Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 minute ago, Miki28 said:

 

To je komplikovana matematika. Samo Orlando, Detroit i jos jedna ekipa moze da priusti Hardena.

Sve ostale ekipe nemaju sanse😂😂😂

 

Grof masi ne samo kos nego cijeli kosarkaski teren ali dobro.

Pa ja sam te pitao koje još ekipe mogu koje se bore za titulu?

 

A ne ovako prepotentno odgovaraš.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Opet nisi shvatio, može da ode za džabe u kante od ekipa za max, ali može i za minimalac, samo štetu sebi pravi. U Bruklinu se bori za titulu i dobija max.

Moze da ode u koju god hoce ekipu i pazi sad, za max ugovor. I to na 2 nacina, vise ili manje bolan za Bruklin. Eto toliko se Bruklin pita ako je Harden odlucio da ide, pitaju se da izaberu koliko ce da ih boli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

Opet nisi shvatio, može da ode za džabe u kante od ekipa za max, ali može i za minimalac, samo štetu sebi pravi. U Bruklinu se bori za titulu

 

Što se tiče gospodskog ponašanja, to je verovatnija opcija i kažem pošto je takva situacija na tržištu, Bruklin ima sve karte u svojim rukama. Da je to kojim slučajem 2019. godina kada je pola ekipa imala prazan salary cap, čak i po neke za dva superstara, Bruklin se onda ne bi mnogo igrao, već bi plesao koju muziku Harden i Mori puste. Ovako u 2022. godini, Bruklin ima jače uporište da izvuče puno u dilu.

Samo što se cap space čisti sada, a ne na leto. Koja ekipa misli sada da može dobiti Hardena na leto besplatno, verovatno nijedna.

Nije nuzno da Netsi budu s&t posrednik. Sto ne bi npr Spursi potpisali Hardena i trejdovali ga za Simmonsa, a suskalo se da su zainteresovani.

 

Inace nisam toliki poznavalac SC-a, ima tu dosta zackoljica, ali gotovo svi GM-ovi bi nasli nacina da potpisu Hardena, po uslovom da su zainteresovani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dracarys said:

Pa ja sam te pitao koje još ekipe mogu koje se bore za titulu?

 

A ne ovako prepotentno odgovaraš.

Ako hoce u Filu, moze da ide u Filu bez ikakvog problema.

Ne znam gdje mu se ide ( nijesmo zajedno ovce cuvali ) ali gdje god da hoce on moze u tu ekipu da ode.

1 minute ago, Dracarys said:

Koja dva?

Kao FA ili kroz S&T. 

Ekipa se pita kod rukija, posebno kad ne znaju da li da ga produze ili ne pa onda stave QO za njega i bude RFA i pota se kada ima team option.

Kada igrac ima player option i u toj situaciji opciju da izadje iz ugovora i da ozbiljno razmislja da ode, ta ekipa moze samo da mu titra ja... i da se moli Bogu da se taj igrac predomisli ili da makar dobiju nesto za njega u S&T. Da ne ispadnu budale koje su dale toliko toga da im dodje Harden ( od igraca, pikova ) a on ode za DZ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ako hoce u Filu, moze da ide u Filu bez ikakvog problema.

Ne znam gdje mu se ide ( nijesmo zajedno ovce cuvali ) ali gdje god da hoce on moze u tu ekipu da ode.

Može, ali za minimalac, za max ne može u Filu, bez sign and trade.

 

3 minutes ago, mr clutch said:

Nije nuzno da Netsi budu s&t posrednik. Sto ne bi npr Spursi potpisali Hardena i trejdovali ga za Simmonsa, a suskalo se da su zainteresovani.

 

Inace nisam toliki poznavalac SC-a, ima tu dosta zackoljica, ali gotovo svi GM-ovi bi nasli nacina da potpisu Hardena, po uslovom da su zainteresovani.

Nisam ni ja poznavac, samo najosnovnije, ali ovo sa Sparsima deluje velika vratolomija i siguran da bi se Harden pre odlučio da potpiše novi ugovor sa Netsima, pa onda da ztraži trejd u toku sezone, plus bi imao i puno veći novac.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

 

Kao FA ili kroz S&T

Ekipa se pita kod rukija, posebno kad ne znaju da li da ga produze ili ne pa onda stave QO za njega i bude RFA i pota se kada ima team option.

Kada igrac ima player option i u toj situaciji opciju da izadje iz ugovora i da ozbiljno razmislja da ode, ta ekipa moze samo da mu titra ja... i da se moli Bogu da se taj igrac predomisli ili da makar dobiju nesto za njega u S&T. Da ne ispadnu budale koje su dale toliko toga da im dodje Harden ( od igraca, pikova ) a on ode za DZ.

E tu je glavna kočnica, kao FA koji potpusuje maksimalni ugovor može da ode u samo 3 ekipe koje su loše i naravno sa Bruklinom kao matičnim klubom.

 

Ne mora Bruklin ništa da titra, samo kažu da im se Simons ne dopada i ćao doviđenja. Fila ne može da ga dovede drugačije, nego da titra jaja Bruklinu.

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dracarys said:

 

 

Nisam ni ja poznavac, samo najosnovnije, ali ovo sa Sparsima deluje velika vratolomija i siguran da bi se Harden pre odlučio da potpiše novi ugovor sa Netsima, pa onda da ztraži trejd u toku sezone, plus bi imao i puno veći novac.

Ne bih se slozio da je ovaj primer sa SA vratolomija, jer bih odmah posle potpisa bio prosledjen u Philu. Ne mogu da se setim iz glave, a mrzi me da guglam, ali bilo je takvih poteza i nije dolazilo do komplikacija, jer se usklade uslovi do najsitnijih detalja pre samog potpisa i s&t. Uostalom to obavlja agencija koja ga zastupa, a on moze da se brcka na Bahamima i svojim privatnim letom dodje na potpis, pa se vrne na brckanje ili cak da obavi elektronski potpis (nzm koliko se to praktikuje u nba).

Link to comment
Share on other sites

Just now, mr clutch said:

Ne bih se slozio da je ovaj primer sa SA vratolomija, jer bih odmah posle potpisa bio prosledjen u Philu. Ne mogu da se setim iz glave, a mrzi me da guglam, ali bilo je takvih poteza i nije dolazilo do komplikacija, jer se usklade uslovi do najsitnijih detalja pre samog potpisa i s&t. Uostalom to obavlja agencija koja ga zastupa, a on moze da se brcka na Bahamima i svojim privatnim letom dodje na potpis, pa se vrne na brckanje ili cak da obavi elektronski potpis (nzm koliko se to praktikuje u nba).

Ne znam da li može da se ode u drugi klub da se potpiše maksimalni, pa da bude prosleđen u treći odmah, jer to nisam imao prilike da vidim, a možda sam i zaboravio, ne znam ni da li je dozvoljeno. Harden bi mogao da potpiše novi ugovor sa Sparsima na leto, pa da ga onda oni trejduju u toku sezone, kada prođe ona restrikcija posle potpisa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

@mr clutchNe moze.

Igrac koji potpise sa drugim klubom ne moze S&T. On se moze trejdovati tek posle 15tog decembra.

S&T je samo sa ekipom u kojoj si bio kao neki vid da ta ekipa dobije nesto zauzvrat.

Znaci moze samo S&T Bruklina sa 29 ostalih ekipa.

Verujem ti na rec i priznajem gresku.

9 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam da li može da se ode u drugi klub da se potpiše maksimalni, pa da bude prosleđen u treći odmah, jer to nisam imao prilike da vidim, a možda sam i zaboravio, ne znam ni da li je dozvoljeno. Harden bi mogao da potpiše novi ugovor sa Sparsima na leto, pa da ga onda oni trejduju u toku sezone, kada prođe ona restrikcija posle potpisa.

Evo Miki me je ispravio. Priznajem gresku.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Miki28 said:

Onda slusaj sta ti drugi pricaju. 

Harden moze kao FA da potpise max ugovor sa Filom. Ne za minimalac nego za max.

Ovaj deo mi nije jasan. Na koji način Harden se može pridružiti Filadelfiji kao FA koji potpisuje max bez ikakve pomoći Bruklina?

 

Fila ima sledeće sezone preko 120 miliona u salary cap.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dracarys said:

Ovaj deo mi nije jasan. Na koji način Harden se može pridružiti Filadelfiji kao FA koji potpisuje max bez ikakve pomoći Bruklina?

 

Fila ima sledeće sezone preko 120 miliona u salary cap.

Tako sto ce trejdovati Harrisa i Simmonsa, 2 igraca koje i hoce da trejduju ali za sad im nije hitno pa onda cekaju najbolju mogucu ponudu jer Simmons je itekako vrijedan igrac.

Fila nije u nuzdi da taj trejd radi sa Bruklinom koji je itekako u problemu ako Harden kaze da hoce u Filu, tad Bruklin ce da moli Filu da odrade S&T i da ukljuce Simmonsa u taj paket.

Fila moze da trejduje Simmonsa i Harrisa u druge ekipe, u jednom paketu, razdvojeno, kako god im cefne ako doniju infi da Harden stize. Ako treba trejdovace se i Danny boy kojem ce biti expiring ugovor. Tu je Korkmaz koji se moze trejdovat itd itd. 

 

U slucaju da se S&T radi, ugovor Hardena je na 3 ili na 4 godine. Ne moze biti ugovor na 5 godina.

Od Bruklina moze da dobije extension vrijedan 227/4 od drugih timova moze da dobije nov ugovor oko 200/4 sezone gdje ce sigurno biti opet PO a novi TV ugovor stupa na snagu 2025 s tim da ce tada imati 36 godina. 

Znaci ako ostaje u Bruklinu onda novi ugovor stupa na snagu od 2023/24 sezone jer ima player option za sledecu sezonu od 47 miliona.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Tako sto ce trejdovati Harrisa i Simmonsa, 2 igraca koje i hoce da trejduju ali za sad im nije hitno pa onda cekaju najbolju mogucu ponudu jer Simmons je itekako vrijedan igrac.

Fila nije u nuzdi da taj trejd radi sa Bruklinom koji je itekako u problemu ako Harden kaze da hoce u Filu, tad Bruklin ce da moli Filu da odrade S&T i da ukljuce Simmonsa u taj paket.

Fila moze da trejduje Simmonsa i Harrisa u druge ekipe, u jednom paketu, razdvojeno, kako god im cefne ako doniju infi da Harden stize. Ako treba trejdovace se i Danny boy kojem ce biti expiring ugovor. Tu je Korkmaz koji se moze trejdovat itd itd. 

 

U slucaju da se S&T radi, ugovor Hardena je na 3 ili na 4 godine. Ne moze biti ugovor na 5 godina.

Od Bruklina moze da dobije extension vrijedan 227/4 od drugih timova moze da dobije nov ugovor oko 200/4 sezone gdje ce sigurno biti opet PO a novi TV ugovor stupa na snagu 2025 s tim da ce tada imati 36 godina. 

Znaci ako ostaje u Bruklinu onda novi ugovor stupa na snagu od 2023/24 sezone jer ima player option za sledecu sezonu od 47 miliona.

 

 

Da li mogu da trejduju Bena i Tobajasa čak i na leto, pred 1. jul, da bi mogao doći Harden kao slobodan igrač ili bi morali to da čiste do dedlajna?

 

Znam da su Niksi to radili pola godine ranije. Čekali su Durenta i i Irvinga.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dracarys said:

Da li mogu da trejduju Bena i Tobajasa čak i na leto, pred 1. jul, da bi mogao doći Harden kao slobodan igrač ili bi morali to da čiste do dedlajna?

 

Znam da su Niksi to radili pola godine ranije. Čekali su Durenta i i Irvinga.

Mogu, cim ekipa zavrsi sezonu.

Svakako Harden mora da odluci oko PO prije nego krene FA period. 

Mislim da se jos ne znaju datumi za sledecu sezonu vezano za rokove ali obicno bude rok za PO do kraja jula mjeseca, dan ili dva prije nego pocne FA period.

 

Jedino kad je zabranjeno trejdovati jeste u periodu FA moratorijuma, tih 4-5 dana u Avgustu i naravno posle trade deadline u sezoni.

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Onda je iz ove perspektive neuporedivo bolje za Filu da čekaju leto. To samo ako Harden hoće po svaku cenu u Filadelfiju.

 

Za Bena i Tobajasa se mogu dobiti kvalitetni pikovi i specijalisti, plus što će Fila zadržati Karija, Tajbula i Maksija, veoma vredne igrače. 

 

Onda mi nije jasno zašto ljudi pričaju o silnim pikovima, plus pomenuta trojica i Ben Simons, to je lolčina. Da sam navijač File i da Mori sve ovo preda, lično bih tražio njegovo linčovanje. Harden jeste sjajan igrač, ali ne nosi zlatna jaja.

Link to comment
Share on other sites

pa ne postoji nikakva garancija u nba ligi. ko zna, mozda brooklyn osvoji titulu i harden ostane ili da se skroz predomisli. moreya ce ubiti ako ostanu sa simmonsom a imali su priliku da uzmu hardena u februaru. 

 

usput, i simmons i harris su negativni asseti, pogotovo harris. nije ih tek tako lako resiti ih se, u suprotnom morey bi to vec uradio odavno. harris ima ugovor od 38m, treba naci idealnog trejd partnera za takav neki ugovor a da kasnije mozes i da se oslobodis tih igraca koje dobijes da napravis prostor.

 

treba misliti i na buducnost ako bude tako kako sto mislis, jer ce uskoro i maxey i thybulle doci na naplatu, trebace platiti te ugovore i porez. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...