Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ne vidim svrhu ni da se diže neka prašina oko objava na nekim tamo Tnjiterima ili FeZbucima kad od toga nema mnogo 'leba - onaj ko je za AV i NĐ će da kaže nešto u fazonu 'A u PM koliko je plaćenika i izdajnika izašlo na ulice', a onaj ko je za NĐ i protiv AV će da kaže 'Nole, Srbine!' i nikom ništa.

 

Da je objava licemerna - jeste. Može on da sa gospoDŽom javno pase travu, propagira priču 'Al' je lep ovaj svet,  ovde potok, onde cvet', veze s prirodom i tako to, al' nije lepo da javno propagiraš jedno, a da tašti finansiraš izgradnju MHE na Staroj planini. Lepo je brinuti se o tašti, to je za svaku pohvalu, ali ako je njena porodica bila siromašna tokom devedesetih, što kaže i gospoDŽa, mogao je lepo da joj otvori neku pekaru ili lanac pekara, kapnuo bi joj neki dinar da letuje i na Maldivima umesto u Čanju ili Haniotiju. Svojevremeno se pisalo da je neki veganski restoran odbio da im uradi ketering, što malo više govori o etici i moralu, naročito kada se uzme da je dotični restoran finansijski bar hiljadu puta slabiji od slavne mušterije.

 

Da se opet vratimo rušenju sneška, a citirao bih jedan komentar sa N1 koji sasvim dobro odražava situaciju:


 

Quote

 

Ne bih da rusim sneska, sto se kaze, ali to sto je napisao moze da se slozi i Aca Vucic i Ling long i Rio tinto.

Nista konkretno, opste mesto.
Jel ti brale, podrzavas proteste za normalan zivot ili ne?

 

 

Boldovano pogađa u metu - i AV i spomenuti će reći da su za zdrav život, da su čista voda i hrana bitni za zdravlje i tako to, ali njihovo delovanje u praksi pokazuje suprotno. Da je NĐ lepo rekao da osuđuje taštu zbog onoga što radi, da joj nije odvrnuo finansijsku slavinu za MHE i umesto toga kupio pekaru, mogao bih da kažem da je dosledan, ali ovako jok. Cela priča me podseća na jednu anegdotu koju sam čuo od prijatelja: sedi on sa svojim rođakom lekarom u kafiću i pita ga za neki zdravstveni problem, a rođak-lekar mu kaže: „Kao prvo, baci ti te cigarete, to ništa ne valja, zna se koliko škodi zdravlju” dok istovremeno pali cigaretu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne vidim svrhu ni da se diže neka prašina oko objava na nekim tamo Tnjiterima ili FeZbucima kad od toga nema mnogo 'leba - onaj ko je za AV i NĐ će da kaže nešto u fazonu 'A u PM koliko je plaćenika i izdajnika izašlo na ulice', a onaj ko je za NĐ i protiv AV će da kaže 'Nole, Srbine!' i nikom ništa.

 

 

Nije bas tako...mada se opet za politicke borbe koristi nesto drugo, ljudi su vise popizdeli na vlast a za okolinu iskreno i sumnjam. Ovo im je samo u fazonu da izadju a da se ne mesaju sa ''drugosrbijancima'' po politickom pozivu. Prava opozicija se ne mesa puno, a ovi provaljeni nemaju petlje da se opet umesaju...

 

Mada vidim da pokusavaju da ozive Sergeja sto je sramno...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Crni Bombarder said:

A Novak ce (mozda) reci kako je on samo govorio o ekologiji i da to nema veze sa politikom i vlascu.


Pa on to zaista jeste uradio, njegov motiv za postavljanje slike i poruke nije isti kao većine onih koji su izasli juče da blokiraju gradove. Njega stvarno u ovom slučaju interesuje samo ekologija i borba za prirodu, a ne i neslaganje sa SNS politikom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Nije bas ni akademik.

 

Nije se ni predstavio kao akademik.

 

U ovom momentu je dobrodošao svaki glas, ne mislim samo na izbore, za ekologiju makar dolazio i od članova SNS, kao i svaki glas protiv Vučića i SNS, mislim i na izbore, makar dolazio od antivaksera.

 

 

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kako trpanje reke u MHE zagađuje životnu sredinu? Možda ostavlja bez vode neke ljude, ali ne zagađuje. To je zapravo najčistiji način dobijanja EE. Možda tako i Nolo kapira... On se zalaže za čist vazduh, ne za pravdu u svetu... Inače bi se oglasio odavno s obzirom šta je sve ova sekta do sad razjebala. A ne bi bio u poseti kod Dačića i Vesića... 

 

Siguran sam da će Vučić pokušati na kraju da otkači RT, jer je očigledno da je na toj priči nastao okidač kod naroda i da neće proći klasičnim metodama skretanja teme... Dilema između mogućnosti da izgubi vlast, ili samo lovu od RT i malo političke podrške, izabraće vlast. Pokušaće prvo da odloži i umrtvi stvar, a na kraju će da odustane i pokušati da profitira na tome. Ja Novakovu objavu više vidim kao uvod u to, nikako kao razlog da se ljudi koji su protiv Vučića sad nešto posebno lože da je on na njihovoj strani... Voleo bih da grešim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

A kako trpanje reke u MHE zagađuje životnu sredinu? Možda ostavlja bez vode neke ljude, ali ne zagađuje. To je zapravo najčistiji način dobijanja EE. Možda tako i Nolo kapira... On se zalaže za čist vazduh, ne za pravdu u svetu... Inače bi se oglasio odavno s obzirom šta je sve ova sekta do sad razjebala. A ne bi bio u poseti kod Dačića i Vesića... 

 

Siguran sam da će Vučić pokušati na kraju da otkači RT, jer je očigledno da je na toj priči nastao okidač kod naroda i da neće proći klasičnim metodama skretanja teme... Dilema između mogućnosti da izgubi vlast, ili samo lovu od RT i malo političke podrške, izabraće vlast. Pokušaće prvo da odloži i umrtvi stvar, a na kraju će da odustane i pokušati da profitira na tome. Ja Novakovu objavu više vidim kao uvod u to, nikako kao razlog da se ljudi koji su protiv Vučića sad nešto posebno lože da je on na njihovoj strani... Voleo bih da grešim...

Unistenje lokalnog ekosistema zbog zarade?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nije bas tako...mada se opet za politicke borbe koristi nesto drugo, ljudi su vise popizdeli na vlast a za okolinu iskreno i sumnjam. Ovo im je samo u fazonu da izadju a da se ne mesaju sa ''drugosrbijancima'' po politickom pozivu. Prava opozicija se ne mesa puno, a ovi provaljeni nemaju petlje da se opet umesaju...

 

Mada vidim da pokusavaju da ozive Sergeja sto je sramno...

To su dve dimenzije - ti što ga prate su i prvosrbijanci i drugosrbijanci i trećesrbijanci koji naprosto prate nešto što ih zanima. I oni što navijaju za Zvezdu ili Partizan mogu da se okupe oko onoga što im je zajedničko i zajedno će se radovati njihovim pobedama, ali neće se složiti oko mnogih drugih stvari u politici. Ipak, kada se okupe oko onoga što im je zajedničko, tu se opšta mesta poklapaju. I jedni i drugi i treći će za svaku pobedu u sportu čestitati, ali ako su protiv AV, to će biti iz različitih razloga.

 

4 minutes ago, Perkos2 said:

Dežurni sa foruma kritikuju ostale da ne čini ništa konkretno za rušenje sistema u Srbiji😁😁😁  valjda je pisanje ovde ta velika borba😉

 

Pa eto, tamo ćeš od komentara dobiti samo horsko 'bravo' i 'svaka čast', a ovde jok. Ovde se bar razmenjuju mišljenja, a tamo nešto slabo.

 

Mogu ja da se ne slažem s tobom i 101%, ali više volim da pročitam ono što napišeš ovde nego što se vidi po tim Tnjiterima i ostalim glupostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Unistenje lokalnog ekosistema zbog zarade?

 

Da, ali ne zagađuje vazduh. Ni na koji način to ne opravdavam. Zamera se Đovaku što njegova tašta trpa reke u cevi, pa sam siguran da on na to ne gleda isto kao i na RT...

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne vidim svrhu ni da se diže neka prašina oko objava na nekim tamo Tnjiterima ili FeZbucima kad od toga nema mnogo 'leba - onaj ko je za AV i NĐ će da kaže nešto u fazonu 'A u PM koliko je plaćenika i izdajnika izašlo na ulice', a onaj ko je za NĐ i protiv AV će da kaže 'Nole, Srbine!' i nikom ništa.

 

Da je objava licemerna - jeste. Može on da sa gospoDŽom javno pase travu, propagira priču 'Al' je lep ovaj svet,  ovde potok, onde cvet', veze s prirodom i tako to, al' nije lepo da javno propagiraš jedno, a da tašti finansiraš izgradnju MHE na Staroj planini. Lepo je brinuti se o tašti, to je za svaku pohvalu, ali ako je njena porodica bila siromašna tokom devedesetih, što kaže i gospoDŽa, mogao je lepo da joj otvori neku pekaru ili lanac pekara, kapnuo bi joj neki dinar da letuje i na Maldivima umesto u Čanju ili Haniotiju. Svojevremeno se pisalo da je neki veganski restoran odbio da im uradi ketering, što malo više govori o etici i moralu, naročito kada se uzme da je dotični restoran finansijski bar hiljadu puta slabiji od slavne mušterije.

 

Da se opet vratimo rušenju sneška, a citirao bih jedan komentar sa N1 koji sasvim dobro odražava situaciju:


 

 

Boldovano pogađa u metu - i AV i spomenuti će reći da su za zdrav život, da su čista voda i hrana bitni za zdravlje i tako to, ali njihovo delovanje u praksi pokazuje suprotno. Da je NĐ lepo rekao da osuđuje taštu zbog onoga što radi, da joj nije odvrnuo finansijsku slavinu za MHE i umesto toga kupio pekaru, mogao bih da kažem da je dosledan, ali ovako jok. Cela priča me podseća na jednu anegdotu koju sam čuo od prijatelja: sedi on sa svojim rođakom lekarom u kafiću i pita ga za neki zdravstveni problem, a rođak-lekar mu kaže: „Kao prvo, baci ti te cigarete, to ništa ne valja, zna se koliko škodi zdravlju” dok istovremeno pali cigaretu.

 

Mislim da podebljano grešiš, nebitni su matorci već klinci koji ne gledaju TV, već vise po instagramu, tiktoku i ostalim gubilicama vremena, tkd će neki/mnogi/svi da vide najnoviji NĐov stori.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Issey said:

 

Da, ali ne zagađuje vazduh. Ni na koji način to ne opravdavam. Zamera se Đovaku što njegova tašta trpa reke u cevi, pa sam siguran da on na to ne gleda isto kao i na RT...

Vetroelektrane su mnogo cistiji izvor EE - ne unistavaju lokalni ekosistem.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ridji said:


Pa on to zaista jeste uradio, njegov motiv za postavljanje slike i poruke nije isti kao većine onih koji su izasli juče da blokiraju gradove. Njega stvarno u ovom slučaju interesuje samo ekologija i borba za prirodu, a ne i neslaganje sa SNS politikom

Znam,znam..na to sam i mislio..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Div said:

 

Nije se ni predstavio kao akademik.

 

U ovom momentu je dobrodošao svaki glas, ne mislim samo na izbore, za ekologiju makar dolazio i od članova SNS, kao i svaki glas protiv Vučića i SNS, mislim i na izbore, makar dolazio od antivaksera.

 

 

Nije dobrodosao glas SNS-ovaca. To ce Vucic i probati da uradi verovatno, da pokaze i da se on bori za ekologiju i udovolji udruzenjima.

 

No, protesti nemaju veze sa ekologijom, niti Ustavom niti bilo kojim zahtevom.

 

Mislim, daj da se ne lazemo, da on ispuni sve zahteve protesta, bole me bas brige, zahtev je da on bude u Zabeli.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Issey said:

A kako trpanje reke u MHE zagađuje životnu sredinu? Možda ostavlja bez vode neke ljude, ali ne zagađuje. To je zapravo najčistiji način dobijanja EE. Možda tako i Nolo kapira... On se zalaže za čist vazduh, ne za pravdu u svetu... Inače bi se oglasio odavno s obzirom šta je sve ova sekta do sad razjebala. A ne bi bio u poseti kod Dačića i Vesića... 

 

Siguran sam da će Vučić pokušati na kraju da otkači RT, jer je očigledno da je na toj priči nastao okidač kod naroda i da neće proći klasičnim metodama skretanja teme... Dilema između mogućnosti da izgubi vlast, ili samo lovu od RT i malo političke podrške, izabraće vlast. Pokušaće prvo da odloži i umrtvi stvar, a na kraju će da odustane i pokušati da profitira na tome. Ja Novakovu objavu više vidim kao uvod u to, nikako kao razlog da se ljudi koji su protiv Vučića sad nešto posebno lože da je on na njihovoj strani... Voleo bih da grešim...

 

Kao vlasnik malene parcele koja se nalazi pored rečice koja je ubačena u cev sa jedne strane, a i kao neko ko se nekoliko godina bavio energetikom, dozvoliću sebi da ti ukratko odgovorim.

 

Ceo kraj je inače zavisio od tih par rečica: ionako bedno navodnjavanje, nekoliko izvorišta, okolna šuma. Bušenje i trpanje rečica u cevi je dovelo do fascinantne devastacije okoliša, bageri su raskrčili šumu u prečniku od 600m oko rečica i ostavili golu zemlju, u dužini od petanestak kilometara, dok su okolna sela ostala bez vode. Meni lično to znači da više ne mogu da idem da pecam pastrmke i lipljane, što sam radio od neke 5. godine.

 

Što se tiče dobijene energije, to je apsolutno smešno, a putem eko tarife subvencionisano do smešnih razmera. Energetski je manje više potpuno neinteresantno i služi isključivo za ispumpavanje para, pa tako i u ovom, meni bliskom slučaju. Na kraju, ispostavlja se da, pazi sad, vlasnik MHE prijavljuje koliko je energije isporučio tokom perioda, a elektrodistribucija mu veruje na reč i isplaćuje kintu.

 

 

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Issey said:

A kako trpanje reke u MHE zagađuje životnu sredinu? Možda ostavlja bez vode neke ljude, ali ne zagađuje. To je zapravo najčistiji način dobijanja EE. Možda tako i Nolo kapira... On se zalaže za čist vazduh, ne za pravdu u svetu... Inače bi se oglasio odavno s obzirom šta je sve ova sekta do sad razjebala. A ne bi bio u poseti kod Dačića i Vesića... 

 

Siguran sam da će Vučić pokušati na kraju da otkači RT, jer je očigledno da je na toj priči nastao okidač kod naroda i da neće proći klasičnim metodama skretanja teme... Dilema između mogućnosti da izgubi vlast, ili samo lovu od RT i malo političke podrške, izabraće vlast. Pokušaće prvo da odloži i umrtvi stvar, a na kraju će da odustane i pokušati da profitira na tome. Ja Novakovu objavu više vidim kao uvod u to, nikako kao razlog da se ljudi koji su protiv Vučića sad nešto posebno lože da je on na njihovoj strani... Voleo bih da grešim...

 

ako "tamo neki ljudi"  ostanu bez vode za pice nije strasno?  pa ti ljudi takodje onda moraju otici odatle, zar ne?   ne sekiraj se ostavice ova vlast i vas Beeoogradjane bez vode...  Sve nas... pa ce nam prodavati vodu iz bidona kao Dell Boy

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...