja kažem, "Ma jok"..."Kako be nema?"....rekoh:"Nema, sve smo to mi poapsili kad beše "Sablja" i sad nema"..Nastavljai Bugarin i kaže:"A be mora da ima bar jedan mafijaš"....ja kažem :"Jbg nema"...a Bugarin mi kaže:"Ni jedan? A brat mu"? ...i tu mi, kao udarimo u smeh i ja ga pitam, kako se zove, a Bugarin odmah odgovori "Andrej"....i ja mu kažem "Idi u PM" kroz smeh, sekunda-dve tišina, pa oboje prasnemo u smeh...ljudi nas gledaju okolo, i vrv se pitaju, šta se klibere ova dva ludaka. Čovek se smeje i vadi mi službenu legitimaciju, da ne pomislim da se zeza...lepo pisaše Andrej Kostadinov.....poenta...i Bugarski carinici znaju ko je kod nas capo di tutti capi....a valjda im je i to deo posla, ko zna, elem on mi tako reče....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek sada pročitah govor ovog patrijarha. Kakav neodgovorni tupan. Samo se pitam da li laže sam sebe i druge jer nema ni trunke poniznosti ili je interes u pitanju. 

 

"Siluju pamet, siluju dušu" - izgleda da je to veći problem od silovanja dece po crkvama. Pored ovakvih pastira, ne čudi ni stanje stada.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Ovo sa crkvom uzima bas maha. Mnogo su bolesni i sve ih je vise. 

 

Boskic skroz poludeo kao da ih je bilo milion i da im je on vodja.

 

Al litije, jbte..2022g ljudi jos ljube u ruke popove ..najebali smo, ova crna opozicija da svi izadju zajedno nece dobiti 10%.

 

Ne treba pored ovih Zlitijasa, sns odrona, zaboraviti i sps, to je sad neki deo gradjanskih govana koji bi prodali dupe za posao/uslugu.

 

Sve u svemu svetla buducnost.

 

 

 

5 hours ago, FrediB said:

Sve maske su pale. 

Prvo ih je ogolio dolazak narandzastog benonovca na vlast u SAD 2016, zatim pandemija korone i onaj mrski policijski cas 2020. te na kraju agresija Z-veri na Ukrajinu ove godine. 

 

Barem se vise ne kriju po misjim i pacovskim rupcagama (gde im je mesto) i ne foliraju se da su nesto sto nikako nisu. 

 

Ovo ce biti (opet) *prica sa tuznim krajem..

 

*Ako se secate devedesetih godina proslog veka u srpskoj skupstini je neki stariji poslanik ispricao neku pricu (za njega je ocigledno ta prica nosila poruku..) a poslanici se valjali od smeha... 

...do 1999 godine, kada se tuzna prica obistinila. 

 

Tadasnji zamajac, divljanje i pustanje s lanca se zavrsio samarcinom, i ovoga puta ce. U drugacijem obliku, ali samarcinom.  Nista taj narod nije u stanju da nauci iz gresaka, nista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, FrediB said:

I jos pritom samo kuju i izmisljaju nove nazive, od kojih svaki zvuci jos gluplje i ludje od onog prethodno izmisljenog. 

Da, to mi zvuci kao u pravnoj praksi "zamolnica" umesto jednostavno molba, ili kao kad onaj kaze Vladimir Vladimirovic, umesto jednostavno Putin.  Onaj blam zbog drugih.  Izgleda da je to neka fora kod ovih, da zvuce arhaicno, da su kao blizi Bogu..... fuj!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Jezebel said:

 

 

Ovo ce biti (opet) *prica sa tuznim krajem..

 

*Ako se secate devedesetih godina proslog veka u srpskoj skupstini je neki stariji poslanik ispricao neku pricu (za njega je ocigledno ta prica nosila poruku..) a poslanici se valjali od smeha... 

...do 1999 godine, kada se tuzna prica obistinila. 

 

Tadasnji zamajac, divljanje i pustanje s lanca se zavrsio samarcinom, i ovoga puta ce. U drugacijem obliku, ali samarcinom.  Nista taj narod nije u stanju da nauci iz gresaka, nista.

Negde iza ponoci, bilo je kao neko vazno zasedanje, ogromna vecina SPS-ovci i ustaje jedan od njih, svi vec u polusnu a ovaj "da Vam ispricam jednu pricu, bili deda i unuk...." Svi poslanici padaju u nesvest od smeha ili od muke, Unkovic moli da cujemo i tu pricu a ovaj :  "Smejte se vi samo, ali ova prica ima tuzan kraj...."  Urnebesno, ali je slucajno sve pogodio.

BTW, taj poslanik je bio jedan od onih obicnih SPS-ovaca (nastavnik ili prof po zanimanju), onih koji su jos naivno verovali da moze da postoji socijalisticka drzava u vreme rusenja Zida.  Cak sta vise, uticaj takvih, relativno postenih ljudi u SPS-u je bio nesto najgore, takvi su davali legitimitet zlu, ne znajuci pri tom kakvu stetu cine celom drustvu.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Newcastle said:

Da, to mi zvuci kao u pravnoj praksi "zamolnica" umesto jednostavno molba, ili kao kad onaj kaze Vladimir Vladimirovic, umesto jednostavno Putin.  Onaj blam zbog drugih.  Izgleda da je to neka fora kod ovih, da zvuce arhaicno, da su kao blizi Bogu..... fuj!

 

To je valjda korišćenje ruskog bontona, naravno na totalno iskvaren srpski način.

 

U Rusiji se deci obraćaju nadimcima kreiranim po imenu (Saša, Tolja, Vova, Kostja...), kad postanu tinejdžeri zovu se imenom (Aleksandar, Anatolij, Vladimir, Konstantin...) a odraslima se obraća imenom i očestvom (Aleksandar Sergejevič, Anatolij Jevgenijevič, Vladimir Vladimirovič, Konstantin Eduardovič...). Smatra se mnogo pristojnijim od obraćanja prezimenom (Puškin, Karpov, Nabokov, Ciolkovski...).

 

A onda srpske pokondirene tikve hoće takvim obraćanjem koje uopšte nije u duhu srpskog jezika, jer mi ne koristimo očestvo, da budu "isti Rusi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...