Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

7 minutes ago, Miki28 said:

Ne zna se jos ali pretpostavlja se da ce potpisati za MLE odnosno za onoliko koliko je umanjio Hjustonu, nekih 6,4 miliona. Svakako da je odlican potpis za Klipane.

 

pa to, ja neuk sve zovem minimalac ako nije 20-30-45 miliona za takve likove, dobro je

mislim da wall ima šta da pruži u nekakvoj limitiranoj roli. pogotovo što clippersi ne zavise od njega, čist dodatak koji uključiš ako ide - isključiš ako ne valja.

Link to comment
Share on other sites

Upravo je to moja logika koja sam objasnjavao dan ipo.

 

Walla okruzi suterima i samo trazi od njega da vodi show i bavi se razigravanjem i od toga moze da ispadne nesto.

 

Sa cime RW da okruzis da bi bio koristan?

 

RW moze da ima 15 apg ali je neki Wall razigravacki Cp3 licno za njega...

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

 

pa to, ja neuk sve zovem minimalac ako nije 20-30-45 miliona za takve likove, dobro je

mislim da wall ima šta da pruži u nekakvoj limitiranoj roli. pogotovo što clippersi ne zavise od njega, čist dodatak koji uključiš ako ide - isključiš ako ne valja.

I da potpise za toliko ili za minimalac za Klipane je svejedno jer za te pare dobijaju odlicnog igraca koliko god da nije igrao i da ima oroblema sa povredama. Kao sto si naveo, njima treba plej a Wall ce itekako pomoci da Kawhi i PG13 dobiju loptu tamo gdje zele, naravno i ostali. Limitirana uloga od 20 minuta pun pogodak. I da ne prodje, nista ih ne kosta. Itekako vrijedan rizika potez Klipana👍

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LordOfTerror said:

Upravo je to moja logika koja sam objasnjavao dan ipo.

 

Walla okruzi suterima i samo trazi od njega da vodi show i bavi se razigravanjem i od toga moze da ispadne nesto.

 

Sa cime RW da okruzis da bi bio koristan?

 

RW moze da ima 15 apg ali je neki Wall razigravacki Cp3 licno za njega...

 

Mijesas babe i zabe.

John Wall je staklen, decko je za 5 godina odigrao 100 i nesto utakmica. Nikad nije bio superstar. Moze da bude koristan role player za upravo ovoliko koliko ga Klipani plate, vrijedi rizika. Jedan od najprecenjenijih igraca u 21 vijeku.

 

Russell Westbrook i dalje moze da igra u fullu cijelu sezonu, treba mu lopta i bez problema ce opet imati odlicnu statistiku. Sad sto to ne funkcionise u Lejkersima jer ima Lebrona je druga prica. Okruzis Russa suterima pa da vidis, uostalom vidjeli smo i u Hjustonu i Wash da tad igra odlicnu kosarku. Ne donosi titule ta igra ali bude zanimljivo

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ces da vidis? Statistiku ces da vidis...

 

Covek je glup kao tocilo, ne prepoznaje nista na terenu i ima milion izguljenih loptu po mecu.

 

P'N'R vrti samo da bi stekao taj delic sekunde prednosti da se zaleti ka kosu ne daj boze ako centar ostane na njemu da zastane i malo izanalizira opcije...

 

Pri tom je Wall nesto bolji i suter iako spada u grupu kamenjara...

 

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LordOfTerror said:

Sta ces da vidis? Statistiku ces da vidis...

 

Covek je glup kao tocilo, ne prepoznaje nista na terenu i ima milion izguljenih loptu po mecu.

 

P'N'R vrti samo da bi stekao taj delic sekunde prednosti da se zaleti ka kosu ne daj boze ako centar ostane na njemu da zastane i malo izanalizira opcije...

 

Pri tom je Wall nesto bolji i suter iako spada u grupu kamenjara...

 

A sta ces kod Walla da vidis? Pobjednicku kosarku?😂😂😂 John Wall je Stockton, kakav pregled igre. Jokic da mu pozavidi

 

Russ 4.1 izgubljene na nivou karijere, John Wall 3.8. Odigranih duplo vise utakmica Russa a o usage rate da ne pricam. 

John Wall je mogao biti odlican NBA igrac, Russell Westbrook je bio superstar lige.

Link to comment
Share on other sites

Kod Walla cu da vidim nekog floor generala za 15-20 minuta po utakmici koji ume da prepozna gde lopte treba da bude i da odradi neki slash and kick sa vremena na vreme. To u nekim idealnim uslovima mozes da ocekujes ako je u iole pristojnom fizickom stanju.

 

Od RW mozes da ocekujes ako bi igrao sa Klay Thompsonom u ekipi i ovaj pogodi 2 trojke zaredom, da treci napad prenese loptu i sutne dugu ciglu iz tranzicije jer misli da se zbog toga publika meskolji... 

 

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam voleo Rasa, možda je do toga.

 

Zajebavaj ti zorexe, ali nakon svog ovog pljuvanja Rasa - u kojem i sam zdušno učestvujem - pokušavam da ga stavim u neki alltime kontekst. Lik je imao koliko? 3 tripl dabl sezone, bio je MVP i ... ne znam. Ne percipiram ga kao all time great, što je verovatno šteta i nepravedno.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Sad ste me naveli na razmišljanje o Raselu... Pokušavam da ukapiram ko je u prajmu bio bolji igrač i ko je košarkaški inteligentniji RW ili D Rose. Mislim da je ipak Rose.

Moras tu uracunati cinjenicu da je D Roseov prajm trajao koliko, sezonu i po? On se te sezone kad se povrijedio protiv File u PO, cesto povredjivao i u regularnom toku sezone.

Russ je ipak mnogo konstantniji, prajm je trajao 5+ sezona.

 

Pregled igre tu su negdje, Russ bolji skakac. Atlete, brutalan i jedan i drugi. Bolje lateralne kretnje Rose, eksplozivni i jedan i drugi.

Rose imao sjajan crossover, promene kretnje i zavrsavanje na obrucu. Za razliku od njega Russ eksplozivan i energican, ide da ukuca sto jace. 

Steta za D Rose, pricali bi sigurno o top 10 igraca ikada.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

rose je zbog grdnih povreda uspeo da postane igrač sa više skilla i mozga. šteta što je morao da se povredi ali se prilagodio.

wbrook je jedno vreme bio bomba, zaista jedan od 10ak najboljih u ligi, bez obzira što je imao duranta i bio lud.

 

tako da, slažem se, wbrook je ipak dovoljno dugo bio dobar, rose je trajao koliko i knele

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Nikad nisam voleo Rasa, možda je do toga.

 

Zajebavaj ti zorexe, ali nakon svog ovog pljuvanja Rasa - u kojem i sam zdušno učestvujem - pokušavam da ga stavim u neki alltime kontekst. Lik je imao koliko? 3 tripl dabl sezone, bio je MVP i ... ne znam. Ne percipiram ga kao all time great, što je verovatno šteta i nepravedno.

Ma vidi, nemam ja šta da branim Rasela, on ima svoje ime, staž i status u Nba, kao i rezime koji kaže sledeće:

 

NBA Most Valuable Player (2017)

9× NBA All-Star (2011–2013, 2015–2020)

2× NBA All-Star Game MVP (2015, 2016)

2× All-NBA First Team (2016, 2017)

5× All-NBA Second Team (2011–2013, 2015, 2018)

2× All-NBA Third Team (2019, 2020)

NBA All-Rookie First Team (2009)

2× NBA scoring champion (2015, 2017)

3× NBA assists leader (2018, 2019, 2021)

NBA 75th Anniversary Team

Ugazio Kris Pola kao govno kad god ga je sreo

 

Rasel je igrač koji mi je medju najomiljenijima od kada pratim Nba. Bukvalno od kada je draftovan i sve što je znao od košarke je bilo da se zaleti na koš i proba da ukuca sve što mu je na putu. Takve fizičke predispozicije u beku nikada nisam gledao "uživo" i prosto sam bio oduševljen. Možda je Rouz bio isto tako dobar atleta, ali nije bio "moćniji" od Vestbruka. To što njegova igra nije ostarela dobro, nije bilo ni realno. Ali je po svemu što se zna retko dobar lik, čuva svoju privatnost, pazi na svoje saigrače. A na terenu sušta suprotnost, i to mi se svidja. Da li bi mu karijera bila drugačija da je u "formativnim godinama" imao pravog trenera, ostaje pitanje. 

 

Meni je iskreno žao što je tu Oklahomu predugo vodio Skoti Bruks, to je jefan ogroman what if. Dobio je mladu ekipu, koja je prerano bila mnogo dobra i nije ništa uradio da im olakša. A bilo je tu još problema. Recimo, 2009 oko dedlajna se završava trejd za Čendlera ni za šta. Čendlera u prajmu. Dakle, u narednih par sezona potencijalna osnova Vestbruk, Safološa, Durant, Džef Grin, Čendler, Harden i Ibaka. Naravno, stručnjaci pronalaze neku fantomsku povredu palca i poništavaju trejd, Tajson posle par godina osvaja titulu sa Dirkom uz neke nadljudske defanzivne partije. Zatim, loša procena Prestija da ti je potreban Bajnam stoper, i trejdovanje za Perkinsa. Što i ne bi bila tragedija, tragedija je bila za koliko je produžen. Sve su to bili užasni koraci, koji su kulminirali puštanjem Hardena. I opet, ta osovina Vestbruk, Durant, Ibaka je bila najbolja ili u najbolje dve na Zapadu, kada god su bili zdravi. Na kraju, imali su i najbolju ekipu svih vremena na konopcima, ali ukazao se Klej sa nadljudksom partijom i to je bilo to. 

 

Ova katastrofa od sezone s Lejkersima je samo pokazala da gm Lebron upotno radi na štetu goat Lebrona, ali šta mu ja tu mogu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zorex said:

Ugazio Kris Pola kao govno kad god ga je sreo

Bravo, tačno tako. 

7 minutes ago, zorex said:

Rasel je igrač koji mi je medju najomiljenijima od kada pratim Nba.

Rispek, nisam znao. Mogu da razumem.

7 minutes ago, zorex said:

Bukvalno od kada je draftovan i sve što je znao od košarke je bilo da se zaleti na koš i proba da ukuca sve što mu je na putu. Takve fizičke predispozicije u beku nikada nisam gledao "uživo" i prosto sam bio oduševljen. Možda je Rouz bio isto tako dobar atleta, ali nije bio "moćniji" od Vestbruka.

Nije, WB je čini mi se u prajmu bio kao tenk (ili što bi moje dete reklo trkaći voz) u odnosu na Rouza, fizički mnogo jači.

 

7 minutes ago, zorex said:

To što njegova igra nije ostarela dobro, nije bilo ni realno. Ali je po svemu što se zna retko dobar lik, čuva svoju privatnost, pazi na svoje saigrače.

Ovde nema poređenja, D Rose je svakako ne preterano bistar, a u ranim godinama ni preterano dobar lik.

7 minutes ago, zorex said:

Meni je iskreno žao što je tu Oklahomu predugo vodio Skoti Bruks, to je jefan ogroman what if. Dobio je mladu ekipu, koja je prerano bila mnogo dobra i nije ništa uradio da im olakša.

I ovo je verovatno tačno, nisam se mnogo udubljivao, ali verujem ti. Svestan sam da je tu i ogromna sreća potreban. Mogao je u krajnjoj liniji da dođe neko ko nije Kerr u GSW nakon Velečasnog i da fura potpuno desetu igru u kojoj bi Stef ostao neki ne preterano fizički dobar plej koji ima dozvolu da pripaljuje kada je sam, Drejmond da ispadne iz rotacije jer nema telo ni za jednu poziciju itd... Svestan sam toga uvek.

7 minutes ago, zorex said:

A bilo je tu još problema. Recimo, 2009 oko dedlajna se završava trejd za Čendlera ni za šta. Čendlera u prajmu. Dakle, u narednih par sezona potencijalna osnova Vestbruk, Safološa, Durant, Džef Grin, Čendler, Harden i Ibaka. Naravno, stručnjaci pronalaze neku fantomsku povredu palca i poništavaju trejd, Tajson posle par godina osvaja titulu sa Dirkom uz neke nadljudske defanzivne partije. Zatim, loša procena Prestija da ti je potreban Bajnam stoper, i trejdovanje za Perkinsa. Što i ne bi bila tragedija, tragedija je bila za koliko je produžen. Sve su to bili užasni koraci, koji su kulminirali puštanjem Hardena. I opet, ta osovina Vestbruk, Durant, Ibaka je bila najbolja ili u najbolje dve na Zapadu, kada god su bili zdravi. Na kraju, imali su i najbolju ekipu svih vremena na konopcima, ali ukazao se Klej sa nadljudksom partijom i to je bilo to. 

 

Ova katastrofa od sezone s Lejkersima je samo pokazala da gm Lebron upotno radi na štetu goat Lebrona, ali šta mu ja tu mogu.

Sve se slažem.

 

Šta sada? U ekipu sa puno šutera, to mi deluje kao jedino rešenje. Nije samo šut problem, promenila se igra dosta od perioda OKCja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne može wbrook da tutnji kao što je mogao pre 3-4 godine.

sad i kada bi pronašao mozak i neki borderline korektan šut (nemoguće je ali čisto priče radi), ne bi vredelo, jer jednostavno ne može da povrati ono što mu je bila super-moć.

 

rešenje je da uđe u taj neki role-player mode, igrač koji uđe da napravi promenu ritma, za koga treneri spremaju svakog trećeg dana u ligi koga će da napada, odnosno da koristi slabosti rezervista protiv kojih i dalje može da pokaže neki delić super-moći

 

mnogo je to teško danas ako nemaš pouzdan šut, niti si pouzdan defanzivac.

 

miki je pominjao mela, on i u 38. godini može u 5 minuta da napravi 10ak - nula.

russ bi morao da ima spremljen plan od strane stručnog štaba (vrlo izvodljivo) & da bude poslušan (diskutabilno)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mela sam pomenuo na konto ega igraca koji kao nekadasnji superstar nije u mogucnosti da se promijeni odnosno da skonta neke stvari. Melo je takav bio u OKC ali totalno druga prica u Portlandu i LAL. Vidio je da ako hoce u NBA mora da bude igrac zadatka, njegovo je da trpa i to je to.

@freethrow je fino objasnio u nekom od ranijih postova za Russa i kako bi itekako mogao da bude produktivan ali kako to da shvati covjek koji je i dalje starter, ima ugovor na 47 miliona. To je toliki zaokret u svijesti igraca i udar na njihov ego da je to nepojmljivo za nas. 

Mnogo je lakse kad kao Melo nemas ponuda oa sjedis kuci i razmisljas ili kao Wall koga su sutnuli na tribine da presjedi sezonu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Mela sam pomenuo na konto ega igraca koji kao nekadasnji superstar nije u mogucnosti da se promijeni odnosno da skonta neke stvari. Melo je takav bio u OKC ali totalno druga prica u Portlandu i LAL. Vidio je da ako hoce u NBA mora da bude igrac zadatka, njegovo je da trpa i to je to.

 

takav je bio narativ u medijima ali je zapravo melo u thunderima bio i dalje treći najplaćeniji igrač i od njega se očekivalo da tako i igra, sa takvim usageom.

ako izuzmemo hjuston gde mu je d'antoni vratio milo za drago (pitao sam se tada zašto je i otišao tamo), na minimalcu je igrao upravo to što se od matorca sa zajebanim šutem i napadačkim skilom očekuje: microwave scorer koji može da igra u ritmu tj flowu ekipe a može i da mu se uvali lopta kad nema ništa

 

melo svoju igru nije modifikovao, on i dalje zvizne 10ipo šuteva za 26mins (11.3 za manje od 25mins u portlandu), samo se odnos javnosti prema njemu promenio

a tome je upravo pomogao i taj goli otok na koji je poslat ni kriv ni dužan

 

al' dobro, nema veze

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

takav je bio narativ u medijima ali je zapravo melo u thunderima bio i dalje treći najplaćeniji igrač i od njega se očekivalo da tako i igra, sa takvim usageom.

ako izuzmemo hjuston gde mu je d'antoni vratio milo za drago (pitao sam se tada zašto je i otišao tamo), na minimalcu je igrao upravo to što se od matorca sa zajebanim šutem i napadačkim skilom očekuje: microwave scorer koji može da igra u ritmu tj flowu ekipe a može i da mu se uvali lopta kad nema ništa

 

melo svoju igru nije modifikovao, on i dalje zvizne 10ipo šuteva za 26mins (11.3 za manje od 25mins u portlandu), samo se odnos javnosti prema njemu promenio

a tome je upravo pomogao i taj goli otok na koji je poslat ni kriv ni dužan

 

al' dobro, nema veze

Narativ u medijima je bio takav jer je imao platu kakvu je imao i imao je izjave kakve je imao. 

 

Wbrk je na udaru zbog plate, niko ne bi ni a rekao da je na MLE ili minimalcu. Plata=uloga i to je jednostavno tako u NBA a mediji to itekako znaju da iskoriste u svoju korist zarad pregleda, klikova itd itd.

 

Wall je najgori ugovor lige uz Wbrk a za par mjeseci ce biti prica rizik za Klipane koji vrijedi probati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

opet kažem, razlika nije samo u tome.

melo ima penzionersku igru koja može da se uklopi u aktuelnu logiku košarke, wbrook nema.

 

svakako ga ne bi trpali da ne košta boga oca ali mi je teško da zamislim da bi u maloj ulozi bio dobar osim onoga eventualno što sam pomenuo, da struka gađa neke igrače u rezervi protivnika sa njim. ipak, disciplinovana odbrana to lako brani kada nemaš šut (a munja u nogama te je izdala)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

opet kažem, razlika nije samo u tome.

melo ima penzionersku igru koja može da se uklopi u aktuelnu logiku košarke, wbrook nema.

 

svakako ga ne bi trpali da ne košta boga oca ali mi je teško da zamislim da bi u maloj ulozi bio dobar osim onoga eventualno što sam pomenuo, da struka gađa neke igrače u rezervi protivnika sa njim. ipak, disciplinovana odbrana to lako brani kada nemaš šut (a munja u nogama te je izdala)

A ja kazem, da je proveo van lige neko vrijeme ili da je odsjedio sezonu, onda bi i Wbrk porazmislio o svojoj igri i vidio kako da doprinese ekipi.

Njegov ego danas to ne dozvoljava jer mu kaze da je on i dalje dobar da bude startni PG NBA ekipe.

Da provede neko vrijeme van lige, bez kluba pa da vidis kako bi onda poradio na nekim segmentima igre o kojoma je freethrow pricao a u kojima itekako bi mogao da doprinese.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...