Jump to content

Rusija - zemlja cuda


dude

Recommended Posts

Just now, Constantin said:

Pa ne znam....avion stariji od mene i ima cirka 64 godine i fercera, to je vest. Veliki plus za avio mehaničare. Ovo je bilo usmereno, pre svega, na "stručnjake" koji kažu da Rusi imaju gvoždjuriju, stariju od 30 godina. Sve što može da te utepa, begaj od njega. Ne kažu džabe da "pred praznu pušku i staru patku, ne staj, nikad ne znaš kad će opali" :lol_2:

Eh, nekad je Boeing umeo da napravi kvalitet - ovo danas se raspada i pada .

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

Kaže Darko Obradović, oni svojim kreštavim glasićem (uvek se pitam jad ga vidim šta li je Bilja videla na njemu, a i u njemu, lepa žena) Rusi voze 30 godina stare avione......

Kad je nešto dobro, dobro je, kad služi svrsi, opet dobro......danas u Nišu:

 

To što je nekada bilo dobro ne bi bilo i sada dobro da nije izmenjeno sve do poslednjeg šrafa, i to bukvalno. Evo slike pilotskih kabina originalne verzije i novijih verzija:

KC-135A Cockpit

KC-135-Stratotanker-Cockpit.jpg2880px-KC-135_Block_45_glass_cockpit_201

 

Sve ovo je isti avion spolja, ali iznutra je kao kada bismo poredili Mercedes-Benz W110 iz šezdesetih i neki savremeni model ovog proizvođača. Da se podsetimo, u pitanju je ovaj model:

280px-Mercedes-Benz_200D_at_Schaffen-Die

 

Avion koji je sleteo jeste napravljen pre šezdesetak godina, ali ne znam da li je iz tog perioda bilo šta opstalo. Ne računajući ovo što vidimo na slici, avionu je izmenjeno sve što se moglo izmeniti, pa i danas radi posao.

 

Postoje i putnički avioni koji su stari toliko ili više, ali se ne koriste u linijskom prevozu. Komercijalna avijacija brzo odbacuje sve avione koji više nisu ekonomični, iako bi i danas mogli da bezbedno lete. JAT i Aviogenex su se mučili sa takvim avionima jer nisu mogli da plate novije modele i poslednji su u Evropi koristili B727 za redovan putnički i čarter saobraćaj. Iako su ti avioni bili sasvim bezbedni, troškovi održavanja su bili previsoki, pa je ovaj model morao da ode. Isto važi i za starije modele B737.

 

A Kronos je sasvim u pravu po pitanju kvaliteta današnjih aviona ovog proizvođača.

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

To što je nekada bilo dobro ne bi bilo i sada dobro da nije izmenjeno sve do poslednjeg šrafa, i to bukvalno. Evo slike pilotskih kabina originalne verzije i novijih verzija:

KC-135A Cockpit

KC-135-Stratotanker-Cockpit.jpg2880px-KC-135_Block_45_glass_cockpit_201

 

 

 

 

Ne bih mogao da pratim sve ove satiće......zamisli da moraš da prevežeš instalaciju :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Ne bih mogao da pratim sve ove satiće......zamisli da moraš da prevežeš instalaciju :smiley5:

 

Pa da vidiš, jedan od problema sa instalacijom i jeste rešen onim što se vidi na trećoj slici i velikim delom na drugoj. Ako nešto crkne, samo zameniš modul i gotova priča. A i ne bi morao da gledaš sve vreme u sve instrumente jer su neki bitni za određene faze leta, a čak su i mnogi stariji avioni imali alarme ukoliko neka vrednost drastično opadne. Matori B727 je imao baš upečatljivo glasovno upozorenje ako preti sudar sa tlom – čuje se alarm od dva reska zvuka, a zatim 'pull up' koje zvuči kao da je iz horora, a evo otprilike kako zvuči:

 

Ovi savremeni zvuče malo drugačije, a mogu se čuti otprilike na 0:50:

 

Srećom, i stari i novi su napravljeni tako da pilotima daju šanse da poprave grešku. Na ovom drugom se i vidi nešto kasnije koliko su im blizu brda.

 

A evo i kako sleću majstori koji moraju da vijugaju kroz planinčuge, a nijedan alarm im se nije upalio jer su sve odradili kako treba:

 

Ovo poslednje je sletanje na aerodrom Paro u Butanu pri slaboj vidljivosti, tj. kada su vrednosti za dozvoljeno sletanje na samoj granici. Za sletanje na ovaj aerodrom je potrebna specijalna obuka, a oni koji ovako precizno prođu po izmaglici i ne upali im se nijedan alarm su majstori svog zanata.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2024 at 6:15 PM, DJ_Vasa said:

A evo i kako sleću majstori koji moraju da vijugaju kroz planinčuge, a nijedan alarm im se nije upalio jer su sve odradili kako treba:

 

Ovo poslednje je sletanje na aerodrom Paro u Butanu pri slaboj vidljivosti, tj. kada su vrednosti za dozvoljeno sletanje na samoj granici. Za sletanje na ovaj aerodrom je potrebna specijalna obuka, a oni koji ovako precizno prođu po izmaglici i ne upali im se nijedan alarm su majstori svog zanata.

 

Van pameti, ovo treba zabraniti dok neko ne pogine. Nije se upalio alarm samo zato sto su ga iskljucili.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, momohyoideus said:

 

Van pameti, ovo treba zabraniti dok neko ne pogine. Nije se upalio alarm samo zato sto su ga iskljucili.

Ne brini se ti za Butance i njihove avione. Znaju ljudi šta rade. Imaš na internetu mape prilaza, pa ako imaš ideju kako da lakše slete na jedini međunarodni aerodrom u svojoj zemlji, slobodno im javi. Do sada im je funkcionisalo.

 

P. S. Pogledaj na netu oba prilaza za Tivat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne brini se ti za Butance i njihove avione. Znaju ljudi šta rade. Imaš na internetu mape prilaza, pa ako imaš ideju kako da lakše slete na jedini međunarodni aerodrom u svojoj zemlji, slobodno im javi. Do sada im je funkcionisalo.

 

P. S. Pogledaj na netu oba prilaza za Tivat.

U pravu si, suverena su zemlja, sami donose zakone, sami prave procedure, pa nek se igraju avijacije. Ja ne bih preporucio nikome da leti ovamo. 

Tivat je nezgodan aerodrom kao i desetine drugih u Evropi. Ovo je potpuno drugi nivo, nesto kao Innsbruck ili Salzburg ali znatno esktremnije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, momohyoideus said:

U pravu si, suverena su zemlja, sami donose zakone, sami prave procedure, pa nek se igraju avijacije. Ja ne bih preporucio nikome da leti ovamo. 

Tivat je nezgodan aerodrom kao i desetine drugih u Evropi. Ovo je potpuno drugi nivo, nesto kao Innsbruck ili Salzburg ali znatno esktremnije.

 

Nema to veze sa njima. Za međunarodne aerodrome se pita ICAO (International Civil Aviation Organization), a oni jedini mogu da daju zeleno svetlo za njih. Butan se za to i ne pita ako je u pitanju ono što je međunarodno. Postoje aerodromi za koje je potrebna posebna kvalifikacija, što važi i za paro, ali nije jedini.

 

Evo jedne od listi najnezgodnijih aerodroma: https://www.fodors.com/news/photos/the-worlds-13-most-dangerous-airports

 

Nećeš verovati, ali mnogi pripadaju evropskim zemljama.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nema to veze sa njima. Za međunarodne aerodrome se pita ICAO (International Civil Aviation Organization), a oni jedini mogu da daju zeleno svetlo za njih. Butan se za to i ne pita ako je u pitanju ono što je međunarodno. Postoje aerodromi za koje je potrebna posebna kvalifikacija, što važi i za paro, ali nije jedini.

 

Evo jedne od listi najnezgodnijih aerodroma: https://www.fodors.com/news/photos/the-worlds-13-most-dangerous-airports

 

Nećeš verovati, ali mnogi pripadaju evropskim zemljama.

Odosmo u offtopic mozda admin moze da prebaci ovo negde?

 

ICAO nije legislativno telo pa se u sustini ne pita skoro ni za sta. Neka drzava moze da bude clanica ili ne, moze da implementira ICAO standarde ali i ne mora cak i ako je clanica. USA je najbolji primer sa verovatno najduzom listom devijacija od ICAO standarda i preporuka. Butan kao suverena drzava moze da donese kakav god zakon zeli, njihovo je pravo da uredjuju kako se leti u njihovoj drzavi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znam da većina ovde zna koji su civilizacijski otpad Rusija i Belorusija, znam da znamo i na kojoj strani sveta se nalazi kolevka demokratije, samo se neki prave blesavi...

 

Ipak vredi podsetiti na dramu koja se trenutno ovde, u ovoj septičkoj jami zvanoj Srbija, odvija - mladom čoveku preti izručenje iz Srbije u Belorusiju:

 

Andrej Gnjot: Posle poziva KGB-a, imao sam dva sata da odem iz Belorusije, ako se vratim, preti mi i smrtna kazna

 

Quote

... 13. juna 2021. godine sam u poštanskom sandučiću našao pismo Istražnog komiteta Minska, koji je deo KGB-a. To je bio poziv da dođem da svedočim. To nije bilo preporučeno pismo, kako bi inače trebalo da bude, nije bio nikakve marke ili neko objašnjenje šta tačno hoće od mene; naveli su samo da sam bio svedok nečega i da moram da dođem da svedočim.

...

Pozvao sam dva advokata i oni su mi rekli – Andrej, ovo je poruka da moraš odmah da napustiš državu ili ćeš biti uhapšen. Pozvao sam još dva advokata i rekli su mi – imaš dva sata da pobegneš iz zemlje. 

 

Imperativ je da ovakve Rusija i Belorusija završe na đubrištu istorije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Đubrad se ne smiruje :classic_sad:

 

Russian court orders arrest of Yulia Navalnaya

 

Imperativ je da ovakve Rusija i Belorusija završe na đubrištu istorije.

 

Sa druge strane...

Borba protiv botova mora biti neprestana:

 

US officials uncover alleged Russian ‘bot farm’

 

 

Quote

 

US officials say they have taken action against an AI-powered information operation run from Russia, including nearly 1,000 accounts pretending to be Americans.

The accounts on X were designed to spread pro-Russia stories but were automated “bots” - not real people

 

.

Edited by fancy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJORDJE said:

A koliko ima vas koji cekate?

Manje nego vas koji nikako da docekate, al` ajde.

Mi , ionako, samo sedimo i cirkamo pivo ispred zadruge.

Sumadijski blues, brt...

:s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Manje nego vas koji nikako da docekate, al` ajde.

Mi , ionako, samo sedimo i cirkamo pivo ispred zadruge.

Sumadijski blues, brt...

:s_d:

Ja uvek pisem za sebe , a ti posto koristis mnozinu racunam stojis iza neke grupe, da li zadruzne, donbaske, Bog ce znati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJORDJE said:

Ja uvek pisem za sebe , a ti posto koristis mnozinu racunam stojis iza neke grupe, da li zadruzne, donbaske, Bog ce znati.

Isto i ja, nego pitanje ti je aadrzalo plurale Vas i Cekate....

Moja grupa ne ucestvuje u ratu niti se svrstava na bilo ciju stranu - ne vidimo resenje problema u tome.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Isto i ja, nego pitanje ti je aadrzalo plurale Vas i Cekate....

Moja grupa ne ucestvuje u ratu niti se svrstava na bilo ciju stranu - ne vidimo resenje problema u tome.

:default_coffee:

Sto bi se reklo neutralan si kao fusnota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Sto bi se reklo neutralan si kao fusnota.

Fusnota ili ne, ne opravdavam bilo ciji rat u bilo kojem opravdanju niti mi je zao placenika na bilo cijoj strani.

Sto vise ih se vraca kuci sa nogama napred to je napredak za covecanstvo bez obzira pod kojom su se zastavom borili.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kronostime said:

Taj raspad se najavljuje vec 70+ godina....

 

Pa bio je raspad pre cirka 35 godina, šta bi ti, raspad svaki čas? Mora prvo nešto da se sastavi da bi se raspalo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...