Jump to content

F1 fantazi menadžer


Romantik

Recommended Posts

S obzirom da imamo ceo pod forum za ovu tematiku red je i da imamo po neku temu 😄

Kao sto sam pominjao na starom mestu ja igram dosta fantazija sa F1 tematikom, ali posto se malo od toga primilo medju ovom populacijom ovde ce za pocetak biti  govora o ovom  fantaziju https://www.f1fantasygame.com/en/dashboard.html

 

Po meni to je ubedljivo najzanimljiviji u celoj ponudi, a igraju ga i dva clana sa ovog foruma (ako slucajno ima jos neko, s obzirom da ima dosta ljudi sa nasom zastavom, nek se javi pa da ga ubacujem u mini ligu). Ukupno geldano igra ga relativno mali broj ljudi, ali opet dovoljan da bude jako interesantno, 2-3 hiljade, svaki covek ima samo po 1 tim. Boduje se sve, dakle i svaki slobodan trening. Tim se sastoji od 2 vozaca, sasije i motora (bodovi za motor se osvajaju nevezano u kom timu je taj motor, pa tako na primer ako kupite Ferarijev motor, dobicete poene kako za ucinak Ferarijevih vozaca isto tako i za ucinak Hasa i vozaca Alfe). Limiti su da maksimalno dva elementa mogu biti iz istog tima (znaci ako imate Ferarijev motor mozete maksimalno jos imati jednog vozaca iz pomenuta tri tima ili ako uzmete i sasiju jednog od timova koji ima ferarijev motor onda ne moze nijedan vozac iz pomenuta tri tima). Finansije su isto jako bitno s obzirom da  se cene vozaca menjaju posle svake trke, zavisno od ucinka, dok preostali elementi imaju fiksirane cene tokom cele sezone.

 

S obzirom da se sve boduje, izmene su moguce samo do pocetka prvog treninga u petak, a onda su timovi zakljucani do zavrsetka vikenda, pa je i to jedna od prednosti, jer se tim moze podesiti mnogo pre pocetka vikenda, i izvrsiti zeljene izmene (maksimalno 2 po kolu), a onda vam preostaje samo da pratite rezultate tokom vikenda (bodovanje se izbacuje uzivo tokom treninga i sve promene su zabelezene skoro u real time-u). Nakon pocetka treninga svi timovi su vidljivi svima (to je ono sto na primer fali ABA fantaziju) i time se  garantuje fer borba.

 

Nadam se da  sam vas zainteresovao, i da ce nas naredne sezone biti bar duplo u mini ligi 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako kome, ovako je zanimljivije gledati i treninge, no ima i drugih.

 

1. Od ostalih ovaj bi ti verovatno bio najzanimiljiviji, gledano pravila i postavku, ali je sajt ocajan, tj prezentacija, tabele, nije bas pregledno a ni graficki kvaliteteno odradjeno. Uzimaju se tri vozaca i tri tima, boduje se samo trka, sa izuzetkom osvajaca pol pozicije, on dobija extra 10 bodova. U trci vozaci dobijaju onoliko koliko stvarno bodova ostvare, plus 5 bodova za onog ko izveze najbrzi krug, i po 1 bod za napredak u odnosu na stratnu poziciju a za timove se boduje samo bolje plasirani vozac. Izmedju rundi su moguce dve izmene. Ovo igra i Xpert.

 

2. Ovaj je mnogo kompleksniji, boduju se i trka i kvalifikacije ali sve razlicitio za timove i vozace, ima vise nivoa bodovanja, ogranicen je ukupan broj izmena za celu sezonu, svega 24, ali po kolu maksimano dve, kupuju se cak po 4 vozaca i 4 tima, ali specificnost je da je moguce kupiti 1 tima dva puta, pa tako mozete imati na primer dva Ferarija, Meklaren i Has, ili 4 razilicita, ili po 2 Mercedesa i recimo 2 Renoa. Cene vozaca se menjaju nakon treceg kola i one zavise direktno od ucinka na stazi, ali iskljucivo ucinka u poslednje  tri trke. Ima jos caka, za ovaj bas treba posvetiti vreme.

 

3. Ovaj je skroz suprotan, ima najmanje rada, na svaku zamenu se placa provizija, tj gubi se deo godisnjeg budzeta pa je cilj u njemu sto redje menjati tim, sustinski ono sto odaberes na startu (a u startu svi premium elementi su nedostupni, pa tako ne mozes kupiti ni Mercedes ni Ferari, kao ni njihove vozace) ne smes menjati prvih 5-6 rundi ako zelis uspeh na kraju. Kupuju se po dva vozaca i dva tima, tj sasija i motor, pa je tako moguce imati kombinaciju Ferari-Mercedes, Reno, Ferari, ili Has-Honda, a moze naravno i Mercedes-Mercedes i sl. Boduju se kvalifikacije i trka, vozacim aseu   trci dupliraju osvojeni bodovi, dok se za sasiju racunaju regularno. Dodatna mogucnost zarade novca je pogadjanjem tacnog vremena pol pozicije za svaku stazu. Ako neko uspe to da pogodi u prvoj polovini sezone pobeda mu je skoro zagaranovana, meni je uspelo pre dve sezone i bio sam sampion, prosle to niko nije pogodio ali uprkos tome sam zavrsio sedmi. Ima oko 1000-1500 aktivnih igraca.

 

4. U ovom se kupuju samo vozaci (minimum 2, maksimum 6, zavisno od raspolozivog budzeta, tj da li zelis najbolje ili vise ovih slabijih) i ima dve varijante. U prvoj u startu imas nesto veci budzet, ali tu se tim bira na pocetku sezone i nisu moguce izmene, sto si izabrao to ti je. U drugoj mozes da pravis neogranicen broj izmena tokom svakog kola, ali startujes sa manjim budzetom. Boduju se kvalifikacije i trka, ali trka vredi mnogo vise, plus ima mnogo bonus bodova, treba detaljno prociti bodovanje pre izbora.

 

5. I za kraj jedna pogadjalica, tim se pravi iznova svako kolo, nema budzeta i cena, vec postoje grupe od po 4 vozaca, 5 takvih, gledano po trenutnoj tabeli svetskog sampionata. Iz svake grupe se bira po jedan vozac za trku, jedan za kvalifikacije, jedan za treci trening i jedan ostaje neizabran. Trka donosi najvise bodova, kvalifikacije upola manje, a trening duplo manje od kvalifikacija. Isto vazi i za timove, smao kod njih imaju 3 grupe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja cu igrati svih 7 kao i prosle godine, s tim da je ovaj ofiicijelni ubedljivo najgori, tako da cu verovatno od njega odustati posle 3-4 trke.

Koncept im je pogresan, pobednik ce biti onaj ko bude imao najmanje odustajanja, bas besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 3/6/2020 at 10:32 AM, William said:

Pošto se bliži početak sezone u F1 i trke u Australiji, ima li zaintresovanih da igramo fantazi ove sezone? Ovaj sajt https://fantasy.formula1.com

 

 

LIGA KOD: 9e4c546cb5

 

Usao sam u ligu, samo nas je troje. Mogli biste da stavite topik na glavnoj strani da se ljudi vise zainteresuje.

 

A mogao bi @Romantik isto da da kod za ligu sto igra i @Xpert

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
19 hours ago, Zvezdinho said:

Jel imas negde gde se ne racunaju treninzi, zakasnio sam.

 

On 5/10/2019 at 10:55 AM, Romantik said:

Kako kome, ovako je zanimljivije gledati i treninge, no ima i drugih.

 

1. Od ostalih ovaj bi ti verovatno bio najzanimiljiviji, gledano pravila i postavku, ali je sajt ocajan, tj prezentacija, tabele, nije bas pregledno a ni graficki kvaliteteno odradjeno. Uzimaju se tri vozaca i tri tima, boduje se samo trka, sa izuzetkom osvajaca pol pozicije, on dobija extra 10 bodova. U trci vozaci dobijaju onoliko koliko stvarno bodova ostvare, plus 5 bodova za onog ko izveze najbrzi krug, i po 1 bod za napredak u odnosu na stratnu poziciju a za timove se boduje samo bolje plasirani vozac. Izmedju rundi su moguce dve izmene. Ovo igra i Xpert.

 

2. Ovaj je mnogo kompleksniji, boduju se i trka i kvalifikacije ali sve razlicitio za timove i vozace, ima vise nivoa bodovanja, ogranicen je ukupan broj izmena za celu sezonu, svega 24, ali po kolu maksimano dve, kupuju se cak po 4 vozaca i 4 tima, ali specificnost je da je moguce kupiti 1 tima dva puta, pa tako mozete imati na primer dva Ferarija, Meklaren i Has, ili 4 razilicita, ili po 2 Mercedesa i recimo 2 Renoa. Cene vozaca se menjaju nakon treceg kola i one zavise direktno od ucinka na stazi, ali iskljucivo ucinka u poslednje  tri trke. Ima jos caka, za ovaj bas treba posvetiti vreme.

 

3. Ovaj je skroz suprotan, ima najmanje rada, na svaku zamenu se placa provizija, tj gubi se deo godisnjeg budzeta pa je cilj u njemu sto redje menjati tim, sustinski ono sto odaberes na startu (a u startu svi premium elementi su nedostupni, pa tako ne mozes kupiti ni Mercedes ni Ferari, kao ni njihove vozace) ne smes menjati prvih 5-6 rundi ako zelis uspeh na kraju. Kupuju se po dva vozaca i dva tima, tj sasija i motor, pa je tako moguce imati kombinaciju Ferari-Mercedes, Reno, Ferari, ili Has-Honda, a moze naravno i Mercedes-Mercedes i sl. Boduju se kvalifikacije i trka, vozacim aseu   trci dupliraju osvojeni bodovi, dok se za sasiju racunaju regularno. Dodatna mogucnost zarade novca je pogadjanjem tacnog vremena pol pozicije za svaku stazu. Ako neko uspe to da pogodi u prvoj polovini sezone pobeda mu je skoro zagaranovana, meni je uspelo pre dve sezone i bio sam sampion, prosle to niko nije pogodio ali uprkos tome sam zavrsio sedmi. Ima oko 1000-1500 aktivnih igraca.

 

4. U ovom se kupuju samo vozaci (minimum 2, maksimum 6, zavisno od raspolozivog budzeta, tj da li zelis najbolje ili vise ovih slabijih).  Boduju se kvalifikacije i trka, ali trka vredi mnogo vise, plus ima mnogo bonus bodova, treba detaljno prociti bodovanje pre izbora.

 

5. I za kraj jedna pogadjalica, tim se pravi iznova svako kolo, nema budzeta i cena, vec postoje grupe od po 4 vozaca, 5 takvih, gledano po trenutnoj tabeli svetskog sampionata. Iz svake grupe se bira po jedan vozac za trku, jedan za kvalifikacije, jedan za treci trening i jedan ostaje neizabran. Trka donosi najvise bodova, kvalifikacije upola manje, a trening duplo manje od kvalifikacija. Isto vazi i za timove, samo kod njih imaju 3 grupe.

 

 

 

Sve ovo je i dalje aktuelno. Za ovaj pod 5 neophodno je registrovati se pre treceg treninga, za preostale moze sve do kvalifikacija.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Romantik said:

Pricas o zvanicnom? Tu imam Hamiltona, Landa, oba pink vozila i Grozana, a konstrutor Merceedes, tako da sam danas porobio, al problem nastaje sutra kad mi neko odustane i sve ponisti.

 

Pa jel si usao u ligu, ni jedan tim nema Grozana ? Mozda si mislio na Govinacija ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...