Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne razumem. xD Ja sam plavuša koja se farba, pojasni 😛 

Imaš spojler, naknadno stavljen, odlična pesma iz doba kada je Bora još imao sivih ćelija. Kad god je čujem, ili nešto što me podseća na pesmu, setim se SNS.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

O ukusima se ne raspravlja. Meni je pesma genijalna. Mnogi mrze čoveka zbog "kontroverznih" političkih stavova, i meni je muka u šta se pretvorio, ali nekolicina najboljih srpskih pesnika ga je smatrala genijalcem, kao i npr. Arsen Dedić, pomenuti Rambo itd. Ali da ne tupimo, off topic.

 

Elem, zašto mi se čini da Boston ima šansi - mislim da njihov sajz na svakoj poziciji neće prijati GSW, koji su ipak u proseku sitniji. 

Edited by displejnejm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, displejnejm said:

O ukusima se ne raspravlja.

 

ja baš volim da raspravljam o ukusima i mislim da je to bullshit iyjava kao i mnoge druge (npr o pokojniku sve najbolje)

 

to i dalje ne znači da moj stav na temu ima ikakvu težinu i značaj, već samo da je moj stav ( :

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Ne znam odakle 12, to ako računaš i na šampionat sveta, u tom slučaju LeBron ima 14 :wicked:

 

Ma džabe ti, 6/6 je 6/6 :girl:

5 minutes ago, uini said:

 

ja baš volim da raspravljam o ukusima i mislim da je to bullshit iyjava kao i mnoge druge (npr o pokojniku sve najbolje)

 

to i dalje ne znači da moj stav na temu ima ikakvu težinu i značaj, već samo da je moj stav ( :

 

Ne mož' biti isto "o pokojniku sve najbolje" i "o ukusima ne treba raspravljati".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

pa oba zahtevaju cenzuru kritičkog mišljenja.

koliko god ono bilo neutemeljeno jel'te

 

Previše si uprostio drugi primer. Ti sad podrazumevaš da smo svi jednako kadri i da je svačije mišljenje jednako objektivno kad raspravljamo o ukusima - što nikako ne može biti tačno. Jednom sam sa likom koji je muzički obrazovan ušla u diskusiju koja je pesma bolja (ne sećam se šta smo poredili), da bi mi napisao: ovo je i dalje samo moje subjektivno mišljenje, jedino što ja možda imam više argumenata da ga potkrepim nego ti svoje (jer ima više znanja iz oblasti). To me je baš onako "otreznilo".

 

Dok "o pokojniku sve najbolje" podrazumeva cenzuru kritičkog mišljenja; u smislu ako mi (kao neka zajednica) baštinimo iste vrednosti i uverenja onda imamo istu polaznu tačku sa koje možemo težiti objektivnosti. Dok kod "o ukusima ne treba raspravljati" nije tako. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Ti sad podrazumevaš da smo svi jednako kadri i da je svačije mišljenje jednako objektivno kad raspravljamo o ukusima - što nikako ne može biti tačno.

 

njet. čak sam eksplicitno napisao upravo suprotno u drugoj rečenici posta koji sadrži dve kratke rečenice  : i

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

njet. čak sam eksplicitno napisao upravo suprotno u drugoj rečenici posta koji sadrži dve kratke rečenice  : i

 

 

A sve to se kosi sa tvojom tvrdnjom da treba raspravljati o ukusima. Kad si već to napisao, onda bi trebalo da ti je jasno zašto ne treba da raspravljamo o tome, tj. zašto postoji taj izraz. Da ne idemo dalje u off topic ovde, samo razmisli o toj perspektivi. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

A sve to se kosi sa tvojom tvrdnjom da treba raspravljati o ukusima. 

 

ne kosi se. makar iz moje vizure.

evo mi ovde uglavnom pojma nemamo o košarci ali volimo da primećujemo, smatramo i mislimo na temu.

 

isto bih mogao da napišem "o košarkašima ne treba raspravljati", pogotovo ako nisi verziran i edukovan na temu

a eto nas, rapsravljamo, lupamo gluposti, iznosimo subjektivna mišljenja i pretpostavke.

 

prosto zato što volimo a ne zato što ćemo doći do nekog objektivnog zajedničkog mišljenja 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onda da se ćeramo još. Evo šta kažu ljudi iz "struke":

"Bora Đorđević se na engleskom kaže Bob Dilan, a Bob Dilan na srpskom Bora Čorba" - kazao je juče srpski pisac, pesnik i akademik Matija Bećković.

"Govoreći o njemu kao artistu mogu reći samo jedno – on je meni njihov najdarovitiji kantautor" - Arsen Dedić. 

Posveta Duška Radovića: "Bori Đorđeviću, sa zavišću, Duško Radović".

I da dodam da mi čovek nije najomiljeniji muzičar, daleko od toga, retko poslušam neku njegovu pesmu. Broj 1 mi je jedan malo veći genijalac od Boba (i Bore😁), Tom Waits.

Link to comment
Share on other sites

To je nešto drugo, kao što sam ja sa ovim poznanikom imala raspravu o kvalitetu pesama, gde je on izneo upravo to da njegovo znanje ne čini njegovo mišljenje objektivnijim od mog. Tako i ovde ima forumaša koji poznaju basket bolje od drugih, više potkrepljuju svoje subjektivno mišljenje činjenicama i sl. A apsolutno se slažem da ne moramo nužno doći do objektivne istine - ako ona uopšte postoji. 

 

Samo sam u fazonu da ne porediš ove dve stvari gore baš zato što jedna uključuje postojanje bar neke objektivne argumentacije u vidu znanja, informisanosti ili kako god nazvali, dok se druga ne zasniva nužno na tome. 

Link to comment
Share on other sites

Vjerovao je Džimi da može skroz da ih dotuče onim šutem...na kraju se ne može čovjeku ni zamjeriti, vukao je kroz ovaj PO kao malo ko.

----

Sad makar može u potpunosti da se navija da Steph kruniše karijeru još jednom titulom, ali ovoga puta ukrašenom sa FMVP.

A i Nemanja da uzme prsten.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.thestrick.land/strick/2022-nba-draft-profile-tari-eason-knicks

 

The Devil’s Advocate Argument: This man somehow has crazy advanced metrics, but can’t drive left, never passes, and has a slingshot for a jumper. All that battering ram shit won’t work in the NBA. He won’t be playing center vs. college students, he’ll be playing forward vs. Jaylen Brown and Kevin Durant and Pascal Siakam. He may not suck from the free throw line, but he’s not a good enough 3-point shooter or cutter to impact the game off-ball and isn’t good enough on-ball to demand pick-and-roll or isolation touches. He is the draft’s most overqualified closeout attacker. He also somehow manages to space out, foul guys needlessly, and his motor runs between MAX EFFORT and springtime jog a little too frequently for me. No thanks!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...