Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

31 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ma nee...

Ovo sto kazes ispada kao da se radi o generacijskom jazu i zgrazavanju starijih nad oblacenjem mladjih. Ali to nije to.

Npr. kada posle duzeg vremena dodjes u Bg vidis devojke u prepodnevnoj setnji gradom obucene i nasminkane za nocnu varijantu...To izgleda tuzno kad vidis da misle da to tako treba i da im takva garderoba i presminkanost daje samopouzdanje. Imaju lose mentore i autoritete, nemaju od koga da nauce stil, ponasanje...i da je to jedino, nego nemaju pojma ni o cemu, nigde bili nista videli...nista ni procitali, cak sumnjam i da su naucili slova u tim skolama, sta li tamo uce, ne znaju ni da govore, barataju sa dve, tri reci...ali znaju da je ratko mladic bas kul lik...ni putin nije los, pa gledali smo kako mu pevaju pesme po yt...dobro, sada tabloidi kazu putin nije kul, ajd jos i ratka da pocnu da ogoljavaju da ovi mladi dodju do `edukacije`, jer ocito se tako edukuju preko losih emisija i losih medija, losih ucitelja (ne samo skolskih)

 

I onda, tako se `edukujuci`, normalno da se obuku kao profesionalke i izadju, ko bi se zgrazavao nad tim, to mozes samo da zalis...Neke koje su bas mlade deluju negovano jer su mlade a ne zato sto znaju da je potrebno ukloniti uvece svu tu sminku i odraditi ritual nege. Normalne vrednosti su narusene, okrenute naopako i u izgledu ulica i u mozgovima devojcica i decaka kao i njihovih ucitelja. Nije to jaz generacija vec potonuce mnogih generacija, udavio ih besmisleni sistem koji nema ko da demontira...jer takvi eventualni demontazeri sistema su zapravo demontirani. Glupilo rulez....

 

 

Ne znam baš gde ti nalaziš sve te negativne devojke ali ono što sam ja prošao po evropskim gradovima je tri puta gore sto se devojaka i njihivog stila oblačenja i šminkanja tiče. No objašnjeno mi je da se u tim evropskim drzavama na to gleda kao na ličnu stvar svakog pojedinca i da se tako svakom iskazuje poštovanje. Da se ne vracam ponovo od koga su moje starije generacije mogle da nešto nauče počev od partizanke Mare pa do druga Mike Špiljka. Svako vreme nosi svoju modu a svaka prethodna generacija pametuje kako je u njeno vreme bilo bolje a u stvari pizdi što godine prolaze.

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Tek će da bude.

Od avgusta ako ne i pre za domaćinstva struja poskupljuje 30 a za industriju 70 %

Šta je to par procenata poskupljenja😁 bitno je da im struje pa će je koristiti onaj što ima da plati kažu stručnjaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa jeste. Meni kad neko pošalje slike iz tzv normalnog sveta, pored nekih katedrala, ili ne znam, gde se vidi Julijin balkon, te stvari, uvek im kažem, ma pusti katedrale, nego vidi ti ove slučajne prolaznike i turiste kako su obučeni. Tu se vidi da je tamo normalan svet koji nije zastranio, a ne zbog katedrala.

 

Da to. Najbolji primer sam bila samoj sebi...mozda sam vec to ispricila nekada ranije ne secam se, no dobro, prica je da se nisam bas obukla za nocni klub ali sam se sredila i nasminkala, stikle za lom i izasla oko podneva,  vidim gledaju me, ja rekoh - sigurno jer sam lepsa od ovih sto nose ravnu obucu i prepodnevnu garderobu bez trunke sminke, masnih lica od zastitne kreme...Zabluda. Gledali su me u stilu - dje si posla takva kad jos nije pao mrak ...nije to nikakvo zgrazavanje samo zacudjenost u prolazu...To je bilo u jednoj ulici na divljem zapadu (ne bukvalno) i ne samo tu. Ali nema toga vise kod mene da pomesam `dress codove`...

 

U bg kad dodju stranci pitaju sta je to sa devojkama zar su sve glumice...ma kakvi kazem im - rade na trapezu, bg cirkus.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JohnnyDragon said:

Neće niko, 1/1, sve ostaje isto kao do sada.

zasto si tako siguran..a i sa kim ce, mirise mi da saradnja sa Gljivicom ubuduce otpada..ne poziva on dzabe javno opoziciju upomoc..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Trenutno mi dva scenarija padaju na pamet..i treci, za koji nisam,a i obrazlozicu zasto mislim da nije realan..

 

1.Da neko iz opozicije udje, ili makar podrzava Vucicevu manjinsku vladu, ala Gljivica onomad Kostunicinu vladu

2.da Vucic pusti opoziciju da sama formira vladu, pod pritiskom nemacke, kao sto je nejga onomad Angela porgurala

3.Ponovljeni parlamentarni, nisma za to, a mislim d  nisu ni Solc, ni Vucic, jer, sve sto ce se postici jeste sirenje desnice, cak me ne bi iznenadilo d azajedno skupe za Vladu Bosko, Milos i Milica,koji su sada i za Vucica veca  opasnost od "obicne" opozicije

 

mada Gljivica je stari lisac, taj bi i majku proda da bude na vlasti jos jedan mandat,a ne bi rusofilstvo..i Slobu je prodavao, pa ih vracao, prema tome..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Harmonika said:

zasto si tako siguran..a i sa kim ce, mirise mi da saradnja sa Gljivicom ubuduce otpada..ne poziva on dzabe javno opoziciju upomoc..

Zato što možemo da imamo KPJ ako se desi to što ti misliš da hoće .

Onda nema , zaista nema nikakvog razloga da se raspisuju izbori naprednih 50 godina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

..ili bar dok Vucica priroda ne pozove..imas li neku predikciju sta ce se dogoditi onda

Kažem, isto što i do sada, idemo u novu turu , ista ekipa.

Kada ljudi shvate da služba ovde radi, a da su AV, Zloba itd samo igrači čije je ime nebitno, onda će postati svesni malo šire slike .

I to će tako ostati , bolje da ne kažem do kada, ali i to će se okončati, verovatno ne dok smo mi na planeti, ali hoće, dočekaće oni koji će se tek roditi.

Biće Srbija dobro mesto jednog dana, ali taj dan je nama predalek.

 

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Vučić je posle razgovora sa [nemačkom ministarkom odbrane Kristin] Lambreht izjavio da Srbija bez Nemačke ne može, ne samo da napreduje, već da ne može ni da preživi, te da će nam u situaciji koja pogađa celu Evropu biti potrebna podrška Nemačke i evropskih partnera.

"Nemačka, kao najveća evropska sila, ima svoj stav koji neće da promeni, a bez njih mi ne možemo da idemo napred, ne možemo da preživimo. Nemačke firme u Srbiji zapošljavaju 76.000 radnika, 72 odsto našeg izvoza ide u Nemačku, dok 61 odsto nemačkih investicija na Zapadni Balkan ide u Srbiju, dok 39 odsto ide u sve ostale zemlje regiona", poručio je Vučić.

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=731725

Link to comment
Share on other sites

Ili, u prevodu,до свидания,Владимир:classic_biggrin:

pa naravno da ne moze d aprezivi, kada je od drzave napravio koloniju i zavisnika od stranih investitora, a od domace privrede je napravio goli kurac, i pre njega ke doduse bila u zaplicku, on je maltene ssatro..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Harmonika said:

Ili, u prevodu,до свидания,Владимир:classic_biggrin:

pa naravno da ne moze d aprezivi, kada je od drzave napravio koloniju i zavisnika od stranih investitora, a od domace privrede je napravio goli kurac, i pre njega ke doduse bila u zaplicku, on je maltene ssatro..

Koja bre domaca privreda?! Sve te fabrike su bile " alajbegova slama"!!! Kralo se kako se stiglo! Ti sto kukaju danas , kukaju jer ne mogu vise da kradu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

7 hours ago, ras kass said:

Ja rekoh, najvece zrtve rata u Ukrajini su gradjani Srbije. 

Ovi Ukrajinci nece da se predaju I zbog toga Srbi moraju da placaju skuplju struju. Sebicnjaci. 

 

Kakvi građani, njemaju oni nikakvih problema, dobiju sve na tacni, gas, benzin, konzerve graška, jedan je mučenik za sve nas.

 

2 hours ago, Darth Bane said:

Koja bre domaca privreda?! Sve te fabrike su bile " alajbegova slama"!!! Kralo se kako se stiglo! Ti sto kukaju danas , kukaju jer ne mogu vise da kradu!

 

Imalo pa se i kralo, gde sad da kradu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...