Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

- Anyway, we were treated to Rasheed Wallace's Knicks debut last night. The Knicks were up big, the Heat had surrendered, and the crowd was chanting "RA-SHEED WAL-LACE", so Mike Woodson pulled Sheed off the bench and let him spin. 

 

Woodson: "You wanna play Rasheed? You wanna play some?"

Wallace: [nods yes]

Woodson: "Let's go."

[crowd erupts]

 

woodysheed.gif

woodysheed2.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

da je bilo kome jrue umesto (ubacimo ime random contendera; čak mogu da nađem argumente za sunse umesto paula, kamo za druge)

 

nije ostatak bostona kreativan ali ima asistencija elswhere: tatum ima preko 6 u plej ofu, horf 3.3, verovatno i white i prichard dodaju nešto

Jrue je bio samo primer, može i Dejounte Murray, Darius Garland itd. Možda bi sa ovim drugim malo izgubili u odbrani, mada se popravio dosta tu, ali bi dobili mnogo manje izgubljenih lopti u proseku, boljeg skorera i smisleniji napad.

Što se tiče druge tačke, ja ne osporavam činjenice, tj. ono što piše u Boxscore, govorim zašto to ne valja i šta to pokazuje. Npr. Tejtum ima odnos 6.1/4.2 ass/to. Da imaju krštenog pleja, ne bi bilo tako, ne bi Džejson glavinjao toliko, gledao bi da šutira, ovako je primoran. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Radonja said:

 

 

I Brown ovde kao francuska sobarica: stavio mu je noge na glavu, pokušao da mi skine gaće, koji još signal je trebalo da mu pošalje da ga ne zanima basket!???

 

Šalu na stranu, gadan je Drejmond i kako je propao fizički i košarkaški, sve više polaže na ove klošarizme i antikošarkaštvo i totalno kapiram ljude kojima su Warriorsi gadni i odbojni zbog njega. S druge strane, bez njega ne bi bili tu gde su sada, so there's that. Setih se svoh druga iy osnovne kojeg su 89te terali da briše grafite iz osnovne Laimbeer#40...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ostace sigurno jer ga niko nece, probali su verovatno sve moguce kombinacije i svi su im se ljubazno zahvalili

Zrtvovali su vec Vogela i doveli nam ovog Dereka Fishera za sirotinju da nam zamazu oci

Sta da se radi grofe, ja cu da ostanem u Heat bandwagonu i pratim Kinga kako prestize Jabbara, takmicarske ambicije su ugasene onog trenutka kad je mag Pelinka resio da razjebe tim i dovede nam kancerogenog mutanta... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Evo, Darvin je izjavio da je Vestbruk jedan od najboljih igraća koja je ova liga ikad videla.

 

Vestbruk ima da me odvrati od gledanja košarke. Nadam se da neće ostati.

 

Jok, nego ce da kaze da je Vestbruk oziveo ciglarsku industriju Kalifornije preko noci.

 

Bez obzira da li Kornjaca ostaje ili biva trejdovan naknadno, trener moze samo da dobije time sto ga hvali i dize reputaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bostandžije, šta očekujete u Bostanu? Ja sam ovako na nekom ličnom nivou, posle dve utakmice relativno zadovoljan, iako smo izgubili domaćinstvo. Nekako mi je utisak da kada i mi i vi igramo neku osrednju igru da imamo malu minijaturnu prednost, a da kada obe ekipe uključe maksimum da smo tu isto malo bolji. E sada, plaši me naravno kontinuitet držanja tog nekog nivoa, ali sve u svemu dve jako zanimljive i pametne ekipe i svakako zasluženo finale jedne sjajne sezone, za oba tima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, freethrow said:

Bostandžije, šta očekujete u Bostanu? Ja sam ovako na nekom ličnom nivou, posle dve utakmice relativno zadovoljan, iako smo izgubili domaćinstvo. Nekako mi je utisak da kada i mi i vi igramo neku osrednju igru da imamo malu minijaturnu prednost, a da kada obe ekipe uključe maksimum da smo tu isto malo bolji. E sada, plaši me naravno kontinuitet držanja tog nekog nivoa, ali sve u svemu dve jako zanimljive i pametne ekipe i svakako zasluženo finale jedne sjajne sezone, za oba tima.

 

Sta znam. Sad smo u nezgodnoj poziciji. Jos nismo izgubili 2 zaredom u PO-u, a protiv Heat-a i Bucks-a smo gubili tu prvu kuci i onda se cupali u drugoj. 

 

Vise je pokazao GSW zasad, ali onako nista nedostizno. Treca cetvrtina nam je uzas zivi i ocekujem ponovo da tu cetvrtinu GSW dobije. Ako udjemo egal u poslednju, imamo sansi, ali se uvek moze desiti scenario iz tekme broj 2. Ako nista drugo, za razliku od prve tekme gde su ,,sekundarni igraci,, dobili tekmu, pa onda isti potpuno nestali u drugoj, sad ocekujem jednu balansiranu predstavu pa da vidimo sta cemo time dobiti. Da li tekmu ili po guzici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, delgado said:

Ostace sigurno jer ga niko nece, probali su verovatno sve moguce kombinacije i svi su im se ljubazno zahvalili

Zrtvovali su vec Vogela i doveli nam ovog Dereka Fishera za sirotinju da nam zamazu oci

Sta da se radi grofe, ja cu da ostanem u Heat bandwagonu i pratim Kinga kako prestize Jabbara, takmicarske ambicije su ugasene onog trenutka kad je mag Pelinka resio da razjebe tim i dovede nam kancerogenog mutanta... 

Kada već imaju u planu da ostave Vestbruka, da makar rolu podebljaju za sledeću sezonu, jer ono je bila teška jad i beda. Sad imaju koji pik da bace i ugovor THT-a, pa neka budu pametni da se dovede neki tricaš/skorer. Očigledno je da će doći do rasula u Juti, pa bi bilo lepo pojuriti Bojana Bogdanovića.

Link to comment
Share on other sites

Pošto vidim da se ovde finale ignoriše jer su Bostandžije u fazonu tiha voda breg roni, a ostali mrze finaliste, da bacim po koju opservaciju.

 

Imam utisak da Stef, Klej i Drej igraju slično kao Al Horford - nekako kao da nisu očekivali, uprkos svemu što govore, da imaju još jedan shot at the finals. Igraju agresivno, posebno Stef i Drejmond kojeg su sačuvale sudije jedno par puta, znaju da imaju zaštitu i koriste je maksimalno. Nisam siguran da će tako biti u Bostonu. Bjelica je prijatno iznenađenje i nekako je dobro što se rano u seriji našao na Kerrovom radaru, pošto Kerr ima tendenciju da precrta igrače skroz, a Bjeli deluje kao da može da bude skroz koristan - sekundarni plejmejking, poznaje jer je inteligentan igrač sve kretnje GSW, ne usporava ih, a može i u odbrani da odigra solidno. Luni je i dalje koristan i borben, nabacio je taj svoj šut sa zemlje i mogao bi biti ponovo presudan u bici za skokove. Klej je agresivan na svoj način - šutira do besvesti i u drugom poluvremenu oba puta gubi snagu u nogama, širi ih i šutevi su kratki. Nadam se da će obratiti pažnju, a stručni štab da ga malo više odmori za 4/4. Nema on snage za 30+ minuta finala, ali ko sam ja da kenjam. Wiggins i dalje MVP, ultraagresivan, na ivici tuče, nešto što nije bilo njegova karakteristika nikada ranije. Potrebno je malo više ulaza i trica a manje poludistance, valjda samo da ga se podseti, inače je odbrana dobra i napad koristan. GP2 se pokazao kao gamechanger, igra odbranu kao Joe Dumars iz najboljih dana, hvata otpatke i generalno ne pravi probleme - i on bi mogao da bude jedan od tih korisnih igrača kojih GSW ima više nego Boston. Na kraju Otto Porter, koji ne igra puno, ali su mu minuti dosta pristojni i igra iskusan profi basket, dostojan finala da se ne plašiš da će da nešto uprska gadno. EDIT: sad vidim da je igrao skoro 20 minuta, eto ne bih rekao, što ne znači da je loš, naprotiv.

 

Onaj ko mnogo uprskava u drugom smislu je Stef, kojeg Kerr napokon stavlja u pikenrolove, radije nego u offball i koji po statistikama apsolutno dominira u points per possession - nešto suludo, a pogotovo iz pikenrola koji Boston čudno brani i svi kažu da će sada da krenu agresivna udvajanja, blitz što kažu amerikanci. Stef igra jako jako dobro, na stranu navijači koji ga obožavaju i oni koji ga mrze i preziru - objektivno (ako ja mogu tako da kažem) igra jako dobar basket, u odbrani je čvrst i rekao bih natprosečno dobar defanzivac, krade lopte, ometa direktnog protivnika, žilav je kao Đoković. U napadu je alfa i omega, donosi poene, daje poene, ulazi pod koš, čita odbrane bolje nego ranije, malo ređe zatrpava u serijama ali je, rekao bih, na nekom novom nivou kada su ostale stvari u pitanju. Smešno je gledati statistike posle dva meča, ali 5.5 skokova, 3 ukradene, 4.5 asistencije na 2 izgubljene je veličanstveno protiv ovako jake odbrane i ako Bosto hoće da nešto uradi, moraju Stefa da stopiraju.

 

Poole ostaje po meni velika promenljiva - igrao je mnogo pametnije i rasterećenije u drugoj utakmici i, pod uslovom da ima nekoga ko može da mu čuva guzicu u odbrani (idealno GP2, Wiggins Drejmond i Looney sa njim) imam utisak da može da eksplodira pre nego Klej, da ubaci tipa 30 za poluvreme. Ali, može i da ponovi predriblavanje i sporost iz prvog meča i da bude očajan.

 

edit: I dalje mislim da bi se moralo pronaći jedno 10-15 minuta za jako tijelo pod košem u vidu Kuminge ili Toscana, ali Kerr voli ove malo kraće i iskusnije rotacije pa ko sam ja da za-Kerr-am.

 

Utisci o Bostonu sledećom prilikom. Za sada sam u fazonu da su šanse 50/50, zaista ne znam na koga bih se kladio nakon pogledana dva meča.

Edited by freethrow
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Sve dobro zbori. Klej šutira protiv Bostona 30% iz igre, trice 26%, ima jedno bacanje po utakmici (!), napravio je ukupno 1 faul. Nije u stanju da gura ovaj nivo basketa. Nije ni Igoudala. Što bi rekli u Direkciji za gracko građeinsko zeište kada smo ih pitali zbog čega je komšija napravio garažu od cigala u parku na livadi: toe sada tako!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Sve dobro zbori.

 

ja se ipak slažem sa rusillom, što se prakse tiče.

kerr će pobediti ili poginuti sa klejom, u tom smislu je on ol'skul nba trener, da su ključni igrači predestined da igraju ključne minute, bez obzira na sve

(jedini obzir bi mogao biti da poole igra neku signature tekmu ali i onda bi kerr smislio zašto mu klej treba defanzivno + trica)

 

takođe, rusillo lepo kaže da klaya jednostavno ne možeš da ignorišeš, makar šutirao 1-15 a to je za ekipu sa draymondom jako važno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne vidim ja to kao rispekt primarno, vec mislim da kerr prosto ima poverenja u njegov clutch, taman da gary payton sin sutira 2-4 za tri i igra to sto si lepo opisao kao dumars odbranu. 

 

kada prodjes toliko toga velicanstvenog kao kerr sa klayom, prirodno je da verujes u njega, iako nije skroz racionalno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...